Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Xenoverse 2 [PS4, XONE, PC]

Strony:   1, 2, 3  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Natsuru napisał(a):
Spokojnie ... Dodadzą może ten jego kolczyk Potara .
Powiedzieli na twitterze, że będzie, ale swoją drogą, nie powinni odwalać takiej fuszery i choć to tylko zajawka to niech będzie kompletna, a nie niedokończony model na bazie Goku ; p

Lista postaci:
http://i.imgur.com/trEI0Fk.jpg

Brakujące to pewnie Shenrony i Black. Nie jest dużo, ale nie jest też mało, wazne, że jest progres a nie regres i te postacie co były w Xeno 1 łacznie z tymi wydanymi w DLC w grze się pojawią.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No wyszło, ale nie obyło się bez zgrzytów. Ludzie na Steamie nie dostali Goku Blacka i Future Trunksa, którego zakupili w ramach pre-orderów czy edycji deluxe.

Sam też już gram, ale szerzej wypowiem się później bo po upierdliwym tutorialu jestem na początku gry. Tym razem gram Saiyaninem, bo reszta ras ma jak dla mnie transformacje z dupy, szczególnie ludzie (chmurka kinto + magiczny kijek)

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Rozgrywka wydaje się ciekawsza niż w jedynce, zobaczymy co potem.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Zmiany minimalne, ale zdaje się, że wszystkie na "+'. Walka ma jakby lepszy feeling, głównie przez ki blasty, które działają bardzo fajnie i są dosyć użyteczne względem części pierwszej. Doszło sporo nowych ruchów, które odblokowujemy w wyzwaniach instruktorów.

System mistrzów równie poprawiony, teraz dowolnie możemy trenować u dostępnych postaci, bez automatycznego mianowania ich mentorami, to możemy wybierać osobno czy chcemy by dana postać była mentorem albo po prostu tylko u niej trenować. Koniec z głupim szukaniem ich po mapie i oczekiwania na dalsze lekcje. Każdy mistrz ma swoje miejsce na mapie, a jako mentor pojawia się z klucza przy Akademii. Wypełniamy pewien pasek zadań i by otrzymać kolejne musimy zaliczyć test w Akademii dzięki czemu dostajemy dostęp do nowych lekcji i mistrzów.

Świat gry faktycznie większy, żywszy i jest co robić. Wszystkie te aktywności dostępne są dla wszystkich ras, ale już poszczególne bonusy dostepne są dla określonych, np pomagając guru Nameczan, jako Nameczanin zyskamy więcej. Prędzej czy póxniej pewnie się to znudzi, ale powiększanie rodziny Majin Buu spoko

Nie do końca potrafię określić poziom trudności, jak na razie jestem na początku sagi Namek przechodząc fabułę z palcem w dupie, ale wziąłem sobie dziś pojedynczą walkę Future Trunks vs. Goku Black i grało mi się ciężej, jakby stworzona przez nas postać była OP, bo nie zauważyłem u oryginalnych tego kombo, którego uczymy się na poczatku tuoriala dla naszej postaci. AI jakby też poprawione, nie rzuca non stop ultimate'ami.

Polonizacja jak zwykle na propsie: o
http://imgur.com/a/OR8d7

Jest też dodatek, o którym nikt nie wspomina mianowicie w grze pojawia się ten DJ Steve Aoki i jak do niego zagadamy to puszcza nam to:
https://www.youtube.com/watch?v=4H0pzuH6EOQ

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Na redditcie przeczytałem, że Nameczanie są OP w misjach, więc olałem na razie swojego małpoluda i cisnąłem zielonego, zanim jutrzejszy patch ich znerfuje w niebyt. Konkluzja jest taka, że niewarto. Cieszy mnie też, że wraz z patchem ma być opcja nierobienia misji głównych od nowa, zrobię sobie Changelinga.

Poziom trudności zdecydowanie niski, do ostatecznej walki na Namek wszystko przechodziłem z palcem w dupie, ale ostatnia wymagała z sześciu podejść. Winię fakt, że mojej postaci levelowałem tylko staminę w tamtym czasie.

Co do combosów, to chyba każda rasa ma inne combo podstawowe, mój Nameczanin same 'x' ma dużo gorsze niż identyczna kombinacja kosmicznego wojownika. Testowałem Blacka na Trunksie i nie zauważyłem, żeby było jakoś trudniej.

Trochę nie rozumiem w PQ kryteriów przyznawania ocen. Są misje, gdzie mam z 90% wszystkich możliwych wyróżnień i dostaję nie więcej niż S, a są misje, gdzie mam trzy wyróżnienia i dostaję Z.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Te oceny, podobnie jak w pierwszej cześci Xenoverse, są generowane z tyłka...
Ogólnie poziom gry dość łatwy, póki co ani razy faila nie zaliczyłem (było blisko na Namek z Freezą i Coolerem). Jedynie gra mi się scrashowała na misji z Metal Coolerem, gdzie ogólnie optymalizacja kulała, fpsy latały i w końcu padło.

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Endzik napisał(a):
Trochę nie rozumiem w PQ kryteriów przyznawania ocen. Są misje, gdzie mam z 90% wszystkich możliwych wyróżnień i dostaję nie więcej niż S, a są misje, gdzie mam trzy wyróżnienia i dostaję Z.
W PQ jeszcze jako tako oceny są znośnie. gorzej w trybie fabularnym, gdzie za zacupanie Sluga i Turles'a z małą stratą zdrowia z wykorzystaniem wszystkiego co mam otrzymałem "B".

Faktycznie Freeza i Cooler byli wymagający, dałem radę za drugim razem, choć pewnie byłoby i za pierwszym ale nie miałem żadnej kapsułki z HP.

Trochę popadli ze skrajności w skrajność, ale już wolę chyba to niż walki z bossami z XV1, gdzie ciągle siedzieli na gardzie i jedynym wyjściem było spamowanie ultimate'ów. Teraz działa na ich wszystko.

Dobry mod:
https://www.youtube.com/watch?v=D_OH2A01aq4

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Dziś dev potwierdzili na 90% że wersja PC od początku miała tego patcha. Trzy dni zmarnowane na nameczanina, do tego przez ostatnie trzy dni w ogóle nie grałem w oczekiwaniu na patcha. Dobra robota.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Przeszedłem cały tryb fabularny i ogólnie tyłka nie urywa. Jedynka zdecydowanie lepsza.
Poziom trudności moim zdaniem za łatwy, zwłaszcza jak na bieżąco się expi postać. Wkurzyłem się jak po misji finałowej przeleciały napisy końcowe, potem krótki filmik po czym gra się scrashowała i nic się nie zapisało...

Plusy:
- mentorzy/trenerzy wreszcie mają stałe miejscówki i nie respią się byle gdzie.
- dodatkowe postacie ze świata DB - Turles, Slug, Dżanemba (wtf?), itd., aczkolwiek wepchane nieco na siłę, tłumacząc to jedynie 'alternatywnymi światami/liniami czasowymi'.
- rozbudowany świat Toki Toki przemianowany na Conton City (jak dla mnie to kondom).
- ładne animacje i filmowe wstawki między misjami

Minusy - tych to będzie więcej:
- ta sama grafika, ta sama zrąbana kamera.
- cutscenki przerywające ataki i zabierające mimo to ki.
- brak optymalizacji grafiki niektórych map, zwłaszcza tam gdzie jest woda.
- powtarzalność - te same misje co w Xenoverse 1, w niektórych nawet dialogi i animacje skopiowane.
- polskie tłumaczenie - brak zachowania spójności np. w nazwach postaci. Przykładowo jest Massuo i Ginyu. Powinno być Massuo i Mleckor albo Burter i Ginyu.
- muzyka to tragedia, musiałem wyłączyć całkowicie.
- schrzaniony samouczek u Starego Kaia - próbowałem przejść zaawansowane testy i idzie się pochlastać, trener dosłownie ucieka przed atakiem przez co całe combo idzie się je...
Może jakbym grał na padzie to lepiej by mi poszło, ale i tak szkoda nerwów.
- zbugowana co najmniej jedna misja - szczelina czasu z Oozaru Nappą, gdzie trzeba odeprzeć wielkiego ki blasta - po odparciu ataku Nappa się zawiesza i nic dalej sie nie dzieje - 3x pod rząd to miałem.
- coś by jeszcze się znalazło, jak np. cena tej gry.

Ogólnie to odgrzewany kotlet, skok na kasę.

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Yasiek napisał(a):
Ogólnie to odgrzewany kotlet, skok na kasę.
Jak większość gier wydawanych jako seria, Naruto, FIFA czy Farming Simulator, każda kolejna część nie różni się wiele od poprzedniczki.

Dzisiaj przeszedłem, faktycznie w tej części fabuła jest słabsza niż w Xeno1 (choć tam także nie była wielce wybitna). Brak narracji, człowiek musi sam się domyślać co i jak i jeżeli się jest fanem DB to spoko, a jak nie to już gorzej. Doszło parę walk więcej i powiedzmy do końca sagii Buu jakoś to ujdzie, póxniej to już tylko aby dopchać do końca. Najlepszy moment to według mnie sceny, gdy tamtejszy Mirai Trunks z całych sił powstrzymuje sam siebie by nie wtrącić się niepotrzebne w historię Future Gohana i pozwolić mu umrzeć tak jak musiało się to potoczyć. Najsłabiej wypadły wydarzenia związanie z Beerusem, brak w nich Goku SSJ Goda (postać jest normalnie w zadaniach równoległych ;o) to tak, jakby w sadze Cella nie pokazać Gohana SSJ2 :F. W tym akurat wątku twórcy chcieli być śmieszni, ale nie do końca im to wyszło. Finałowa walka także bez fajerwerków, dużo gorsza od tej w Xeno1 i mimo iż chwile wczęsniej pojawił się mój ulubieniec czyli Bardock to nie uratował on dobrego wrażenia tego finału na mnie, choć nie przeszedłem jeszcze alternatywnego zakończenia (po zdobyciu wszystkich jajek). Strasznie skromny ten content fabularny. Gdzie DBGT skoro są postacie? Gdzie Dragon Ball skoro w tym roku świętował swoje 30-lecie emisji i dawno nie było zawartości z tej serii w grze? no i DB Super bo saga Champy, spokojnie mogłaby być także ujęta...


Technicznie jest odrobinę gorzej niż w poprzedniczce. Również doświadczyłem spadków klatek w bambusowym lesie, na mapce z Fukkatsu no F i zapadającą się małpę. Gra ewidentnie potrzebuje łatki i szkoda, że twórcy zwlekają tak długo.

Mimo tych problemów i powtarzalności zadań równoległych gra jest dobra i fajnie się przy niej bawiłem Jeśli się to komuś podoba lub nie. Jest to największa gra DB jaka powstała (jeżeli chodzi o świat i możliwości). Jest sporo zadań do roboty, które niekiedy są ciekawe a niekiedy nudne, ale bez nich gra byłaby dużo uboższa. System walki jak wspominałem kilka postów wyżej przeszedł znaczny lifting na "+", brakuje tylko siłowania się na ki, ale przy tej formule w grze ciężko byłoby to chyba dodać. Trzymam się opinii, która przeczytałem na necie że gra dobra jako DB ale słaba jako sequel.

6,5/10 Czekam na te DLCki, jeden ma być niedługo darmowy:
http://www.saiyanisland.com/2016/11/dragon-b ... confirmed/

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No i wyszło 1 DLC i darmowy update, darmówka lepsza od płatnego ale to chyba dobrze. NA PC jak zwykle nie obyło się bez przygód, darmówka pojawiła się z tygodniowym opóźnieniem razem z DLC, które także pojaiwło się pół dnia póxniej niż na konsolach : F Ponadto ludzie się skarzą, że angielskie głosy Cabby i Frosta są niekompletne. Ja tam nie wiem, gram na japońskich. Zastanawia mnie czy skoro jest dusza Z dla SSGSS Kaioken i wymaga ona go lub zwykłego Kaiokena to czy w którymś z DLCków nie dorzucą tego SSJ Blue dla postaci ; p

Lipa, że nie ma misji fabularnych, ale te być może pojawią się w drugim DLC. Zadania równoległe sa jako tako związane z Sagą Champy.

Licze, że to DLC nie będzie zarezerwowane tylko dla japończyków:
http://www.kanzenshuu.com/2016/12/19/bandai- ... noverse-2/

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ograłem także pozostałe dotychczasowe DLCki i były cacy, bo w końcu coś najnowszego. Ostatni zdecydowanie najlepszy.

Story z Blackiem wymagało niby 90 lvl, ale było łątwe, do walki z zniekształconym Zamasu, ale on w sumie też nie był jakimś koksem tyle że miał 5 albo 6 pasków zdrowia i spamował oswabadzającym atakiem, który zabierał pół paska życia, a że Vegetto wiele nie pomagał to za drugim razem dopiero udało mi się go ubić:
http://imgur.com/a/qludn

Sporym rozczarowaniem jest brak Trunksa z SSJ Ikari, choć w story ta forma jest, ale może jeszcze kiedyś dodadzą, bo ponoć jeszcze mają być dodatki więc chyba za wcześnie wydałem osąd, że nic już nie będzie. Ponoć w kodzie gry doszukali się plików do Dabury i Buu z zabsorbowanym Gohanem.

ten kostium Oozaru jest bekowy xD:
https://i.ytimg.com/vi/kJ1rAIzXl3c/hqdefault.jpg

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Spoko te Hero Colosseum, taki miks DBH z Dokkanem bardziej jednak w stronę Dokkana, bo figurki można też lvlować i ulepszać. Szkoda tylko, że postaci nie jest tak dużo, nie ma ani jednej z GT czy DLC (poza Blackiem). Może to ukłon w stronę tych, którzy nie kupili żadnego. Wraz z trybem pojawiły się mikrotransakcje, ale nie są one mega uciążliwe. Wystarczy pofarmić przez naście minut misje ekspercką 17 i już można nazbierać na kilka postaci.

Będzie też DLC 6 a w nim Goku Ultrainstynkt, Jiren, aktualna 17 i SSGSS jako transformacja dla postaci. Ciekawe jak ją zbalansują, już chyba czerwony God byłby lepszy i możliwość by osiągnęły go też inne rasy (tak jak w DBH).

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Na PC już jest update i DLC

Najlepsze DLC jakie wyszło, bo dodaje dwie ciekawe mechaniki: podwójny atak ostateczny(wykonywany razem z instruktorem/mentorem) i przełamanie limitu którę na chwile podnosi daną wartość zależną od superduszy. Pytam się czy nie mogło to być od razu wprowadzone w 2016?...

Jeżeli chodzi o Goku i Jirena to spoko. Goku w ofensywie jest niewyobrażalnie OP, ale ma niską żywotność i parę ciosów i po nim. Oczywiście ma "zamontowane" automatyczne unikanie ciosów, ale tylko wtedy jak ma kondycje a pasek kondycji ma krótki. Jiren twardy i tylko dobry w normalnych atakach, ale jego ultimate jest chyba mocniejszy od Goku problem w tym, że przed trzeba użyć medytacji co w walce przeciwko CPU jest problematyczne

SSGSS dla postaci? Dopiero zdążyłem go odblokować. Wymogiem jest 90 poziom, ale dobrze, że dodali coś takiego jak dodawanie lvlu za medale bo to by była porażka grindować do tego 90. Niby poszli na łatwizne, ale w sumie dobrze. O nim za wiele nie powiem, ale ponoć jest minimalnie lepszy od Super Vegety 2 i zużywa ki, a jak zużyje do zera to się kończy tak jak zwykły SSJ w Xeno 1.

Customizacja pozostałych postaci kompletna porażka, ale i tak nie jarała mnie ta możliwość. Jedyną ciekawą rzeczą jest to, że Nappie można dać SSJ

No i na koniec dali coś co chciałem najbardziej. W menu ustawiania piosenek w walce/miescie itp. dodali oryginalne piosenki z anime, te co rok temu ukazały się na japońską wersję PS4 gry. Teraz da się grać puszczając sobie w tle "We Gotta Power" czy "Kyōfu no Ginyū Tokusentai"

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Furrek
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 2.538
Posty: 164
songoDna Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 1.525
Posty: 1
Skąd: Stockholm
mozna tylko liczyc ze Xenoverse 2 bedzie lepszsa od poprzedniej. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
Clouudy Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 23
Dni na forum: 996
Posty: 5
zmieniła się ;c
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.531
Posty: 27
Cześć, gram sobie od kilku dni w Xenoverse 2 i ogólnie ładnie wygląda, zresztą nigdy jakoś bardzo na grafikę nie patrzyłem... ale ten cell-shading mógłby być trochę lepszy... albo to u mnie tak średnio wygląda.
Przez to sprawia to wrażenie, jakby postacie były w niższej rozdzielczości - gram na rozdziałce 1360x768 (jak mam w zalecanych w systemie).

https://ibb.co/WxY0LBv
https://ibb.co/D9x9150

Mam ustawione najwyższe detale, poza tym takim oświetleniem, bo nie podoba mi się ta poświata na postaciach.

PS. Tak przy okazji... można jakoś zmienić swoją nazwę na forum?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Xenoverse 2 [PS4, XONE, PC]
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook