Forum Dragon Ball Nao

» Dlaczego Trunks i Goten tak łatwo osiągneli SSj?

Strony:   1, 2, 3  
Otoshi Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Otoshi
Wiek: 31
Dni na forum: 6.735
Posty: 10
Skąd: Rzeszów
Według mnie to się stało tak szybko dlatego, że gdy Goku, Vegeta i Gohan byli w ich wieku nikt nawet nie wiedział o istieniu poziomów SSJ, to jak mógł się uczyć przekształcać. Goten i Trunks natomiast wiedzieli o tym i podejmowali próby zamiany .
andonezja
Super Nameczanin
Super Nameczanin
andonezja
Dni na forum: 6.740
Posty: 105
o ile sobie przypominam goten podczas zamiany rowniez nie wiedzial do konca co za poziom osiagnal...

moim zdaniem nie ma zadnych logicznych podstaw tej latwosci z jaka przemienili sie w ssj. nie wierze, ze w wieku 7 lat goten[czy trunks] dysponowal juz taka moca jaka goku w wieku dwudziestu paru, po wieloletnich ciezkich cwiczeniach. wydaje mi sie, ze po prostu trzeba bylo dostosowac poziom sily mlodziezy do starszego pokolenia : P

bo cały ten porządek do tego się sprowadza, że władza daje kasę, a kasa to władza.

I see a vision through my colorful dreams,
pictures of places that I have never been.
Something is out there waiting for you and me.
Not far away is a beautiful sight,
magic balls shining with power so bright.
Go ahead and take the chance, follow your dream.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.832
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
O ile mi wiadmo to Vegeta gdy osiągał SSJ w normalnym stanie miał tyle siły co Goten SSJ ( ok. 4 000 000 BP) więc różnica jest znaczna, gdyż Vegeta SSJ miał już ok. 18 000 000.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Rusek Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.725
Posty: 3
Skąd: Człopa
Posiadam wszystkie odcinki DB, DBZ, DBGT. Chętnie sprzedam gg 2619207 lub 3499508. Często jestem niewidoczny. Odcinki z polskim lektorem oczywiście. Filmy też posiadam. Sprzedaje na DVD lub CD.
MANGA JEST SUPER!!!


Wydaje mi sie że kolejne pokolenie jakim byli, nie mogło osiagnąć takiego poziomu jaki miał np Kakarotto(Songo) lub nawet Vegeta, ponieważ oni mieli już w sobie więcej z razy ludzkiej niż z sajan, wiec osiągneli poziom tak szybko ale niestety nie mogą osiągnąć wiecej.
Kearion
Ziemianin
Ziemianin
Kearion
Wiek: 39
Dni na forum: 6.724
Posty: 5
Skąd: Bytom
Zgadzam się z tym co napisał że obydwaj maluchy osiągneli swoje poziomy z względów czysto marketingowych. Nie było w tych ich SSJ'ach nic ciekawego ani podniecającego. Zupełnie inaczej oglądało mi się jak Goku pnął się po szczeblach do celu niż zwykłe "pyk" tych dzieciaków.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.367
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Teoria że z pokolenia na pokolenie stają sie silniejsi to bzdóra. Pan musiała by się urodzić jako ssj a poza tym gdyby tak było to Trunks, Goten i Gohan byli by silniejsi od ojców. I to oni stali by się głównymi bohaterami.

Zgadzam sie z tym ze jest to chwyt marketingowy. Ale teoria z tym że te maluchy sie zamieniły tak szybko ponieważ wiedzieli ocb tez jest niezła.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.410
Posty: 1.031
Mnie również się wydaje, że Goten, Gohan i Trunks wiedzieli po prostu o co chodzi z przemianą. Goku powiedział Gohanowi w Room of Time and Spirit jak sięzostaje SSJ i trenował z nim. Gohan bardzo szybko opanował przemianę. Goten wiedział jak się stawać SSJ, bo Gohan mu pokazał (nie wierzę, że przez 7 lat nie zmienił się przy Gotenie ani razu w SSJ). Trunks również połapał się o co w przemianie chodzi, przyglądając się ojcu (Vegeta mówił, że przygotowywał syna do Budokai). Future Trunks dowiedział się od Gohana. Ponadto cała czwórka znała KI SSJ i mniej więcej wiedziała jak przemiana zachodzi. Goku i Vegeta przecierali dopiero szlak, którym poszła reszta. Goku i Vegeta nie mieli pojęcia o tym, że aby zostać SSJ to potrzebna jest jakaś przrmiana (Vegeta znał tylko legendę o SSJ i również nie wiedział jak się SSJ zostaje).
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.546
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Mnie tylko zastanawia, jak mozna w ta mlodym wieku sie nim stac. Nie mieli przeciez tyle treningu co Gohan, Goku i Vegeta , a tu nagle tak sami z siebie przemienili sie w SSJ.A
Moze po narodzinach ich wlasne KI wynosilo juz ok miliona , bo inaczej tego zrozumiec nie moge. A to , ze ktos wie jak sie przemienic w SSj nie znaczy , ze sie moze w niego zamienic... Wazna rzecza jest moc, jaka posiada
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.410
Posty: 1.031
Dam ci przykład: grasz w Mugena i masz opracowany zajedwabisty combos, który dopracowywałeś cały weekend i wykonujjesz go za każdym razem. Zadowolony siadasz z młodzym bratem, oczywiście w celu sponiewierania gówniarza za pomocą ulubionej postaci. Po kilku rundkach młodszy się wkurza, bierze tę samą postać i już po kilku prubach, patrząc na twoje ręce potrafi walnąć ci tego combosa! Oczywiście nie za każdym razem, ale na pewno opanował go szybciej, poza tym walcząc przeciwko lepszemu od siebie stara się dorównać ci poziomem, podpatruje twoje sztuczki i bloki.
A teraz porównaj to, co napisałem teraz do tego, co napisałem wcześniej....
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.538
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Zanim maluchy się poczęły, Goku i Vegeta osiągnęli poziom SSJ.
po prostu [ ort! ] przed poczenciem ich.Songo i Vegeta osiongneli SSJ.Mieli to po prostu [ ort! ] we krwi.Zreszto niedziwne
wiec tak jak mowie, to ze goten i trunks tak szybko osiągnęli SSJ moze zalezec wlasnie od tego, ze goku i Vegeta w tym momecie byli bardzo silni i opanowali SSJ
Ale nigdzie nie było pokazane i wyjaśniane, że Vegeta przed spłodzeniem Trunks'a stał się tym "super".


Ale pomyślmy. Gdyby potomkowie Goku i Vegety by zaczeli krzyżować się miedzy sobą to może gen by przterwał. Odpada Gohan i Trunks bo by nie mieli kobitek, ale Bra i Goten. A potem jak by Goten miał cureczki to może syn Trunksa by wzioł se ją za żone. A gdyby Gohan miał syna to może by się z imał z Pan Smile . Wtedy może by przetrwał gen ludzki.
Gen Saiyan... A wiesz co to kazirodztwo (nie wiem jak to się pisze). Prędzej staliby się karaluchami, w dowód możesz obejrzeć film zły zakręt, taki horrorek, obejrzałem i po jakimś czasie z napływem informacji zrozumiałem o co poszło...

Heh... Czemu się zmienili... Mam następne powiązanie z filmem, weźmy np. taką kreację jak Blade 3. Dracula mówił w trakcie, że współczesne wampiry to cień dawnych wysysaczy, ponieważ przez wieki łączenia genu wampirzego i ludzkiego, ten silniejszy (krwiopijczy) został rozcieńczony...
Nawet jak weźmiemy za przykład Goku jr. to przecież w filmie zostało pokazane, jak był słabym przeciętnym dzieckiem. Przy SSJ2 wzrosła jego siła x tam razy, czyli z saiyan'a zostało mu m.in. to, że mógł się przemieniać tym samym zwiększając swój poziom, aczkolwiek nie potrzebował już jakiejś olbrzymiej siły aby tego dokonać, jak jego pra dziadkowie.

Goten i Trunks są bezpośrednimi pół Saiyanami i prawdopodobnie dlatego posiadali jeszcze ich moc, a przy dalszych mieszankach już słabli.

Mnie to zastanawia tylko dlaczego zrobili, że wnuk Pan i Trunks'a był dziedzicem Goku, a Bra z Uub'em stworzyli Beeje (mały Vegeta). W rzeczywistoci powinno już nie być małej marcheweczki, ponieważ kobiety powodują przerwanie przekazu DNA, chociaż to jest "DB" gdzie "cyborg" urodził człowieka, a to są "Saiyańskie" geny. Więc potomek Bra i Uub'a powinien być 1/3-Human, 1/3-Saiyan i 1/3-demonem (wiecie takie mistyczne stworzonko jakim był Buu) i powinien posiadać ciekawe zdolności .
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.410
Posty: 1.031
Zaraz Zaraz! Gdzie było powiedziane, że Goku jr był wnukiem pary Pan i Trunks!?! Albo Vegeta jr!!! Skąd masz takie info????

Z kolei Vegeta kiedyś powiedział, że moc Saiyan/Human może być większa od Saiyan czystej krwii, co tłumaczy dlaczego Gohan był taki silny. Może geny Saiyańskie odblokowują naturalne możliwości ludzkich genów....
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.538
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Zaraz Zaraz! Gdzie było powiedziane, że Goku jr był wnukiem pary Pan i Trunks!?! Albo Vegeta jr!!! Skąd masz takie info????
Przecież Pan z Trunksem się... pobrali i w ten sposób powstał (no o tym to tylko czytałem) potomek Karoty.
Co doBeeje to też wiadomo, że Bra i Uub... ale nie było mowy nigdzie, a informacje czerpałem głównie z tego, że o ile dobrze pamiętam to w Kawaii 100% Dragon Ball było tak napisane.

Z kolei Vegeta kiedyś powiedział, że moc Saiyan/Human może być większa od Saiyan czystej krwii, co tłumaczy dlaczego Gohan był taki silny. Może geny Saiyańskie odblokowują naturalne możliwości ludzkich genów....
Albo to ludzkie omijają blokady ;] .
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.410
Posty: 1.031
Albo to ludzkie omijają blokady ;] .

Może i tak być....
Ale skoro to ludzkie są katalizatorem, to saiyańskie są genami ... nie pamiętam jak się nazywały, ale to dzięki nim się dziedziczy i to one odpowiadają za nasze cechy.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.394
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Cyceron napisał(a):
Zaraz Zaraz! Gdzie było powiedziane, że Goku jr był wnukiem pary Pan i Trunks!?! Albo Vegeta jr!!! Skąd masz takie info????
Przecież Pan z Trunksem się... pobrali i w ten sposób powstał (no o tym to tylko czytałem) potomek Karoty.
Co doBeeje to też wiadomo, że Bra i Uub... ale nie było mowy nigdzie, a informacje czerpałem głównie z tego, że o ile dobrze pamiętam to w Kawaii 100% Dragon Ball było tak napisane.
Co !?

PAN I TRUNKS lol........
Ludzie czy wy jesteście nienormalni ?
Pan miała ok. 6-12 lat a Trunks ok. 20, więc jakim cudem mogli się pobrać....

Co do Trunksa i Gotena, to uważam, że odbyło się to z dwóch przyczyn:
Obaj mieli niesamowicie silnych ojców, od dzieciństwa porządnie trenowali oraz wiedzieli, że będą mogli osiągnąć poziom SSJ...
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.538
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
PAN I TRUNKS lol........
Ludzie czy wy jesteście nienormalni ?
Pan miała ok. 6-12 lat a Trunks ok. 20, więc jakim cudem mogli się pobrać....

Dorosła i... ;] .


Co do Trunksa i Gotena, to uważam, że odbyło się to z dwóch przyczyn:
Obaj mieli niesamowicie silnych ojców
I co w związku z tym...

oraz wiedzieli, że będą mogli osiągnąć poziom SSJ...
Wiedzieli... dobre :roftl: .
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.546
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Moc pewnie dostali wraz z genami i tyle inaczej musieliby trenowac latami ,zeby osiagnac ten poziom co Goku i Vegeta.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.618
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Gotenks i Trunks z pewnością mieli silnych ojców, ale to nie ma tu znaczenia. Jak wiadomo są przypuszczenia/teorie/tezy (nawet poparte faktami), że pół-Sayjanie są o wiele silniejsi od prawdziwych Sayjan (co ukazuje nam nowy obraz na Gohana, Gotena i Trunksa). Byli trenowani pod okiem najlepszych (Goten- Gohan; Trunks- Vegeta) i obserwowali swych mentorów starając się ich naśladować. Motywacja i siła, która płynie z połączenia dwóch ras spowodowały przyrost w ich sile w czego skutku było osiągnięcie poziomu Super Sayjanina. Co do Pan, to możliwe, że ćwierć-Sayjanie byli już słabsi- co nie wyjaśnia do końca powodu braku poziomu SSJ na koncie Pan. Możliwe jest też, że kobiety nie mogły osiągnąć tego stadium z niewiadomych nam przyczyn.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.394
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Cyceron napisał(a):
oraz wiedzieli, że będą mogli osiągnąć poziom SSJ...
Wiedzieli... dobre :roftl: .
Nie wiem co cie tak śmieszy, ale to, że wiedzieli o istnieniu czegoś takiego jak SSJ i, że każdy saiyan może ten poziom osiągnąć, mogło przyczynić się do tego, że w końcu udało im się ten poziom osiągnąć...

Kakarotto91 zgadzam się z twoją tezą, jednak z jednym wyjątkiem.
Mówisz, że pół- Saiyanie byli silniejsi od Saiyan ?
Tu nie mogę się zgodzić, ponieważ przeciw twojej tezie są postacie takie jak Vegeta i Goku, Goku który w końcu osiągnął SSJ3 (Z) i SSJ4 (mniej ważne bo GT), śmiem także sądzić, że i Vegeta był silniejszy od Gohana SSJ2. Mistic, nie możemy zaliczyć jako zdolności, którą Gohan sam osiągnął.
Twierdzisz jeszcze, że ćwierć- Saiyanie są słabsi od innych ?
Przeciw tej tezie świadczą Goku jr. i Vegeta jr., którzy poziom SSJ osiągnęli szybciej (nawet) od Trunksa i Gohana....
Ale twierdze, że w GT było tak wiele błędów, że lepiej nie podawajmy przykładów z tej serii. Pamiętając DBZ, Pan była bardzo silna i była na jak najlepszej drodze do osiągnięcia SSJ...
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.618
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Goku który w końcu osiągnął SSJ3
Wiele osób twierdzi (w tym i ja), że poziom Mistic był silniejszy od SSJ3.
Vegeta z pewnością był silniejszy od Gohana SSJ2 (oczywiście w Buu Saga), ale pamiętaj, że Gohan zajął się nauką i nie miał czasu na treningi.
O Goku jr. i Vegeta jr. powiem tylko: "no comments".

Goten i Trunks na pewno [ ort! ] nie osiągneliby stadiów SSJ bez pomocy osób trzecich (chyba, że odrobinę później niż w wieku 7-8 lat). Tak naprawdę to na przemianę Gohana, Vegety i Goku wpłynęły wielkie emocje, a Trunks i Goten mieli na kim się wzorować. Uważali to z początku za zabawę, ale po ataku Buu umiejętnie wykorzystywali nabyte zdolności.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.538
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Nie wiem co cie tak śmieszy
Pomyliło mi się coś, mój błąd.
ale to, że wiedzieli o istnieniu czegoś takiego jak SSJ i, że każdy saiyan może ten poziom osiągnąć, mogło przyczynić się do tego, że w końcu udało im się ten poziom osiągnąć...
Ale czy wiedzieli, że mogą? Tego nie wiadomo.
A co do tego czemu poszło im tak łatwo, tego pewnie nawet sam Akira nie wie. Po prostu dał im tę zdolność żeby było ciekawiej i mogli się bawić z Buu.

Wiele osób twierdzi (w tym i ja), że poziom Mistic był silniejszy od SSJ3.
Ale ja nie, Gohan zażyczył sobie mocy SSJ3.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Dlaczego Trunks i Goten tak łatwo osiągneli SSj?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook