Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 028, 24.01.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dwudziestego ósmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 24.01.2016 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Chyba będzie trzeba ograniczyć czytanie mangi, bo człowiek niepotrzebnie zna fabułę naprzód choć z drugiej strony przepaść w historii nie będzie aż taka rozległa.

Możliwe, że za miesiąc albo dwa przy dobrych lotach anime pod tym względem wyprzedzi mangę.

Epik nie dłużył się: nie było zbędnych zapychaczy, czy żadnych dodatków względem historii (no może otoczenie rozmowy, taki szczegół), pominięto pojedynek z przeszłości bogów zniszczenia.

Widok jałowej Ziemi z VI Wszechświata ciekawy, ale myślałem, że pokażą jakiś flashback z tej wojny
Champa wydaje się bardziej stonowany od swojego brata bliźniaka: wydaje mi się, że Smocze Kule zbierał żeby... schudnąć.

Co do animacji -> ciężko wyrokować po krótkiej wymianie ciosów.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
W openingu oczekiwałem nieco większych zmian niż powrót do scen z pierwszych odcinków i dodaniu Vegety SSJ Blue na końcu
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Wow i znowu Ramen, szybko to było
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Ciekawy odcinek, nareszcie coś nowego, daruję im reklamę chińskich zupek. Ciekawa teoria z wymiarami Future Trunks w mandze wytłumaczył powstawanie wymiarów zgodnie z ówczesną wiedzą Ale OK, dzieci jeszcze takich teorii nie znają.

Dodano po 2 minutach
Kenji Harima napisał(a):
Widok jałowej Ziemi z VI Wszechświata ciekawy, ale myślałem, że pokażą jakiś flashback z tej wojny .
To pewnie wojny znane z DB z atakami ki, może jakiś odpowiednik Piccolo czy Vegety (odpowiednik jako agresor). Pewnie się wyjaśni w czasie trwania serii

Proszę w tym dziale nie wstawiać linków do odcinków. Tu dyskutujemy.
Shounen
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja myślę, że to nawiązanie do III wojny światowej, która ma przecież zniszczyć świat. Wojna to wojna, a nie potyczka z jednym przeciwnikiem. Nie bez przyczyny też nazwana została głupią, co by sugerowało, że Ziemianie sami to na siebie sprowadzili.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Za linka przepraszam, czyli wzięli się za interpretacje przepowiedni. Takie nawiązanie do legend i creepypast prawdziwego świata jest ciekawe, zwłaszcza, że to nawiązanie do kultury masowej Zachodu, czyli naszej Chociaż pewnie chodzi i tak o walkę ludzi z nadprzyrodzonymi zdolnościami jak Kurilin czy Yamucha, raczej w uniwersum DB broń masowej zagłady nie istnieje.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wojna to nie kwestia przepowiedni, tylko czasu.

W poprawnych tłumaczeniach jest w zasadzie jasno powiedziane, że to Ziemianie tę wojnę wywołali:
Vados looks into the past and determines that the Earthlings of Universe 6 long ago wiped themselves out in an idiotic war.

Zniszczenie Ziemi na skutek konfliktu zbrojnego to dość popularny temat szczególnie w starszych anime. Ale pewnie nie doczekamy się żadnego rozwinięcia tego wątku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
Ja myślę, że to nawiązanie do III wojny światowej
no, i ona nadeszła, przęklęci rosjanie
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Ja tam nie mam takich katastroficznych prognoz Bardziej boję się erupcji Yellowstone czy upadku asteroidy. Wierzę w rozsądek i w to, że ludzie jednak użycia broni ABC się boją, chociaż terroryści mogą zrobić wszystko.

Jeszcze tak do odcinka-Goku dmuchał na zupkę, bo ma uraz z dzieciństwa, pamiętacie jak w Sadze Armii Czerwonej Wstęgi znalazła go Snow i dała mu herbaty, którą oparzył język?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 25.01.2016, 20:05
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Bartek napisał(a):
no, i ona nadeszła, przęklęci rosjanie
W Dragon Ballu Rosjanie nie istanieją W ogóle nie wiem czy istnieją jakiekolwiek kraje.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Łukasz napisał(a):
W ogóle nie wiem czy istnieją jakiekolwiek kraje.
Wg rozdzialu 153. z 13. tomu DB świat jest podzielony na 43 prowincje. W 29. jest zachodnia stolica tam, gdzie mieszka Bulma

Ciekawie się akcja w DBS rozkręca, czekam na kolejny odcinek z niecierpliwością, bo mangi DBS nie czytam wiec nie wie co dalej
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Fajnie się oglądało, bo w końcu coś 100% nowego, ale nadal uważam, że Akira mógł się wykazać większą inwencją i 6 wszechświat zrobić jednak inaczej a nie na podobieństwo 7.

No to mamy już pewnie zarys tego, co wydarzy się po turnieju, że wygrani polecą szukać 7 smocza kulę z 6 wszechświata Ogólnie ciekawy motyw z nimi.

I w openingu nie było żadnej przesłanki o nowym SSJ więc pewnie na razie dali sobie spokój ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jeszcze gdy wylądowali Champa i Vados wokół słońca na planecie Beerusa było piękne halo.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
No to mamy już pewnie zarys tego, co wydarzy się po turnieju, że wygrani polecą szukać 7 smocza kulę z 6 wszechświata
Ale ta ostatnia jest zapewne w siódmym wszechświecie, po to Champa do niego przybył.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No ale nie może jej znalezć i Vegeta zasugerowął, że Bulma potrafi zbudować radar. Swoją drogą ciekaw jestem gdzie oni je trzymają jak są wielkości planet ; o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Może w planetach ? Wczesniej Champa z Vados niszczyli planety i ciągle nie mogl czegoś znaleźć...
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Łukasz napisał(a):
Bartek napisał(a):
no, i ona nadeszła, przęklęci rosjanie
W Dragon Ballu Rosjanie nie istanieją W ogóle nie wiem czy istnieją jakiekolwiek kraje.
3 wojna też nie istniała, a Rosjanie istnieją, wszak Reacum mówi w rosyjskim akcencie
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Bartek napisał(a):
3 wojna też nie istniała, a Rosjanie istnieją, wszak Reacum mówi w rosyjskim akcencie
W tym uniwersum DB to pierwsza wojna światowa.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Bartek napisał(a):
a Rosjanie istnieją, wszak Reacum mówi w rosyjskim akcencie
A Mr. Popo był czarny :3

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 028, 24.01.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook