Forum Dragon Ball Nao

» Sztuczni Ludzie (androidy, cyborgi)

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Który był Waszym ulubieńcem?

Który był Waszym ulubieńcem?
Jinzo Ningen 13 10,11% 9 10,11%
Jinzo Ningen 14 0,00% 0 0,00%
Jinzo Ningen 16 22,47% 20 22,47%
Jinzo Ningen 17 23,60% 21 23,60%
Jinzo Ningen 18 35,96% 32 35,96%
Jinzo Ningen 19 0,00% 0 0,00%
Jinzo Ningen 8 4,49% 4 4,49%
Jinzo Ningen 15 0,00% 0 0,00%
Super 17 3,37% 3 3,37%
Wszystkich głosów: 89
Miśka Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.545
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Mi sie podobal najbardziej c-17.byl najlepszy, to jestjedna z moich ulubionych postaci.byl taki nawet przysojny nie ?
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
hmmmm... moim zdaniem najlepszym i najśmiejszniejszym androidem był
#8 ( ten z Normalnego Dragon Ball'a) A tak na poważnie to chyba Android 17 najbardziej przypadł mi do gust.. hmmmm.. dlaczego? Jest silny uparty itp;)
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.685
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
Wszyscy glosuja na Androida #18
pewnie dlatego ze to piekna dziewczyna jeszcze w dodatku blondynka hehe
Cr4v3n Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Cr4v3n
Dni na forum: 6.532
Posty: 32
Skąd: Satan City
Moim ulubionym androidem był Super#13. Dawał ostro popalić Son Goku i reszcie.
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


A ja tam lubie 18# i 17# I koniec
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
C18, a to dlatego, że ona jedna "się nawróciła". Chodzi mi o to, że Androidy(przynajmniej 16, 17, 18, 19 i 20- o reszcie nawet nie słyszałam ) były zaprogramowane na zniszczenie Goku. C18 miała wiele okazji, żeby to zrobić, ale miłość Kuririna ją zmieniła. Maron pewnie też. C16 oczywiście był dobry, ale C18 jest chyba(CHYBA) jedyną kobietą w tym gronie i to (oraz wygląd) przeważa na jej korzyść.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Poprzednie Androidy pojawiają się w DB nawrócił się również android podobny do
Frankensztajna ( jakoś tak ) w DBZ pojawia sie jak Son Goku gromadzi powszechną energie do walki z Buu buu jest w migawce

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Majin Gogeta napisał(a):
Frankensztajna ( jakoś tak )
faktycznie, nie pomyślałam o #08... dzięki za przypomnienie
m_l_o_d_y Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
m_l_o_d_y
Wiek: 32
Dni na forum: 6.176
Posty: 18
Moim zdaniem 13 najfajniejszy. Szkoda że wystąpił tylko w kinówce

http://s18.bitefight.pl/c.php?uid=41514
S1mon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
S1mon
Wiek: 32
Dni na forum: 6.293
Posty: 62
Skąd: Wałbrzych
Android #17 jest bardzo fajne wymyślony ma charakter i styl nie boi się swoich wrogów nawet kiedy wie ,że są od niego silniejsi. Moim zdaniem Android #17 ma charakter podłożony pod Vegete.

[img50.imageshack.us/img50/5836/gok51copyykv3.jpg]
Podziękowania dla moich małpeczek Avensusa i Ematiego Dziubasy !!!
Kubuś_ssj5 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Kubuś_ssj5
Wiek: 33
Dni na forum: 6.155
Ostrzeżenia: 1
Posty: 47
Ja najbardziej lubie 18 i byla zona Krilana i dosc mocna była jak na panne androida xD

Obraz
@@Son Goten@@ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
@@Son Goten@@
Wiek: 28
Dni na forum: 6.133
Ostrzeżenia: 1
Posty: 94
Skąd: Ustrzyki Dolne
Ciekawym androidem był Jinzo ningen 16. ciekawy też jest Jinzo ningen 17 i 18.

@@@@@@@@DRAGON BALL@@@@@@@@
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
mi sie najbardziej podobał Jinzo Ningen 8 , ponieważ był przyjaźnie nastawiony do Goku imiał fajne przezwisko [ patrz. ósemek ]

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
M się najbardzie podobał android C16. za harakter i jego dość efektowną walkę z komurczakiem 1. Był ekstra
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Jak już zaczynasz, to czytaj do końca bracie.
Problem budowy cyborgów w DBZ przemyka się niejednokrotnie. Teoretycznie na forach poruszany jest często, w praktyce robione jest to powierzchownie i gołym okiem widać różnorakie lapsusy. Niektóre aż wołają o pomstę do nieba! Cóż zrobić...? Podyskutować!
Na wstępie trochę teorii, aby wyjaśnić kilka kwestii (zapraszam do Wikipedii). Co to jest robot? Przede wszystkim jest to mechaniczne urządzenie pełniące konkretne funkcje. Proste, prawda? A czymże jest w takim wypadku Android? Jest to ROBOT przypominający wyglądem człowieka. Wszystko wygląda wspaniale, dopóki dopóty nie dojdziemy do znaczenia słowa cyborg. Jest to połączenie człowieka z maszyną. Ta jednostka po części pozostaje organizmem żywym, po części jest zmechanizowana.
Jaka konkluzja? Otóż taka, że tytuł danego tematu jak i większość waszych wypowiedzi zawiera ZŁĄ terminologię. Bowiem nie można nazywać cyborgów androidami, a androidów cyborgami. Akira - twory Dr. Gero nazywa niezwykle dyplomatycznie - mianem „sztucznych ludzi”. Odwołując się do konkretnych przypadków jak #16, czy #19 – nazywa je androidami. A takie jak #17, #18 i #20 –cyborgami („człowiek z wbudowanymi mechanizmami”; „Powstał na bazie człowieka”). Zapraszam do przejrzenia strony 186 z tomu 31. Android to czysta maszyna, cyborgiem nazwiemy nawet dziadka z rozrusznikiem serca.
#18 do #17: "Dużo człowieka w tobie pozostało".

Przejdźmy do dania głównego. Wnioski będą ciekawe, a zabawa przednia.
Wiemy tyle ,że #16 i #17 i #18 korzystały z podobnego źródła energii. Cytat:
#18 (str. 12 tom 30): "Szesnastka... O, to też model z nieskończoną energią".
Kolejny kluczowy cytat, str 181, tom 29:
Dr Gero: „W większości waszych funkcji zastosowałem wspomaganie reaktorami wytwarzającymi nieskończoną energię i z powodu zbyt dużej mocy zacząłem tracić nad wami panowanie…”
Jedno ale. Jak maszyna i robot mogą korzystać z tego samego źródła zasilania? U robota (czyli androida) działanie wydaje się w pełni logiczne. Każdy potrzebuje źródła zasilania. Jednakże jak to odnieść do żywego organizmu? Wchodzimy dalej w szczegóły:
Cytat kolejny (Bulma - tom31, str62): "Człowiek podstawą konstrukcji... A większość przeróbek w MATERIALE ORGANICZNYM... W takim przypadku fuzja na POZIOMIE KOMÓRKOWYM rzeczywiście jest prawdopodobna (...) Ale właśnie te mikro urządzenia mogą być ich słabym punktem”

Konkluzja. Gero był fanatycznym geniuszem. Dokonał perfekcyjnej fuzji reaktora z organizmem na POZIOMIE KOMÓRKOWYM. Co to oznacza?! Generator produkuje potężną moc, ta nie jest dostarczana bezpośrednio do rąk, organów, lecz do komórek. Komórki dopiero tworzą organ. Co więcej wiadomo też ,że moc generatora można było regulować. Zrobił to Gero z #18. Ograniczył jej moc (częściowo) i dlatego była słabsza od swojego "brata bliźniaka". O wbudowanej bombie nie wspomnę.
NAUKOWYM OKIEM: Jak wiecie KOMÓRKI realizują wszelkie istotne dla życia procesy FIZYKO - CHEMICZNE. Teraz przypomnijmy sobie budowę komórki. Skupmy się na mitochondriach. Na ich wewnętrznych grzebieniach zachodzi UTLENIANIE związków organicznych, a pobierane substancje org. przekształcane są w energię. To tutaj dostarczana była energia. Co to oznacza ? Że Działanie REAKTORA było w swoisty sposób powiązane z reakcjami chemicznymi (np. oddychaniem wewnątrz komórkowym). Bez istnienia i działania komórki (i swoistego 'odżywiania jej') - energia reaktora nie miałaby "dokąd" się przemieszczać. Rodzaj uzależnienia jednego od drugiego (symbioza).

Teraz sprawa TLENU.
Otóż wiadomo ,że #18 urodziła dziecko. Do tegoż czynu potrzebne są specjalne warunki. Do urodzenia zdrowego dziecka potrzebne są różnorodne minerały, pierwiastki, związki. Tym bardziej dziecku trzeba zapewniać nie tylko energię (np. ATP - które mógł zapewnić reaktor) a przede wszystkim tlen. Skoro dziecko urodziło się normalnie - oznacza to ,że #18 jakoś ten tlen potrafiła pobierać i przekazywać dziecku. Zachowała w pełni odruchy biologiczne. To wyjaśnia zagadkę „Dlaczego #18 potrafiła urodzić dziecko”.

KONTROLA:
Widzimy, że cyborgi kontrolują swoją siłę. Mają na to pełny wpływ. Dlatego trudno jest zaprzeczyć zdaniu, że w całym procesie brał udział układ nerwowy. Ale co w takim wypadku z „awaryjnym wyłącznikiem”? Wyłącznik działał następująco - po jego aktywowaniu obiekty docelowe wchodziły w stan, jak to sam #17 powiedział: "snu". Wbudowane mechanizmy (bo nie wiadomo ile ich było, co oprócz reaktorów) reagowały i zatrzymywały się. Ale to nie wszystko. Mechaniczne wstawki musiały zarazem "usypiać ludzką część człowieka". Jak? Odpowiedź prosta. Jaki organ odpowiedzialny jest za ruch, sen, myślenie itp.? Mózg! Co to oznacza? Mechanizmy wbudowane w ciała cyborgów #17 i #18 miały możliwość współ pracowania z mózgiem i neuronami. Wnioski dają się zauważyć gołym okiem. Układ nerwowy jest integralną częścią jednostki i ze strony ludzkiej jak i mechanicznej. To nerwy dają możliwość korzystania według własnej woli z mocy reaktora. Niestety czynnik zewnętrzny (wyłącznik Gero) daje możliwość pracy odwrotnej. Czynnik daje sygnał. Ten oddziałuje na Mechanizm, a ten blokuje organizm (możliwe także, że mechanizm jednocześnie zostaje zablokowany).

PYTANIE:
I na koniec. Widzę odzew: „Niby ładnie! Ale jak to- energia w komórkach? A co z mruganiem, wydalaniem? Ich siła i szybkość też jest zwiększana? To nonsens! Przecież Marron nie przeżyłaby porodu!”
Otóż nie. Kwestia odruchów biologicznych załatwi, już wcześniej podany cytat:
Dr. Gero (str 181, tom 29): "W większości waszych funkcji zastosowałem wspomaganie reaktorami(...)".
Doktorek daje widocznie DAŁ do zrozumienia ,że pewne funkcje obiektu NIE zostały wzmocnione sztucznie. Większość tak, ale część nie. To świetny argument potwierdzający fakt dlaczego #18 zachowała możliwość normalnego urodzenia dziecka. Chodzi głównie o biologiczne sfery jak: wydzielanie hormonów, tworzenie błon płodowych

ŚLEDZTWO W TOKU.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
gohan super-saian Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 23
Dni na forum: 5.854
Posty: 13
ja najbardziej lubie c 18 bo nie wiem [ ort! ]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Mistrzu..
Przyznam szczerze, ze jestem pod wrażeniem twojej wypowiedzi.
Jej złożoność i charakter są naprawdę niezwykłe.

Trudno nawet podjąć dyskusję z tym, co napisałeś. Treść DB nie wyjaśnia nam szczegółów powstawania robotów, "sztucznych ludzi" ani Cella. Na ten temat źródła milczą. Znamy jedynie zarysy genialnych planów Gero, o których już wspomniałeś.
Być może wyciąganie tak daleko idących wniosków opartych jedynie na skrawkach danych oraz na wiedzy z dziedziny anatomii i chemii jest ryzykownym krokiem, ale z całą pewnością to intrygujące.
Trudno powiedzieć, czy masz racje..
Ale jest nad czym pomyśleć.
Niewątpliwie wszystkie dzieła Gero są niezwykłe i zasługują na chwilę zastanowienia.

Przydałoby sie też przemyśleć kwestie "fuzji androidów" którą widzimy na przykładzie c13 oraz sposobu absorpcji sztucznych ludzi przez Cella.
Najlepiej w oparciu o c18

Jakieś pomysły?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Drogi Dai.
Przyznam szczerze ,że trochę się zawiodłem. Po części winna jest Twoja wypowiedź, jak i reakcja innych forumowiczów (a właściwie jej brak!). Pewnie liczyłem na zbyt wiele. Jedno zaś się nie zmieniło (...) Twoje wypowiedzi zawsze cechuje: powściągliwość, oględność i ostrożność. Z jednej strony skurcz mnie łapie, z drugiej biję Ci brawo. Wracając do głównego wątku.
Uno. Jeżeli mamy zajmować sie wyłącznie faktami podanymi przez Akirę na "talerzu", to proponuję zmumifikować DB i włożyć go do sarkofagu. Sztuką jest analizowanie i łącznie danych, a nie powtarzanie starych regułek. Takie moje zdanie. Często najciekawsze rzeczy umykają naszej uwadze.
Secundo. Cyt."(...)wyciąganie tak daleko idących wniosków opartych jedynie na skrawkach danych". Widzisz. Problem polega na tym ,że istnieją teorie (nie będę wytykał palcami), które opierają się głównie na domysłach. To co napisałem u góry, pomimo ,że są tylko założeniami, posiadają poparcie u źródła - Mangi. Opieram się wyłącznie na słowach Dr.Gero (bezpośredniemu autorowi dzieł omawianych, a podważanie jego słów to nonsens) oraz Bulmy (także gigantyczny autorytet w dziedzinie nauki świata DB). Ba! Powiem więcej - do słów Bulmy radzę odwoływać się wręcz jak do faktów. To Bulma z ojcem rozszyfrowała mechanizm działania cyborgów, znalazła ich słabe punkty, skonstruowała "wyłącznik" i naprawiła poważnie uszkodzonego #16 (str. 129/tom 33 - Ojciec Bulmy przygląda się dokładnej budowie Androida na kartce). Kolejnym faktem jest urodzenie dziecka przez #18.
Zgadzam się więc ,że są to wyłącznie założenia. Ale założenia, które mają swoje podłoże w faktach i swoiste potwierdzenie w nich. Teorie ich mieć nie muszą, ZAŁOŻENIA - TAK. Nie mylmy tych pojęć.
Zagalopowałem się. Lecę teraz z treścią.

To co mnie zawiodło - otóż. Miałem nadzieję ,że ktoś doczepi się kwestii KI. O co mi chodzi? Cytat -Jak ze starych lat! - (str. 89/tom 31)
Gohan: "Ale czy przeciwnikiem jest Cell...?!"
Goku: "Nie czuję KI, więc to pewnie cyborgi!"
Jak sam Kuririn kiedyś wspomniał, cyborg "to tylko trochę przerobiony człowiek". Jednakże jest jeden problem - każda istota żywa posiada coś takiego jak energia. A ta jest wykrywalna przez naszych bohaterów. Jak tłumaczyć ten problem? Mikro urządzenia ,które działały na poziomie komórkowym cyborgów musiały mieć działanie dodatkowe. Tłumiły energię wydzielaną przez komórki, nie pozwalały jej wydzielać się. Cyborg poprzez to nie emitował żadnej aury (narządy z biologicznego punktu widzenia działały - #18 urodziła dziecko!!!). Być może to jest klucz do rozwiązania zagadki długowieczności cyborgów? (Cyt. #18:"Pan także stał się cyborgiem, czyż nie? Dr.Gero:"A tak, chcę żyć wiecznie..."). Komórki nie wydzielając niepotrzebnie energii, mogłyby być "świeże" od zawsze, a jednocześnie zachowywać swoje właściwości.

Co zaś do tematu zaproponowanego przez Dai'iego. Nie mam ochoty pisania kolejnych referatów, których i tak nikt nie czyta. A chętnie poznałbym Wasze stanowisko! Co Wy o tym myślicie? Swoje osobiste zdanie, tak czy siak, przedstawię. Prędzej czy później...
Pozdrawiam serdecznie.
Ps- ludziska, nie zapominajcie o DB!

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Tłumiły energię wydzielaną przez komórki, nie pozwalały jej wydzielać się
Eee...
Nie wydaje mi się jakoś, by Gero instalował w nich specjalne mechanizmy blokujące wydzielanie energii... oni byli Sztucznymi Ludźmi. Sztucznymi, nie wydzielali energii życiowej, mimo iż żyli. Tak to w serii zostało wyjaśnione i tłumaczone wiele razy, nie widzę powodu by się z tym sprzeczać. Byli sztuczni, dlatego jej nie wytwarzali. Lubię proste rozwiązania.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
o_OMGotenks napisał(a):
Byli sztuczni, dlatego jej nie wytwarzali.
Powierzchowne. Mianem "sztuczny" możemy określić zarazem robota jak #16, jak i cyborga. To ,że robot nie wydziela energii jest jasne, bo jest maszyną. CZYSTĄ MASZYNĄ. Jednakże cyborg jest PO CZĘŚCI POZOSTAJE CZŁOWIEKIEM. Ba, jeden z nich urodził dziecko. Nie zapominaj. Poza tym Twoje proste rozwiązanie troszeczkę kłóci się z opinią fachowca na dany temat, tj. Bulmy. Tak, tej co przerabiała wszystko wszerz i wspak. Przecerowała cyborgi i androidy.
Bulma - tom31, str62: "Człowiek podstawą konstrukcji... A większość przeróbek w MATERIALE ORGANICZNYM... W takim przypadku fuzja na POZIOMIE KOMÓRKOWYM rzeczywiście jest prawdopodobna (...) Ale właśnie te mikro urządzenia mogą być ich słabym punktem”
Jak widzisz, nie ma żadnych mechanizmów dodatkowych. Mówię tyle ,że "reaktor wytwarzający nieskończoną energię" jednocześnie tłumił część ludzką, dzięki czemu ta nie wydzielała energii. Nie zapominaj ,że cyborg to:
Goku: "Masz dziecko z robotem?!?"
Kuririn: "To cyborg, trochę przerobiony człowiek" (str 150/tom 36).
Chyba osobnik ,który kolokwialnie mówiąc, "zrobił z nią dziecko" zna się na rzeczy, prawda? To ,że ktoś jest trochę przerobiony nie oznacza ,że od razu nie będzie wydzielać energii, prawda ? Chyba nie wątpisz w to ,że w świecie DB Goku nie czułby energii od człowieka z rozrusznikiem serca, albo sztuczną nogą? Płytką mózgową? Właśnie. Drugie moje spostrzeżenie to - zwracam uwagę na słowa fuzja.
Twoje "proste" spostrzeżenia dobrze odnoszą się do osobników jak #16. Sztuczny człowiek, maszyna. A co w przypadku "człowieka, lekko przerobionego, który wydziela hormony i błony płodowe"? Nadal wszystko proste ? Każdy żywy organizm posiada KI, którą da się wyczuć. A cyborgi to po części organizmy ("Dużo człowieka w tobie pozostało" -c18 do c17).
Dr. Gero nic w nich nie wmontowywał. NIE zmieniaj moich słów. Albo doczytałeś niedokładnie, albo źle zinterpretowałeś. Mikro urządzenia w cyborgach (tak, cytat Bulmy) to zarazem integralna część reaktorów.
Przecież nie będę 3ci raz podawać cytat Bulmy i cytat Gero KOŁO SIEBIE.
Pozdrawiam serdecznie.
Ps- słowa Bulmy "CZŁOWIEK <<<PODSTAW>>> konstrukcji". Widać ,że budowa trochę odbiega od czystych maszyn. Jednak nie wszystko jest takie oczywiste. Mamy finalną pozycję - cyborg też nie wydzielał energii. To daje do myślenia. Coś to musiało powodować. Sztucznym wszczepem były reaktory (mikro-wszczepy) i to one zapewne były czynnikiem. Reaktory hibernowały komórki, a te nie wydzielały energii, choć żyły (narodziny dziecka -fakt bezpośredni).

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » Sztuczni Ludzie (androidy, cyborgi)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook