Forum Dragon Ball Nao

» Darmowe bilety na przelot do Japonii

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
W marcu tego roku Japonię nawiedziło silne trzęsienie ziemi, które spowodowało m.in. zagrożenie nuklearne w związku z awarią w elektrowni jądrowej Fukuszima. Wydarzenia te doprowadziły do ogromnego spadku liczby turystów odwiedzających Kraj Kwitnącej Wiśni. Teraz, w ramach promowania kraju po katastrofie w Fukuszimie, japońska rządowa agencja ds. turystyki planuje ogłosić internetowy nabór chętnych na darmową wycieczkę do Japonii. Może nie do końca darmową, gdyż bezpłatny będzie tylko przelot, natomiast inne wydatki, np. na zakwaterowanie i jedzenie, turyści będą musieli pokryć z własnej kieszeni.

Agencja prosi by chętni opisali kroótko swoją planowaną podróż po Japonii i podali miejsca, które chcą odwiedzić. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierze (lub wylosuje) 10 tysięcy osób, którym „zafunduje” przelot. Do zadań „szczęśliwców” należeć będzie relacjonowanie wrażeń z pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Relacje te zostaną opublikowane w sieci. Japończycy mają nadzieję, że pozytywne reakcje turystów na to jak kraj podnosi się po marcowej katastrofie, skłonią innych, by przyjechali tu na wakacje.

Japonia po tsunami, trzęsieniu ziemi i katastrofie nuklearnej straciła ponad połowę turystów, którzy dotychczas generowali w sumie 7 procent produktu krajowego. W marcu 2010 roku kraj ten odwiedziło 710 tys. osób, rok później już tylko 352 tys. W czerwcu i lipcu spadek liczby turystów wyniósł 36 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, w sierpniu zaś 32 proc.

W skali rocznej Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedza około 10 milionów gości. Są to głównie Chińczycy mieszkających na stałe w Japonii i wracający z odwiedzin, amerykańscy żołnierze wraz z rodzinami, a także studenci na wymianie międzyuczelnianej, biznesmeni i turyści.

Rząd japoński ogłosił, że kraj jest bezpieczny i nie zagraża mu żadne radioaktywne promieniowanie, dlatego bez obaw można wziąć udział w naborze japońskiej agencji ds. turystyki, gdzie główną nagrodą są darmowe bilety na przelot do Japonii.

Zgłoszenia do programu darmowych przelotów będzie można dokonać na stronie Japan Tourism Agency pod adresem www.jnto.go.jp. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jego realizacja rozpocznie się w kwietniu 2012 r.


* zaloguj się, aby przeczytać wiadomość *

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.823
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Rewelacja! Ja się na to piszę! Nawet myślałam o tym, żeby przed wielką wyprawą planowaną na 2013 wybrać się tam na przykład na tydzień, ale mnie ceny przelotów odstraszały...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
ale mnie ceny przelotów odstraszały...
Mnie nie ceny przelotow odstraszaja,a koszty utrzymania tam.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.823
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Hayato napisał(a):
Mnie nie ceny przelotow odstraszaja,a koszty utrzymania tam.
A ile Cię wyniesie tydzień pobytu turystycznego? Nie sądzę, by więcej niż w przeciętnym zachodnim kraju...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Coz...hotel,komunikacja,zarcie,bilety wstepu i zakupy troche kosztuja.Ja tak licze z 200 000-300 000jenow ,w zaleznosci od potrzeb (2 tygodnie) + przelot.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.823
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
2000-3000 euro?? 8000-12000 złotych??? Hayato... Chyba bardziej niż trochę przesadziłeś -_-'

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
No coz...to ma byc wycieczka zycia.Pytalem sie o koszty utrzymania w Japonii na innym forum, oraz radzilem sie Japonki, i jakos tak mi wyszlo.Byc moze sumy sa nieco zawyzone, ale tez trzeba miec jakas rezerwe na "wszelki wielki",

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.823
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Darmowe bilety na przelot do Japonii
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook