Forum Dragon Ball Nao

» Programowanie

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Temat poświęcony programowaniu. Robi to ktoś z Was?
Ja na studiach jak na razie piszę w C++, wcześniej nigdy z nim do czynienia nie miałem, a szkoda
W LO miałem Pascala, ale tylko trywialne sprawy.
Poza tym piszę tworzę sporo w PHP, jak mam czas. Zresztą, gdyby nie to, strona i forum nie byłyby takie jakie są.

PS.
Dobre jest to, że nikt na naszym forum nie napisał nigdy posta ze słowem "programowanie" ;p jestem pierwszy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Gotenkskun napisał(a):
Dobre jest to, że nikt na naszym forum nie napisał nigdy posta ze słowem "programowanie" ;p jestem pierwszy.
Ale masz zapłon!

Ja się bawię w Turbo Pascala. Raczej z obowiązku, niż dla przyjemności- mam zaliczenia z dwóch przedmiotów w tej dziedzinie... Nie mam do Pascala zbytniego zacięcia, widząc jak bardzo jestem w tyle za tymi, co zaczynali już w gimnazjum.
Próbowałem kiedyś sił w robieniu map multi dla jednej giery, ale zajęcie było bardzo mozolne a czas przed monitorem bardzo ograniczony. Choć nie powiem- przyjemnie spędzany... Nawet nieźle mi toto wychodziło.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Taa, programowanie... Ja na studiach piszę w C, po sesji wskakuję najprawdopodobniej na C++, też mam do czynienia z tym językiem pierwszy raz. W LO również miałem Turbo Pascala - nie powiem, nie było tego zbyt wiele, ale przydało się na studiach (: Poza tym majstruję co nieco w HTML - u, ale to tak hobbystycznie.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Ja programuje (w każdej możliwej interpretacji tego słowa) od paru latek, bodajże od trzech, albo czterech. Zacząłem od HTML, wykułem. Potem przeszedłem na PHP, nauczyłem się paru tricków i napisałem kilka skryptów. Mówiąc szczerze PHP to świetny język do pisania programów obliczeniowych np. belek czy zadań z fizyki. Ale PHP nigdy mnie nie pociągał, zwróciłem uwagę na Pascala (rzekomo najprostszy, trywialny język - tak mi powiedziano), szło mi doskonale, szybko łapałem chwyty, ale gdy doszedłem do momentu załączania bibliotek itp. usiadłem przy kawie i pomyślałem . . . nie, to zbyt prosty język (paradoks chwili). Szybko przejrzałem internet i ujrzałem C++. Zacząłem w nim pisać, początkowo w Dev C++ (fajny program dla początkujących), spodobał mi się na tyle, że mi odwaliło i musiałem dysk formatować Nagle (nie wiem kiedy), mój kontakt z klawiaturą się przetarł . . . a na kompie jakimś cudem znalazłem Blendera (program do tworzenia 3D grafiki). Zacząłem się nim bawić i . . . ale to już inna historia

W każdym bądź razie osiągnięć żadnych nie miałem, prócz paru stronek w internecie i kilku programików. Obecnie skupiam się na grafice (AutoCad + Mechanical, 3DS MAX8, PSCS3).

Ale jedno wiem. Jeśli ktoś interesuje się nawalaniem w klawiaturkę, polecam zacząć nie od Pascala czy C++, ale od HTML-a i prostych aplikacji internetowych.

Pozdro
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A ja teraz na studiach mam programowanie obiektowe - C++, Python, Java.
I napisać program jakiś tam bzdurny (gdzie klasą jest 'kula', a klasami pochodnymi 'wielościan' i 'geoida' (cokolwiek to jest...)).

Czwarty język do wyboru (oprócz PHP ;p), to może się z ruby'm pobawię, w końcu japoński przecież i jest rozwijany

Umie może ktoś z tutejszych programować obiektowo? Raczej nie, ale zapytać nie zaszkodzi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Hm ... mam skończony kurs z Turbo i C++. W Turbo teoretycznie potrafie wszystko zrobic, w C juz gorzej ... Obecnie po kilku latach, dzieki studiom wracam do Turbo i nie ma zadnych problemow. Na studiach mam jeszcze Jave i Pythona.

PS: Nie wliczam HTML i PHP (który notabene ponoć nie jest językiem programowania a pochodną z HTML).

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus napisał(a):
PHP (który notabene ponoć nie jest językiem programowania a pochodną z HTML).
o_O

PHP nie ma żadnego, nawet nikłego, związku z HTMLem, oprócz tego, że oba stosuje się do konstrukcji stron internetowych.

A w ogóle to HTML to też swego rodzaju język programowania.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
O tym mi gadal koles z programowania. Że rzekomo nie powinno sie zaliczac php do jezykow programowania.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus napisał(a):
Że rzekomo nie powinno sie zaliczac php do jezykow programowania.
Rzekomo to może i tak. Też słyszałem opinię od dr wykładowcy, że wielu uważa, że PHP nie jest dla programistów, bo jest taki byle jaki. Ale tak czy owak, językiem programowania jest i będzie.

A jak już przy programowaniu jesteśmy, ostatnio na wykładzie z obiektowego:
"Na początku chciałbym zaznaczyć, że od lat jestem wielkim przeciwnikiem programowania obiektowego"

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ja dzisiaj miałem 1. wykład z obiektowego - Javy konkretnie.
o_OMGotenks napisał(a):
A jak już przy programowaniu jesteśmy, ostatnio na wykładzie z obiektowego:
"Na początku chciałbym zaznaczyć, że od lat jestem wielkim przeciwnikiem programowania obiektowego"
U mnie było dokładnie na odwrót...
szacher7 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
szacher7
Wiek: 33
Dni na forum: 5.835
Posty: 14
Ja aktualnie programuje w C++, trochę bawiłem się C#, ale nie mam czasu za bardzo;/

Znam dobrze HTML, podstawy PHP... jakoś idzie powoli
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Ja się znam na tworzeniu stron w HTML ale o PHP nie mam pojęcia....
Chociaż lubie się bawić w tworzenie stron internetowych....
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
theEND napisał(a):
Ja dzisiaj miałem 1. wykład z obiektowego - Javy konkretnie.
Pisałeś może już w tej Javie jakiś programik?

Danielooo napisał(a):
Ja się znam na tworzeniu stron w HTML ale o PHP nie mam pojęcia....
Strona bez PHP to bardzo kiepsko.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Pan Admin napisał(a):
theEND napisał(a):
Ja dzisiaj miałem 1. wykład z obiektowego - Javy konkretnie.

Pisałeś może już w tej Javie jakiś programik?
Nie. Jesteśmy w fazie raczkowania i nikomu się nie spieszy, aby ten stan rzeczy zmienić (Oczywiście mówię tu o programowaniu obiektowym). Zresztą - składni musieliśmy się sami uczyć, co do najprzyjemniejszych czynności nie należało (do tej pory nie znam niektórych niezbyt skomplikowanych komend odpowiadających tym z C)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miał już może ktoś z Was do czynienia z pisaniem programów w Pythonie?
(mam takiego fajnego wykładowcę, który czyta Pyton i Jawa zresztą ja też)

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Próbowałem Pythona. Powiem tyle. Genialny w swej prostocie język, z tego co zasłyszałem, od niego powinien rozpocząć przyszły haker Bardzo dobry i elastyczny język, wada jest konieczność instalacji interpretatora. Chętnie kontynuowałbym jego naukę, ale nie mam czasu Mimo wszystko polecam.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pisałeś w nim, to może mógłbyś mi podpowiedzieć co trzeba zainstalować, żebym i ja mógł to robić? Nie mam czasu na szukanie teraz, a muszę coś napisać na wtorek

[ Dodano: 09.06.2008, 1:45 (po 13 godzinach 22 minutach) ]
OK, instalacja w sumie prosta, szybka i przyjemna

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Dzisiejszy motyw z Javy - ostatnie poprawki, zaległe laborki i wpisy.
Doktor zamotał się wpisując koledze do indeksu w miejsce oceny datę, w miejsce na słowną ocenę podpis, a w miejsce daty ocenę. Zostało więc puste pole podpis. Doktor popatrzył, pomyślał, wpisał tam ocenę słownie, a potem porysował strzałeczki - tak jak być powinno. No i już siedzimy po zajęciach na korytarzu, kolega rzuca jobami pod adresem wykładowcy, że mu w indeksie nabruździł. I tu muszę wyjaśnić, że nasz doktorek nie ma nawet 30 lat, i ciężko rozpoznać go w tłumie. I właśnie w chwili, gdy koleś kończył wiązankę, znikąd pojawił się wspomniany doktor i mówi:
- To jest przykład referencji obiektów.
Po czym uśmiechnął się i odszedł.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miał tu ktoś styczność z Adą?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Programowanie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook