Forum Dragon Ball Nao

» Co zrobiłbyś z Death Note?

Strony: 1, 2  
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Co zrobilibyście z notesem śmieci, gdyby całkowicie przypadkowo wpadł w wasze ręce, na przykład spadając z nieba? Oczywiście po odkryciu jego mocy, czyli zabijania.
Zapraszam do rozmowy.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Hmm, to dobre pytanie. Na 100% zatrzymałbym go. Mimo 'złej' mocy, samo posiadanie nie jest złem. Wywalenie, czy inne sposoby pozbycia się notesu nie wchodzą w grę. W końcu mogłoby dojść do tragedii, gdybym przysłużył się do odnalezienia Death Nota, przez kogoś niepożądanego, głupiego albo ze zbyt wygórowanymi ambicjami.
Jeśli chodzi o używanie, to trudno mi powiedzieć. Nie bawiłbym się nim i nie testował na przypadkowych ludziach (na przestępcach też nie). Przed użyciem odrzuca trochę fakt, iż człowiek po wpisaniu czyjegoś imienia, skreślony zostaje z listy osób mogących zaznać "spokoju" po śmierci. Bodajże Ryuk tak twierdził (nie pamiętam czy wspomniał konkretnie o miejscu zwanym Niebem czy czymś innym, ale sens zostaje zachowany)
Schowałbym go pewnie do szuflady i czekał na "okazje", w której trza byłoby go użyć.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.146
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Hako napisał(a):
Co zrobilibyście z notesem śmieci, gdyby całkowicie przypadkowo wpadł w wasze ręce, na przykład spadając z nieba?
Podobnie jak i Thorik pewnie bym go zatrzymał, a co do używania takiego notatnika, cóż istnieje pewne ryzyko, ale to by była jedyna szansa na pozbycie się moich wrogów, więc notatnik używałbym do własnych celów.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Naturalnie bym go zabrał. Dla większego dobra zabijałbym tych którzy wywołują niepotrzebne wojny, sieją terroryzm. Nie chodzi mi o przypadkowych przestępców tylko o wyjątkowe szuje które śmieją się w twarz reszcie świata.
Jeśli chodzi o własne ofiary to nie wiem czy chodziłbym z zegarkiem który ma mały, wydarty fragment notesu i załatwiał osoby które bym uważał za zbędny element.

A tak w ogóle to notes istnieje i jest używany i ma jakieś 20 wpisów

szczecin
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Hmm, ja bym go używał, jeżeli zaszłaby taka potrzeba, w prosty i przyjemny sposób, bez breudzenia sobie rąk. I na dłuższą metę niezauważalnie . Dobre cacko, czasami tak sobie o czymś takim myślę ^^.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja także zabrałbym notes. W Polsce nie ma kary śmierci. A są ludzie którzy na śmierć zasługują. Takich ludzi bym zabijał. Starałbym się we własnym zakresie sprawować władzę wykonawczą. Na pewno rzadziej wykorzystywałbym notes niż Raito. Ostatnio było głośnio o jakimś staruszku, który więził swoją córkę w piwnicy(?) i gwałcił, bodajże w Austrii. Takich ludzi skazywałbym na śmierć. W moim mniemaniu nie zasługują na życie. W ogóle to wprowadziłbym prawo oko za oko, ząb za ząb.

Dark Sky napisał(a):
ale to by była jedyna szansa na pozbycie się moich wrogów, więc notatnik używałbym do własnych celów.
Jeśli Dark mówisz poważnie to te osoby musiały ci bardzo nadepnąć na odcisk.

Gangez napisał(a):
A tak w ogóle to notes istnieje i jest używany i ma jakieś 20 wpisów
Ale ja przecież zabiłem właściciela notesu, o ile dobrze pamiętam.

Obraz
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
A kto z was skorzystałby z "wymiany"? ^_^

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Zettai napisał(a):
Gangez napisał(a):
A tak w ogóle to notes istnieje i jest używany i ma jakieś 20 wpisów
Ale ja przecież zabiłem właściciela notesu, o ile dobrze pamiętam.
Tak jak i wiele innych osób. No ale jedna przynajmniej poszła na dno wiele razy go wpisano aż się sprawdziło

Ishido napisał(a):
I na dłuższą metę niezauważalnie.
W Polsce nie ma takich geniuszy jak L co by podłączyliby tv tylko dla jednego regionu

Thorik napisał(a):
A kto z was skorzystałby z "wymiany"? ^_^
Nieeeeee mi by było to niepotrzebne na masowych morderców. Jakbym nosił zegarek to miałoby to jakiś sens.

szczecin
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
A kto z was skorzystałby z "wymiany"? ^_^
Ja z pewnością nie. Nie traciłbym bym połowy życia. Chociaż sam nie wiem jak zabijałbym przestępców, kiedy ich nazwiska to np. Marcin K Pewnie gdzieś dało by radę znaleźć ich dane.

Obraz
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Zettai napisał(a):
Chociaż sam nie wiem jak zabijałbym przestępców, kiedy ich nazwiska to np. Marcin K
Heh dobrze powiedziane! A na dodatek to zwykle to przestępcy mają komputerowo zasłonięte oczy a aby zabić musimy znać też twarz.

szczecin
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Czy skorzystałbym z wymiany? Raczej nie, nazwiska i imiona raczej nie trudno zdobyć kwestia czasu. Poza tym taka wym,iana skraca życie,. skróciłoby mi to przyjemnosc z korzystania z tego notesu ^ ^" CHociaz w sumie wystarczylby jeden wieczor na wszystkich stwarzajacych problemy kazdego rodzaju ^ ^.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jako katolik moim obowiązkiem byłoby go zniszczenie, najlepiej poprzez spalenie. Najprawdopodobniej bym to uczynił, choć korciło by mnie, aby użyć go na paru osobach. Gdyby notes miał działanie nie tylko zabijania, a na przykład ranienia to używałbym go raczej na bieżąco ^^ Zgadzałem się z działaniami Kiry odnośnie oczyszczania świata ze złych ludzi, ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że każdy kto posiada notes prędzej czy później wariuje i za jego pomocą niszczy wszystko co mu przeszkadza. Ze mną by tak raczej nie było, ale gdyby Death Note wpadł w ręce mordercy, gwałciciela? Podsumowując, ostatecznym działaniem jakim bym zrobił z tytułowym przedmiotem byłoby wyrzucenie go do śmieci, ponieważ wolałbym, aby zaistaniała sytuacja, że niby go nie posiadałem ^^. Nie patrząc na konsekwencję, co ma być to będzie :p
A kto z was skorzystałby z "wymiany"? ^_^
Całkiem prawdopodobne, że ja :p

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.621
Posty: 308
Gdybym znalazła taki notes, to pewnie przez kilka dni zastanawiałabym się, co z nim zrobić. Chyba nie byłabym w stanie kogoś zabić. Nawet przestępcę. Zapewne zabrałaby go ze sobą, a potem? Nie wiem.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Hako napisał(a):
że każdy kto posiada notes prędzej czy później wariuje i za jego pomocą niszczy wszystko co mu przeszkadza
Mozliwe. Nawet to i lepiej .Zniszczyloby sie wszystko, co cie denerwuje , masz swiety spokoj. A i mogliby notes udoskonalic, ze ten, kto uzywa zeszytu, pojdzie do Nieba hen prosto , miloby bylo.
Haku Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Haku
Wiek: 31
Dni na forum: 5.513
Plusy: 1
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wierzę w Boga i zgadzam się z prawdami, które głosił Jezus, ale czasami jest tak, że korci, aby kogoś "usunąć". Mam podobnie jak ktoś tam wyżej paru wrogów i pewnie byłbym zmuszony do użycia takiego notatnika

- Bardzo fajna emotka, nawet nie wiedziałem, że taka jest

~~ Nigdy się nie poddawaj ~~
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Wierzę w Boga i zgadzam się z prawdami, które głosił Jezus, ale czasami jest tak, że korci, aby kogoś "usunąć". Mam podobnie jak ktoś tam wyżej paru wrogów i pewnie byłbym zmuszony do użycia takiego notatnika
Lol, Haku sam sobie przeczysz. Weź się zastanów czasem co piszesz i przeczytaj to... Jak możesz mówić, że jesteś tak głębokim katolikiem skoro chcesz odbierać życiu bliźnim? oO...

- Bardzo fajna emotka, nawet nie wiedziałem, że taka jest
Jesteś genialny... -.-

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Hako napisał(a):
Jak możesz mówić, że jesteś tak głębokim katolikiem skoro chcesz odbierać życiu bliźnim? oO...

No wrednym bliznim, ktorzy podpadli - tak za..czepista emotka, czesto na nia wpadam po drodze, wrzucajac ja na lamach forum- musi czuc sie niezle wyrozniona ^ ^


Hako napisał(a):
Jesteś genialny
zawsze bylem
Hako napisał(a):
Lol, Haku sam sobie przeczysz.
Nie, on mowi o swoich odczuciach. To co innego. Chcialbym ,a zrobie to juz inna rzecz. Gdyby za...al kogos, wtedy zaprzeczylby wlasnym slowom. A myslec o tym to juz jest ciezki grzech ? Pod wplywem glebokich emocji mozna myslec o smierci kogos, kto Ci podpadl. W ogole zboczyliscie Hako z tematu, nie uwazasz ?
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.597
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Haku napisał(a):
Wierzę w Boga i zgadzam się z prawdami, które głosił Jezus, ale czasami jest tak, że korci, aby kogoś "usunąć". Mam podobnie jak ktoś tam wyżej paru wrogów i pewnie byłbym zmuszony do użycia takiego notatnika

- Bardzo fajna emotka, nawet nie wiedziałem, że taka jest
Dziwne, z tego co wiem to bóg zezwolił ludziom tylko na zabijanie zwierząt... Masz dziwne poglądy, uważasz się za katolika i tolerujesz zabijanie innych ludzi... ._.

A wracając do tematu to gdybym znalazł taki notes to na pewno wziął bym go do domu. Schowałbym go gdzieś głęboko by nie trafił do nieodpowiednich ludzi. Sam bym go nie użył, gdyż nie byłbym w stanie pozbawić kogoś życia, nawet najgorszych przestępców. Nie zabiłbym nikogo, gdyż sądzę, że człowiek nie powinien decydować o śmierci innej osoby.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Kudłaczek napisał(a):
Nie zabiłbym nikogo, gdyż sądzę, że człowiek nie powinien decydować o śmierci innej osoby.
Skoro dostalby taki artefakt ( hmm oczywiscie z woli kogos tam wyzej ) , to mialby prawo do : hulaj dusza Muhehehehhe !!!! Jazda na calego, niech sie dzijee co chce, notes w koncu i tak sie wypisze , chyba ,ze po zapisaniu danych, po smierci tej osoby znikaja i praktycznie mozna w nim pisac w nieskonczonosc- ach, marzenie
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jeżeli byłaby taka możliwość, to wcisnęłabym go zrzucającemu w tyłek. Ludzie są za głupi na takie zabawy. Light był nieprzeciętnym umysłem, a co się z niego zrobiło? Psychol ze śmiechem równie psychicznym.

Co do likwidowania, to wraz jest zabójstwo. To samo, co nożem, giwerą, czy poduszką. Nie ma różnicy. Wraz byłabym zabójcą.

Zabijać kogoś, bo go nie lubię, bo jest dla mnie podły, wredny itd? Ale dla innych może być przecież dobry. Cytat:

"Gdyby każdy na Ziemi stosował zasadę oko za oko, świat już dawno by oślepł"

To niedokładny cytat Mahatmy Gandhi.

Reasumując. Ryuk, wsadź sobie ten notes gdzieś i zacznij robić coś produktywnego

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Co zrobiłbyś z Death Note?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook