Forum Dragon Ball Nao

» Demokracja ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Czy jesteś zwolennikiem demokracji?

Czy jesteś zwolennikiem demokracji?
Tak 30,00% 6 30,00%
Nie 70,00% 14 70,00%
Wszystkich głosów: 20
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Podyskutujmy o tym czym jest tzw. demokracja. Czy jest zbawieniem dla ludzkości, czy też jej największym zagrożeniem?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Demokracja jest jednym z największych niebezpieczeństw, bo, jak powszechnie wiadomo, na świecie jest więcej kretynów, niż ludzi inteligentnych, tedy swoimi wyborami mogą doprowadzić do katastrofy - przy okazji dając hienom dobre miejsce do okradania uczciwych ludzi.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Salvador
Ziemianin
Ziemianin
Salvador
Dni na forum: 5.216
Posty: 1
Nie zamierzam piętnować wszystkiego, co z demokracją związane. Jednakże to, co stanowi jej fundament, jest niepokojące. Demokracja niesie za sobą ideę równości obywateli w decydowaniu o kształcie państwa poprzez udział w wyborach. Tu pojawia się mój zdecydowany sprzeciw. Idea przyznawania każdemu, kto osiągnął wymagany wiek, prawa wpływu na kierunek, w jakim podąży państwo, powinna budzić obawy.

Posłużę się analogią – przyznawanie każdemu możliwości do głosowania w wyborach jest jak rozdawanie prawa jazdy, bez konieczności wykazania się znajomością przepisów. Dlaczego w sprawie tak fundamentalnej, jak kształt państwa, dopuszcza się do głosu każdego, niezależnie od jego wiedzy na temat funkcjonowania państwa, poszczególnych jego władz? Dlaczego pozwalać "budować" państwo poprzez głosowanie również ludziom, których zainteresowanie polityką jest nikłe, bardzo często żadne?

Idea, że każdy, bez względu na wiedzę i inteligencję, może decydować o kształcie państwa i, co za tym idzie, także o moim życiu w wielu dziedzinach, jest absurdalna.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Cracker Ass Fantastic napisał(a):
Demokracja jest jednym z największych niebezpieczeństw, bo, jak powszechnie wiadomo, na świecie jest więcej kretynów, niż ludzi inteligentnych, tedy swoimi wyborami mogą doprowadzić do katastrofy - przy okazji dając hienom dobre miejsce do okradania uczciwych ludzi.
Co prawda to prawda. Nie ma uczciwości w naszym systemie pieniężnym. Ale kim są owi kretyni ??. Jeśli mowa o hienach, to raczej to by pasowało niż kretyni, a jak już to nazwijmy ich od naiwnych.
P.s. A co myślicie o demokracji bezpośredniej lub uczestniczącej (też byłby niewypał ?).
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Ja nie.

To chory system którym wiekszośc decyduje a większość niekoniecznie ma racje.. jeśli 60 idiotów ma wiekszy głos od jednego mądrego to takie państwo nie ma sensu bo i tak upadnie..
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Raczej problem w demokracji jest raczej w tym, że... głosuje się na takich co robią z ludzi idiotów czy jakoś tak. W Szwajcarii jest też demokracja ale ta w której naród głosuje po przez taki z przykładu referenda w sprawach, a w Polsce wybieramy swoich przedstawicieli. Dla mnie to może być nawet dyktatura byle bym miał, za co żyć, po co żyć itp. i co robić sensownego czy coś. Myślę że mnie rozumiesz.
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
To że Komorowski to prezydent a Tusk to premier jest niedpoważalnym dowodem dlaczego demokracja to syf

Posty przeniesione z innego tematu.
Shounen
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No to ja się pytam ciebie, do nędzy, gdzie byli ci wszyscy wykształceni mężczyźni w dniu wyborów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie wiesz gdzie? To ja Ci powiem gdzie: u Byczej!

Wiesz Wojtek, jeśli w Polsce chciałbyś dyktatora czy monarchę, to zostałby nim pewnie Tusk. Nikt lepszy by się nie wybił.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dyktator nie ma się wybijać w demokratycznym społeczeństwie tylko zdobyć władzę podstępem albo siłą. Na dyktatora nie robi się wyborów, a jeśli robi to tylko pro forma, bo wiadomo że wygra.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jezeli Ci sie nie podoba demokracja, jedz na Bialorus.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wydaję mi się, że dyktator chcąc czy nie chcąc musi mieć poparcie w społeczeństwie, choćby chwilowe.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie zaszkodzi mu, ale przede wszystkim musi umieć się utrzymać. Chociaż tak długo, jak zrobi porządek. Potem może ustąpić albo dać się zabić.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Hayato napisał(a):
Jezeli Ci sie nie podoba demokracja, jedz na Bialorus.
Różnicy miedzy Polska a Białorusia zapewne OGROMNA Równie dobrze tam moga mówić "Jezeli Ci sie nie podoba demokracja, jedz do Polski."

Demokracja to syf. NIE ISTNIEJE nic gorszego..
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Może jakieś argumenty, kochany.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Demokracja to syf. NIE ISTNIEJE nic gorszego..
Istnieje - dyktatura.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Hayato napisał(a):
Istnieje - dyktatura.
W czym demokracja jest lepsza od dyktatury?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mam zadanie dla Haya i Wojtka.

Hayato napisze rozprawkę, dlaczego dyktatura jest najgorsza.
Wojtek napisze rozprawkę, dlaczego demokracja jest najgorsza.

Czas do środy. Ja wybiorę zwycięzcę. Nagrodę jeszcze uzgodnię z Gotem.

[ Dodano: 07.01.2013, 18:22 (po 1 minucie) ]
Swobody obywatelskie są mocno ograniczone, co w demokracji jest rzadziej spotykane.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jakby w Republice Weimarskiej był jakiś dyktator przed 1933 to by lud nie wybrał w wyborach Hitlera.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Zawsze można płakać albo śmiać się z rozkazu jakiegoś pajaca...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Demokracja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook