Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] Kokuhaku / Confessions (2010)

Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Obraz

Film znany także pod tytułem 'Wyznania'.

Współczesne japońskie gimnazjum, nauczycielkę Yoko Moriguchi, dotyka bolesna tragedia, gdy jej czteroletnia córka zostaje zamordowana. Policja zamyka sprawę, uznając to za nieszczęśliwy wypadek, jednakże kobieta zdaje sobie sprawę z tego kto i jak zabił jej dziecko, wie też, że mordercy nie zostaną poddani praktycznie żadnej karze z powodu zbyt młodego wieku. Dlatego też sama zamierza wymierzyć im sprawiedliwość, niszcząc po kawału ich życie tak jak oni jej.

Film składa się z kilku 'wyznań' kolejnych bohaterów. Poznajemy historię zarówno z punktu widzenia nauczycielki jak i morderców oraz ich rodzin. Dramat ma bardzo piękną wysublimowana formę, wizualnie naprawdę coś niesamowitego.

Niestety, uważam że w tym całym niezwykły świecie, gdzieś umarły uczucia, a jak tak bliżej przyjrzymy się bohaterom wydają się chodzącymi trupami. Piękna otoczka filmu, pochłonęła jego wymiar emocjonalny. Zbrodnia goni zbrodnię, a zemsta nie leczy ran tylko powoduje jeszcze większe tragedie. Niemniej jednak wile osób uważa ten obraz za coś niezwykłego i godnego polecenia każdemu, dlatego też jestem ciekawa Waszego zdania.

Miał ktoś już styczność z tym dramatem?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Trochę się zawiodłem. Oczekiwałem czegoś "dorosłego", ale w tym filmie nie ma praktyczne żadnej głębi. Potrafię zrozumieć wysokie oceny, bo film jest dość ciekawy, ma świetne zdjęcia, niezłe efekty, ale najlepszy chyba podkład muzyczny (i nie chodzi mi o wstawki typu Radiohead).

Dlaczego się zawiodłem? Bo to film o psycholach w kraju z chorym prawem. Przecież to się w głowie nie mieści, żeby dziecko miało być całkowicie bezkarne, bo jest dzieckiem, a na tym ten film się opiera. Zabiło rodzinę? Nieważne, przecież to dziecko, więc nie jest niczemu winne, stało się.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Dramat] Kokuhaku / Confessions (2010)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook