Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 049, 26.06.2016

vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Komentarze do czterdziestego dziewiątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 26.06.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szopman Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.090
Posty: 8
Obejrzałem o 6 rano z hiszp subami
Nowa saga jest naprawde całkiem spoko, tylko już za dużo tego gangu Pilafa.

Na plus:
-Trunks SSJ2
-Babidi i Dabura w czasach Trunksa
-Oświecenie w końcu Trunksa małego kim jest Future Trunks

Na minus:
-słaba animacja
-gang Pilafa

Oczywiście czekam na kolejny ep
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Kulminacyjny moment z zeszłego odcinka został tak błyskawicznie zażegnany, że aż głośno się zaśmiałem Nie spodziewałem się tego, ale tutaj widać jaka jest przepaść między dramatem, a komedią: żeby wzbudzić wzruszenie trzeba naprawdę długo i mozolnie budować historię (tutaj całe dwa epki), a na żart wystarczy właściwie sekunda.

Nie żebym odbierał to jako coś negatywnego, po prostu na moment zażegnano ciężki klimat na rzecz czegoś bardziej sielankowego.

Niekonsekwencja w wyjaśnianiu pewnych wątków fabularnych w "Super" jest interesująca:
jak się wzmocnił Freezer, czy jak wyglądają Saiyanie z VI Wszechświata lub w ogóle co porabiają teraz koledzy z VI-ki twórcy jak widać uznali za mało interesujące/nieistotne (chociaż kto wie? Może w przyszłości będą mieli jeszcze szanse się pokazać), natomiast wyjaśnienie istnienia Buu w linii czasowej Trunksa uznano za bardzo ważny element.

Miło, że Mirai Trunks wzmocnił się przez ten cały okres i osiągnął SSJ2. Ciekawi mnie co Goku Black ma na myśli, że jego czyny są dla "dobra sprawiedliwości(?)". Rozpoznał również swoje oryginalne(?) Ja czyli Son Goku. Mam nadzieję, że gość naprawdę skrywa jakieś rezerwy jak chodzi o siłę, bo nie chciałbym żeby okazał się tylko i wyłącznie pionkiem/bronią w czyichś rękach lub/i wprowadzeniem do czegoś większego. Kij z tym Zamasu kimkolwiek on jest, Goku Black mi wystarczy.


Kreska była w sumie dobra oprócz pokazu siły Goku SSJ3. Serio??? Naprawdę trudno było wysilić się i zrobić ładną animację na te trzy sekundy walki? Dla całej serii może i nieważna sprawa, ale SSJ3 to moja ulubiona transformacja, a to już trzeci z kolei odcinek, gdzie brzydko wykonano sekwencje walki z użyciem tego poziomu. "Legendarny" piaty odcinek, potem walka Gotenksa z Kopią-Vegety i teraz to...
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
bo oglądałem bez napisów, czemu Goku pokazał Future Trunksowi tylko poziom SSJ3, a już SSJ Blue nie?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
czemu Goku pokazał Future Trunksowi tylko poziom SSJ3, a już SSJ Blue nie?
Ponieważ Mirai Trunks jako zwykły smirertelnik nie jest w stanie wyczuć boskiej mocy Blue , dla niego byłby to poziom 0 jednostek

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Nie pitol, pitek599. Gokū to Gokū. Tyle w temacie.

Mnie najbardziej zastanawia ten pierścień czasu Blacka. Ki diobeł?




[Ed]
Kenji Harima napisał(a):
Generalnie Whis nie jest bytem wszechwiedzącym tzn. wie dużo, ale już niejeden raz został czymś zaskoczony w serii Super.
Jeżeli dobrze rozumiem kwestie Whisa w tym odcinku, to chyba znowu się pomylił. Jak nawijał o tej ingerencji w czas, to mówił o negatywnych konsekwencjach. Ciekawe, czy chodziło mu o nowe warianty przyszłości, czy też o wpływ na teraźniejszość. Pogmatwane to takie, że mój mózg się gubi

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Jeżeli dobrze rozumiem kwestie Whisa w tym odcinku, to chyba znowu się pomylił. Jak nawijał o tej ingerencji w czas, to mówił o negatywnych konsekwencjach. Ciekawe, czy chodziło mu o nowe warianty przyszłości, czy też o wpływ na teraźniejszość. Pogmatwane to takie, że mój mózg się gubi
Chyba trzeba będzie przeczekać do końca sagi/serii, żeby mieć pewność co do to tych kwestii, bo na razie można mieć momentami wrażenie, że sami twórcy nie wiedzą, jak to ma działać.

Na moje oko za bardzo kombinują z tymi podróżami w czasie, ale jeśli dobrze z tego wybrną, to w porządku. Wygląda na to, że cofanie czasu przez Whisa czy technika Hita były w ramach przygotowania widza do większego wątku.

Po tym odcinku i wyjaśnieniu Whisa na temat konsekwencji podróży w czasie, tj. efektu motyla, uważam, że Black to na 90% jest właśnie efekt takiego "zerwania liścia", czyli po prostu "zły Goku". Bo chyba po coś to wyjaśnienie było.

vegeta391 napisał(a):
Mnie najbardziej zastanawia ten pierścień czasu Blacka. Ki diobeł?
Pewnie dostał od jakiegoś (Ma)Kaioshina.

Kenji Harima napisał(a):
natomiast wyjaśnienie istnienia Buu w linii czasowej Trunksa uznano za bardzo ważny element
Bo nostalgia do DBZ. Mnie się podobało, poza tym wątek Buu w przyszłości Trunksa to od lat była wielka niewiadoma. Być może szósty wszechświat jeszcze wróci, ale na razie historia poszła w inną stronę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Ciekawa sprawa, że Goku całkiem niedawno miał możliwość pojedynku z kopią Vegety, a teraz Vegeta cieszy się na wyprawę w przyszłość i pojedynek z Kakarotto Black

Nowości od grupy DBmangi
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Jak tak czytam różne opinie, wieszczby i nadzieje, to sam coraz bardziej chcę, by nasz normalny Son Gokū wykitował (albo przynajmniej zniknął na jakiś czas lub stał się quasitransparentny, jak Vegeta z commesonem), by Vegeta mógł przejąć pałeczkę, sprać Blacka, Zamasu i kogo tam jeszcze sprać będzie trzeba. Tak bez litości, w starym stylu, i bez siurpryz typu Freezer uszkadzający jądro planety

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 049, 26.06.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook