Katz
13 grudnia 2016 (22:28)
W dniu wczorajszym wydawnictwo Shueisha opublikowało pierwszy rozdział nowego spin-offa Dragon Balla zatytułowanego Dragon Ball Gaiden: Tensei Shitara Yamcha Datta Ken (ドラゴンボール外伝 転生したらヤムチャだった件), co w luźnym tłumaczeniu brzmi: "Historia poboczna: Przypadek odrodzenia się jako Yamcha".

Oto super niespodziewana historia poboczna Dragon Balla! Jej bohaterem jest... nie kto inny, ale właśnie on! Dążąc do bycia najsilniejszym, czy sprosta zdumiewającemu treningowi...?!

Manga jest autorstwa rysownika o pseudonimie Dragon Garow Lee (@dragongarowLEE) i jest to zarazem jego debiut, albowiem wcześniej zajmował się czysto fanowskim rysowaniem.


Manga ma się składać z zaledwie trzech rozdziałów, a drugi planowany jest w przyszłym miesiącu. Opowiada ona historię chłopaka, który podczas gonienia dziewczyny spadł ze schodów i odrodził się jako Yamcha w świecie DB. Posiadając wiedzę o tym uniwersum, obrał sobie za cel odmienić los Yamchy – pokonać wszystkich Uprawniaków, a następnie udać się na Namek.

Poniżej komentarz autora opublikowany na Twitterze.

Tym razem pozwolono mi narysować historię poboczną Dragon Balla dla Jumpa+. Obawiałem się tego, jak zostanie przyjęta, ale byłem zaskoczony, że wywołała takie pozytywne zamieszanie. Dziękuję wszystkim za czytanie! Dziękuje także za wasze wiadomości (^^) i przepraszam, że trzymałem to do teraz w tajemnicy.

Od redaktora otrzymałem plany mangi o odrodzeniu się jako Yamcha i użyłem tego jako podstawy w szkicowaniu i zaprojektowaniu scenorysu. Jak zawsze zrobiłem wszystko sam, w całości ręcznie (^^). To fajnie, że nawet w dzisiejszych czasach udało mi się to bez korzystania z dobrego komputera.

Planowane są trzy rozdziały i postaram się, żeby kolejny trafił do was już w przyszłym miesiącu, więc proszę was o cierpliwość. Na oficjalnym koncie napisali: "czy sprosta zdumiewającemu treningowi?!", czym nieco podnieśli mi poprzeczkę, lol.

Dziękuje wszystkim za wasze przemyślenia ☆
Mam tutaj kilka obrazków z tworzenia scenorysu. Większość z nich jest z rysowania Uprawniaków, lol.


Pierwszy rozdział dostępny jest za darmo na wspomnianej przez autora stronie Shōnen Jump+ – wyłącznie w języku japońskim.

Dragon Garow Lee jest kolejnym po m.in. Naho Ooishi (Episode of Bardock, Dragon Ball SD) i Toyotarō (Dragon Ball Heroes: Victory Mission, Dragon Ball Super) artystą amatorem, któremu w ostatnich latach wydawnictwo zleciło stworzenie mangi na licencji DB. Tym razem jednak mangaka zachował swój oryginalny pseudonim. Dragon Garow Lee jest autorem m.in. fanowskiej mangi (dōjinshi) pt. Dragon Ball Sai.

Wielce prawdopodobne, że owa manga jest efektem nie tak dawno powołanej sekcji Dragon Ball Room, której jednym z zadań jest rozszerzanie świata Dragon Ball.
komentarze (3)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker