Forum Dragon Ball Nao

» Zasiłki, zapomogi, becikowe ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Zawsze można analnie, bez gumki, zero dzieci i przyjemnosc ta sama, lub zastosować się do lekkiej pedofilli Korwina i pobawić się z niepłodnymi dziewczynkami

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
No,a jeszcze musisz uwzględnić niepełnosprawność jaką osoba powinna mieć. Ile dla osoby z problemem neurologicznym, ortopedycznym albo psychicznym o którym niewiele wiadomo. Bo problemy ortopedyczne się widzi, a co z psychiką ? Mowa o osobach z zaburzeniami osobowości kompulsywno-impulsywne... jest tego od groma. I neurologiczne, np. autyzm, zespół downa. I co takie państwo ma tym osobom pomóc ? Dać zasiłek... Zajebiście.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Gonar jeśli chodzi o osoby z zespołem Downa to znam mnóstwo takich dzieciaków i muszę przyznać, źe to wspaniałe dziecíaki. A co do rodziców chorych dzieci to akurat pomagać im w opiece nad nimi:tańsze rechabilitacje , załatwić domowe wizyty,dać opiekuna-w takim czymś zasíłek się należy.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ateizm Byczusi jeszcze nie doszedł do poziomu skrobanki. Wyrobi się dziewczyna, spokojnie.

Uważam jednak, że zestawianie ze sobą stosunku do aborcji i stosunku do zapomóg socjalnych z tytułu urodzenia/posiadania za failowe.
Pierwsze odnosi się do kwestii życia, jego wartości, jego wartościowania i przyjęcia kryterium człowieczeństwa w tym lub innym momencie, czyli ogólnie mówiąc bioetyki. Drugie to kwestia ekonomiczno-społeczna, która dotyczy przerzucania kosztów utrzymania rodziny na innych obywateli, niekoniecznie zgadzających się czy w ogóle zainteresowanych taką polityką. Inne są źródła dochodzenia do tych poglądów. Miksy możliwe są 4 (pro-abo/zasiłki, pro-life/zasiłki, pro-abo/brak zasiłków, pro-life/brak zasiłków) i wszystkie 4 gdzieś na świecie występują i w żadnym przypadku jedna część składowa zestawu nie jest motywowana drugą.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Byczusia napisał(a):
Gonar jeśli chodzi o osoby z zespołem Downa to znam mnóstwo takich dzieciaków i muszę przyznać, źe to wspaniałe dziecíaki. A co do rodziców chorych dzieci to akurat pomagać im w opiece nad nimi:tańsze rechabilitacje , załatwić domowe wizyty,dać opiekuna-w takim czymś zasíłek się należy.
... Wspaniałe dzieciaki. A one zdają sobie z tego sprawę ? I kto za to wszystko ma to zapłacić ? Państwo ? Ostatni pan Tusk żałował kasy na takie osoby i nie dał.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Byczusiu, naprawdę uważasz, że jak rodzinie nagle zacznie się źle powodzić i będzie im brakować pieniędzy na godziwe wychowanie, to mają oddać np. 12 letnie dziecko do okna życia, lub zostawić je w szpitalu?


Al Ed Upek napisał(a):
Uważam jednak, że zestawianie ze sobą stosunku do aborcji i stosunku do zapomóg socjalnych z tytułu urodzenia/posiadania za failowe.
Ja z kolei uważam, że jest to podstawa całego rozważania na temat powinności obrony lub jej braku w stosunku do życia poczętego. Wszak w obu przypadkach chodzi o dobro dziecka. Tylko, że w opinii prezentowanej przez Byczusię, dobro dziecka przestaje być ważne w momencie przecięcia pępowiny. Poza tym, nie chodzi mi tutaj o te konkretne zasiłki czy zapomogi - raczej o jakąkolwiek formę pomocy dla dzieci, które na świat już przyszły i wiedzie im się źle. Nie muszą to być zasiłki, chętnie wysłuchałabym innej, proponowanej przez takich zaciekłych obrońców życia formy pomocy. Niestety, jeszcze żaden z przedstawicieli tej grupy nigdy mi na moje pytanie nie odpowiedział, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, jak mało wartościowi są to ludzie, skoro zarzucają innym wartościowanie przez podział "w brzuchu nie dziecko - poza brzuchem dziecko", a sami robią dokładnie to samo, tylko w odwrotną stronę.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Jeszcze jedna uwaga. Każdy powinien mieć w sobie samozaparcie i dyscyplinę, by walczyć z problemem. Każdy z nas boryka się z jakimś problemem zdrowotnym. U jednych nie jest widoczny, a u drugich jest mniej i bardziej. Niemniej problemom współwinni mogą być rodzice i lekarz prowadzący oraz przy porodzie może coś się stać co wpłynie na rozwój dziecka.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Al Ed Upek napisał(a):
Ateizm Byczusi jeszcze nie doszedł do poziomu skrobanki. Wyrobi się dziewczyna, spokojnie.
Nie bądź śmieszny. Mam swą moralność. I ateizm nie musi równać się pro choice. Naprawdę sama należę na fejsie do ateistycznych grup przeciwko aborcji. I zawsze będę przeciwko.
Byczusiu, naprawdę uważasz, że jak rodzinie nagle zacznie się źle powodzić i będzie im brakować pieniędzy na godziwe wychowanie, to mają oddać np. 12 letnie dziecko do okna życia, lub zostawić je w szpitalu?
Cóż, tak się składa ,że pracy trzeba będzie szukać.[/quote]

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Byczusia napisał(a):
Cóż, tak się składa ,że pracy trzeba będzie szukać.
Widzisz, różne nieszczęścia chodzą po ludziach. Nie zawsze osoba, której się źle powodzi, musi być bezrobotna.
Zresztą, nie ma do kontynuować tej dyskusji. Już dość napisałaś, aby upewnić mnie w przekonaniu, jak ograniczona moralnie i uczuciowo jesteś.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Sama kurde no jesteś ograniczona moralnie i uczuciowo. Weź się kurde puknij w łeb. Wiem, że jestem fajną, wartościową osobą i nikt mi nie wmówi,że jest inaczej. Sorry Mart, ale ja choćby nie wiedzę moralności zbytnio w tobie. Hipokrytka.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Może i jestem, kto wie, to Twoja opinia. Jednak w tym momencie muszę sobie wyprosić posądzanie mnie o hipokryzję, bo jeżeli chodzi o pomoc dzieciom które na świat już przyszły, to zasuwam jak mały Jimmy na wolontariatach, charytatywnych zbiórkach, organizacjach bazarów i innych pierdołach, o których obrońcy życia pewnie nawet nie słyszeli, zbyt zajęci pisaniem soczystych postów na fanpage'ach na facebooku.

Wracając zaś do głównego tematu, to jestem zdecydowanie przeciwna zasiłkom dla bezrobotnych, przynajmniej w Polsce, bo w innych krajach to różnie bywa. Popieram natomiast becikowe, zapomogi, zasiłki rodzinne, celowe, pielęgnacyjne, z pomocy społecznej.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Byczusia napisał(a):
Al Ed Upek napisał(a):
Ateizm Byczusi jeszcze nie doszedł do poziomu skrobanki. Wyrobi się dziewczyna, spokojnie.
Nie bądź śmieszny. Mam swą moralność. I ateizm nie musi równać się pro choice. Naprawdę sama należę na fejsie do ateistycznych grup przeciwko aborcji. I zawsze będę przeciwko.
Byczusiu, naprawdę uważasz, że jak rodzinie nagle zacznie się źle powodzić i będzie im brakować pieniędzy na godziwe wychowanie, to mają oddać np. 12 letnie dziecko do okna życia, lub zostawić je w szpitalu?
Cóż, tak się składa ,że pracy trzeba będzie szukać.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Byczusia napisał(a):
Cóż, tak się składa ,że pracy trzeba będzie szukać
Moja mina o ile Byczusia skończy studia:
Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Nie bądź śmieszny, oczywiście ,że skończę. Dlaczego miałabym nie skończyć? Poza tym robię teraz ostatni rok licencjatu.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Endzik napisał(a):
Moja mina o ile Byczusia skończy studia:
A ty je w ogole zaczales???

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Byczusia napisał(a):
Nie bądź śmieszny, oczywiście ,że skończę. Dlaczego miałabym nie skończyć? Poza tym robię teraz ostatni rok licencjatu.
Tu chodzi o to, co będziesz robić po studiach

Hayato napisał(a):
Endzik napisał(a):
Moja mina o ile Byczusia skończy studia:
A ty je w ogole zaczales???
Nie, nawet z zawodówki mnie !? jak zawaliłem praktyki w OHP
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Endzik napisał(a):
Nie, nawet z zawodówki mnie !? jak zawaliłem praktyki w OHP
Czyli jeszcze jeden nieudacznik probujacy podbudowac swoja samoocene gnojac innych w necie, ktory sam niczego nie osiagnal. Z reszta podobnie jak Joe i Gogus. Swoja droga niezle sie dobraliscie. Zamiast interesowac sie przyszloscia Byczusi, sugeruje zainteresowac sie wlasna.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Każdy zdrowo myślący człowiek powinien wiedzieć czy i na ile dzieci go stać, biorąc pod uwagę negatywne prawdopodobieństwa naszych czasów, że raz na wozie raz pod wozem. Jeżeli jest się przeciw antykoncepcji, to trzeba leżec plecami do siebie, a jeżeli chce się uciech i się nastuka pięcioro dzieci, to trudno, ma się pecha. Mentalnością większości ludzi jest, by wyrwać Karynę albo Sebixa, stuknąć bobo i "jakoś" to będzie.

Ja aktualnie nie mam pracy ani nawet perspektyw na życie i nawet przez moment nie myślę, aby się z kimś wiązać, bo wiem, że tylko zmarnuje życie sobie i potencjalnej partnerce, a jakby do tego doszło jeszcze dziecko to już w ogóle patola by była.

Pomoc socjalna powinna być pod kontrola państwa, aczkolwiek jest to tylko utopia, albowiem koszty odpowiednich organów, monitorujących przyznawanie i korzystanie z zasiłków byłoby zbyt kosztowne, dlatego też, wszelaki socjal ograniczyłbym tylko do ludzi, nie mogących egzystować samodzielnie. Ewentualnie też zostawiłbym pomoc, dla ubogich dzieci, które są uzdolnionie i taka pomoc im się należy. Reszcie darmozjadów też można dac, ale pod jednym warunkiem - aby odrobili to społecznie np. odgarniali snieg, porządkowali po imprezach masowych czy też pielęgnowali trawniki i wtedy każdy zobaczyłby kto ma naprawdę w życiu "ciężko".

Czasy są jakie są i trzeba działać radykalnie aby zachować porządek, niektórym się w dupach przewraca jak górnikom, którzy żyją chyba w 86 i nie mogą zrozumieć, że czasem trzeba się przekwalifikować i robić coś innego, ale nie., górnik tylko pył i węgiel a światło słoneczne go zabije jak kreta :F

Amen

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Katz napisał(a):
jeżeli chce się uciech i się nastuka pięcioro dzieci, to trudno, ma się pecha.
Wszystko fajnie, ale dlaczego dzieci maja ponosic konsekwencje nieodpowiedzialnosci swoich rodzicow?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Wszystko fajnie, ale dlaczego dzieci maja ponosic konsekwencje nieodpowiedzialnosci swoich rodzicow?
Nie maja tylko muszą i nic się z tym nie zrobi. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że wyciągną wnioski i nie popełnią tych samych błedów, albo pójdą w ich ślady i koniec końców zwalą na nich.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Zasiłki, zapomogi, becikowe
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook