Forum Dragon Ball Nao

» Filmy kinowe, które można umieścić na osi czasowej uniwersum DB

Strony: 1, 2  
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


I Film 13, Atak smoka, akcja rozgrywa się po pokonaniu Buu, kiedy Trunks i Goten są jeszcze dziećmi, Gohan i Videl kontynuują naukę, wiemy, że Gohan chciał być naukowcem, a ludzie po utracie wspomnień o Buu zapomnieli też o Gohanie jako Super Saiyamanie. Film można umieścić jakieś pół roku, rok, 2 lata po Sadze Buu.
II Bardock Father of Goku, wydarzenia sprzed DB, zanim wysłano Goku na ziemie, film pokazuje zniszczenie planety Vegeta i sytuację na niej kiedy wysyłano Goku na Ziemię.
III Trunks the Story, film pokazuje życie future Trunksa i wydarzenia, które doprowadziły do podróży w czasie.
IV 9 film kinowy, którego akcja dzieje się pomiędzy Sagą Cella, a odlotem Future Trunksa.
V Goku i przyjaciele powracają, wydarzenia dalsze po pokonaniu Buu niż w Ataku Smoka.
VI Biografia Goku juniora, akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, kiedy nie ma już naszych bohaterów.
VII Zemsta Coolera, akcja rozgrywa się pomiędzy przybyciem na Ziemie Goku, a walka z cyborgami, bliżej jest czasowo do jego powrotu, ze względu na wygląd Gohana.
VIII Film 10, którego akcja rozgrywa się w ciągu miesiąca, kiedy Gohan trenuje z Videl i bratem przed turniejem Sztuk Walki, świadczy o tym nieznajomość fuzji, nieobecność Vegety można wytłumaczyć jego treningiem. Chociaż jest pewne, ale-Vegeta walczyłby z Brollym, chociaż bał się go tak panicznie, że mógł stchórzyć.

Ani Powrót Freezy ani Walka bogów niestety nie pasują, sprzecznością jest forma boskiego Super Saiyanina i wizja piekła odmiennego od mangi i anime. Sprzeczności w pozostałych filmach były wynikiem czasu ich nagrywania, nie wiedziano wtedy jak rozwinie się akcja w mandze i anime, więc spekulowano jak to sie dalej potoczy tworząc filmy kinowe.

Kinówek DB, gdy Goku był dzieckiem nie widziałam, jak obejrzę się wypowiem

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 24.02.2016, 13:17
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.005
Posty: 33
9 film idealnie się komponuje z mangą.

W ogóle imponujesz mi. Chciałbym cię kiedyś osobiście poznać i przeprowadzić z Tobą rozmowę twarzą w twarz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
Ani Powrót Freezy ani Walka bogów niestety nie pasują, sprzecznością jest forma boskiego Super Saiyanina i wizja piekła odmiennego od mangi i anime.
Jeśli to ma być temat informacyjny, to napisz, że oficjalnie są umiejscowione w trakcie DBZ i pomiędzy którymi odcinkami. Staraj się być obiektywna.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Dyskus bardzo mi miło. Dzięki za dodanie filmu 9.
@Kinichi za uznanie tego oficjalnie odpowiadają ludzie, dla których liczy się np. zarobek, sentymenty czy chęć podlizania się Panu Toriyamie, jeśli to sam Pan Toriyama to wiadomo, że swoje dzieła będzie stawiać nad innymi, ale my znając różne wersje tego samego nie musimy się z tym zgadzać.

Co do umieszczenia to pisałam, że Father of Goku jest 12 lat przed spotkaniem Goku i Bulmy w lesie, gdy Son był niemowlakiem, Trunks Story była w jego linii czasowej, która zmieniła się po przylocie Trunksa i Cella do czasów Goku, 9 była po pokonaniu Cella i ożywieniu Trunksa, zanim ten odleciał, Biografia Goku Jr 100 lat po pokonaniu złych smoków, Atak smoka po pokonaniu Buu i wymazaniu ludziom wspomnień o nim, czyli jakieś pół roku po Buu Sadze, czyli pomiędzy Sagą Buu a 28 TB. Goku i przyjaciele powracają jeszcze później, ale w ciągu tych 10 lat.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Nie potrafisz obiektywnie nikomu doradzić, więc ja się postaram.

Co do filmów z serii DB:
W filmie 1 "Legenda o Shenlongu" widzimy alternatywną wersję spotkania Goku i Bulmy, którzy zbierają Smocze Kule.
W filmie 4 "Droga do mocy" widzimy kolejną wersję spotkania Goku i Bulmy, którzy muszą stawić czoło armii Czerwonej Wstęgi. Za to design postaci jest z DBGT.
W filmie 2 "Zamek Śpiącej Królewny" jest inne spotkanie Goku i Kuririna, wyruszających do Zamku Demonów.
W filmie 3 "Mistyczna przygoda" Jiaozi jest cesarzem
Podsumowanie: Filmy DB 1-4 zdecydowanie nie pasują do serialu.

Co do filmów DBZ:
film 1 „Oddajcie mi Gohana!” mamy duet Goku i Piccolo, którzy walczą ze złem - odniesienie do walki z Raditzem.
film 2 „Najsilniejszy na świecie” Goku używa Kaio-Kena i Genki-Damy, a Piccolo żyje.
film 3 „Największa bitwa na Ziemi” Goku używa dziesięciokrotnego Kaio-kena, lecz nie jest na Namek.
film 4 „Super-Saiyanin Son Goku” Goku prawie zmienia się w Super-Saiyanina...
film 5 „Najsilniejszy kontra najpotężniejszy” Cooler przybywa na Ziemię, by pomścić swego brata, Frizera. Nie można go umiejscowić w serialu, bo Goku miał problemy z przemianą w SSj..
film 6 „Atak! 10 miliardów metalowych wojowników” Goku i spółka lecą na Nową Namek, a tam czeka na nich Cooler. Vegeta posiada SSJ, czym nikogo nie zdziwił, więc ciężko go umiejscowić w serii.
film 7 „Ekstremalna bitwa!! Trzech Super Saiyan” Goku, Vegeta i Trunks z przyszłości walczą z cyborgami 13, 14, 15. Akcja dzieje się po walce z cyborgami, lecz przed walką z Cellem, co uniemożliwia umiejscowienie w serialu.
film 8 „Kres sił już bliski! Zaciekła, gwałtowna, wielce ekscytująca walka” Gohan, Goku i Vegeta walczą w formie SSJ, stąd akcja dzieje się przed turniejem Cella... A Goku i spółka nie opuściliby Ziemi przed tą walką
film 9 „Galaktyka w niebezpieczeństwie! Nadchodzą postrachy Królów Światów!” Gohan osiąga SSJ2, więc akcję można umiejscowić w okresie pokoju po wygranej z Cellem.
film 10 „Niebezpieczna dwójka! Super-Saiyanie zawsze gotowi” Goku nie żyje, a Goten, Gohan i Videl walczą z Brollym. Akcję można umiejscowić w okresie pokoju, gdy nastoletni Gohan przygotowywał się do turnieju.
film 11 „Klęska Super-Saiyanina! To ja zostanę zwycięzcą!” akcja zdecydowanie dzieje się po wygranym turnieju przez Osiemnastkę. Jednak wtedy każdy w serialu był zajęty walką z Buu (zwłaszcza Goten i Trunks), więc nie da się do wpisać w serial.
film 12 „Odrodzenie fuzji! Goku i Vegeta!” Akcja dzieje się podczas turnieju w zaświatach, który zostaje przerwany. Jednak Vegeta nie żyje, a Goku pokonał już Buu, przez co nie można go umiejscowić.
film 13 „Wybuchowa Pięść Smoka! Jeśli nie Goku, to kto?” Goku osiąga SSJ3, więc można go umiejscowić po pokonaniu Buu, lecz przed sagą DB Super.
film 14 „Bitwa bogów” jest alternatywą dla pierwszej sagi DB Super, więc obecnie lepiej obejrzeć serial niż film. Jednak w filmie zawarte jest kilka smaczków, które warto poznać.
film 15 „Wskrzeszenie F” jest alternatywą dla drugiej sagi DB Super, lecz zawiera kilka błędów poprawionych w serialu. W serialu akcja jest bardziej rozbudowana.
Podsumowanie: Filmy DBZ 9, 10 i 13 można umiejscowić w serialu DBZ. Podobnie filmy 14 i 15 w DBZ, jeżeli nie oglądamy serialu DB Super.

Pamiętajny o jednym fakcie: filmy miały być alternatywną wersją serialu, więc umiejscowienie któregokolwiek z nich jest nieco na siłę.
DB 1-4 opowiadają alternatywną historię znaną z serialu DB,
w filmach 1-13 widzimy alternatywne walki z serialu DBZ (podobne moce),
a w filmach DBZ 14-15 alternatywną wersję historii znaną z DB Super.

Co do specjali odniosę się później.

PS. Gdyby się pomylił z filmami 1-13 to dajcie znać, zmienię.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 24.02.2016, 19:01
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Są rozbieżności, np. Piccolo w I filmie Martwa Strefa, kiedy to przed pojawieniem się Raditza w anime Pikolo nie znał Gohana, a w filmie znał. Filmy podane przeze mnie nie kolidują z mangą ani anime, fabuła zgadza się z serialem, tworzy ciąg wydarzeń bez żadnych rozbieżności, typu żywy w serialu w filmie martwy lub w filmie ktoś kogoś zna w serialu nie.

Właśnie, dodałabym Zemstę Coolera, umiejscawiając w czasie gdy Goku wrócił z Yardrat, Vegeta trenował gdzieś w kosmosie, bliżej przylotu Goku niż Sagi Androidów sądząc po wyglądzie Gohana. Przez kolidowanie z GT filmów 14 i 15 nie można osadzić w serialu, chyba, że uznamy Super jako alternatywę DB, a filmy jako jej alternatywę.

O filmie 10 pisałam osobną recenzję, gdzie podałam czas jako ten miesiąc przed turniejem, napisano mi, że wada jest brak Vegety, ale może gdzieś ćwiczył.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
Są rozbieżności, np. Piccolo w I filmie Martwa Strefa, kiedy to przed pojawieniem się Raditza w anime Pikolo nie znał Gohana, a w filmie znał.
Ja opisałem każdy film i zaznaczyłem te, które można umiejscowić. Dodałem nawet wnioski. Czytaj ze zrozumieniem, filmu DBZ 1 nie mieszałem z serialem.

Citrel napisał(a):
Przez kolidowanie z GT filmów 14 i 15 nie można osadzić w serialu, chyba, że uznamy Super jako alternatywę DB, a filmy jako jej alternatywę.
Nie "nie można", ale Ty tego nie robisz. Nie podawaj swoich upodobać jako ogólnych faktów.
Oficjalnie tak zostały reklamowane te filmy, że sami twórcy je umiejscowili w serialu DBZ. Jeśli chcesz z tym polemizować, napisz do Toei.

Citrel napisał(a):
O filmie 10 pisałam osobną recenzję, gdzie podałam czas jako ten miesiąc przed turniejem, napisano mi, że wada jest brak Vegety, ale może gdzieś ćwiczył.
Nie przeszkadza mi jego brak, nikt nie wspominał o nim, więc zwyczajnie był zajęty sobą.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kinichi napisał(a):
Oficjalnie tak zostały reklamowane te filmy, że sami twórcy je umiejscowili w serialu DBZ.
Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wcześniejszych filmów, które Toriyama w jednym z wywiadów (rok 1995) wprost określił jako "historie dziejące się w innym wymiarze niż główna fabuła mangi".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Specjal History of Trunks jest w 100% zgodny z manga i anime , i filmy kinowe 14-15 są zgodne z anime DBS ale w anime jest wiele smaczków i są bardziej rozbudowane

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.005
Posty: 33
pitek599 napisał(a):
Specjal History of Trunks jest w 100% zgodny z manga i anime , i filmy kinowe 14-15 są zgodne z anime DBS ale w anime jest wiele smaczków i są bardziej rozbudowana
W anime to 17 i 18 zabijają Gohana. W mandze robi tylko tylko 17, a 18 się przygląda.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Anime DBS się nie liczy, to alternatywa świata DB. Natomiast nie wiem czemu miały służyć rozbieżności pomiędzy filmami kinowymi 14 i 15 a dwiema pierwszymi sagami serii super?
Historia Goku Jr, która rozgrywa się 100 lat po Sadze złych smoków, ale przed ostatnim TB, gdzie Goku Jr walczył z Vegetą Jr też jest zgodna z continuum świata DB.
Film 13 jak najbardziej jest częścią continuum świata DB, akcja rozgrywa się po pokonaniu Buu i wymazaniu ludziom pamięci o nim, w uniwersum DB, Atak Smoka rozgrywa się wtedy, kiedy początek Super, ale jako analogia do sprzymierzeńców i przeciwników z poprzednich i późniejszych serii jest bardziej prawdopodobny w realiach tego serialu więc jest jego częścią.
@kinichi ogólne fakty są takie, że istnieją 2 różne wersje świata DB, z których GT jest koniunkcją a Super alternatywą poprzednich serii. Obie są sprzeczne, ale GT biorąc pod uwagę fabułę, bohaterów i przeciwników odpowiada pierwszym dwóm seriom, natomiast Super ma sprzeczności, które zebrałam w dziale nieścisłości. Nie ważne co określił Toriyama, bo to jest fikcja, więc tak naprawdę istnieje tylko to co na ten temat się stworzy, problem polega w tym by te utwory pasowały do siebie i były ze sobą powiązane, film 13 jest, Father of Goku jest, Historia Trunksa i Goku Jr są, 14 i 15 nie jest. Tak samo filmy kinowe, 14 i 15 jako część świata Super nie pasuje do świata DB, do którego należą pozostałe filmy kinowe, z których tylko nie liczne można umiejscowić w ciągu wydarzeń z serialu. A, że filmy 14 i 15 nie pasują do konwencji tych filmów kinowych, które nie pasują do fabuły serialu nie należy traktować ich jako części uniwersum DB. Film 5, 9, 10, 13 pasują, więc trzeba je umiejscowić w fikcyjnym świecie DB, jako coś co mogło się tam wydarzyć, 14 i 15 pasują do tych, które nie mogły się tam wydarzyć więc są odrzucane. Pisząc, że film I odbiega od fabuły, chodziło mi o to, że pozostałe filmy poza tymi wymienionymi odbiegają.
Dla Was liczy się tylko autor, ale obejrzyjcie te filmy kinowe nie myśląc o tym co było w mandze, co było w anime, czego nie ma i kto to wymyślił, ale skupcie się na fabule, zobaczycie wtedy to o czym piszę. Nie kierujcie się zdaniem ludzi, którzy zarobią na serialu, a swoimi obserwacjami, w końcu to badania i obserwacje popychają świat do przodu, a nie powtarzanie raz wymyślonych schematów

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 24.02.2016, 11:19
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
Anime DBS się nie liczy
Prędzej Twoje zdanie w tym temacie się nie liczy niż najbardziej wyczekiwana seria ze świata DB.
Dlatego przestań to powtarzać.

moderatora proszę o wyczyszczenie tematu z dyskusji dlaczego DB Super jest błe, bo nie zgadza się z tematyką
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Kinichi, właśnie odwrotnie, dlatego, że moje zdanie jest zgodne z prawami logiki, która należy do matematyki, jedynej nauki, której nie można wykorzystać w żadnym lobby, Super podlega pod teorie de Cuil. Jak ktoś coś udowodni co się nie podoba to od razu błee? Niestety takie jest życie, fakty ważniejsze od fantazji, a logika ważniejsza od abstrakcji.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Wybacz, ale Twoje rozumowanie jest bardzo nielogiczne. Jestem matematykiem, wiem, co mówię. Z logiki bym Cię oblał.

Nowości od grupy DBmangi
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Matematykę zdałam na 5 na studiach Nielogiczne to jest pisanie tak ma być bo tak chciał Toriyama, to fanatyzm, nie logika. A gdzie jest logika w stwierdzeniu oficjalna bzdura nie jest bzdurą? Bo Super nie pasuje nijak do świata DB. Wyjaśnij mi siostrę Bulmy bez udziału kosmitów i logikę serii Super. Nielogiczne rzeczy to: siostra Bulmy, Jako, piekło, nieobecność Bry i Uuba i wiele innych rzeczy, natomiast GT, brak siostry, piekło, Uub, Bra są logiczne. Oblej Toriyamę bo coś mu się pomyliło. Twój jedyny argument to oficjalny i uznany, szkoda tylko, że przeczy fabule całej reszty. Niestety czymkolwiek nie uznano by niepasującej do reszty bzdury, to na zawsze pozostanie bzdurą. Na szczęście nie każdy musi zgadzać się z tą bzdurą, zwłaszcza, gdy jest logiczna i prawdopodobna kontynuacja.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 24.02.2016, 20:32
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
To naprawdę nie jest miejsce na tę dyskusję. Masz 1 temat, to tam sobie pisz o DB Super jaki jest zły, będę wiedział czego nie czytać. Ale nie zaczynaj tej dyskusji w KAŻDYM temacie

Ale jak już zaczęłaś to odpowiem.

Jedna sprawa, że coś zawiera błędy (więc nie będziesz oglądać - to najlepiej skończ obrażanie serii), a druga, że jest to oficjalna i kanoniczna seria. Chyba tylko ty masz z tym problem, więc będąc w zdecydowanej mniejszości siejesz na forum zamęt i się kłócisz. Nie zauważyłaś tego?
Zdecydowane 99% fanów oglądających DB Super uzna ją za właściwą i kanoniczną, bo tak chciał autor. Autor ma u mnie większy autorytet niż Ty, mimo iż nie oglądał DBGT. Nie musiał, bo nigdy jej nie zaakceptował w pełni, robił tylko kilka szkiców.

Jak mam wytłumaczyć istnienie Tights bez kosmitów, skoro podróżowała w kosmosie? Nie rozumiem tej myśli. Wcześniej Ty mi wytłumacz narodziny Goku bez kosmitów.

PS. Ty zdałaś matematykę, a ja miałem 10 przedmiotów z matematyki co semestr. Ciekawe, kto się lepiej na niej zna.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 24.02.2016, 11:58
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jedyny argument to autor, właśnie dla mnie liczą się błędy, ich ilość lub brak, to co ma mniej błędów i bardziej pasuje do reszty jest ważniejsze niż to co jest przez kogoś uznane, ale ma więcej błędów i nie pasuje. Fajnie, że Bulma ani razu nie wspomniała o siostrze. Największą bzdurą to jest tak chciał autor, czyli najgorsza głupota autora jest lepsza niż najlogiczniejsza kontynuacja innego autora? To dopiero bzdura, taka sama jak autor nie akceptuje serii, która stanowi kontynuacje serialu a wprowadza jakieś brednie.
A ja mam gdzieś autora, który pisze coś o czym nie ma pojęcia-zignorowanie serii GT, dla mnie autorytetami nie są ludzie, dla których uznany i kanoniczny znaczy więcej niż logiczny. Jak widzę błędy w super opisuje je. Nie trzeba być matematykiem by mieć poczucie logiki

Może odpiszesz w temacie Paradoks Schrodingera w Silent Hill?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 24.02.2016, 13:11
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
najgorsza głupota autora jest lepsza niż najlogiczniejsza kontynuacja innego autora?
Sama pisałaś, że DBGT ma wiele błędów. Czyli jest "najlogiczniejszą kontynuacją"?

Citrel napisał(a):
A ja mam gdzieś autora, który pisze coś o czym nie ma pojęcia-zignorowanie serii GT
Zastanów się, co piszesz. Jeśli napiszesz książkę, a ktoś nakręci film i jeszcze kontynuację tego filmu, to czy nie masz już prawa napisać drugiej części swojej książki? Niezgodnej z filmem 2? Albo prologu? Musisz się trzymać tego filmu, który ci się nie spodobał?

Toriyama napisał kolejną część DBZ w postaci scenariusza, tym razem już nie rysował mangi. Miał prawo napisać dalszą część swojej historii. Jest ona zgodna z mangą, ale Ty widzisz błędy. Przypomnę tylko, że niedopowiedzenia to nie są błędy. W końcu Toriyama sprytnie połączył w DB Super kilka wątków z DBZ. To, że coś być może się nie zgadza, nie znaczy że było w scenariuszu - ciężko nam to ocenić.

PS. Nie odpowiadam więcej na pisane przez Ciebie bzdury, bo robisz za duży bałagan w kilku tematach.

Nowości od grupy DBmangi
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Nie pisałam, żę GT ma wiele błędów, tylko, że domniemane błędy wynikają z tłumaczenia, a to jest różnica. A gdzie te błędy w GT są (kolor skóry się nie liczy, a wiek w DB to sprawa względna np. Kaoz).

Nie, nie jest zgodna z mangą, to GT jest zgodne z mangą, nawet jeśli rozwija wątki niepokazane w mandze to rozwija je w taki sposób, że nie ingerują w fabułę mangi np. ciała w piekle i reinkarnacja złych osób, może tracą pamięć dopiero, gdy maja się odrodzić, a ciała w piekle są odtwarzane by karać potępionych?

To co piszę, to nie są bzdury, autor ma prawo napisać ciąg dalszy z tym, że książka i film to 2 różne sprawy, jeśli film byłby kontynuacją mojej książki to pisząc dalszy ciąg zapoznałabym się z wizją reżysera, chociażby z ciekawości, a przynajmniej przeczytałabym streszczenie. Jeśli w filmie były pokazane inne wątki niż w książce i kręci się dalszy ciąg filmu powinno się trzymać wersji filmowej i odwrotnie, jeśli książka zawiera jakieś treści powinno się tych treści trzymać. własnie fillery to różnice między filmem, a książką. Na pewno jeśli film by istniał nie walczyłabym z nim, tylko traktowała jako osobny utwór. Tu problem polega na tym, że reżyserzy mieli taka koncepcje na anime, która została zburzona, a ich dzieło już istnieje i jest w obiegu, nie można anulować czegoś co już jest. Jeśli film i książka idą w dwóch kierunkach to książka powinna być kontynuowana osobno, a film osobno. Jeśli, któryś wątek w jednym lub drugim jest pomięty lub rozwinięty np. piekło w mandze, warto liczyć się z tym co zrobiono w filmie albo pominąć ten wątek jako nieobecny w książce. Tu powinni ominąć wizje piekła w mandze oraz zachować wizję piekła z anime w serialu.
Jeśli jakiś wątek wprowadza chaos to po co go ciągnąć.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel

Ale w czym problem ? Jak juz napisalem w innym temacie, niech dla Ciebie bedzie DB,DBZ,DBGT..
A dla wiekszosci bedzie DB, DBZ/K, DBS, (DBGT - historia poboczna)
I tu nie chodzi o to, ze DBGT jest slabe dla tego nie jest uznawane.

Swoją drogą DBS, jest bardziej logiczne dla wiekszosci ogladajacych, co mozna poczytać na wielu forach, czy to zagranicznych czy polskich.. .

Prosze nie prowokuj narzucając ciągle w kazdym temacie swojego zdania. To co robisz, to nie jest żaden obiektywizm, tylko "moja racja jest mojsza niz twojsza" Co chcesz tym osiągnąć ?
I tak nikogo nie przekonasz, bo kazdy ma swoje zdanie i opiera je na faktach, a nie na domniemaniach.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Filmy kinowe, które można umieścić na osi czasowej uniwersum DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook