Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Piła

Strony: 1, 2  
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.047
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Oglądał ktoś ten horror ? Według mnie, jest bardzo dobrze skomponowany, wiele świetnych pomysłów, i co najważniejsze przydatny dla życia morał końcowy, oczywiście film kończy się źle, no ale to co Według moich poglądów zaliczyłym ten film do działu "sensacyjny", ponieważ nie ma się czego bać oglądając ten właśnie film.
Zachęcam do obejrzenia, bardzo dobry!!
Frasek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 7.115
Posty: 71
Skąd: Jarzębia Łąka
Film 'Saw' kosztował okrągły milion dolarów i w samej ameryce zwrócił się pięćdziesięciokrotnie. W tej historii czasami brakuje logiki i jest to znaczny minus filmu. Końcówka trochę dziwna ale to przecież tylko film.
Jak dla mnie 'Saw' mogę zaliczyć do nawet dobrze udanych filmów (ja to jestem wybredny).
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.866
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Ten film to totalna kicha!Nawer Cinema oceniło ten fil na 3 z 10. totalna porażka dla mnie. Nie juz drugi raz bymtego filmu nie oglądneła.

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.795
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
mnie sie podoba, ale tylkodlatego że widziałem kilka hororów więc nie mam [ ort! ] skali jakiej bym go ocenił.
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.879
Posty: 549
Niezły film. Cały czas ma sie wrażenie (zresztą trafne) że ma się do czyneinia z jakims psycholem.
Dla tego filmu ode mnie 9/10.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.893
Posty: 407
Mnie nawet podobałsię ten film. Zazwyczaj gustuję w bardziej inteligentnych filmach, a saw mile mnie zaskoczył swoimi "niespodziankami".
Co prawda już przed obejrzeniem filmu nastawiłem się na brutalność która jest bardzo charakterystyczna dla amerykańskich wyrobów(motto "krew, krew, krew, fabu....KREW!!!") jednak mimo wszystko , film został jako tako wybalansowany.

Jednak jezeli chodzi o horrory to preferuję japońskie, gdyz posiadają one świetny klimat(ring,dark water,klątwa) a ich amerykańskie remaki to tylko kicz i hańba dla japończyków ze na to się godzą.
Btw. Na miejscu prawdziwego twórcy ringu(japończyka) zabił bym amerykanina który wypuścił remake jego filmu(ring) a teraz bodaj Dark water. Czemu?? hm... jak to było w reklamie?? aha:
"Kolejny film twórcy "the ring"... Bezczelne przywłaszczenie...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.770
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Saw to thriller Nie ma tam zadnym nadprzyrodzonych czy nierzeczywistych zjawisk. To wszystko może się zdarzyc, choc jest na granicy ludzkiego pojmowania i dlatego własnie jest tak straszny...

Jesli o mnie chodzi, Piła jest jednym z lepszych thrillerów, jakie oglądałam... Koncówka świetna, straszna, nie jakiś względny happy end, ale naprawde zastanawiające i zmuszające do refleksji. Wiele dzieje się na podłożu psychicznym i o jest strazniejsze, od fizyczności w tym filmie. Ludzi, zdani na siebie, zmuszeni do powrotu do pierwotnych instynktów... Zabij, albo bedziesz zabity.

Naprawdę, niezwykle silne wrazenie wywarł na mnie ten film ^^ Niektórym może sie nie podobac, ale trzeba doszukac się czegoś głębiej...

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.047
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Sciagnalem dopiero co Saw 2, ciekawe jak spisuje sie druga czesc tego wspanialego filmu. Sadze, ze bardzo dobrze ;]
Konaltan Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Konaltan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.821
Posty: 109
Skąd: Tychy
Niektóre teksty byly spoko nap. kiedy koleś został pocięty powiedział do kumpla "popieścił mnie" to mnie rozśmieszyło

"mam moc która przerasta zwykłego człowieka"

"If you want to have a brother put your father on your mother."

"Weźcie stąd zwłoki swojego kolegi bo szpecą mi krajobraz!" - Vegeta po pokonaniu Yamuchy
Gotti Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Gotti
Dni na forum: 6.740
Posty: 12
Tara napisał(a):
Ten film to totalna kicha!Nawer Cinema oceniło ten fil na 3 z 10. totalna porażka dla mnie. Nie juz drugi raz bymtego filmu nie oglądneła.
czytaj wiecej statystyk bo w ogóle [ ort! ] nic nie zobaczysz, miej zawsze swoje wlasne zdanie obojetnie na jaki temat...ogolnie wedlug mnie film warty ogladniecia na raz gora dwa razy..ale przynajmiej ten jeden jedyny raz widz moim zdaniem powinien zobaczyc Piłe
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.770
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Konaltan napisał(a):
Niektóre teksty byly spoko nap. kiedy koleś został pocięty powiedział do kumpla "popieścił mnie" to mnie rozśmieszyło

Hmmm...

No to ja gratuluje poczucia humoru... Co prawda "Saw" może powodowac najrózniejsze reakcje u widza, jednak mimo najszczerszych chęci jakoś nie mogłam znaleźc nic, co powodowałoby radość... a wnikliwie patrzyłam.
Cóz, najwyraźniej jestem ślepa.

Zastanawiam się, czy dotarło do ciebie przesłanie z tego filmu, czy ogladałes o po prostu, żeby zobaczyc jeszcze więcej krwi bo" Ale zajebiście! Odpiłował sobie nogę! OOoo, ale jazda!". Jeśli tak, to ci współczuję...

Najwyraxniej niektóre filmy nie bez powodu maja ograniczenia wiekowe...

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.763
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Lubię oglądać mocne filmy - horrory/thillery.
"Piła" według mojej osoby jest niewątpliwie filmem godnym uwagi.
Jestem pewien ,że po jego obejrzeniu [ ort! ] większość widzów zamyśliła się na dłuższą chwilę - pomyślała nad własnym życiem. Każdą chwilę życia warto cenić.
Polecam

A i jeszcze co do tego odpiłowania nogi- ja np. w tej scenie nie podniecałem się tą "krwawą robótką" - podziwiałem to całkowite poświęcenie samego siebie dla swoich bliskich.

Film naprawdę dobry.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.047
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ajj, ogladal ktos ten syty film - piłe 2? Moim zdaniem troszeczke wyprzedza chyba pierwsza czesc, po prostu cuda pomysly! !! Ale co najgorsze, Saw III mozemy juz nie zobaczyc Poniewaz glowny tworca filmu zmarl 4 grudnia... rest in peace...

ps. to trzeba ogladnac
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.674
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Mi się Saw 2 niepodobał. Obrzydliwy i okrutny. co to za horror, nowy rodzaj filmów maskra. Po oglądnięciu miałem niesmak. O ile 1 część nie byla tak zła, to to totalny badziew- prawie taki jak Smakosz i Lęk. Odradzam

Pozdrawim
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.893
Posty: 407
No według mnie w 2 częśći autor(niestety) postawił bardziej na widowiskowość. Jedyneczka jakoś bardziej do mnie trafiła- jestem po prostu osoba która woli przerost fabuły nat akcją a nie na odwrót.
Szkoda jednak autora... ktoś wie na co zmarł?? [']

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.041
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Film zbyt derastyczny, np. ten moment wpadnięcia do dziury pełnej strzykawek(), aż niesmak pomyśleć o tym.

Ogólnie film bardziej oparty na widowiskowości i pokazaniu, pomysłowości twórcy filmu, niż skupieniu się na głównym wątku filmu...

Saw 1 > Saw 2

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.740
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Piła 2-film świetny dla typów mojego pokroju Fajnie obrane kierunki śmierci i jej mechanizmy, świetna maska psychola na początku w TV, bardzo kłująca scena ze strzykawkami, napakowany idiota, który najchętniej połamałby psychola i jakiś dzieciak, który nasrał w pory. Doskonała mieszanka i masakra

PS: Fakt, mogliby utworzyć nowy rodzaj filmów, MASAKRĘ!
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.893
Posty: 407
PS: Fakt, mogliby utworzyć nowy rodzaj filmów, MASAKRĘ!
Calibra nie wiem czy wiesz, ale już taki gatunek istnieje! Nazywa się on "Slashers" i powstał dawno dawno temu. Polega on na tym, iż w filmie głównym bohaterem staje się jakiś morderca, a przez cały film zabija on w jakiś ciekawy film swe ofiary.
Najpopularniejszymi "slasherami" był Piątek 13stego(Jason), Hellowen(Micheal Mayers), Freddy Kruger.

Filmy te mają swój urok, jednak mimo wszystko nie przepadam za nimi(no moze z wyjątkiem Jasona, który jest świetną postacią). Dla mnie osobiście liczy się przerost fabuły nad akcją, a w Saw 2 tego nie zaznamy. Myślałem, że 2 część podążać będzie w kierunku filmu psychologicznego, niestety dostaliśmy raczej młodszego brata "Oszukać przeznaczenie"... Zamiast fabuły mamy sceny mordu, które mają przykuć uwagę widza. Jak na typowe amerykańskie kino wyszło jednak nawet nieźle.. wszystko dzięki części pierwszej...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.763
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Variu, nie wiem jak ty ale ja zamiast Slasher'ów wolę filmy Gore! Ich charakterystyczna cecha to oczywiście hektolitry krwi, flaki itp. Taki fajny charakterystyczny typ filmów... Jakiś przykład możę podam: "Teksańska masakra piłą łańcuchową" albo komediowe wydanie filmu gore - "Martwica mózgu" (oryg. "Braindead" 1992). Ten ostatni reżyserował sam Peter Jackson, twórca "Wladców Pierścieni", więc polecam. Ach ta masakra... w ogóle [ ort! ] słowo "Gore" ze staroangielskiego oznacza "krew". Niektóre filmy tego rodzaju to przegięcia, ale takie jak "Martwica" to istny klasyk godny obejżenia!

A tak w ogóle [ ort! ], wiecie od czego przyszła ta nazwa "Shlasher"? Na serio to banalne - od cięcia nożem, czyli "Slash". Często w komisksach tak to przedstawiają. Nie ma to jak rozmawiać na temat konkretnych PSYCHO-FILMÓW

A co do "Saw 2". Variu genialnie to określił - młodszy brat "Oszukać Przeznaczenie". Dokładnie tak. W sumie zero fabuły, same pułapki, mordy... Czyli mormalka. Jednak łatwo odczuć brak tego co było w 1nce. Taki film do obejżenia przy obiedzie Wyszło ogólnie nieźle, bo jechało na motywie z części pierwszej. Kończy się takim motywem do rozpoczęcia części III filmu, ale bardzo wątpię czy kiedykolwiek ona powstanie (nie chodzi mi tu tylko o śmierć twórcy). Jedynka fajna, dójka chyba trochę gorsza.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.642
Posty: 325
Skąd: Mokotow
film do kitu bezsens

------------------------------------------------------------------------------------

edit by eMate: moze uzasadnisz?

pulkarecordzz.phorum.pl
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Horror] Piła
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook