Forum Dragon Ball Nao

» [Akcja] Soul Eater

Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 29
Dni na forum: 4.814
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Kurczaczki, aż się zdziwiłem że niema tu tematu o tak zacnym i wspaniałym anime jak Soul Eater. Chyba czas to nadrobić ^^

Wikipedia napisał(a):
Ośrodek Szkolenia Mistrzów Broni Shinigami, zwany Shibusen, ma na celu obronę świata przed złem, lecz przede wszystkim ma nie dopuścić do odrodzenia się demona Kishina. Uczniowie dobierają się w pary, które składają się z broni i jej mistrza. Razem mają na celu zdobyć 99 tak zwanych „jaj Kishina”, czyli dusz przesiąkniętych złem oraz jedną duszę wiedźmy. Po spełnieniu owych warunków broń staje się bronią samego Shinigami, czyli założyciela Shibusen.
Czyli w skrócie to co tygryski lubią najbardziej

Ktoś z was oglądał to anime, a może czyta mangę ? Ogólnie podoba wam się klimat, który został tam wprowadzony ? A jak z głównymi bohaterami ? Co was zadowala, a co wręcz odrzuca ?

Zapraszam do dyskusji ^^
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Oglądałam anime. Gdy zobaczyłam grafikę(właściwie, jak zaczynałam oglądać to anime) to pomyślałam sobie, że to będzie tak kiepskie jak Bobobo-bo(jak zobaczyłam księżyc), obejrzałam i stwierdziłam po pierwszym odcinku, że to nie jest takie złe. Choćby te walki: bohaterowie mogą się zamieniać w bronie.I poruszane tu były też kwestie zaufania, problemy życia rodzinnego, np. Chrona była źle traktowana przez matkę, ojciec Maki był rozwiedziony z matką, a Maka go nie akceptowała.
No i Bohaterowie, chociażby Black Star, który swoim zachowaniem przypominał Naruto z początków serii i ma z nim wspólne cechy: obaj nie grzeszą inteligencją, ciężko pracują(Naruto by zostać Hokage, Black Star chce przewyższyć Boga) ,są dziecinni i hałaśliwi, Chrona bez pewności siebie,ale za to dobrze walczyła i z punktu psychologicznego można ją zrozumieć. Excalibour ze swoimi 1000 przykazań i przyśpiewkami, Kid i jego obsesja co do symetrii...
Muzyka- ostatni ending i pierwszy opening były boskie. 2 opening słabszy był o wiele.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Seria bardzo mi się podobała. Świetne postacie (Maka przede wszystkim), ciekawa kreacja Shinigami, Excalibur (koleś sam w sobie śmieszny, ale za dużo go było). Malownicza grafika, plus za słońce i księżyc. I nawet efektowne walki można znaleźć.
Największy minus to brak jakichś oryginalnych rozwiązań fabularnych i nieciekawy ostatni odcinek (Kishin się zmienia w jakiegoś dziwaka, a do tego durne wstawki z tekstem na ekranie).

Seria ma 51 odcinków, ale warto obejrzeć, polecam właściwie każdemu.

Opening (jeden z ciekawszych, jakie się spotyka):
-> http://www.youtube.com/watch?v=lpP7J_fZC0o

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.997
Plusy: 25
Posty: 2.091
Mangę ktoś czyta? Zbliża się chyba ku końcowi i naprawdę dobra w porównaniu do anime.
szkarłat
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 4.088
Posty: 35
Skąd: z Wonderlandu
Koleżanka wyporzyczyła mi na moment przed konkursem mitologicznym tom pierwszy mangi i śmiałam się z rozmowy Soula z ojcem Maki, przez cały test. Ostatnio czytałam też tom drugi...
Do teraz się śmieje. To genialna manga, acz kolwiek, dla mnie lepsze są yaoi.
Mimo wszystko, Polecam!

Przekroczyłeś drzwi krainy czarów,
twoje wspomnienia pozostały przed nimi.
Teraz nie jesteś tym,
kim byłeś.
Teraz obojętnie kim byłeś,
jesteś Alicją.

http://soul-hunter.com/sailormoon/galleryscr ... 35/167.jpg

Śmierć jest śmiercią tylko wtedy, kiedy umierasz cierpiąc bez cierpienia.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Akcja] Soul Eater
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook