Forum Dragon Ball Nao

» Język japoński ocena: 9,50 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Nomi napisał(a):
A najłatwiej idzie mi nauka kenji^^
aha.

Japońskiego uczę się od ok. roku, jest moim hobby. Co prawda poznawanie języków to moje zamiłowanie, ale japoński zainteresował mnie szczególnie, prawdopodobnie dzięki kulturze japońskiej. Jak już wspominałem uczę się rok, samodzielnie, bo w pobliżu nikt lekcji nie udziela. W miarę dobrze znam gramatykę, świetnie hiraganę, słabiej katakanę, kilka kanji (20-30), no i oglądając anime kształtuję fonetykę i uczę się języka potocznego.
Sądzę, że gdyby nie nawał obowiązku i moja leniwa natura, dawno już opanowałbym lepiej ten język, ale z przyczyn ode mnie nie zależnych wracam do nauki średnio raz w tygodniu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
* zaloguj się, aby przeczytać wiadomość *

Było prawdopodobnie coś jeszcze, ale chyba zapomniałem

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 22.03.2009, 1:34
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ja sobie właśnie załatwiam książeczki i zaczynam się uczyć Jeżeli chodzi o słówka, to co.... troszeczkę ;p Zapis? Pojedyncze znaki hiragany, katakany ni "hu hu", a jeżeli chodzi o kanji, to moze z 5 do 10, nawet nie.. Z gramatyki to tylko tyle, że wiem, że najpierw w zdaniu jest osoba, potem czasownik, i na końcu dopełnienie ;p Oglądając anime, podobnie jak Michał, uczę się fonetyki, słówek, etc.
Co do opinii o języku: jest fajny, dlatego się go uczę ;p może kiedyś będę oglądać anime w oryginale?? ;p

Edit do postu poniżej
No dobra, trudno ;p mówiłam, że niewiele wiem

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kyasarin: 27.03.2008, 16:19
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kyasarin napisał(a):
może kiedyś będę oglądać anime w oryginale?? ;p
Nawet teraz możesz ;]
Co tam, że większości nie zrozumiesz

Kyasarin napisał(a):
Z gramatyki to tylko tyle, że wiem, że najpierw w zdaniu jest osoba, potem czasownik, i na końcu dopełnienie ;p
No to źle wiesz... tak to jest w polskim.
W japońskim czasownik jest na końcu zdania. Coś jak w niemieckim, chyba ^^

A tutaj taka ciekawostka (przyrodnicza).

drzewo (き) ki

Obraz

las (はやし) hayashi

Obraz

las (もり) mori

Obraz

Przy okazji możecie się nauczyć

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 28.03.2008, 2:36
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
W japońskim czasownik jest na końcu zdania. Coś jak w niemieckim, chyba ^^
W łacinie. W niemieckim jest na drugim miejscu.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Miłosz Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Miłosz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.746
Ostrzeżenia: 1
Posty: 39
Skąd: Dzierzgoń
loli patronis? ............?nie wiem [ ort! ] co to znacz,ale ja nic ni wiem o Japonii ani o Hinii

Kto zwas gra w Quake 3 ja na freeze dla pijaków gram a wy???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miłosz napisał(a):
loli patronis?
Właśnie:

To nie po japońsku...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
margarina Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.191
Posty: 11
Japoński to na prawdę miły i nie trudny język
Dla zamierzających sie uczyć powiem tyle:
-najwięcej problemów będzie na początku, oraz z zapamiętywaniem słówek(ale jak niektóre słyszycie po 10000000000000 razy w anime to trudno nie zapamiętać)
-może wystapić coś takiego: uczysz się 1-2 tygodnie przestajesz, czekasz 3-4 tygodnie i znowu łapię Cię zapał. U mnie też tak było. Nie jest to dobre. Najlepszą metodą jest tzw. zmuszenie się. Musicie się zmusić, powiedzieć swojej podświadomości:" Nie ma, ja się muszę uczyć" i powtórzyć to kilka razy(tzw. afirmacja).
- jak się już "naumiecie" kany(hiragana i katakana razem wzięta) musicie ją cały czas utrwalać. W jako sposób to zrobić?
Zajrzyjcie na stronę
* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Albo na wikipedia wchodzimy w dowolny(ale dłuższy) artykuł w języku japońskim. Staramy się czytać jak najwięcej(pomijamy kanji). Z czasem, jak poznasz więcej kanji będziesz mógł i je czytać!

Pozdrawiam,margarina
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Ja nie muszę się ZMUSZAĆ do nauki.Po Prostu lubię ten język bardziej iż mało oryginalny angielski,który odłożyłam Teraz biorę się za Katakane
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Jakoś nie jestem pewien by dzięki takim metodą można się było czegoś na trwale nauczyć, ale będę uprzejmy i poddam Twoją wiedzę prostemu testowi:
薬屋に行き度いんですが

aby ułatwić:

くすりやにいきたいんですが

To moi państwo podstawowa konstrukcja gramatyczna, a zatem chciałbym, usłyszeć:
- sposób jej tworzenia
- znaczenie
- jak wyrazić to samo zdanie bardziej stanowczo
- rozbiór zdania na części i opisanie ich znaczenia.

hmmm, to jest góra miesiąc nauki, choć sam opanowałem to po dwóch tygodniach, tak więc nie sądzę, by był z tym jakikolwiek problem.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja japońskiego uczę się od marca 2005 roku.Jest jednym z moich hobby.Znam gramatykę od początku do keigo,całą kanę i ponad 600 kanji,a także ponad 3 tyś. słów.
Naukę zaczynałem ucząc się korespondencyjnie,następnie kontynuoowałem ją w szkole językowej i uczę się nadal,nie przepuszczając żadnej okazji by szlifować swe umiejętności.Co prawda jest to dosyć absorbujące,ale czego się nie robi by realizować swoje hobby...
kiyo Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.639
Posty: 14
Skąd: Obecnie Warszawa
Ja japońskiego chciałam uczyć się od dawna, ale w pobliżu żadnych kursów, a nie wierzę w to, że sama byłabym w stanie się nauczyć. Oczywiście motorem napędowym jest fakt fascyncji wszelkimi aspektami związanymi z Japonią oraz to, iż moja cioteczka mieszka w Osace (mam śliczniutką kuzynkę, o imieniu Sayana ) i wszelkie próby namówienia jej, by zabrała mnie do siebie na wakacje kończyły się wymówkami, że nie znam języka, zgubię się, a potem moja mama ją zabije. To teraz będzie koniec z wymówkami Teraz mam japoński na studiach. Babka dość wymagająca, bo dopiero 6 lekcji, a już umieć miem całą hiraganę, z wszelkimi przedłużeniami spółgłosek i samogłosek i przekształceniami (np. ka-ga). To dość łatwe, ale trzeba się chwilę zastanowić jednak, na początku. No i zaczęliśmy kanji już Strasznie jestem zadowolona z tego wszystkiego
Satoko-Chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Satoko-Chan
Wiek: 30
Dni na forum: 5.542
Posty: 5
Skąd: Hinamizawa
Ohayo! Boku wa Ola ^^ Sake wa honshin o arawasu xDDDDD Yoshi...Baka boku xD Dachinko!! ***** xDDDD
Doko desu ka ?!
Doko-ni ikimasu ka ?!
Doshita no ?!
Gomen ne !!
Hai, genki desu D

xDDDD

W Japońskim to ja jestem dobra ;] Tylko mnie te znaczki przerażają xD

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Wole pisać "Ohayo" niż wstawiać tam jakieś znaczki ;P
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Satoko-Chan napisał(a):
W Japońskim to ja jestem dobra ;
O...chyżbym wreszcie trafił na kogoś z kim będę sobie mógł trochę pogadać po japońsku...?


Satoko-Chan napisał(a):
Tylko mnie te znaczki przerażają
No trochę ich jest...Ale wszystko idzie ogarnąć...


Satoko-Chan napisał(a):
Sake wa honshin o arawasu
Sono tori da.Ippai wa hito sake wo nomi,nihai wa sake sake wo nomi,sambai wa sake hito wo nomu.

Witam i zapraszam do dyskusji.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Muszę się pochwalić,że doszedłem do tysiąca kanji Słówek już nawet nie zliczę.Gramatyka również poszła mi w międzyczasie w górę i nie mam większych problemów z posługiwaniem się japońskim (chociaż czasem wpadki się zdarzają).Ćwiczę w zasadzie wszystko i robię dosyć duże postępy,choć zawsze mogłoby być lepiej.Trzeba sporo cierpliwości i grunt to nie bać się używać języka.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Z pewnością nie należy do najłatwiejszych, ale wszystko jest dla ludzi. Ponoć jego przyswojenie zajmuje przeciętnemu przedstawicielowi zachodniej cywilizacji pięć razy tyle, co nauka jakiegoś języka europejskiego. Ja, po czterech latach nauki, odważyłam się przeprowadzić wywiad z Japończykiem - skoczkiem narciarskim. Jakoś się oboje zrozumieliśmy, a gdyby ktoś miał ochotę poczytać (wersję polską), zapraszam:

http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/1 ... bie_skakac

^^

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Język japoński
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook