Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Skins

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Skins, na polski tytuł "Kumple" oryginalnie serial z UK(później powstała wersja amerykańska) opowiadający o losach brytyjskiej młodzieży, prawie jak zigzapowskie "Degrassi" czy inne temu podobne seriale zza oceanu, z tym że tutaj bardziej skupiono się na "rzeczywistości" aniżeli na cukierkowości, wszechobecnym ładzie i propagandzie. Tutaj występuje dosadny, młodzieżowy język z przekleństwami, uczniowie imprezują, piją, uprawiają seks i biorą narkotyki. Jednak co jest piękne, to to, że te kilka osób różnych osobowości łączą, większe lub mniejsze relacje.

Ogląda ktos lub oglądał?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Oglądam, głównie po to, żeby się orientować o czym rozmawiają znajomi, bo jest to ostatnio bardzo popularny serial wśród ludzi z mojego otoczenia. No i w sumie nie jest najgorszy.

Katz napisał(a):
z tym że tutaj bardziej skupiono się na "rzeczywistości" aniżeli na cukierkowości, wszechobecnym ładzie i propagandzie
Rzeczywistości? Bardzo zabawne. W tym serialu wszystko jest przerysowane i diabelnie przesadzone. Nie jest słodko, fakt. Jest zdecydowanie za ostro. Popadli z jednej serialowej skrajności w drugą.

Teoretycznie serial miał rozprawiać o problemach współczesnych nastolatków, trochę trudniejszych i bardziej buntowniczych niż przeciętni. Praktycznie wyszła z tego ładna bajka, gdzie w pierwszych 4 seriach prawie wszyscy bohaterowie mieszkają sami w domu, bo rodzice sobie gdzieś wyjeżdżają, zostawiając im pełno kasy na chlanie i ćpanie, kompletnie nie interesując się domem. Dodajmy, że nie są to rodziny patologiczne, przynajmniej w większości przypadków. Jedyne problemy, które pojawiają się w ich życiu, to brak zioła czy koksu. No, i jeszcze nieśmiertelne dylematy miłosne, które są tak naiwne, że aż boli.

Muszę jednak przyznać, że 5 sezon serialu jest naprawdę dobry. Postacie są ciekawe, bardziej złożone. No i co najważniejsze - mają prawdziwe problemy! W dużej ilości przypadków nadal naiwne i niepoważne, ale właśnie takie kłopoty ma większość realnych 16-17 latków. Nie mam tutaj oczywiście na myśli osób, którym naprawdę życie daje w kość.

Jeśli chodzi o wykonanie, to podoba mi się fakt, że nie grają tam sławni, odpicowani aktorzy, tylko przeciętni, szary ludzie. Są brzydcy, mają krosty, normalnie się ubierają.
No i ciekawy jest pomysł ze zmianą bohaterów co 2 sezony.

Ogólnie rzecz biorąc - serial przez pierwsze 4 sezony średni, oglądam z nudów i żeby mniej więcej się orientować, o czym gadają znajomi. 5 sezon naprawdę fajny i ciekawy, oglądam z przyjemnością.
Nie polecam jednak do oglądania nikomu kto skończył szkołę średnią, zbyt dziecinne i naiwne.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Śmieszy mnie, jak świetna kwitnąca młodzież bierze ten serial na serio i bardzo chce być taka, jak bohaterzy, chodzić na takie imprezy, jak bohaterzy, pieprzyć się i ćpać. Serial miał trafić w przestrzeganie przed czymś, a trafił w pragnienia, trochę to smutne nawet.

Niestety nie mogę zgodzić się z poprzedniczką, jak dla mnie 1 i 2 seria są najlepsze, postacie nie są nadmiernie przerysowane, skrajne czy stereotypowe, może fabuła jest nieco łatwa, ale wszystko ratuje najlepsza postać wszystkich serii Effy (grana przez idealną - Kayę Scodelario). 3 i 4 seria oparta raczej na trójkąciku miłosnym, co trochę nudzi, nie mówiąc już o tym, że koniec jest po prostu głupi. Ale 5 i 6 seria jest totalnie słaba, postacie są naiwne, raczej niczym się nie wybijające i powielające schemat poprzednich bohaterów. Do tego strasznie przewidywalne to jest. 6 może już lepiej wypada.

Na szczęście nie będą już robić niczego nowego po 6 sezonie.

Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jonga napisał(a):
Niestety nie mogę zgodzić się z poprzedniczką, jak dla mnie 1 i 2 seria są najlepsze, postacie nie są nadmiernie przerysowane, skrajne czy stereotypowe,
Nie są przerysowane? Ok, rozumiem, że ci się podoba, ale jak nie są przerysowane czy stereotypowe? Przecież to są chodzące stereotypy. W jakiej postaci dostrzegasz złożoność, nietuzinkowość czy chociażby skomplikowaną kreację?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Nadmiernie tutaj to słowo klucz. Wiadomo, że gej stepuje, ciota nie *, anorektyczka ma problemy psychiczne, a najbardziej popularny chłopak w szkole to *skurczybyk*. Raczej chodziło mi o dalszy rozwój postaci i to, jak odmienili zupełnie ich role po finale 1 sezonu.
Cały ten serial opiera się na stereotypie, o to im raczej chodziło. Po prostu uważam, że sposób w jaki później rozbudowali te postacie i pokazali od zupełnie innej strony robi z nich nieco mniej przerysowanych, skrajnych idiotów.
Złożoność postaci najłatwiej chyba zobaczyć na Tony'm i jego odcinku z drugiego sezonu.

Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hm, może masz racje, mnie to jednak specjalnie nie przekonuje. Wypadek i impotencja to jeszcze nie złożoność postaci, jeśli o Tony'ego chodzi w moim odczuciu. Jego rola się zmieniła, to fakt, ale jest to bardziej pokaz zmagania się z konsekwencjami wypadku, niż rozbudowanie jego osobowości. Jest to już chyba jednak tylko kwestia odczuć..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Możliwe, łatwiejsze dla mnie było polubienie takiego Tony'ego od Nick'a.

No i dużo bardziej podoba mi się 6 sezon od 5. Tamten wydawał się dosyć nudny i przewidywalny, w tym wrócili do wielu zwrotów akcji i nieźle pokręcili w ich życiach.

Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zaczęłam oglądać niechcący i wyrywkowo, gdy poznałam ludzi z mojej obecnej (nazwijmy to ładnie) paczki. Dokładniej dzięki znajomej, która wszystkich nas skutecznie zaraziła oglądaniem "Skins" na domówkach u kumpla.

Tak jak wspominałam oglądałam parę odcinków wyrywkowo. Dopiero niedawno ściągnęłam pierwsze dwa sezony i zamierzam oglądać.

Niezłe wrażenie zrobił na mnie odcinek specjalny, gdzie robią imprezę w lesie z takim dziwnym dziadkiem

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Jonga napisał(a):
erial miał trafić w przestrzeganie przed czymś, a trafił w pragnienia, trochę to smutne nawet.
Zgadzam się w 100%!

Serial dosyć ciekawy, ale i bez rewelacji.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Dobrze, że ściągnęłaś tylko dwa pierwsze sezony, bo kolejne są na tyle słabe, że nie będą Ci już potrzebne.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Moim zdaniem 5 i 6 to najlepsze sezony i w zasadzie tylko te polecam, reszta to strata czasu.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Przypadkiem trafiłem, gdy po obejrzeniu Inbetweenersów czytałem opinie na filmwebie i ktoś napisał, że prawdziwy obraz angielskiej młodzieży można obejrzeć w Skins. I w człon ludzi to poparło. No to zacząłem oglądać.

Chciałem wyłączyć po pierwszych 10 minutach pierwszego odcinka, gdy Tony załatwiał ruchanie Sidowi.
Pierwsze dwa sezony przemęczyłem, bo może być jako serial, ale zupełnie oderwany od rzeczywistości. Konkluzja: każdy gnojek w Anglii chciałby być Tonym ze Skinsów, ale w praktyce wychodzi im co najwyżej Jay z Inbetweeners.

Trzeci i czwarty obejrzałem tylko dlatego, że Effy je łączyła, następnych nie mam zamiaru i ochoty. Strasznie denerwowała mnie stereotypowa chavowatość Cooka, ale z drugiej strony był jedynym barwnym bohaterem. Johnny White też był rozbrajający.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Serial] Skins
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook