Forum Dragon Ball Nao

» Casshern (2004)

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Film science fiction na podstawie starego anime o tym samym tytule. Uważam go za niezwykle udany (choć nastoletni znawcy z filmwebów uważają inaczej), szczególnie wyróżnia się na tle innych współczesnych japońskich produkcji trącących tandetą i prostotą w kwestii wykonania.

Fabułę ma dość ciężką, jest długi (ponad 2 godziny) i sporo się dzieje, ale nie znaczy to, że jest pełen akcji - potrafi nudzić. Fanom nieprostych anime powinien się spodobać, bo opowiada historię nadającą się właśnie do anime, aniżeli do filmu aktorskiego. Ale źle nie jest, bo zastosowano miłe dla oka efekty specjalne odrealniające aktorów. Jest też kilka świetnych scen walk. Poza tym piękna muzyka od Shiro Sagisu (Evangelion, Bleach), która gra niemal bez przerwy. Klimat niezwykły.

Jeszcze napomknę, że ma przesłanie antywojenne i jest parę nawiązań do totalitaryzmu znanego nam z zachodu.

Trailer dla ciekawskich:
https://www.youtube.com/watch?v=kk9fGI90qdM

I opis z obrazkami na stronie wydawcy:
http://www.anime-gate.pl/modules.php?name=NaszeAnime&id=21

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.439
Posty: 251
Widziałam film i anime (w takiej kolejności), i tak jak mówisz, co do filmu - czasami są nudne momenty, ale ogólnie ode mnie spory plus za nieprzeciętną fabułę i to, że jest całkiem w porządku zrobiony, chociaż chyba za dużo budżetu nie mieli.
A anime też spoko.

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
IMDb podaje, że 600 mln jenów (7 mln dolarów), czyli drobne jak na SF, ale i tak wykonanie jest nieporównywalnie lepsze od wszystkich innych japońskich filmów, jakie widziałem.

To anime 35-odcinkowe z 1973? Bo to na jego podstawie. Ja tylko Casshern Sins, ale jeszcze jestem w trakcie. Podobieństwa są tak naprawdę niewielkie, ale tym lepiej dla filmu, że zrobili coś innego, bo inaczej wyszłaby pewnie zwykła tandeta.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.439
Posty: 251
A no to oglądałam Casshern Sins, nie wiedziałam, że było coś wcześniej. Może kiedyś zobaczę.

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Casshern (2004)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook