Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [Serial] Wiedźmin (2019-)

Strony:   1, 2, 3
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Obejrzę tylko na ocenie 2.5 do pierwszego dialogu. Bo po wypowiedzeniu pierwszego "Łyzyma" jeszcze spadnie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Teaser:


Zbyt obiecująco to nie wygląda, ale poczekamy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Trochę słaby ten make up Geralta. Za to te urywki walk wyglądają na ciekawe. Cóż, okaże się nie długo, kiedy pierwszy odcinek?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Seria ma pojawić się w grudniu. A 20 listopada ma być dostępny fanowski film na YT.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Udało się znaleźć na CDA XD

Serial oceniam na dobry, może 7 na 10. Najbardziej nie przypadł mi do gustu aktor grający Geralta. Poza tym nie wiem, czy takie mieszanie w odcinkach zdarzeń chronologicznych bez wcześniejszych wstępów "kilka lat wcześniej" jest dobre. Brakło mi też jakiegoś narratora na samym początku, który wprowadziłby do uniwersum.

Na plus postać Ciri, Jaskra i Yennefer (przed przemianą). Brakło mi też ballad Jaskra, niestety były same proste przyśpiewki.

Niektórzy aktorzy grali drętwo i to było trochę niesmaczne np. ten rycerz, który chciał zabić smoka.

Poza tym wybrano podobne opowiadania jak w polskim serialu.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Mnie z kolei Geralt się podobał, Ciri również. I byłoby fajnie, gdyby nie fatalna Yennefer. Aktorka może i nadawała się jako garbuska (bez urazy), ale po przemianie w osobę znaną z książek powinna zostać zastąpiona przez kogoś, kto pasowałby do roli. Ja w niej do ostatniego odcinka widziałem tę nieporadną wieśniaczkę z pierwszych odcinków. Sto lat za młoda do tej roli. Zresztą cały dwuodcinkowy wątek jej przeszłości bym wywalił. Zapewne chodziło o pokazanie przemiany postaci, ale ta przemiana nie wyszła.

Mateusz napisał(a):
nie wiem, czy takie mieszanie w odcinkach zdarzeń chronologicznych bez wcześniejszych wstępów "kilka lat wcześniej" jest dobre
Zdecydowanie nie jest. Oglądałem z rodzicami. Zastanawiali się, czemu Calanthe ożyła, a Ciri stała się Pavettą. Najgorsze było to przeplatanie się wydarzeń z różnych okresów. Są filmy, które grają z widzem niechronologicznym przedstawianiem historii i trzeba samemu poukładać puzzle (czy też przeczytać teorie innych, którzy to rozpracowują), ale to nie ma sensu w przypadku adaptacji książek, w których nie ma takich zabiegów. Za dużo tu chaosu, o którym była mowa w serialu.

Ale że wiele od serialu nie oczekiwałem, to nawet się nie zawiodłem. Inny problem to mieszanie w fabule, co też nie napawa mnie optymizmem, bo preferuję wierne adaptacje. Na szczęście książki czytałem już jakiś czas temu, więc wielu rzeczy nie pamiętam. W każym razie netflixowa polityczna poprawność to tutaj najmniejszy problem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Oglądałem, Geralt jak najbardziej ok, Yennefer lepiej jak na trailerach i zajawkach podobnie jak Ciri ale niestety ich wątki zostały przedstawione słabo a niestety było ich chyba minimalnie więcej aniżeli Geralta.

Druga sprawa budżet. Walki były ok ale niektóre potwory były już nierówne takie jak Diaboł no i po raz enty badziewny smok. Nie wiem chyba troll ze strony twórców do Polaków pamiętających Wieśka z Żebrowskim albo pocisnięcie nam, że nasze smoki to gówna w porównaniu z amerykańskimi ; o

Piosenka Jaskra o potrząśnięciu sakiewką zacna w każdej wersji językowej i czekam na drugi sezon.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Teaser drugiego sezonu:


Premiera 17 grudnia 2021 roku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » » [Serial] Wiedźmin (2019-)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook