Forum Dragon Ball Nao

» [Postać] Piccolo Daimao - cierń w boku Nameczan?

Fuckaduck99 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 4.190
Posty: 6
Skąd: Ustowo, Zachodniopomorskie, Polska
Piccolo Daimao, czyli oryginalny Piccolo. Otóż ta postać nasówa ogromny problem. Chodzi o jego moc. A więc najpierw ustalmy fakty :
1. Daishenzuu 7 podaje, iż poziom mocy Piccolo Daimao podczas walki z Goku w King's Castle wynosi 260.
2. Piccolo Daimao pochodzi z rodu Diabelskiego ( Smoczego ) - ci zaś są chyba najważniejsi jako Nameczanie
3. Piccolo Daimao jest większy niż jakikolwiek nameczanin ( może poza Guru ) - jako dorosły ma 2.50 m wzrostu i waży 200 kg ze względu na mięśnie ( Daishenzuu - choć według mnie w mandze, czasam wygląda na 4-5 metrów jak stoi przy np. TienShinhanie który ma 1.90 )
A więc teraz jest taki problem. Każde z tych punktów kryje coś niezrozumiałego, bowiem :

1. Piccolo Daimao nie może mieć 260!!! Czemu? Więc tak : Goku podczas 22 turnieju ( wg Daishenzuu 7 ) miał 180 jednostek. A teraz tak : Stary Piccolo Daimao był znacznie słabszy. Więc mógłby mieć może z 195 jednostek. Tylko, że : Akira Toryiama zatwierdził, że podczas walki Goku ze Starym Daimao - Wielki Szatan ledwo używał połowy swojej mocy (!). Czyli Goku automatycznie ma: ok. 90 jednostek. Tyle, że według Daishenzuu ma 2 razy więcej. Więc Daimao ma 520?!?!
2. Daimao uważa się za największego wojownika. A teraz taki kurduplowaty Nameczański Wojownik ( Przeciętny Nameczanin byl znacznie niższy niz Daimao - patrz punkt. 3 ) ma 3000 jednostek. What? Czyli, że Wielki Szatan - uosobienie złej strony Boga jest słabszy niż zwykły Nameczan. Ba! Ci dwaj żołnierze Freezera których spotkali Gohan i Kuririn dali by niby mu radę? Absurd!

Co o tym sądzicie? Sądze, że bardzo ciężko ustalić jak silny był naprawdę Wielki Szatan z Innego Świata.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.264
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie chce mi się teraz myśleć o poziomach mocy, ale chce o wzroście i wadze. W ogóle waga i wzrost są zrypane w Dragon Ballu. Nie chodzi mi o to, że to ma być dopracowane, bo niby po co, ale jednak te dane są dziwne. Vegeta, jak mi się wydaje, przyleciał na ziemię w wieku prawie 30 lat i jeszcze zdołał potem urosnąć, lol. Ale to akurat ni o Vegecie tylko o Piccolo. Stary Piccolo faktycznie wyglądał na dużo wyższego, ale to jedna tylko rzecz. Jak może umięśniony gość, a takim był przecież Piccolo, ważyć zaledwie 200kg przy wzroście 2.5m?
W ogóle różnice we wzroście postaci są dziwne, bo np. Goku ma być wyższy o 5-10 cm od Vegety. Później to może to wszystko na 10 wygląda, ale na początku to jest wyższy chyba o głowę. I wszystkie postacie są jakoś dziwnie szczupłe, choć wyglądają masywnie. Może taki jest japoński kanon urody, że mężczyzna jest szczupły, ale po co w takim razie tak się ich narysowało.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.470
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Dlaczego taki przecietny Nameczanin ma Prawie 3000 jednostek mocy a nas\jsilniejszy Nail ponad 40 000 a nasz poczciwy Piccolo Daimao tylko niecale 300 jednostek ? nawet kami ma cos okolo 250?
ja znam odpowiedz;).
pomyslcie troche sami
otóz to wszystko przez rozdzielenie sie Piccolo na Kamiego i Piccolo Daimao.
Przypatrzcie sie moi drodzy koledzy jakie efekty daje asymilacja a potem polaczenie sie kamiego i poccolo w sadze Cella. Skoro scalenie lub polaczenie lub asymilacja wielokrotnie pomnaza moc obydwu polaczonych (widzimy to na przykladzie asymilacji Piccolo i Naila i potem w sadze Cella )to rozdzielenie sie pierwotnego Piccolo( pozwole sobie uzyc takiego stwierdzenia) dało efekt odwrotny czyli spadek mocy.Dlatego w serji DB PIccolo i Kami
jest taki,,słaby"
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.842
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
To ja mam w takim razie inne pytanie. Jak wiadomo, Piccolo Daimao i Kami byli kiedyś jednym. Nameczanie dzielą się na klasę healerów/magów (nazwijmy to tak umownie) i wojowników. Kami był w stanie stworzyć smoka, leczyć i generalnie "czarować". Wojownik nie jest w stanie tego zrobić. Można zatem wysnuć wnioski, że Kami nie jest z klasy wojowników, tym samym Piccolo Daimao również? Może dlatego jego moc jest taka, a nie inna. Bierzmy również pod uwagę warunki do treningu - Nameck bodajże ma większą grawitację niż ziemska, ponadto obcowanie z pobratymcami daję spore pole do popisu, jeżeli chodzi o trening. Te aspekty mogły wpłynąć na tak niską moc Daimao.

PS: Wzrost i waga nie są kluczowymi elementami. Lord Slug miał wzrost rzędu kilkunastu metrów, a był znacznie słabszy niż Piccolo

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Fuckaduck99 napisał(a):
Czyli, że Wielki Szatan - uosobienie złej strony Boga jest słabszy niż zwykły Nameczan.
A ten wielki Bóg słabszy niż Ziemianin po treningu (DBZ)

Nie tędy droga, żeby ustalać moc Piccola, bo ona została podana w Daizenshuu i nie ma sensu tego kwestionować.
Pytanie powinno być brzmieć: co się stało, że Piccolo był taki słaby?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Może miał nowotwór

Obraz
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.470
Posty: 418
Skąd: Warszawa
pamietacie odcinek w kturym piccolo postanawia połaczyc sie z kamim? niepamietam dikladnie ale tam padaja takie słowa ze ;gdy znowu atana sie jednoscia stana sie na nowo Nameczanskim Super Wojownikiem;Lub jak ktos woli Super Nameczaninem.
Teraz nasuwa sie znowy pytanie w zwiazku z powturny połaczeneim kamiego i Piccolo,Jak bardzo był silny Pierwotny Piccolo przed rozdzieleniem,Czy był tak silny jak ten z czasów cella? Raczej nie poniewaz taki efekt dało im asymilacja z Nailem na Namek i treningy Piccolo.czyli wszystko wskazuje ze Piccolo Daimao i Kami stali sie tak słabi w wyniky rozdzielenia sie na dobro i zło.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.118
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Sorry za 3 letni offtopic, ale nie widzę problemu, Goku pokonał tylko pana Piccolo bo wypił tą boską wodę, podczas ich pierwszej walki "pokonał" go bo pan Piccolo miał ciężarne ubranie na sobie, jak pan Piccolo zjął te ubranie, "zabił" go, a Goku przeżył dzięki PIS

Karin wyraźnie powiedział nam że nie wiedział że Goku pokona pana Piccolo
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Postać] Piccolo Daimao - cierń w boku Nameczan?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook