Forum Dragon Ball Nao

» Praca

Strony:   1, 2, 3  
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
A co robiłeś w konwojach?
I co ja mam Ci odpowiedzieć?

Moja praca w konwojach w dużej mierze skupiała się na obsłudze technicznej urządzeń kasjerskich i bankomatów. Począwszy od załadunku do serwisu.
Poza tym konwojowanie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, tj transport wartości, głównie pieniężnych, choć zdarzała się biżuteria czy dane o szczególnej wartości.

Praca dość nudna.
Choć przyznam, że przewóz 100 milionów PLN, działa na wyobraźnię.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
LoveKiller Kobieta
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 4.944
Posty: 38
Skąd: z Tatooine, wiesz gdzie to?
w te wakacje zbierałam truskawki. Było okropnie. Szczere pole, wokół żadnego drzewa, słońce smaliło, do tej pory mam rękawki po opalaniu. Trzeba było w las iść jak się chciało załatwiać swoje potrzeby. Za 8 godzin na kucaka dostałam 24 zł. Nigdy więcej truskawek.

"Mógłbym cię połaskotać,wyszarpać za ucho albo rozbić ci głowę o tę skałę."

"We're WARRIORS, Kakarott... not BALERINAS"
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.380
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Miesiąc temu pracowałem na Poczcie Polskiej na umowę zlecenie. Głównie skanowanie paczek i wysyłanie ich w świat. Niestety na wrzesień nie było roboty, muszę szukać nowej.

Grupa Mirai
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
W tym roku, przez ostatnie 3 miesiące, odbywałem staż w drukarni/wydawnictwie. Niby nic szczególnego, ale zaobserwowałem ciekawą rzecz:
Miałem zaszczyt współpracować z dwoma wybitnymi ludźmi, z których jeden jest świetnym grafikiem, dtpowcem i kierownikiem studia graficznego, a drugi równie świetnym technologiem produkcyjnym. Obaj są wybitnymi specjalistami w swoim fachu. Uczestniczyłem w kilku rozmowach z klientami z całej Polski, które oni przeprowadzali i, w żadnym wypadku nie ustępowali, a czasem nawet przewyższali wiedzą i umiejętnościami zawodowców z innych części kraju. W moim umyśle zrodziło się pytanie: Dlaczego ludzie, którzy mogą pracować w każdej firmie poligraficznej w kraju, ba! za granicą, kiszą się w średniej klasy drukarni, za marne pieniądze i z szefem-*złym człowiekiem*? Po paru rozmowach zrozumiałem - przez rodzinę. Założenie rodziny nie dość, że może ograniczać rozwój zawodowy, to na pewno zabiera jakąkolwiek przestrzeń na realizację własnych marzeń.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Żadna filozofia. I nie rodzina ich ogranicza, tylko oni sami. Nie mieli dość jaj, by pojechać do Warszawy, więc siedzą w brudnej łomżyńskiej drukarni, bo tam jest bezpiecznie. Pewnie nabrali pożyczek, by mieć kombiaki i kodaki, i robić fajne fotki starym ciotkom na rodzinnych imprezach. A jak w Warszawie nie wyjdzie, to wstyd wrócić w rodzinne strony. Pewnie nie mogą znieść perspektywy tych pogardliwych, niczym nietoperzych, spojrzeń dorosłych i dzieci w ciuchach z Caritasowych worków w mrokach bramy obskurnej kamienicy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ojej. Czemu nic nie pisałam o moich dwóch pracach?

1. Wakacje. Otóż w Holandii, na totalnym zadupiu leży sobie miasteczko turystyczne Sluis. Właściwie gdyby nie przybytek dla turystów była by to zwykła wieś. Znajdują się tam trzy ważne restauracje: "Molen van Sluis" (restauracja zrobiona w wiatraku), "Lindenhoeve" (należąca do najbogatszego i najbardziej skąpego typa w okolicy Swena L.) oraz restauracja, której nazwy nie pamiętam, co nie zmienia faktu, że to jedna z najlepszych knajp w Europie

Mi przyszło pracować w "Lindenhoeve". W umowie (nota bene po polsku) zajmuję stanowisko pomocnika kuchennego. W praktyce robię prawie wszystko to, na co czasu nie ma kelner (a częściej to, czego mu się nie chce robić). W restauracji jest o tyle fajnie, że połowę ekipy stanowią Polacy. Tylko oni chcą robić prawie po 13 godzin za 1000 euro netto xD Ludzie fajni, miejscówka malownicza. Wujek tam pracuje. Tak więc od zeszłego roku wakacje mam zarezerwowane na NL.

Przez resztę roku, w miarę możliwości pracuję w Tesco na kasie tudzież na ladach (w moim przypadku sery ewentualnie mięso. Wędliny nie.). Praca czasem upierdliwa, bo zdarzają się wredni ludzie i wielkie kolejki, gdzie robi się stresująco. 6zł za godzinę na rękę. Głównie w piątki, soboty i rzadko w niedziele. W tym roku mam wolne poniedziałki, tak więc 4 dni w tygodniu można popracować

A tak, to jak jest sezon, to przy okazji Tesco i studiów, zdzieram palce na szyciu skórzanych klapków. Za damskie płacą 2,60zł za parę. W sklepie chodzą po 90zł a nawet po 150zł xD

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Zgadłeś z tymi kredytami. Pytanie brzmi: czy by ich nabrali, gdyby nie mieli rodziny i dzieci?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Raczej nie, żyli by na pasztetach tak długo jak się da, dorobili się mieszkania i znaleźli se dupę na stałe.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
konto usunięte
Nail
Nail


Pierwszy raz robiłem na czarno w piekarni i zostałem zwolniony po miesiącu i dziesięciu dniach, ale to jak każdy młody (z tego co wiem to sama szefowa tam teraz robi, bo co najmniej 2 majstrów zwolniło się na własne zyczenie i robią teraz gdzieś indziej). Później odbyłem staż w MOPS-ie w Korszach w atmosferze głupoty, a czasem nawet i debilizmu typowego dla co niektórych (w końcu to urząd). Ktoś chyba też robił w jakimś urzędzie z tego forum, ale nie pamiętam kto. Ostatnio byłem w Holandii, ale nie spodziewałem się, że będę musiał przy wycinaniu pomidorów wszystko umiec jak reszta (mieli wprawę, bo robili przy tym wcześniej, ale mniejsza o to). Po tych kilku dniach ja i parę osób zostało zwolnionych bez jakiegoś sensownego uzasadnienia, więc postanowiłem wrócic do kraju, bo co mi po co najmniej tygodniowym siedzeniu za granicą bez roboty. Długów za koszty zakwaterowania nie zamierzałem ponosic.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Później odbyłem staż w MOPS-ie w Korszach w atmosferze głupoty, a czasem nawet i debilizmu typowego dla co niektórych (w końcu to urząd). Ktoś chyba też robił w jakimś urzędzie z tego forum, ale nie pamiętam kto.
Ja. Niski poziom inteligencji współpracowników całkowicie potwierdzam. Interesantów zresztą też.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Skrobne cos tam o mojej ostatniej pracy.Coz...bez szalu - fabryka produkujaca gotowe zupy i sosy.Zapieprz od 6 rano do 18, czyli przez 12 godzin 4 dni pod rzad.Potem 4 dni wolnego i znowu 4 dni pracy. W miedzyczasie jeszcze dodatkowo nadgodziny (platne jak w normalny dzien pracy).Stawka ok.6£ na godzine (najnizsza placa w UK,ale co tam?).Fabryka byla w sporej odleglosci od mojego miejsca zamieszkania,wiec dojazd zajmowal mi sporo czsu i wstawac musialem o 4 rano.Robota, moze nie byla jakas specjalnie trudna,ale nudna,meczaca i pozbawiona jakichkolwiek perspektyw rozwoju.Zwykly zapieprz na tasmie przez 12 godzin,w halasie,niskich temperaturach i czasami w smrodzie,wydobywajacym sie z rury,wychodzacej z kuchni.Tak wiec,nic ciekawego.No ale przynajmniej jeszcze jedno doswiadczenie w zyciu wiecej.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
ja pracuje od małego, a mianowicie od małego zbierałam truskawki, nie u kogoś a u siebie, jak juz podrosłam to pomagałam w zarządzaniu owymi


pracowałam w sklepie spożywczym dwa razy


pracowałam tez w restauracji jako kelnerka, ale krótko


no i dwa sezony robiłam przy książkach, mianowicie je sprzedawałam 12 godzine dziennie, była to praca nad samym morzem


no i jakjo nauczycielka tzn praktyki ale czułam sie jak pracy, nie było lenistwa, oprócz lekcji to rady pedagogiczne i zebrania z rodzcami itp


coś tam pewnie jeszcze, ale nie moge sobie przypominiec ... podsumowując lubie pracować gdzie mozna porozmawiac sobie z ludzmi
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Hayato napisał(a):
Skrobne cos tam o mojej ostatniej pracy.Coz...bez szalu - fabryka produkujaca gotowe zupy i sosy.Zapieprz od 6 rano do 18, czyli przez 12 godzin 4 dni pod rzad.Potem 4 dni wolnego i znowu 4 dni pracy. W miedzyczasie jeszcze dodatkowo nadgodziny (platne jak w normalny dzien pracy).Stawka ok.6£ na godzine (najnizsza placa w UK,ale co tam?).Fabryka byla w sporej odleglosci od mojego miejsca zamieszkania,wiec dojazd zajmowal mi sporo czsu i wstawac musialem o 4 rano.Robota, moze nie byla jakas specjalnie trudna,ale nudna,meczaca i pozbawiona jakichkolwiek perspektyw rozwoju.Zwykly zapieprz na tasmie przez 12 godzin,w halasie,niskich temperaturach i czasami w smrodzie,wydobywajacym sie z rury,wychodzacej z kuchni.Tak wiec,nic ciekawego.No ale przynajmniej jeszcze jedno doswiadczenie w zyciu wiecej.

Pozdrawiam
Smutne jest to, że dla zdecydowanej większości Polaków w UK taka praca to szczyt marzeń, a może raczej ambicji na obczyźnie.
Ja aktualnie pracuję w drukarni cyfrowej, właśnie w Anglii, głównie jako operator drukarki wielkoformatowej, z przerwami na grafikowanie i DTP. Jest fajnie, dużo lepiej niż w Polsce, zwłaszcza pod względem kultury pracy i profesjonalizmu w czasie godzin pracy.
Niestety, wadą, której w ojczyźnie nie doświadczyłem, a która tu doprowadza mnie do białej gorączki, jest użeranie się z tzw. middle managementem.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
W tym roku byłem nocnikiem i tyle w zasadzie wystarczyć powinno, ale żeby nie uznać mego posta za spam, jakoś na siłę go przedłużę: nocna zmiana w makdonaldzie, która zajmuje się sprzątaniem, przygotowaniem lokalu do otwarcia i przyjęcie dostawy. Gdyby nie fakt, że większość nocek * sam (za co, wynagradzałem sam siebie zawartością magazynu i do dziś mam jeszcze trochę posypek do lodów i całkiem sporo polewy karmelowej), raz w tyg. wyrabiałem 450% normy, to z pracy byłbym jako tako zadowolony, zawsze noc z jakimś kolegą ze zmiany potrafiła zaowocować niezłą ryfą, tak jak "przypadkowe" * na zapleczu całej beczki zużytego oleju, żeby wymigać się od * zajęć. Jeszcze napieprzanie po 4 nocki i 1 dzień wolnego również nie napawało radością, nadgodzin sobie wcisnąć nie dawałem, czasem tylko zostawałem parę minut za pokazanie pięknych ząbków ślicznej pani manager. Szkoda tylko, że nie pracowałem tam, gdy znaleziono podczas nocnej zmiany zwłoki w toalecie. Ah, nie mogę zapomnieć tych widoków pięknych kobiet zmierzających na dyskotekę, która znajdowała się tuż obok.
Właściwie to mój okres zatrudnienia w tamtejszym lokalu zbiegł się z przełomem, gdyż korporacja sprzedała licencję z lokalem jakiemuś prywaciarzowi, co zaowocowało zniszczeniem atmosfery, deszczem wypowiedzeń i brakami w magazynach (również w cieplnym, przez co nie było środków do czyszczenia). Ostatni tydzień był całkiem zabawny, głowa lokalu nie zamówiła oleju i przez 2 tyg. smażono klientom ŚWIEŻO i SMACZNIE, w pieniącym się czarnym oleju.
Mieszkańcom Szczecina, jak również osobom odwiedzającym odradzam spożywania wszystkiego co jest smażone w głębokim oleju (owoce morza, kurczak, frytki) makdonaldach znajdujących się przy ul. Niepodległości, oraz w centrum handlowym Galaxy, zamiast tego zamówcie wołowinę, lub grillowanego kurczaka. Z lokalu przy ul. Południowej nie polecam zamawiać czegokolwiek.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Endzik napisał(a):
Smutne jest to, że dla zdecydowanej większości Polaków w UK taka praca to szczyt marzeń, a może raczej ambicji na obczyźnie.

Mylisz ambicje z mozliwosciami End.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nie mylę. Jeśli ktoś ma zamiar w Anglii żyć i pracować, ale przykładowo nie ma zamiaru nauczyć się angielskiego, to jest to brak ambicji, a nie możliwości.
Jeśli idę z kimś w moim wieku do KFC, ten ktoś mieszka tu 5 lat i pyta się mnie, co to znaczy meal, to co jest problemem tej osoby? Ambicja, nie możliwości, ponieważ nie robi ona nic, żeby to zmienić. I nie chcę tu uchodzić za elitarystę, ot takie swobodne ukazanie jak jest, przynajmniej tu gdzie mieszkam.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Endzik napisał(a):
Nie mylę. Jeśli ktoś ma zamiar w Anglii żyć i pracować, ale przykładowo nie ma zamiaru nauczyć się angielskiego, to jest to brak ambicji, a nie możliwości.
A kim Ty jestes by oceniac mnie i polska emigracje w UK? Wkladasz wszystkich do jednego worka, tak jak Ci wygodnie, zapominajac,ze ludzie pochodza z roznych srodowisk,maja rozne wyksztalcenie,rozne doswiadczenia zyciowe i rozne mozliwosci intelektualne.A angielski nie jest jedyna przeszkoda,by zalapac sie na cos ambitniejszego,a to ze ktos wykonuje taka a nie inna prace, nie jest rownoznaczne z tym,ze jest pozbawiny ambicji,bo zawsze znajdzie sie ktos z posada lepsza od Twojej, i zarzuci owy brak ambicji Tobie.Coz...kazdy orze jak moze Endu.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Wiedziałem, że odczytasz to jako wjazd na siebie. Dodatkowo znowu popisujesz się ignorancją i brakiem zrozumienia tego, co ludzie piszą. Nigdzie nie napisałem, że praca gdzieś tam świadczy o braku ambicji wszystkich-tam-pracujących, tylko że w środowisku, w którym się obracam zdecydowana większość uważa pracę w warehouse albo w kanapkach za szczyt marzeń. I jeśli uważasz, że do takiego wniosku doszedłem tylko na podstawie czystej papierologii a'la X pracuje jako picker, czyli kmiot, to znak, że od lutego ewidentnie brakowało ci gimnastyki intelektu.
A oceniać emigrację będę, bo sam jestem jej częścią, a poza tym lubię, mogę i chcę.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Endzik napisał(a):
Nigdzie nie napisałem, że praca gdzieś tam świadczy o braku ambicji wszystkich-tam-pracujących
Endzik napisał(a):
że dla zdecydowanej większości Polaków w UK taka praca to szczyt marzeń, a może raczej ambicji na obczyźnie.
Jezeli chcesz byc rozumiany, wyrazaj sie jasniej.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Dziękuję, że poddałeś się samokrytyce.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Praca
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook