Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Eragon

Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Witam. Właśnie wczoraj oglądałem Eragona i chciałbym poznać wasze zdanie, oczywiście jeżeli ktoś z was to oglądał. Według mnie film super, klimaty które lubię, efekty i aktorzy dobrze grali, dubbing-nienajgorszy... ale to zakończenie?? Spodziewałem się czegoś, że bohater zabije tą główną złą postać, a oni tak nie zrobili, żeby mieć motyw na... ehh..
Trunk
Nameczanin
Nameczanin
Trunk
Wiek: 33
Dni na forum: 6.353
Posty: 60
Podobno książka była lepsza, choć efekty boskie (relacja mojej koleżanki). Zamierzam "pójść" do kina na Eragona.

Obraz
Cut my life into pieces- this is my last resort!
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Czytałem książkę i oglądałem film. Książka jest naprawdę bardzo fajna- dużo akcji, zaskakujących momentów, oczywiście dobzi i źli bochaterowie. Film jest bardzo dużym i źle wykonanym skrótem. Dużo momentów nie zgadza się z fabułą książki, co bardzo mnie zawiodło. Na grę aktorską i efekty specjalne nie mogę narzekać, bo bardzo mi się podobały. Muzyka także dobra.
Chociaż film nie spełnił moich dość wygórowanych oczekiwań, to można obejrzeć, chociaż i tak bardzo serdecznie polecam książkę.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Filmu nie widziałem. Nie zamierzam. Z kolei, mą wypowiedź podzielę na dwie części - odczuć własnych i autorstwa innych.

Swe własne czerpać mogę tylko i jedynie z reklamy w telewizji. Ona z kolei przedstawiła mi taki obraz owego filmu - okropny dubbing, efekty specjalne bez "specjalne" i ciotowata postać głównego bohatera.

Jak widać, me odczucia związane z reklamą, pokrywają się ze zdaniem ludzi, którzy wydali 13 złotych i poszli do kina - większość całkowicie jedzie film za dubbing, przedstawienie historii, wygląd smoka i tym podobne. Wielokrotnie przeczytałem, że film jest żałosny i zrobiony zdecydowanie dla dzieci, nie ima się książki.

Jak można się spodziewać, do kina na to nie pójdę... Co innego Piła III. xD

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Czyli, żeby film był dobry to bohater musi być przypakowany twardziel, tak jak w każdym filmie akcji hollywood'u? I co z tego, że smok nie wygląda przerażająco, lecz słodko, nie wiem w ogóle skąd wzięło się, że smoki są straszne, samym wyglądem przerażają przeciwników... Przecież są to magiczne stworzenia...
Dubbing? Nie najgorszy, a dlaczego? Patrząc na inne filmy, które zostały przełożone na język polski, nie wypadł aż tak źle. Efekty... hmm... komputerowo to się nie napracowali, bo wiele tak naprawdę tego nie było:
Smok, kilka czarów, bestia Molzara czy jak on tam miał, cień i to by chyba było na tyle... Ale naprawdę gorąco polecam ;] .

Piła 3... Zanim do nas doszło słyszałem, że ludzie mdleli, a teraz znowu, że to najgorsza z części. Na pewno na to nie pójdę ani nie obejrzę, nie lubię horrorów odkąd skończyłem 16 lat... wyobraźnia .

Heh... Żeby mi się tutaj nie zrobił zaraz topic na temat piłki 3...
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Nie mówię, że ten chłopak powinien mieć szczene 2 na 2 i taki sam kark. Ba!, książki nie czytałem, nie wiem jak przedstawiał się w formie pisanej. Ale dla mnie on wygląda zbyt lalusiowato. Nawet jeżeli jest taki sam jak w książce.

Nie powiedziałem, że smok nie wygląda groźnie. Dla mnie on wygląda po prostu sztucznie.

Dubbing - po co robić dubbing, jak jest wersja oryginalna? Albo dajemy napisy albo robimy coś na miarę Shreka.

A co do Piły

Osobiście nie byłem i niezbyt mi się uśmiecha pójście na nią, ale kolega wywiera presje. A lepiej chyba na coś iść, niż w domu siedzieć [chyba].

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Zazwyczaj trudno jest ekranizacji przebić książkę, którą osobiście uważam za bazę i dzieło. Ale film nie był zły, wiadomo, że musieli ująć sens i akcję w określonym czasie, dlatego Ci którzy czytali książkę widzą minusy.

I was buried alive...
I was born dead...
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
nawet nawet przyznaje ze dobry film ale mi na razie [ ort! ] znudzily sie filmy yakiego gatunku

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Ten film straznie mi się ostatnio spodonał, nie jest to nowy film ale bardzo mi się podoba jego fabuła i niepowtarzalny klimat. Świetne walki cudowna opowieść i śliczny mały smoczek, Ogółem wapaniały film
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Widziałem urywki filmu. Dobra komedia. Najlepszy był moment, gdy wuj Eragorna leży pod 'belami'.

Książkę również czytałem, najgorsza nie była, ale świetna też nie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Bardzo dobry film 10/10 Jeden z najlepszych. Główny bohater był świetnie zagrany, film trzymał w napięciu i nie był zbyt przewidywalny za co mu daję wielki +. Postacie normalnie świetne.Kolejną rzeczą co mi tam przypadła do gustu to przyjaźń między Eragonem a jego smokiem.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Film denny.

Nie, przepraszam.

Idealny film dla dzieci. Mnóstwo efektów. Fabuła o młodym bohaterze według utartego schematu:

a)beztroska główna postać;
b)dzieje się coś złego;
c)znajduje trenera;
d)nasz bohater staję się zbawcą świata i zakochuje się (z wzajemnością!) w ładnej dziewczynie.

Spodziewacie się czegoś na miarę LotRa?
Nie próbujcie tego oglądać.
Film można puścić dziecku, albo komuś kto filmy ogląda dla przyjemności bezmyślnego gapienia się w ekran. Nie mówię tu o filmach rozrywkowych, typu Ocean's #. Mówię o bezmyślnie wykonanych i przeznaczonych dla bezmyślnej widowni filmach typu Eragon.

Pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Szarak napisał(a):
Nie próbujcie tego oglądać.
Oglądajcie bo warto

Szarak napisał(a):
Film można puścić dziecku, albo komuś kto filmy ogląda dla przyjemności bezmyślnego gapienia się w ekran.
No to chyba tobie co,,, bo film jest doskonale zrobiony i jest dla każdej sfery wiekowej ,,,

Szarak napisał(a):
Nie mówię tu o filmach rozrywkowych, typu Ocean's #. Mówię o bezmyślnie wykonanych i przeznaczonych dla bezmyślnej widowni filmach typu Eragon.
Bezmyślnej widowni ,,, hmm,,, sam jesteś bezmyślny ja ten film uwielbiam i tyle a że ci się nie podoba nie musisz tak ostro komentować
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
W samym Filmie jest wiele pominięć, niedoskonałości związanych z nie trzymaniem się fabuły książki... Uważam iż lepiej przeczytać książkę, a ewentualnie zobaczyć później film...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Po piewrsze, odpowiadając na pytanie Szarego:
Szarak napisał(a):
Spodziewacie się czegoś na miarę LotRa?
Nie, bo Paolini to nie Tolkien.
Trzeba być tego świadomym przed lekturą i obejrzeniem filmu. Przyjąć do wiadomości, że pisał to 16-latek. Średnio wyszło, bo średnio, ale chyba dał radę.

Po drugie:
Powtarzam to za każdym razem: reżyser(wybaczcie, nazwiska nie znam i baardzo nie chce mi się szukać) opowiedział swoją historię. Pytam się grzecznie, dlaczego do cholery ważna postać, jaką jest Murtagh, pojawia się pod koniec filmu, a Durza lata na jakimś dymie?

Co do mojej opini, tu zgodzę się z Szarym, filmu oglądać nie warto, ale nad książką można się zastanowić.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Eragon
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook