Forum Dragon Ball Nao

» [J-rock] Onmyo-Za

Cuthbert Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.017
Posty: 7
Zauważyłem, że na forum brakuje opracowania dotyczącego zespołu Onmyo-Za (czasami pisane też jako Onmyouza), a ponieważ słucham dużo japońskiego rocka i metalu, postanowiłem założyć temat, bo uważam ich za jedną z ciekawszych formacji japońskiej sceny muzycznej.

Zespół został założony w 1999 roku i gra klasyczny, melodyjny heavy metal z elementami japońskiego folku. Piosenki śpiewa wokalistka o pseudonimie Kuroneko, a wspiera ją dosyć często basista Matatabi (wiele piosenek śpiewają na dwa głosy). Na scenie ubierają się w klasyczne japońskie stroje, a teksty ich piosenek dotyczą japońskiej mitologii, legend, mitycznych bestii, potworów itp.

SKŁAD

Wokal: Kuroneko
Bas, wokal: Matatabi
Gitara: Maneki
Gitara: Karukan
Perkusja: Tora (do roku 2009)

DYSKOGRAFIA

Albumy studyjne

1999 KIKOKU TENSHO
2000 HYAKKI RYORAN
2002 KOJIN RASETSU
2002 FUUIN KAIRAN (EP)
2003 HOYOKU RINDO
2004 MUGEN HOYO
2005 GARYO-TENSEI
2007 MAO TAITEN
2008 CHIMIMORYO
2009 KONGO KYUUBI
2011 KISHI BOJIN

Single

2000 OKA NO KOTOWARI
2001 TSUKI NI MURAKUMO HANA NI KAZE
2002 YOKA NINPOCHO
2003 HOYOKU TENSHO
2003 MEZAME
2004 NEMURI
2004 KUMIKYOKU "YOSHITSUNE"- AKKI-HÔGAN
2004 KUMIKYOKU "YOSHITSUNE"- MUMA-ENJÔ
2004 KUMIKYOKU "YOSHITSUNE"- RAISE-KAIKO
2005 KOGA NINPOCHO
2007 KOKUI NO TENNYO
2008 KUREHA
2009 SOKOKU/DOKOKU
2009 AOKI DOKUGAN
2011 KONPEKI NO SOJIN

Kilka linków z ich piosenkami

* zaloguj się, aby zobaczyć link * (Memaizaka z albumu Kikoku Tensho)
* zaloguj się, aby zobaczyć link * (Nemuri z albumu Mugen Hoyo)
* zaloguj się, aby zobaczyć link * (Rasetsu z albumu Kojin Rasetsu)

Jeśli chcielibyście się czegoś więcej dowiedzieć na temat zespołu, to najlepiej na tym forum: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

Trochę się rozpisałem . Mnie osobiście przypadli do gustu, zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i wizerunek. Teraz czekam na wasze komentarze . Co o nich sądzicie? Ktoś już w ogóle wcześniej o nich słyszał?
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Lubię ten zespół, faktycznie bardzo ciekawie wychodzi im połączenie metalu i klasycznych japońskich melodii. Wizerunek też przykuwa uwagę, niby tradycyjny, ale udało im się osiągnąć trochę groźny, surowy wygląd bez masy elementów które wykorzystują zespoły metalowe, chociażby w naszym kraju. Najbardziej cenię ich za wokale, połączenie bardzo wysokiego głosu Kuroneko (czasem aż świdruje w uszach) i dość niskiego, głębokiego głosu Matatabiego to coś co na pewno ich wyróżnia.

Co do teksów mam pytanie, spotkałam się z tezą, że stosują w nich też język starojapoński, ciekawa jestem na ile to prawda?
Cuthbert Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.017
Posty: 7
Dokładnie jest tak jak piszesz, w piosenkach stosują słownictwo starojapońskie (nie wiem w jakim stopniu, ale na pewno). Wyczytałem gdzieś, że nawet sami Japończycy mają kłopot ze zrozumieniem niektórych słów .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Polubiłem ich ostatnio za tegoroczny album (覇道明王). Ciekawe, jak będzie z wcześniejszymi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [J-rock] Onmyo-Za
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook