Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Wiedźmin

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wiedźmin, polski serial, nie każdy oglądał, ale każdy pewnie słyszał ;p
W rolach głównych Żebrowski i Zamachowski. Oparty na dwóch zbiorach opowiadań, które autorzy spróbowali połączyć w jedną całość, co w zasadzie im się nawet udało. Serial jest nielubiany choćby ze względu na Żebrowskiego, ale mi on w tej roli odpowiadał.
Ogólnie tandetne kreacje bohaterów i potwory nieciekawie wyglądają, ale sceny walk na plus. Za duży nacisk położono na człowieczeństwo Geralta, które tutaj stanowi główny wątek, a u Sapkowskiego praktycznie tego nie ma, bo kogo to obchodzi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Serial jest świetny. Tak jak film był telegraficznym skrótem serialu, przez co wyszedł chaos w postaci wielu wątków i niejasnych przeskoków między nimi, tak w samym serialu zostało to dobrze ukazane. Wbrew temu co pisał Gotenks, rola Żebrowskiego jest odbierana dobrze wśród fanów Sapkosia. Jak dla mnie zagrał on Geralta niesamowicie. Ukazał go jako postać, szukającą własnego ja, wrażliwego, a zarazem twardego człowieka. Uczłowieczenie Geralta było bardzo dobrym ruchem ze strony scenarzysty. Właśnie ten wątek nadawał całemu serialowi ten niepowtarzalny klimat. Sceny walki wyszły bardzo dobrze, aczkolwiek można mieć wielkie ale do animacji i charakteryzacji potworów, które były na poziomie tanich seriali ala Power Rangers. Nadrabia za to muzyka, autorstwa Grzegorza Ciechowskiego, która wprowadza człowieka w autentyczną hipnozę, kojąc zmysły i przenosząc w ten wspaniały świat. Do gry aktorskiej nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek paru aktorów nie miało chyba kontaktu z sagą, przez co zbytnio odbiegali od książkowych odpowiedników. Serial wciągający, najlepszy z polskich fantasy. Polecam tym, którzy chcą sobie umilić jesienne wieczory.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Serial fajny, bo Polski i grał tam Żebrowski, który popisał się na prawdę dobrą grą aktorską.
Poza tym nie dostrzegłem plusów. W szczególności rozśmieszył mnie wygląd i zachowanie serialowego Jaskra xD Niemalże karykatura książkowego.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Avensus napisał(a):
W szczególności rozśmieszył mnie wygląd i zachowanie serialowego Jaskra xD Niemalże karykatura książkowego.
Co Ci w jego zachowaniu nie pasowało?
To już bardziej Geralt odbiegał od pierwowzoru.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Bardzo mi się spodobał serial. Ciekawe sceny walki, potwory może nie były zbyt super wykreowane, ale nie było też tragedii. Muzyka bardzo fajna, dobre zdjęcia. Spokojny dość serial, a wciągający i czasami emocjonujący.

Trochę dziwna forma zlepka różnych historii, ale może to i plus.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Serial] Wiedźmin
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook