Forum Dragon Ball Nao

» Odcinek 039, 10.01.2010

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do trzydziestego dziewiątego odcinka Dragon Ball Kai, emitowanego 10.01.2010, o godzinie 2 naszego czasu, w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Ktoś może posądzić mnie o malkontenctwo i ciągłe narzekanie, ale jeśli robimy coś od nowa, to rozumiem, że będzie to pod każdym względem lepsze niż było poprzednio. Grafikę, muzykę i resztę technicznych rzeczy pomijam. To jak najbardziej spełnia oczekiwania. Problem jest inny.
W moim odczuciu historia Kaia zrobiła się zbyt płaska, bez wyrazu. Powoli zanika klimat, dramaturgia, a wreszcie finalny efekt nie jest tym czego oczekujemy.
Jak jeden odcinek jest w stanie objąć i w godny sposób ukazać walkę Piccola z Freezerem? W dwudziestu minutach zostały zawarte niniejsze wydarzenia:
Piccolo i Freezer sprawdzają siłę przeciwka, bardziej się bawiąc niż walcząc.
Freezer traci cierpliwość, i postanawia wykończyć nameczanina.
Piccolo odkrywa swoje karty, górując nad przeciwnikiem.
Freezer zmienia formę, przesądzając o losach pojedynku.
Imo walka, która w DBZ była czymś mistycznym, na co wszyscy czekali, w Kaiu jest zwykłym pchaniem fabuły do przodu. Nawet jeśli ktoś chciałby się zachwycić, to nie ma na to czasu, bo poszczególne sceny trwają zbyt krótko. Gdzie tak ważny fragment jak pomszczenie Naila, czyli sławny tekst Piccolo, że tym razem to on będzie walczył tylko lewą ręką? W ogóle nie widać pewności w nameczaninie. Ona owszem, jest, ale widz tego nie odczuwa, bo wszystko jest tylko chwilą. Pewnym kwestiom trzeba poświęcić trochę więcej uwagi, bo w innym wypadku stracą na znaczeniu.
Nie czuję się usatysfakcjonowany tym, że coś epickiego staje się przeciętne.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Avenger Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Avenger
Wiek: 28
Dni na forum: 5.209
Ostrzeżenia: 2
Posty: 24
Skąd: się biorą dzieci?
Prawdo mówiąc wolę oryginalną wersję. Tym DBKai tylko zaśmiecamy unikalną historie DragonBalla. Kompletnie zgadzam się z panem nade mną. Dragon Ball Kai nie jest teraz takie unikalne jak było prawdziwe DB. Szczerze mówiąc nie wiem po co to odnawiają, ewentualnie mogliby zrobić nową wersję "DB AF". Fanów i widzów nudzi już wielokrotne oglądanie tej samej wersji.
Trudno mi to ująć ,ale prawdopodobnie Dragon Ball schodzi na dno. Coraz mniej fanów, coraz mniej popularności.... Niestety ,ale fani odchodzą do Naruto. Nie będę opisywał następnych odcinków ,wystarczy ,że napisałem swoją opinie na temat Dragon Balla w tym temacie.
Pozdrawiam i mam nadzieje ,że nikogo nie uraziłem prawdą.

Obraz
Tu znajdowała się nieregulaminowa sygnatura.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Odcinek 039, 10.01.2010
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook