Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 080, 26.02.2017

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do osiemdziesiątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 26.02.2017 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Walka Gohana na zadowalającym poziomie chociaż animacja pozostawia wiele do życzenia w niektórych momentach...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem poniżej oczekiwań. Poprzedni odcinek był jednak wyjątkowy.

Fani Gohana raczej nie będą zadowoleni z ponownej przemiany w SSJ.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Odcinek byl na poziomie poprzedniego. Animacja i kreska byla zadowalająca. Dynamiczna walka. Bardzo ladnie wygląda aura, oraz kolor wlosow SSJ w filtrze. Polecial nawet chyba jakis nowy jazzowy ost. Zapowiedz dziwna. Bergamo chyba będzie potrafil się powiększyć. Wiele nie pokazali, ale jakoś nie jestem nastawiony pozytywnie na następny epek.
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Genialna animacja. Szkoda, że nie wiem co gadali, ale kolejny kapitalny odcinek.
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Nie jestem fanem Gohana, ta walka była nudna. Odcinek przeciętny, gorszy od 79 i zapewne 81.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
Moim zdaniem poniżej oczekiwań. Poprzedni odcinek był jednak wyjątkowy.

Fani Gohana raczej nie będą zadowoleni z ponownej przemiany w SSJ.
To są walki pokazowe i SSJ Gohana jest tu uzasadniony, gdyż nie odbył on jeszcze treningu by znów mieć poziom Mistic, więc można trochę mu jeszcze odpuścić ponieważ po tytule 83 odcinka wszyscy dopiero zaczną trening przed aktualnym turniejem.

https://www.db-z.com/dragon-ball-super-titre-episodes-82-83/

Oglądając ponownie ten odcinek z napisami jest tam powiedziane, że
Wszechświat 7 i Wszechświat 10, są najsłabsze z wszystkich 12, za to wszechświat 1, 12, 5 i 8 są najsilniejsze.
zapowiada się ciekawie
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
było dość okej, jak na to jak Gohan został zeszmacony w sadze Freezy w DBS, tak tutaj to jakoś względnie wyglądało...

Jakimś fanem Gohana nie jestem...

Jak na razie podoba mi się to, że walki odbywają się tak, że jak się biją to się biją, a nie ma między ciosami dialogów na 15 minut odcinka... i mam nadzieję, że zbyt dużo dyskusji nie będzie między ciosami w przyszłości turnieju...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Diablo2020 napisał(a):
Wszechświat 7 i Wszechświat 10
Poprawka. Dziewiąty jest najsłabszy, Siódmy jest drugi od końca (pod względem siły mieszkających w nich ludzi).

Odcinek fajny, ale sporo gorszy od 79. Bałem się, że będzie „wszechmocny Gohan, heroiczny bohater, który spierze nieuczciwego przeciwnika”. Na szczęście było z pomyślunkiem.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Mystic to nie jest poziom. 7 wrzechświat może mieć taką słabą średnią, bo ma dużo mieszkańców w odróżnieniu od innych. Mogą być wszechświaty, gdzie Roshi byłby najsilniejszy.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Opinie o odcinku są podzielone. Dla mnie trzymał poziom poprzedniego, ale byl minimalnie gorszy.
Poprzedni miał fajne efekty. Np, impact frames cecha charakterystyczna DBZ, no i walka w drugiej polowie animowana przez Naoki Tate'go byla fantastyczna z impetem.
Natomiast w tym odcinku nadal animacja byla dobra. W nie ktorych momentach bardzo dobra. Zapętlona animacja walk to coś o czym mogliśmy tylko pomarzyć jeszcze w Champa sadze (nie liczac 39) dla tego nie powinniśmy narzekać.
Co do kreski to nie zauważyłem większego off-modelu. Nie ktorzy piszą, ze byly podobne sceny jak w 5 odciku. Chciał bym zobaczyć jakis screen czy coś.
Gohan byl tutaj rysowany w starym stylu co tez na plus. Jedynym minusem tego odcinka są srednie umiejętności Lavendy. Basil mial fajną transformację oraz techniki.
Nastepny odcinek nie wyglada zbyt ciekawie. Bergamo bedzie pewnie potrafil się powiekszac. Nie lubie takich pojedynków.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie chodzi o animację, po prostu przebieg walki był niezbyt zadowalający, a przynajmniej jeśli porównywać z poprzednim odcinkiem, który przynajmniej mi autentycznie przywodził na myśl walki z DBZ. Swój pogląd jeszcze zweryfikuję po obejrzeniu z polskimi napisami.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kirshar Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 3.029
Posty: 8
Diamante napisał(a):
Nie ktorzy piszą, ze byly podobne sceny jak w 5 odciku. Chciał bym zobaczyć jakis screen czy coś..
Proszę.

Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Co jest w tym ujęciu takiego złego ? Gohan jest w takiej pozycji celowo. Jesli chodzi o mniejsze szczegóły to tak się rysuje ujęcia z dala w prawie kazdym anime.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Tak? Trochę dziwne proporcje tułowia względem chociażby nóg.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Diamante napisał(a):
Naoki Tate'go
Naokiego Tatego albo Naokiego Tate.
Analogicznie masz Luigi Malaparte, którego odmieniamy albo Luigiego Malapartego, albo Luigiego Malaparte.

PS. Apostrof to do niemej samogłoski, panie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
W odcinku było mnóstwo koślawych rysunków, w których proporcje leżą, a Kirshar pokazał kilka postów wyżej tylko jeden z nich. Jednak pomimo tego odcinek był znośny. Zgadzam się również z vegeta391, że był jakiś pomysł na ten dzisiejszy pojedynek.

Ciekawe rozwiązanie, że jednak istnieją bezpieczne wszechświaty, które nie zostaną usunięte bez względu na wynik turnieju. Ułożenie rankingu na podstawie średniej jest rozsądne i sprawiedliwe, jednak ani trochę nie świadczy to o tym, że Goku i jego drużyna są słabsi od innych uczestników.

Son Gohan na poziomie SSJ bez opadającego kosmyka przywodzi na myśl Dragonball GT, co dla mnie nie jest zbyt fajnym skojarzeniem.
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Hmm odcinek bez emocji w odroznieniu od poprzedniego jest gorszy. Po primo glowa goku drastycznie malała w ujeciach czasem jak u karła. Na plus swiatła i refleksy na twarzy jego. Po drugie primo pewność Goku zabrala emocje i wiadomo bylo ze Goku kontroluje sytuacje. Po 3 primo poziom sredni wszechswiatow wtf zeno robi co chce a taki milutki kuci kuci a skasuje światy. To teraz mam pytanie kto stworzyl super smocze kule? Czy zyczenie o niekasowalnosci uchroni przed zeno skoro niesmiertelnosc nie pomogla? Rozumiem ze ten slaby poziom mocy jest spowodowany zniszczeniem planety Vegeta.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diamante napisał(a):
Niektorzy piszą, ze byly podobne sceny jak w 5 odcinku.
Chyba nie bardzo się pomylę, jeśli powiem, że o co drugim odcinku tak piszą. Ale oni chyba nie oglądali tego piątego odcinka, tylko jakieś filmiki i obrazki przy powiększeniu x10. Sceny ze zwalonymi proporcjami zdarzały się w DB/Z, zdarzają się też w wielu innych seriach, ale to nie powód, żeby wspominać o piątym odcinku, bo to była zupełnie inna liga. Nie warto reagować na takie porównania.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Diamante napisał(a):
Niektorzy piszą, ze byly podobne sceny jak w 5 odcinku.
Chyba nie bardzo się pomylę, jeśli powiem, że o co drugim odcinku tak piszą. Ale oni chyba nie oglądali tego piątego odcinka, tylko jakieś filmiki i obrazki przy powiększeniu x10.
Przecież ci 'niektórzy' mają najzupełniej w świecie rację, ponieważ właśnie w co drugim odcinku, a może nawet (niestety) częściej, pojawiają się tragicznie narysowane i/lub zanimowane sceny. Sęk w tym, że w osławionym 5 odcinku było ich najwięcej.

I nie, wcale nie trzeba oglądać z powiększeniem x10. Podając siebie za przykład, ja oglądam odcinek w małym okienku, a nie na pełnym ekranie i jestem w stanie dostrzec te brzydkie rysunki. Dla mnie nie jest problemem brak szczegółów w oddalonych postaciach, ale koślawy ich kształt w ujęciach zarówno bliskich i dalekich.

Shounen napisał(a):
Sceny ze zwalonymi proporcjami zdarzały się w DB/Z, zdarzają się też w wielu innych seriach, ale to nie powód, żeby wspominać o piątym odcinku, bo to była zupełnie inna liga. Nie warto reagować na takie porównania.
Porównywanie serii anime z lat 80/90 z serią teraźniejszą pod względem graficznym jest raczej nie na miejscu. Niezadowolenie oglądających jest w tym wypadku uzasadnione, bo to nie jest tak, że wszystkie teraźniejsze serie anime borykają się z tego typu kłopotami. To właśnie Dragonball Super ma ten problem.

By the way, gdzieś w Internecie zobaczyłem kilka fragmentów udanych animacji z 80. odcinka Dragonball Super i zgadzam się, są naprawdę bardzo dobre! Dlaczego brzydkie rzeczy są tak łatwo zauważalne, a te porządne - nie ?

Offtopic - Jaki jest sens pisania identycznych postów tutaj na forum oraz na forum konkurencyjnym?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 080, 26.02.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook