Forum Dragon Ball Nao

» Władca pierścieni vs Harry Potter

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Harry Potter czy Władca pierścieni?

Harry Potter czy Władca pierścieni?
Harry Potter 30,43% 28 30,43%
Władca pierścieni 69,57% 64 69,57%
Wszystkich głosów: 92
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Władca,za klimat,fabułe,bohaterów,barwne opisy krajobrazu,dające dużo do myślenia .No i wole baśnie niż bajki : P,chodz Pottera czytalem wszystkie 5 częsci

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Szelong Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.774
Posty: 18
Wole Władce pierscieni niz Pottera tylko niktore fragmenty filmu te z Frodem mi sie nie podobaja wole wojny niz takie chodzenie. Natomiast przygody Harrego nie przypadly mi do gustu ten latajacy samochod albo zaklecia po prostu [ ort! ] NUDA
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Ja czytałem wszystkie czesci i pottera i wladcy.
Jednak wladca bardziej mi sie spodobał,bo był bardziej wciągający, mroczny, przejmujący itp. a potter to bardziej dla dzieci do lat 13.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Jak już gdzieś wspomnialem to WP wygrywa. Ale Harrego milo mi się oglądalo. A jego fabula jest trochę dziurawa.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Władca pierścieni bije harrego "portfela"na głowe nie ma co gadaći jako film i jako książka a czytałem obydwie harrego zmęczyłem ledwo jeden raz (wszystkie części) a władce przeczytałem 11 razy i jeszcze do tego polecam hobbita i silmarilion żeby bardziej sie zagłębić whistorie śeódziemia
a "portfel" to książka dla dzieciaków

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
renifer
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.729
Posty: 18
ja nawet nie wiem nad czym tu się zastanawiać... oczywiście, że władca pierścieni jest o niebo lepsze. Nic nie mam do fanów harego, ale według mnie, nie ma co porównywać. Władca ma o wiele lepszą treść, a film lepsze efekty specjalne. Oglądałem dwie części harego (I i II) a Władce całego...
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Wiesz, w Harrym też są niezłe special efect. Ale w takich filmach naważniejsza jest fabuła, treść i takie coś co zachęca do oglądania. WP takie coś ma, niestety Harry Potter. Jak byłem na 3 cześcii w kine z klasą to myślałem ze usne... Nic nie zastąpi dobrej książki,

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
son-goku<>vegeta Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
son-goku<>vegeta
Dni na forum: 6.690
Posty: 12
Skąd: Śląsk
Więcej lubie Harego a Władce pirścionków nie lubie przez jeden mały powód a mianowicie moja siostra a swira na punkcje tego filmu
el coyote Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.819
Posty: 73
a "portfel" to książka dla dzieciaków
Czy ja wiem...To raczej sprawa gustu, niż przedzialu wiekowego. Jedni wolą świat Śródziemia, a drudzy Pottera. Moim zdaniem Rowling jest lepsza pisarka, niz Tolkien, choc nie wykluczam, ze bardziej przepadam za WP .
Songoku SSJ3 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Songoku SSJ3
Wiek: 34
Dni na forum: 6.691
Posty: 24
Skąd: Katowice
Hm Harrego lubie bardzo..ale nie tak jak LOTR wedlug mnie jest o wiele ciekawszy
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.685
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
Władca:D
jest lepszy, ale nie powiem ze harry jest glupi ale czasem przynudza
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
Film: Władca, bo więcej akcji, lepsze efekty i przystojniejsi aktorzy (Daniel Radcliffe = fuj!)
Książka: Harry Potrter, bo jakby bardziej realistyczna.

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.685
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
realistyczna?
same fantasy i koniec
jest tak wymyslona ze normalnie....
Asia Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Asia
Wiek: 33
Dni na forum: 6.813
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Ja wole Władce Pierścieni. Harry jest dla grzecznych dzieci. A to nie ja
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
realistyczna?
same fantasy i koniec
jest tak wymyslona ze normalnie....
Może jakiś argument?

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Niektorym ludziom powinno sie zabronic wypowiadania na temat literatury.

Hary Poter to zwykle czytaglo , takie do tramwaju albo w kolejce do lekarza. Fabula jest prosta jak cycki Kler Dens ( nie wiem jak to sie pisze). Nasi odkrywaja zagadke i znaja czary. Duzo sie dzieje , brak opisow , by bylo wiecej akcji. Jesli chodzi o ksiazki fantasy dla 12 latkow to polecam kroniki Narni. Sa przynajmniej ambitniejsze. No ale jesli by ktos w mlodosci czytal Narnie a nie Harego to nie gadalby ze Mroczny cwelf jest lepszy od lotr. Jesli chodzi o wladce to byl to wlasnie to byl poczatek fantastyki. W tej ksiazce nawet nie chodzi o akcjie ( ktora i tak bije na glowe wszelkie inne dziela w tym gatunku) , ale o swiat ktory kreuje autor , i ktory tak dziala na wyobraznie czytelnka. W innych utworach fantastyki to wszystko juz jest gotowe , wiec nie ma potrzeby by opisywac to poraz drugi. Mozna wiec powiedziec ze to wlasnie dzieki Tolkienowi mozecie czytac swoje odmuzdzone ksiazeczki w stylu mistrza Sapkowskiego. Fakt jest pomyslowy , ale to wciaz zwykla podrobka wladcy. W dodatku im dalej ksiazki fantastyki odchodza od Tolkiena , tym mniej sa wiarygodne , gdyz odchodza tym samym od mitologii nordyckiej z ktorej wyrosly , a w to ludzie naprawde wiezyli , tak jak byli by w stanie uwierzyc w Tolkiena. Natomiast w HP czy Wiedzmina ni cholery. I to wlasnie swiadczy o wielkosci autora Kazmo. Nie akcja , ale rozbudowana i wiarygodna mitologia sprawiajaca ze swiat wydaje sie wiarygodny , choc nauka glosi cos innego


Tak wiec bardzo lubie czytac Harego Potera bo mamusia mi powiedziala ze to bardzo ladna ksiazka. Lotr jest nudny , pelen opisow i bardzo krwawy , czego nie jest w stanie zniesc zaden zdrowo rozwijajacy sie mlody umysl. Hary jest bardzo sprytny a Hermiona ladna i pilna. Nikt nie moze sie z nimi rownac . ChiaLBYM MIEC TAKI FAJNY ZNACZEK NA CZOLE JAK MIAL HARY. Chyba sobie taki zrobie.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Mamoooooooooo krwawi mi morda

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
fat buu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
fat buu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.580
Posty: 15
Ja o wiele bardziej lubie HP nie wiem czemu ale tak jest.lecz mysle że Tolkien jest lepszym bardziej doswiadczonym pisażem od JKRowling.ona pisze ciagle tego swojego Pottera nic innego.Tolkien pisze wiecej ksiazek np.władca pierscieni hobbit itp.

bubu Cie zjeść
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Mysle, ze Wladca Pierscieni jest znacznie lepszym filmem jak i ksiazka, glownie dlatego, ze WP ma lepsza fabule, wiecej rzeczy sie dzieje, gdzi natomiast Potter jest stworzony jak by zeby omamic male dzieci jak bajeczka hehe

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
maku304 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
maku304
Wiek: 34
Dni na forum: 6.661
Posty: 94
Skąd: kalisz pomorski
LOTR niszczy Harego pod kazdym względem, zaczynając od bohaterów a kończąc na świecie przedstawionym (w filmach i książkach)
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Oczywiście że Tolkien, bije Pottera na głowę. Wszystkie argumenty zostały już użyte. Dodam tylko że Rowling nie stworzyłą nazw gwiazd, dwóch kontynentów, historii, ras, szepów tych ras, genealogi każdego rodu, nie stworzyła języka tych ras ( warto dodać że Tolkien uwzględniał również gramatykę ) itd itp.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Władca pierścieni vs Harry Potter
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook