Forum Dragon Ball Nao

» [Opowiadanie] Moja powieść ocena: 6,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Prolog postanowiłem pokazać na DB Nao tutaj możecie podsyłać mi fajne pomysły na akcję, ale muszą być mądre, a zaczyna ona się tak:
W piękny poranek Billy Harper wstał wcześnie, aby zobaczyć pierwsze okazy wiosny tego roku. Był to otyły, niski, ale silny chłopiec w wieku nastoletnim włosy miał koloru czarnego z sterczącym kogucikiem na końcu. Ubrany był w zielony bawełniany sweterek, spodenki miał dosyć krótkie, nie znosił sandałów, dlatego też często miał przy sobie wiele par adidasów. W ten dzień poszedł do lasu , aby posłuchać pierwsze śpiewy ptaków. Wszedł do lasu polną dróżką, a był to bardzo wielki las, gdzie się nie obrócił wszędzie było widać drzewa, a to z lewej strony piękny iglak, a to z prawej drugi znakomity okaz. Lecz nie chcący zauważył coś co zmieni jego życie na pewno. Na środku lasu wylądował wielki talerz bardzo podobny do tego, w którym je obiad, ale miał na sobie dziwną aparaturę jakby nie znana mu cywilizacja przyleciała na Niebieską Planetę. Skrył się za jednym z iglaków i podsłyszał dziwną rozmowę.
- Czy to tu wylądowaliśmy na dobrej planecie T21? Zapytał nieznany osobnik
- Tak jest, panie generale! Odpowiedział T21 z całą pewnością.

Ps. Komenty mile widziane
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Pierwsza rada - przeczytaj słownik ortograficzny, szczególną uwagę zwróć na zasady interpunkcji i pisanie "nie" z różnymi częściami mowy.
Druga rada - przeczytaj ok. 100 różnych książek i zobacz jak to się robi. Zauważysz na przykład, że obiadu nie je się w talerzu, tylko z talerza.
Trzecia rada - daruj sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Voldzio napisał(a):
Prolog postanowiłęm pokazać na DBNAo tutaj możecie podsyłać mi fajne pomysły na akcję,
Piszesz powieść, a nie masz na nią pomysłów?
Trochę krótki ten prolog. Ogólna ocena- mierna.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Interpunkcja kuleje, ortografia także ... liczne błędy stylistyczne i gramatyczne - to wszystko można przeboleć, gdy fabuła jest wciągająca, lecz w Twoim przypadku jest to równie ciekawe, jak wyścig ślimaków. 1+/10

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie bądźcie żałośni. Tekst nie jest taki zły. Błędów poza brakiem dwóch przecinków praktycznie nie ma.

Jak na początek nie jest źle.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nie nazywaj ludzi żałosnymi, tylko dlatego, że masz inne zdanie, bo w tym przypadku sam się robisz żałosny ... Na miano powieści to nie zasługuje, a słodzić nie zamierzam. Niech poprawi fabułę, usunie błędy i nie będzie źle.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Ortografia to jest akurat najmniej ważna kwestia w całym tym opowiadanku (choc pozostawia wiele do życzenia). Pozwolę sobie przytoczyć ogólną definicję literatury: słowo pisane posiadające walory artystyczne i pełniące funkcje estetyczne (w tym funkcja poetycka języka).
Jak można zauważyć powyższych czynników brak. Wniosek: to nie jest opowiadanie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
C.D. Dopisany dosłownie przed chwilą, przyppominam pierwszy rozdział:
Obaj wyglądali przedziwnie zarówno T21 jak i Generał. T21 miał niebieskie oczy, dużą szarą głowę, fioletowy skafander a na nim wiele odznaczeń, to medal za zasługi podczas wojny, to za bohaterską postawę podczas najazdu nieprzyjaciela.
Rozglądał się w około, aż tu nagle ujrzał Bill'yego ten całym pędem pobiegł do domu. Niespostrzeżenie T21 pobiegł za nim.
W domu rodzina akurat spożywała jak zwykle przedpołudniowy lunch.
Usiadł przy stole nic nie mówiąc rodzicą. Siedział przez chwile i milczał, wpatrywał się w sufit. Nagle tę chwilę ciszy przerwał ojciec Bill'yego
- Dzisiaj w pracy był straszny młyn, szef
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Tak na to patrzę i dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie nigdy nie czytałeś porządnej książki.
Błędy ortograficzne, stylistyczne, językowe, interpunkcyjne... Co ty masz z języka polskiego?
Gdybym miał oceniać, dałbym pałę na czysto.
theEND napisał(a):
Trzecia rada - daruj sobie.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Staraj się bardziej przykładać, bo ilość błędów interpunkcyjnych, językowych, logicznych i ort. jest tu duża. Na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z kontynuacją tych wypocin...

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mówicie o błędach.
Rzeczywiście, interpunkcyjnych parę jest. Ortograficznych bodajże tylko trzy ("nie chcący", "podsłyszał", "nie znana").
Logiczne? Gdzie?
Stylistyczne? Być może. Upierdliwy polonista znalazłby w nim wiele takich, ale w bardzo wielu wielkich książkach bądź tłumaczeniach również stosuje się podobne zabiegi. (no znalazłem "posłuchać pierwsze śpiewy")
I mówię tutaj o pierwszym poście.
Gdzie pozostałe błędy, których jest tutaj ponoć tak wiele?
Bo mówić to każdy umie.

I po co tak się rozpisywać? Przecież wystarczyłoby po prostu samo "daruj sobie".

Co do fabuły, cóż. Jeśli po wstępie oceniacie całość, która jeszcze nie istnieje, to fajnie.

Drakan napisał(a):
Wniosek: to nie jest opowiadanie.
Opowiadanie - "krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, jednowątkowej fabule, pisany prozą."
To co napisałaś o literaturze, to rzeczywiście fajne, ale niestety nijak się ma do ogromnej ilości książek głównie współczesnych autorów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
o_OMGotenks napisał(a):
Opowiadanie - "krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, jednowątkowej fabule, pisany prozą."
To co napisałaś o literaturze, to rzeczywiście fajne, ale niestety nijak się ma do ogromnej ilości książek głównie współczesnych autorów.
Niedopatrzenie, wybacz. Już się poprawiam - to nie jest nawet opowiadanie (które jakby nie patrzeć jest gatunkiem literackim, a więc powinno posiadać podane przeze mnie wyżej cechy).
Co do Twego ostatniego wniosku... cóż, kwestia postrzegania sztuki.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Drakan napisał(a):
a więc powinno posiadać podane przeze mnie wyżej cechy
Nie. Te cechy zawierają tylko co najmniej trochę wybitne dzieła. Nie każda książka, a co dopiero jakieś opowiadanie na forum.

Drakan napisał(a):
Co do Twego ostatniego wniosku... cóż, kwestia postrzegania sztuki.
Sztuka to jedno, literatura drugie. Nie zawsze chodzą w parze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja bym na Twoim miejscu zaczął pisać scenariusz do Mody na sukces - tam też tak przynudza , poza tym oni lubią chłam ;p 2/10 ;p

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ja powiem tylko jedno. Wasza krytyka nie jest tu na miejscu spróbujcie sami coś takiego wymyśleć kiedyś a nie cały czas kogoś krytykować zobaczymy czy by Wam było tak łatwo to wszystko uporządkować, a z Polaja miałem 4 / CD będzie dzisiaj.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
A ja ci zacytuję twoje własne słowa.
Voldzio napisał(a):
Ps. Komenty mile widziane
Ta krytyka, która twoim zdaniem nie jest mile widziana, to właśnie komentarze do twojej pracy. Z łaski swojej jeżeli nie jesteś gotowy na krytykę, to twoje wysiłki są gówno warte...

Na pierwszy rzut oka, widać błędy, ale to wszystko da się przeboleć. Najważniejsza jest fabuła, która ma na celu wciągnąć czytelnika, zobaczymy jak dalej ci pójdzie. Jedno zalecenie, staraj się więcej napisać, bo dając tak małe cząstki rozdział będzie rozrzucony na 20 stron na forum... I jeszcze jedna uwaga, swoje teksty podkreśl czymś, nie wiem, pogrub, zmień kolor itp., tak, aby potem było łatwiej wszystko skleić w jedną całość

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Myślałem, ze moja twórczość wpadnie komuś w oko w końcu to moja pierwsza powieść J.K Rowling jak pisała HP na pewno też od razu nie rozkręciła tak fabuły nam jak czytamy jest łatwiej, bo akcja jest opisana w całość, ale to nie jest tak łatwo wymyśleć.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Przede wszystkim nie pisz tekstu "na gorąco". Widząc słowa "C.D. Dopisany dosłownie przed chwilą" na wstępie można się spodziewać że wyjdzie to dość miernie... Pisz na spokojnie, w wordzie itd. A kiedy napiszesz już spory kawałek, przeczytaj go na spokojnie jeszcze raz, popraw błędy i dopiero potem wstaw na forum. Nie masz się gdzie śpieszyć, zdążymy przeczytać a komentarze pewnie też będą przyjemniejsze. Pośpiech jest złym doradcą

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Myślałem, ze moja twórczość wpadnie komuś w oko w końcu to moja pierwsza powieść J.K Rowling jak pisała HP na pewno też od razu nie rozkręciła tak fabuły nam jak czytamy jest łatwiej, bo akcja jest opisana w całość, ale to nie jest tak łatwo wymyśleć.
Tak , jednak ona miała wenę jak to napisac i rozwinąć . Poza tym - chciałeś oceny - my cię oceniliśmy i tle . Jak nie masz weny i nie umiesz pisac to nie pisz , litaretura obejdzie się bez Twoich "poezji". Poza tym usłyszeć słowa pochwały to każdy chce , a jak mu wepchniesz krytyke to od razu się odgraża . Phi.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Voldzio napisał(a):
Wasza krytyka nie jest tu na miejscu spróbujcie sami coś takiego wymyśleć kiedyś a nie cały czas kogoś krytykować zobaczymy czy by Wam było tak łatwo to wszystko uporządkować,
Drogi kolego, teksty pisane z racji 'a tu i teraz napiszę sobie powieść' nie mają racji bytu. Tzw. talent to tylko 2% wkładu w całość. Pozostałe 98% to ciężka orka, nie jeden raz wymagająca całodniowego przekopywania bibliotek w poszukiwaniu fachowych treści, także godzinnego zastanawiania się nad synchronizacją poszczególnych epizodów i wielu wielu innych tak samo znaczących kwestii. Nie znam, żadnego pisarza, który swoje utwory pisałby w tak krótkim czasie, nawet mając materiał podstawiony przed nosem (vide: Umberto Eco Imię róży).
I czego Ty chłopcze chcesz? Motywującego kopa w dupę czy mdłego lukru?
Jak chcesz to mogę napisać, że jest świetne, majstersztyk, och! i ach!
Tylko po jaką cholerę?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Opowiadanie] Moja powieść
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook