Forum Dragon Ball Nao

» Kim lub czym jest dla Was Bóg?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
eMate napisał(a):
Cyceron napisał(a):
Zwykły nienormalny człek, który napotkał bandę frajerów i Im wcisnął swoją korbę.
Aha, a cuda i inne różne wydarzenia to sami sobie wymyślali. Hehe. Ciekawe...
Heh, jak to powiedział mój brat... "Prawdziwy magik umie przemieniać wino w wodę, mnożyc jedzenie i jest nieśmiertelny. Był tylko jeden taki człek. Nazywał się Jezus. A te wszystkie Davidy Copperfield'y niech ***********"

Może Chrystus po prostu był medium ?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Na początku długo zastanawiałem się, czy napisać w tym temacie, jako iż wiele osób zna mój stosunek do wiary i do Boga.

Drogi Cycu, bardzo mnie uraziłeś swoimi słowami. Rozumie, iż jesteś osobą niewierzącą , jednakże ujęcie to w taki sposób obraża wszystkich chrześcijan. Może trochę szacunku dla czyjegoś wyznania? Świadczy to o tym jak nisko upadłeś. Osoba Jezusa Chrystusa nie jest żadnym fantastycznym wymysłem, tylko potwierdzoną historycznie postacią.

Bóg jest dla mnie najważniejszą osobą w moim życiu. Zawsze mogę się mu wyżalić z problemów, poprosić o pomoc, podziękować za łaski. To też jest moja modlitwa. Prócz klasycznych klepanek, staram się prowadzić swobodny dialog z Bogiem. Bardzo mi to pomaga....

Co do wypowiedzi Doriana w sprawie księży...
Nie jest tak jak myślisz.. nie każdy jest takim Valentin'em Fleischmann'em.
Księża pedofile to tylko niedobitki

A tak na marginesie, dzień w Seminarium wcale nie należy do łatwych, Alumni i Diakoni naprawdę są pilnowani jak w wojsku.

Pozdrawiam
S,
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Legolas napisał(a):
Osoba Jezusa Chrystusa nie jest żadnym fantastycznym wymysłem, tylko potwierdzoną historycznie postacią.
Czy on coś takiego napisał?


Bóg, Bóg... Niby wierzę w jego istnienie, ale nie modlę się, a do kościoła chodzę jedynie na święta pod przymusem. Nie powiem, że jest dla mnie nikim, ale nie jest też kimś ważnym. Po prostu, ot jest, i tyle. Szanuję, że dla kogoś innego może być on ważny, ale nie trawię, gdy ktoś zmusza mnie do uczęszczania regularnie do kościoła, czy też codziennej modlitwy, bo 'bez Boga daleko nie zajdę'.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Legolas napisał(a):
Drogi Cycu, bardzo mnie uraziłeś swoimi słowami. Rozumie, iż jesteś osobą niewierzącą , jednakże ujęcie to w taki sposób obraża wszystkich chrześcijan. Może trochę szacunku dla czyjegoś wyznania? Świadczy to o tym jak nisko upadłeś. Osoba Jezusa Chrystusa nie jest żadnym fantastycznym wymysłem, tylko potwierdzoną historycznie postacią.
Hahaha! ... xOOOO! ... FF.. Ap...
No żyła taka osoba, ale proszę... cuda... a to zmartwychwstanie... Leżał, ktoś wyniósł zwłoki i naopowiadał, że go spotkał, albo sen miał taki.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Cycu, opanuj się, zgadzam się z Sylwkiem, to, iż nie wierzysz, nie musi oznaczać, że krytykujesz tych, którzy wierzą, wiem, że czepiałam sie (i czepiać będe) Wazona, ale to co on pisał, to było już szczytem idiotyzmu, co do Ciebie Cycu, Twoje wypowiedzi za to, to szczyt hipokryzji, troche tolerancji, nie zaszkodzi.
NIe karze wierzyć, nie karze nie wierzyć, wiara to coś osobistego, ale szczytem debilizmu, jest opierać sie na jednej prawdzie i tylko na niej się opierać (tak, to do Ciebie Freez), ale szczytem jest to również, iż krytykuje się człowieka, za jego pochodzenie, wiare, czy oriętacje, troche opamietania.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Ależ ja tylko dzielę się swoim zdaniem, to co Mam pisać... Po co Mam kłamać, że nie myślę o wierzących jak o "idiotach". To chyba by już nie było Moje zdanie. A brak tolerancji... Wiesz co to znaczy w ogóle? To tak jak ktoś nie lubi murzynów, ale toleruje ich i nic nie mówi, ani nic Im nie robi.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Got Tse Tenks napisał(a):
Piechu napisał(a):
Ja jestem poganem

"Pogaństwo - zazwyczaj używane [...] w stosunku do wyznawców innych religii, głównie politeistycznych i animalistycznych."
Piechu, wyznajesz politeizm czy animalizm?
I po co brać tak wszystko na poważnie, poganin, takie pieszczotliwe określenie, bez wnikania w szczegóły, ale jeżeli chcesz poprawności, proszę, ateista.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Piechu: 18.06.2008, 22:51
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Gwoli ścisłości *poganin

Bez spamu!
SoheiMajin Gotenks

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Cyceron napisał(a):
Hahaha! ... xOOOO! ... FF.. Ap...
No żyła taka osoba, ale proszę... cuda... a to zmartwychwstanie... Leżał, ktoś wyniósł zwłoki i naopowiadał, że go spotkał, albo sen miał taki.
Tymi słowami i mnie urziłeś Rozumiem, że możesz być niewierzący, ale uszanuj religie milionów ludzi na świecie, to co w Ty nie wierzysz na tym właśnie jest oparta cała religia chrześcijańska, pozdrawiam
W.
Edit: Zmartwychwstanie jest doktryną, prawdą wiary.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Got Tse Tenks napisał(a):
Tenshi napisał(a):
Ale przynajmniej słusznie to robi...
Niech mu na PW napisze. Jak chce.
Po ostatniej sprawie, wolę by wszyscy widzieli moje uwagi.
A dzieciakowi polecam przeczytanie Biblii i dopiero wypowiadanie się o tym co w sobie zawiera, bo głupoty które wypisuje nie mieszczą się w głowie.

To co napisał Cycu, wcale mi na obrazę nie wygląda. Napisał tylko swoje zdanie na temat Jezusa, nie stwierdził, że wierzenie w niego i uważanie go za Boga, to głupota. Zresztą on kieruje się logiką, my wiarą, która logiczna wcale nie jest, i to właśnie jej istota.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Old Shatterhand napisał(a):
Got Tse Tenks napisał(a):
Tenshi napisał(a):
Ale przynajmniej słusznie to robi...
Niech mu na PW napisze. Jak chce.
Po ostatniej sprawie, wolę by wszyscy widzieli moje uwagi.
A dzieciakowi polecam przeczytanie Biblii i dopiero wypowiadanie się o tym co w sobie zawiera, bo głupoty które wypisuje nie mieszczą się w głowie.
Znalazł się staruch
Do tematu, sam piszesz brednie, Jezus Chrystus, to nie Bóg, tylko Syn Boży, który został zesłany na Ziemie, w celu odkupienia grzechów ludzkich
Pozdrawiam W
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Wazon napisał(a):
Do tematu, sam piszesz brednie, Jezus Chrystus, to nie Bóg, tylko Syn Boży, który został zesłany na Ziemie, w celu odkupienia grzechów ludzkich
Bóg jest w trzech osobach, Bóg ojciec, syn boży, duch święty, no to chyba siłą rzeczy, w religii chrześcijańskiej, Chrystus też jest bogiem, tyle że w innej postaci, ludzkiej, jeżeli coś pomyliłem, to mnie poprawcie, pozdrawiam

Ps Z tego co pamiętam, świadkowie Jehowy nie uważają Chrystusa za Boga.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Piechu napisał(a):
Chrystus też jest bogiem, tyle że w innej postaci, ludzkiej, jeżeli coś pomyliłem, to mnie poprawcie, pozdrawiam
Chrystus jest nie tylko w postaci ludźkiej , ale również Boskiej. Poprawiam bo prosiłeś, oraz bo konsekwencje tego w Chrześcijeństwie są większe od murzyńskiej pały.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Apeiron napisał(a):
Chrystus jest nie tylko w postaci ludźkiej , ale również Boskiej.
O to mi chodziło, nie precyzyjnie się wyraziłem, ale wiem o co loto, pozdrawiam

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Ja tam może i bierzmowanie mam, ale zbytnio wierzący nie jestem.
Nawet powiem otwarcie nie wierzę w Boga, nie uwarzajcie mnie za innego bo nie wierzę w niego. To mój [ ort! ] wybór.... Uważam że Boga w ogóle [ ort! ] na świecie nie było i nie ma.... Dla mnie to jest nie możliwe że on był. Jakoś nie czuje nic co by mnie skłoniło do wiary w niego. Po prostu w nic nie wierzę i tylę. Ale należę do kościoła chrześcijańskiego lecz mimo to chodzę bo chodzę czasami....
Ale dla mnie bóg nie istniał i tyle .....
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
Boga uważam jako naszego ojca i przyjaciela , to nie jest wielki król który kiwnie i tak się stanie jak on chce (owszem może to zrobić ) ale zrobi to co dla nas najlepsze
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Bóg - stworzyciel, wybawca. Dzięki niemu chodzę, śpię, rozmawiam, czuje, jem, wącham, żyje itd... Uważam go za najważniejszą osobę na świecie, której nigdy [ ort! ] nikt nie zastąpi... Jest to postać idealna - mogła przecież stworzyć człowieka i jego rozum od razu [ ort! ] pod niego, ale dała nam mozliwość między dobrem a złem...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
tak bo jeśli ustawił by nas tylko na dobro to byłoby jak sterowanie robotem , ale wtedy nie ma żadnej miłości , Bóg chce sprawdzić czy my go kochamy

ale trudno jest nie grzeszyć
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Nie ma ludzi co nie zgrzeszyli

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
Jezus nie grzeszył (chyba ) , Bóg też nie grzeszy (chyba) ale to nie jest człowiek
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Kim lub czym jest dla Was Bóg?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook