Forum Dragon Ball Nao

» [Piłka nożna] Sposób na dobrą grę Polaków

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Odkąd jestem kibicem reprezentacji Polski (od czasów szczenięcych ;p) zastanawia mnie pewna kwestia, a mianowicie dlaczego kolejni selekcjonerzy nie potrafią "obudzić" potencjału jaki drzemie w naszej drużynie?. Przedsmak tego, co umie nasza drużyna mogliśmy zobaczyć za czasów, gdy kadra była prowadzona przez Sp. Kazimierza Górskiego i do głowy przyszła mi pewna myśl, gdyby nie afery korupcyjne sprzedawanie meczy itd. nasza reprezentacja mogłaby dojść do wysokiego poziomu światowego.
No, ale cóż cieszmy się tym co mamy ;p,
Temat będzie o tym, co według Was trzeba zrobić, żeby gra Polaków choć trochę przypominała europejski poziom?, Czy to jest wina PZPN?. A może źle wybierani są kolejni trenerzy?. Bądź taktyka naszego zespołu jest po prostu do kitu?. Na te i inne pytania odpowiemy sobie w tym temacie.
Wiem, że nie każdy z Was jest tu ekspertem od futbolu, ale porozmawiać na ten temat zawsze można.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Odpowiedź jest prosta - nie mamy dobrych piłkarzy, Żaden z nich nie gra w dobrych klubach zagranicznych (a jak grają to nie są powoływani, patrz Wichniarek, Jeleń). Są wyjątki jak np. Błaszczykowski, ale jeden piłkarz nie pociągnie całej gry, no, chyba, że ma na nazwisko Ronaldinho i jakieś 24 lata. Jak ja bym dostał powołanie do kadry narodowej, to grę w biało-czerwonych barwach uważałbym za coś świętego, a oni podchodzą do tych meczów jak do każdych innych (patrz Mundial, Euro). Po prostu piłkarska rutyna ich męczy. Kolejny problem to powoływanie do kadry ogórków takich jak Łobodziński, który kiwa się sam ze sobą, a następnie traci piłkę. Ech, dużo jest błędów w polskiej piłce, ale to bierze się ze słabego scoutingu w PZPN. Ile jest przecież młodych, głodnych gry "podwórkowych" kopaczy? Jeżeli ja np. dostałbym takie warunki do trenowania jakie panują w Anglii, czyli świetne stadiony w prawie każdym mieście (w nawet tych mniejszych), bardzo dobre kluby z tradycją (nawet jeżeli obecnie grają w 3, albo 4 lidze) oraz trenerów, którzy podchodzą do szkolenia młodzieży z zaangażowaniem. Nie tak jak to jest u nas - trenujcie sobie sami, ja tylko zgarniam pieniądze. Co z tego wynika - młodzi, albo poddają się już na starcie, albo po jakimś czasie odechciewa im się paplać w błocie na beznadziejnych murawach. Ci bardziej wybitni kończą gdzieś na czwartych ligach, no chyba, że mają szczęście i wypatrzą ich scouci jakichś większych klubów. Mój kolega trafił do SMSu Łódź (jedna z najlepszych polskich szkółek piłkarskich), wrócił do Wałbrzycha po dwóch latach i jego gra jest teraz zupełnie inna. Obecnie technikę posiada o 10 razy lepszą, niż przed wyjazdem. Tylko, że dlaczego nie jest tak wszędzie? Dlaczego takich szkółek jest w Polsce pięć na krzyż? Dlaczego w Holandii - PSV, Ajax, Feyenoord potrafią corocznie sprzedawać kilku kluczowych zawodników za ogromne sumy pieniędzy? Ponieważ w ich rezerwach grają tylko o trochę słabsi zawodnicy. Nie muszą się martwić sprzedażą swoich gwiazd, skoro zaraz wykreują następnych gwiazdorów. W Polsce jak się sprzeda swoją gwiazdę (często w granicach ledwie dwóch milionów euro) to cała taktyka się gubi i gra drużyny również się sypie. W sumie to mógłbym napisać jeszcze dużo więcej, ale i tak moje słowa niczego nie zmienią. PO zapowiedziało budowę stadionów - liczę na to, bo bez tego dalej będziemy siedzieć w bagnie.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ależ gra Polaków przypomina europejski poziom, szczególnie prezentowany przez Słowację. O tak! Szkoda, że nasza drużyna zbyt często zapomina o obronie a bramkarzom po znakomitych spotkaniach trafiają się meczę gdzie wpuszczają szmatki bo idiotycznych błędach (patrz Borubar, Kuszczak). Jedynym wyjątkiem jeśli chodzi o goalkeeperów jest Fabiański, który prezentuje wysoki poziom, ale jest młody i potrzebuje więcej doświadczenia. Przyszłość przed nim!
Wracając do samej gry. Przede wszystkim trzeba poprawić nauczanie w polskich klubach. To jest tragedia. Przez to, że nie mamy w naszym kraju dobrych ośrodków do kształcenia młodzieży tracimy takie talenty jak Podolski, Klose (choć to chyba nie jest już talent?). Jednak coś się jak widzimy zaczyna dziać. Pojawił się Tyrała, jest Obraniak i ten Brazylijczyk z Deportivo, który ma polskie korzenie. Wszyscy chcą dla nas grać więc coś jest na rzeczy. PZPN zaczęło działać, ale niedługo chyba się wszystko rozpadnie bo jak wiemy nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej został super znawca footballu - Grzesio Lato...
Myślę, że mimo tego głównego problemu, który podałem wyżej jest także brak klasowych zawodników. Co z tego, że mamy Kubę Błaszczykowskiego, który prezentuje poziom światowy i za parę lat jestem pewny, że będzie w 10 Złotej Piłki. Brakuje nam takich zawodników jak on. Niedawno było super głośno o Smolarku, który jednak się zgasił. Szkoda, co dwóch to nie jeden. Dalej podałbym nazwisko Robera Lewandowskiego, który jest młody a mimo to już prezentuje spore możliwości. Wszystko przed nim, mam nadzieję, że będzie to wielkie dziecko polskiej piłki. Jak pewnie widać nie wymieniłem bramkarzy, których akurat mamy pod dostatkiem. Boruc, Kuszczak, Fabiański, Dudek, Załuska, Pawełek itd. Zawsze nasz kraj był mocny jeśli chodzi o tą pozycję na boisku. Jak pokazał ostatni sparing, w którym zagraliśmy młodzieżą można być dobrej myśli. Wygraliśmy a to jest najważniejsze.
Szkoda, że prawda jest taka, że gdy porównamy rezerwy przeciętnego klubu z polski z klubem z Anglii, Hiszpanii, Włoch to wynik jest zatrważający. W tych klubach z rezerw przy dobrym rozwoju można przebić się do 1 zespołu. W Polsce taka ewentualność raczej odpada, bo tam rezerwy są tylko trochę słabsze od 1 drużyn jak powiedział eMate. U nas chyba można się domyślić jak grają rezerwy... Ubolewam z powodu tego, że polskie kluby nie są w stanie poradzić sobie w europejskich pucharach. Co prawda w tym roku Lech Poznań powalczył i dziś ma kluczowy mecz o awans do fazy pucharowej turnieju o Puchar Uefa. Wisła Kraków miała pecha. Dwa razy wylosowała najwyżej rozstawionego rywala... O Legii nie będę mówił bo przegrać w tak beznadziejnym stylu z FK Moskwa to potrafi tylko drużyna, która dostaje baty od Vektry Wilno...
Podsumowując trzeba wziąć się przede wszystkim za młodzież. To w ich rękach leży polska piłka. Na pewno w tej sprawie pomoże organizacja Mistrzostw Europy. Promocja tego już bardzo popularnego sportu, zyski i najważniejsze czyli stadiony europejskie...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Właśnie mi się przypomniał ten temat Voldzia i jego słynna teza, że jak będziemy mieli dobrą reprezentację, to nasze kluby będą lepiej grały w europejskich pucharach.

Gadałem ostatnio z kolegą jednym o tym, jakby skład mógł wyglądać bez tzw. farbowanych lisów.
Wymyśliliśmy coś takiego:
GK: Szczęsny, Boruc, Tytoń
DEF: Piszczek, Wasilewski, Żewłakow, Dudka, Glik, Jędrzejczyk, Komorowski, Kamiński
POM: Lewandowski, Murawski, Żyro, Salamon, Makuszewski, Majewski, Błaszczykowski, Wolski, Grosicki, Rybus, Borysiuk, Mierzejewski, Sobota
ATAK: Lewandowski, Sobiech, Piech

Starsi wrócili, bo tak jest, że mogą się przydać, a mimo wieku i tak grają lepiej niż młodzi. Do tego jeszcze kilku na krótszej liście dodatkowej, np: Ćwielong, Celeban, Matuszczyk, Jankowski, Możdżeń, Fabiański i młodsi Linetty, Cierpka czy Jagiełło. Do tego długa ława, która tam objęła jeszcze z 30 nazwisk.

Jakieś komentarze, propozycje etc.?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Też jestem zwolennikiem grania w reprezentacji 'prawdziwych' Polaków. O ile w kwestii Obraniaka nie mamy się co czepiać bo gość od dawna deklarował chęci grania u nas, uczy się polskiego (gorzsze czy lepsze efekty, ale jednak się stara) i długo czekał na paszport. Niestety obecność takiego Polańskiego w kadrze to dla mnie powód, który odrzuca mnie od oglądania meczy.

Myślę, że z ekipą którą wymieniłeś Joe mielibyśmy podobne szanse awansu z grupy co teraz. Brakuje mi szczególnie Żewłakowa, który potrafiłby wstrząsnąć i przyzwoicie grać w obronie. Mogłoby brakować nam rozgrywającego klasy Obraniaka, który wciąż ma wyraźnie technikę lepszą niż jego dwóch zmienników razem wziętych.

Jest fajny napastnik w Widzewie Łódź, którego nie wymieniłeś. Nazywa się Mariusz Stępiński. Stylem gry przypomina mi trochę Benzemę. Jest bardzo młody, powoli ogrywa się nawet w Ekstraklasie. Za kilka lat powinien to być zawodnik klasy Lewandowskiego, oby tylko dobrze się rozwinął.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Kadra to jedno, umiejętności i forma to drugie. Od dawien dawna nie było piłkarza(w polu), który miałby równą formę przez 3, 4 lata zawsze byli to sezonowcy tj: Żurawski, Smolarek czy w przeszłości Olisadebe, którzy błysneli w jednym roku by w kolejnych nie trafiać do bramki i tułać się po świecie szukając szczęścia. Chyba jedynym, który w ostatnich latach grał w miarę równo był Jacek Krzynówek. Wiecie w czym tkwi sekret reprezentacji Hiszpanii, Niemiec czy Włoch? Ze ponad 80% składu stanowią zawodnicy z rodzimych lig. Szkielet drużyny powinien z nich się składać, gdyż w tedy najlepiej każdy wie o sobie i wie komu podać a komu nie, bo *zepsuje*, kto lepiej się ustawia w polu i skacze itp. Kolejna sprawa to wyszkolenie, u nas jest ono na słabym poziomie co dobitnie pokazuje przykład doświadczonego w polskiej myśli szkoleniowej Sławomira Peszki.

Tak więc aby kiedykolwiek Polska mogła grac na równi z Niemcami czy Hiszpanią, trzeba jednorazowo dać kilku klubom po 50 mln zł aby mogły utrzymywać najlepszych polskich graczy i zrobić odpowiednią reformę szkoleniową.

Ale to i tak gówno da, bo w Polsce na sporcie chcą ludzie zarabiać, podczas gdy na zachodzie to hobby i czysta satysfakcja posiadać dobry klub piłkarski.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Wiecie w czym tkwi sekret reprezentacji Hiszpanii, Niemiec czy Włoch? Ze ponad 80% składu stanowią zawodnicy z rodzimych lig.
Zły przykład. W ich ligach grają (zawsze grały) najlepsze drużyny świata, więc niedziwne, że piłkarze również. Powinieneś raczej wymienić taką Rosję, która daleko nie zajdzie, ale grywa nieźle.

Generalnie to:
Katz napisał(a):
Ale to i tak gówno da, bo w Polsce na sporcie chcą ludzie zarabiać, podczas gdy na zachodzie to hobby i czysta satysfakcja posiadać dobry klub piłkarski.
I nie ma o czym gadać w temacie
By się chyba musiała mentalność zmienić, żeby był jakiś postęp.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Satysfakcję z posiadania dobrego klubu na zachodzie mają chyba ruscy oligarchowie (Chelsea), szejkowie (City) albo malezyjscy miliarderzy (Cardiff).
Tam na futbolu trzepie się taką kasę, że Obraz
Dla przykładu: Premier League i jej układy ze Sky. Ewentualnie to, że Barcelona jest jednym z najbardziej zadłużonych klubów na świecie, a mimo to daleko jej do bankructwa, choć takie Glasgow z kilkukrotnie mniejszym długiem zdechło. Hobby to może być dla nas, widzów, dla managerów to dojna krowa, od których dziadki z PZPN mogą się uczyć hochsztaplerstwa.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Generalnie to co wyżej. Lol z tego, że na zachodzie kluby sobie trzymają dla hobby i dobrej zabawy, a tylko u nas liczą na jakieś pieniądze.
Optymistą jestem o tyle, że sporo młodszych chłopaków gra regularnie w naszej ekstraklasie. Średnia wieku poszła w dół i bardzo dobrze. Dobrym pomysłem, chyba jedynym dobrym w PZPN, było utworzenie Młodej Ektraklasy.

No i Mistrzostwa Europy się dla nas skończyły. 2 punkty, bilans bramek 2-3, dużo dobrych okazji, słaba skuteczność i cienkie przygotowanie fizyczne. Były plusy, były minusy, ale najważniejsze jest to, że mamy za mało wystarczająco dobrych piłkarzy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Mnie zastanawia, co się dzieje na zgrupowaniach przed dużymi imprezami. Do tej pory to, że Polska gra dobre 30 minut pierwszej połowy, a potem oddycha rękawami podczas wszystkich turniejów XXI w. mogłem tłumaczyć sobie tym, że to szmaciarze. Ale skoro Polonia Dortmund ma to samo, a grają w Bundeslidze któryś tam sezon z kolei, to coś musi być nie tak na treningach.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Może Franu ich zatyrał tymi gumami. Jakiś fizjolog czy jakiś inny specjalista, który pracował także z drużynami soccerowymi (lol z tej nazwy xD) z USA, a także kiedyś z reprezentacją, mowił, że zamiast treningów wytrzymałościowo-szybkościowych sztab zaserwował im wytrzymałościowo-siłowe i przez to pewnie byli zatyrani. Może to to.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Joachim Loew powiedział, że do pierwszego składu Niemiec z Borussi Dortmund nadaje się tylko Mats Hummels, reszta na czele z Goetzem, może być tylko uzupełnieniem. Jak widać kadrę oparł na zawodnikach Bayernu, Realu a także na dwóch najbardziej doświadczonych - Podolskim i Klose i to przyniosło zamierzony efekt w postaci wygrania grupy z kompletem punktów.

Więc czym my się podniecamy? że mamy gwazdki w klubie, który i tak nie ma żadnego autorytetu.

Po prostu trzeba mieć drużynę, a nie pojedyncze gwiazdy, to wtedy się wygra.

Te zgrupowania to w ogóle był chory pomysł, bo dla mnie piłkarze powinni regenerować siły po sezonie, a nie być dodatkowo tyrani, bo i tak już nic więcej się nie naucza. A te mecze towarzyskie to były chyba tylko dla propagandy, jacy my jestesmy dobrzy, czemu nie zrobiono meczu towarzysjkiego z Brazylią lub Argentyną?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ale Joachim Loew ma ten komfort, że wprowadzając Schmelzera za Boatenga czy Goetzego za Ozila nie straci jakoś potężnie jakości w grze. Analogiczny trener polskiej kadry nie ma w zasadzie kim zastąpić Lewandowskiego, od biedy za Kubę kogoś wstawi czy Piszczka, ale wytworzy lukę gdzie indziej. A jak nie Wasilewski na środku obrony to kto? Jodłowiec? Za cienkiego Boenisha jeszcze gorszego Wawrzyniaka? Poza tym jak miał oprzeć grę na Borussi, skoro wziął stamtąd tylko czerech? (Z całej Borussi na te Euro całe pojechało ośmiu) W dodatku Goetze nie grał pół sezonu. Połowa jedenastki, czy tam tych, którzy w jedenastce czasem występują, to nie są Niemcy, więc Niemcy nawet w Borussi nie rządzą. Bayern ma lepszą sytuację pod tym względem.
No i Franu chciał oprzeć grę Polski na trójce z Borussi, ale to było ponad ich siły. No z całym szacunkiem do reszty, są w większości solidnymi rzemieślnikami albo nawet wyróżniającymi się piłkarzami, ale do tego tercetu im jednak brakuje. Piszczek z Czechami nie polatał, kondycyjnie padli a alternatywy dla tego tria nie było żadnej. No i po Euro.

P.S. Szpaku mówił na meczu z Czechami, jak to Górski mówił, że póki piłka w grze to wszystko może się zdarzyć. No i jakoś krótko po tym Franu wpuścił Brożka, lol. No i wiedziałem już, że Górski, mimo swych wielkich zasług, się mylił.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Al Ed Upek napisał(a):
A jak nie Wasilewski na środku obrony to kto?
Żewłakow. Pamiętam zeszłotygodniowy mecz Czechów z Grekami, jak w studiom mówili, że po *zawalonych* przez Czechów el. do MS 2010 też paru gości poszło sobie pochlać i tez miały zostać wyciągnięte konsekwencje, ale po przetestowaniu jak to powiedziałeś "alternatywy" doszli do wniosku, że trzeba przeprosić starych wyjadaczy, bo tamci i tak są za słabi i właśnie ta doświadczona jedenestka, ze słabym Barosem awansowała do kolejnej rundy. Tutaj powinno być podobnie, widząc, że nie ma dobrej obrony trzeba było jeszcze nie skreślać Zewłakowa. Dałbym szanse też Piechowi, a nawet Frankowskiemu, który jednak co roku coś strzela w lidze w przeciwieństwie do Brożka, który nie mieści się nawet w Szkockim klubie lol.

Ja cały czas mówię, że mieliśmy silniejsza drużynę, aniżeli Engel czy Janas, ale w niektórych wypadkach trzeba było po prostu szybciej reagować.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja też uważam, że tak dobrego składu nie mieliśmy od dawna, ale nie mówię, że mamy jakiś mocny, bo nie mamy. Z tym Żewłakowem zgodzę się o tyle, że jest solidny, ale parę lat starszy od Wasilewskiego i już tylko krótki czas będzie w wystarczająco wysokiej formie. W rezerwie mamy też Kamińskiego, ale nie o to chodzi, że kogoś mamy albo nie mamy. Chodzi o to, bysmy mieli takich, którzy nie obniżą poziomu, i którzy faktycznie po wejściu na boisko pokażą, że wszedł zawodnik wypoczęty i przygotowany do gry. Moim zdaniem np. na zmianę za Lewego nadaje się Piech, lecz to już 2 klasy niżej. Mimo to jednak Piech to 2 klasy wyżej od Brożka. Frankowski sam już by pewnie nie chciał grać. Rybus by się mógł wymieniać z Grosickim. Mierzejewski może tam za Obraniaka coś by wniósł. Natomiast nie ma kogo wprowadzić za Kubę. Na defensywnym pomocniku powinniśmy, moim zdaniem, spróbować jeszcze raz Mariusza Lewandowskiego. Do nich dołączyli by ci, którzy są teraz, ew. ktoś jeszcze jeśli dalibiyśmy sobie spokój z Polańskim i innymi tzw. farbowanymi lisami. Obrona to już pożoga, jest tylko Piszczek, Wasilewski, Perquis. Reszta wyraźnie słabsza, a lewej obrony nie ma w ogole, chyba że Dudka. Bramka bezpieczna rzecz jasna.
Zdecydowanie trzeba probować młodych chłopaków z naszej ligi, bo dawno nie mieliśmy tego komfortu, że młodzi nie tylko grali w takiej liczbie, w takim wymiarze czasowym, ale mają też gdzie grać o jakąś stawkę w wypadku, kiedy jeszcze ciut nie domagają do poziomu ligowego (mam na myśli ME) i odgrywają poważne role w swoich zespołach. Jak nie damy dupy, to za 4 lata może nam się trafić taki tercet jak z Borussi w innej części boiska, a wtedy będzie można już bardziej realnie pomarzyć o takim wyjściu z grupy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Mamy nowego trenera - Waldemar Fornalik dobrze czy źle?

Dla mnie ok. ważne że nie uwierzyli w cudotwórce z zagranicy aczkolwiek wolałbym Skorżę.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja bym chyba wolał cudotwórcę z zagranicy. Smuda to wieśniak i dobrze, że go zdjęli, ale jeśli nadal będą co parę lat wymieniać trenera, to pewnie nic z tego nie będzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Piłka nożna] Sposób na dobrą grę Polaków
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook