Forum Dragon Ball Nao

» Czy waszym rodzicom podoba się to, że czytacie Dragon Ball?

Strony:   1, 2, 3  

Co twoi rodzice robią w związku z oglądaniem Dragon Ball?

Co twoi rodzice robią w związku z oglądaniem Dragon Ball?
Nie wiedzą 13,64% 6 13,64%
Zabraniają 4,55% 2 4,55%
Sami oglądają 22,73% 10 22,73%
Nic 59,09% 26 59,09%
Wszystkich głosów: 44
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Czepiali się, ale co mogli zrobić jak reagowałyśmy z siostrą płaczem na zmianę kanału. Dla świętego spokoju pozwalali. Ojciec czasem nawet z nudów się dosiadał. Był moment, gdy Bulma kopnęła Kuririna w kolano. Ojciec cieszył się jak dziecko

Z mamą nie było problemów. Nawet swojego czasu posiadała sporą wiedzę na temat "Dragon Ball'a". Skąd? Czasem oglądała, a przeważnie słuchała, jak rozmawiamy z siorką na ten temat. Czepiać się zaczęła dopiero teraz, gdy ponad 150zł wydałam na tomy mangi, których mi brakowało do kompletu. Miała trochę racji, ale kiedyś obiecałam sobie, że będę miała komplet. Nie żałuję tych pieniędzy.


No ja wiem, ale chodzi mi o to, co było jak byliście młodzi
Kieruje to pytanie także do młodszych uczestników forum
Ile Ty w ogóle masz lat? Tylko nie olewaj pytania, bo lubisz to robić.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Jeśli chodzi o czasy w TV, to mama nie miała nic przeciwko temu, że oglądam filmy gdzie leją się po mordach, za to czepiała się, że to bajki. Ale szybko przywykła. Nigdy za to nie umiała (i nie umie) powiedzieć poprawie Dragon Ball, mówiła Red Bull. Ojciec ma takie rzeczy kompletnie w dupie.
Za to oglądałem Buu Sagę razem z siostrą, która uwielbiała oglądać Grubego Buu. Przestała, gdy stał się chudy. Wróciła gdy znów się pojawił xD

A teraz, ogólnie anime, to było podobnie - mam się czepiała, że oglądam japońskie kreskówki, ona i siostry przedrzeźniały mnie, ale po tak dwóch tygodniach zaakceptowały to, że mam taką pasję i tyle. Już nic do tego nie mają. Siostrze by zrobić na złość zacząłem jej kumpele, starą fankę DB, przekonywać do anime.

A co do mangi, kiedy ją kupiłem to rodzice nie mieli nic przeciwko, jako że przeważnie cały czas oszczędzam, to stwierdzili, że trochę własnej zachcianki mi się należy (ach, czasami są kochani). Ale za to babka jak to usłyszała, to zaczęła pierdzielić na co to kasę wydaję itp. Ale lać ją, takich ludzi się nie słucha, bo można skończyć w zamkniętym zakonie.

Kathlar, bajkopisarzu, posłuchaj się Laru-chan i skończ unikać pytania.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Laru-chan napisał(a):
Ile Ty w ogóle masz lat?
Son Mati napisał(a):
Kathlar, bajkopisarzu, posłuchaj się Laru-chan i skończ unikać pytania.
bajkopisarz...

mam tyle lat co Son Mati
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
U mnie nie zabraniają. Gdyż zapewne to przez cenzurę, wycięli prawię całą erotykę, brutalne i krwawe sceny. Mangi jeszcze nie mam więc nie mają się czego czepiać.

Ps. Dawniej oglądałem z dziadkiem i mówił, że postać Kamesenina przypomina mu własną osobę, nie tylko z wyglądu.
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Kathlar napisał(a):
mam tyle lat co Son Mati
No nie powiedziałbym.

Ale gdzie twoja odpowiedź na "Czy waszym rodzicom podoba się to, że czytacie Dragon Ball?"?

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Son Mati napisał(a):
No nie powiedziałbym.
chodzi mi o wiek jaki podałeś na forum, a nie o ten, który masz na prawdę
ja już opuściłem żłobek

A jeśli chodzi o to co w temacie:
moich rodziców nigdy zbytnio nie interesował Dragon Ball
Mój tata widział gry i takie tam i z nich wywnioskował, że to tata zwykła nawalanka,
ale jak ja byłem mały to takie rzeczy oglądałem, Dragon Ball, Rycerze Zodiaku, Conan Barbarzyńca etc. Więc raczej rozumiał, a jakimś dziwnym trafem i fartem nigdy nie widział nic takiego (w komiksach) ani nie obejrzał programu UWAGA! którego jestem jednym z największych anty fanów....
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
U nas cała rodzina oglądała xD Tata, bo ogląda wszystko, jak leci. Mamie się spodobał Komórczak - a z dzieciaków każdy miał swoich ulubieńców Ale trzeba przyznać, że otooto był pionierem i reszcie rodziny sporo zajęło, zanim się sami przekonali do DB

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.219
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Odkąd byłem mały, moich starych to nie obchodziło, czasem ze mną oglądali ;D

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
Isabelle98 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Isabelle98
Wiek: 25
Dni na forum: 4.918
Posty: 2
Skąd: Okolice Włocławka :>
Ja komiksów jeszcze nie czytałam
A im przeszkadza jedynie to że cały czas siedzę w telefonie ( ja film mam na komórce)
Galaxy Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Galaxy
Wiek: 33
Dni na forum: 5.118
Posty: 11
Skąd: Kielce
Jeśli chodzi o moją rodzinę na chwilę obecną rodzice niestety nie mają dużo do zakwestionowania ze względu na wiek lecz i wcześniej nie miałem takiego problemu wręcz przeciwnie moja mama również czasami patrzyła co nowego u songa gdy oglądałem kolejne epizody
Brayla Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Brayla
Wiek: 29
Dni na forum: 5.160
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Gdy byłam mała to czasem coś powiedzieli, że to dla mnie nieodpowiednie, że się biją itd.
Czasami tata ogląda ze mną. Nawet jeśli rodzice by mi zabronili oglądać DB to i tak bym oglądała

True Saiyans fight alone
konto usunięte
Nail
Nail


U mnie to było tak, że ojciec oglądał DB i w sumie do dzisiaj lubi. Mam kiedyś mówiła mi, że tam się leją itp. ,ale teraz podchodzi do tego bardziej optymistycznie niż wcześniej.

Samej mangi jeszcze nie czytałem.
Ditte
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.030
Posty: 18
Moim rodzicom to nie przeszkadza.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Mama mi nawet nagrywała odcinki, czasami nawet pilnowała by nagrać, gdyż wiedziała o której lecą i, że jestem w szkole. Brat też się "jarał" tym przez jakiś czas, teraz to tylko wie o istnieniu tego anime. Ojciec zawsze powtarzał "tyle lat a bajeczki ogląda". Byłem w sumie, osamotniony w oglądaniu i pasjonowaniu się DB w moim mieście - wtedy to mieszkałem w Chodzieży - tym bardziej zdziwiłem się jak bywałem na konwentach, temu jak jestem osamotniony, ale zdarzały się wyjątki. Nie wiem czy młodzież bała się wyjawiać, swojemu otoczeniu z ich pasji ?!?
Miuu Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Miuu
Wiek: 27
Dni na forum: 3.786
Plusy: 2
Posty: 17
Ja to zaczęłam oglądać DB w wieku ok 14 lat, miałam potem takie fazy, że non stop puszczałam jakiś opening na kompie, a mama do mnie tylko później - zmień płytę! xD W sumie nie miała nic do tego, kiedyś może spróbuję ją namówić do obejrzenia tej serii, na kilka odcinków OP w końcu mi się udało, nawet jej się podobało, więc kto wie ;P
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miuu napisał(a):
kiedyś może spróbuję ją namówić do obejrzenia tej serii, na kilka odcinków OP w końcu mi się udało
Niestety, ale największą przeszkodą jest liczba odcinków liczona w setkach. Po kilku odcinkach wiele się nie wyniesie, a żeby obejrzeć więcej, to trzeba mieć czas i, co ważniejsze, chęci do "oglądania bajek". Pewną alternatywą są filmy kinowe, a szczególnie najnowszy.

A openingów nigdy za wiele. Mają to do siebie, że można słuchać w kółko

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Moim rodzicom nie tylko się podoba (sami oglądali), ale jeszcze mi taki tort imieninowy sprezentowali xD

Obraz

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

eleneli Kobieta
Cargo
Cargo
eleneli
Wiek: 31
Dni na forum: 3.602
Posty: 29
Skąd: Przasnysz
Umarłabym za taki tort... Zazdroszczę jak diabli!
P.S. muszę być miła dla mojego chłopaka, za dwa miesiące mam urodziny, więc kto wie...

A co do tematu to w sumie sama nie pamiętam jak to było kiedyś. Wiem, że oglądałam DB i to całkiem dużo, zbierałam wszystko z nim związane, więc rodzice raczej nie mieli nic przeciwko. I dlatego ironią jest, że zaczęli się czepiać dopiero, gdy mam już swoje lata i oglądałam wszystko od początku. No bo po co dorosłemu człowiekowi bajki (moja mama nie może zrozumieć, że forma animowana NIE oznacza tylko filmów dla dzieci). Chociaż nie powiem, zdarzały się momenty, że siadała ze mną i początki Sagi Freezera miała obczajone na bardzo przyzwoitym poziomie. Poza tym rodzicielkę doprowadza do szału mój dzwonek sms (oryginalna japońska Kamehameha Goku). Cóż, tu się nie dziwię, głos całkiem specyficzny, jednak jak dla mnie ujmujący .
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kathlar napisał(a):
Chodzi mi tu o przemoc, strach albo erotykę
To komiks dla dzieci, to nie jest że czytasz playboya czy nekrologi
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Może co poniektórych zaskoczę, ale mają to głęboko w nosie. Jak byłem dzieciak to trochę przeszkadzało, bo olewałem szkołę dla tej "durnowatej bajeczki".

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Czy waszym rodzicom podoba się to, że czytacie Dragon Ball?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook