Forum Dragon Ball Nao

» Japonia odetnie piratów od sieci

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
"Czterej najwięksi japońscy dostawcy usług internetowych zamierzają odcinać dostęp do Sieci użytkownikom, którzy zostaną przyłapani na nielegalnym pobieraniu lub udostępnianiu materiałów chronionych prawem autorskim - poinformowała gazeta Yomiuri Shimbun.

Wprowadzenie takich restrykcji ma być sposobem na ograniczenie piractwa w Internecie. Przedstawiciele firm świadczących usługi dostępowe tłumaczą, że trafia do nich tak dużo zażaleń dotyczących piractwa, składanych przez dystrybutorów muzyki, filmów i oprogramowanie, że podjęcie jakichś działań w tej sprawie stało się koniecznością.

Każdy nielegalnie udostępniający i pobierający materiały chronione prawem internauta najpierw dostanie e-maila z ostrzeżeniem i informacją o tym, że jeśli nie zrezygnuje z pirackiego procederu, to może zostać odłączony od Sieci. Jeśli ostrzeżenie nie przyniesie żadnego rezultatu, usługa dostępu do Internetu zostanie wyłączona.

Warto przypomnieć, że o planach wdrożenia bardzo podobnego rozwiązania poinformowały niedawno francuskie władze. Zawarte w listopadzie 2007 r. porozumienie między organizacjami ochrony praw autorskich a rządem przewidywało m.in. wprowadzenie zasady trzech przewinień - chodzi o to, że osoby nielegalnie pobierające materiały chronione prawem autorskim z Internetu zostaną dwa razy ostrzeżone o konsekwencjach takiej działalności. Jeśli ostrzeżenia te nie poskutkują, efektem będzie natychmiastowe odcięcie takiego internauty od Sieci (czasowe lub permanentne)."

PC World Komputer


Trochę OMG, jak dla mnie. Ale trzeci akapit mi się podoba.
Ciekawe czy to wprowadzą o_O
Bo ogólnie, jak czytałem, to dla tych od naszej sieci nie problem sprawdzić na jakie kto strony wchodził ^^

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 03.04.2008, 16:40
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Mam nadzieję, że im tego nie wprowadzą. Bo jak wprowadzą, to skąd brać japońską muzę?? Są portale, na których można kupić nawet nowości wydawnicze danego zespołu, ale trzeba się liczyć z poważnym wydatkiem. Np. "5 Live Arhives", czyli cudowne dvd wydane przez L'arc~en~Ciel w przeliczeniu na złotówki kosztowałoby ponad 300 zeta.) Więc dla fanów z zagranicy byłby to cios.

Jednak gdybym mieszkała w Japonii, to nie żałowałabym dość niewielkich pieniędzy za singla (ok. 1500 jenów), albo dwa razy tyle na płytę.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Przecież tam żyją tylo i wyłącznie ze śćiągania plików ( animców głównie ;p ) Jeżeli zabronią im dostępu do internetu, to będzie zgroza.

Jednak więcej stracą na tym wydawcy neta, aniżeli wydawcy od muzyki ...

Na co to komu. A mają w Japonii zrobić satelitarne łącze o przepustowości kilku gigabajtów. ALe na co to komu ? Goteniks ma rację, strona wuwu otwiera się szybko już przy transferze kilkudziesięciu kb/s ,a co dopiero kilku GB/s!!

Wprowadzając tak potężne łącza, chyba mieli na myśli szybkie ściąganie plików, bo do czego innego, tak potężnie szybki internet miałby służyć? A ma nie być wcale taki drogi, jeżeli rozprzestrzeni się na taką skalę.

Sądze, że to chyba nie żart Prima Aprilisowy ^^? News został dodany po północy ;p

Piractwa nigdy się nie zwalczy. A pobieranie plików na swoje własne domowe potrzeby nie można nazwać piractwem. Gdzieś to wyczytałem z amerykańskiego paragrafu. Tylko rozprzestrzenianie plików wchodzi w rachubę.

Ciekawe, czy wymiana ( np. animcami ) jest nielegalna. Myślę, że nie, skoro jest taka akcja na całą Polskę... ALe to już nie na temat.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.234
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
To jest wiadome - sa skróty i za darmo zawsze łatwiej. Nie wiem jaką skalę przybrał ten proceder w Japoni, ażeby można było zastosować podobne środki. Wg mnie sytuacji to nie polepszy. Oczywiście korzystniej byłoby obniżyć ceny legalnie nabywanych obiektów, które zazwyczaj się nielegalnie nabywa za pomocą sieci przy jednoczesnym zastosowaniu ww środków, ale to chyba utopia. Zrestą wydaje mi się żę dla kraju tak dobrze sytuowanego jak Japonia ukrócenie piractwa nie będzie wielką krzywdą.

Co zaś się tyczy piractwa w Polsce... Powodzenia życzę. Kilkanaście razy dochodziły do mnie informacje jakoby podjęto stanowcze działania przeciw nielegalnemu nabywaniu plików. Dzięki Bogu mamy już 2008 rok, a każdy ściąga teraz dwa razy więcej niż kiedyś. Porażająca skuteczność. Nawet jesli rzeczywiście by się za to zabrano... ściągających jest tyle, że prędzej Kaczyński stanie się bohaterem narodowym niż my przestaniemy cwaniaczyć i omijać reguły. Myslę, że tylko na gadaniu się skończy.

Ciekawe, czy wymiana ( np. animcami ) jest nielegalna. Myślę, że nie, skoro jest taka akcja na całą Polskę... ALe to już nie na temat.
Teoretycznie nie... W końcu nie jest to proceder zarobkowy a zwykłe wyświadczanie przysług. Rzecz podobna jak z bootlegami, choć jest pewna różnica.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Japonia odetnie piratów od sieci
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook