Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 125, 28.01.2018

Strony:   1, 2
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Ha, w przeciwieństwie do Piccolo Daimaō, Cella czy Czystego Majin Bū, którzy są raczej neutralni i jedynie sentymentem darzę Takeshie Aono i Norio Wakamoto dubbingujących dwóch pierwszych, Freezera akurat bardzo lubię. Takie zboczenie. Lubiłem go praktycznie od początku.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.008
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
To nie znaczy, że go nie lubię. Jego przebiegłość sprawia frajdę, ale jak dostaje czasami za swoje, to jest fajnie ;p
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mnie się Freezy trochę szkoda zrobiło. Generalnie zasłużył, więc dobrze mu tak, ale liczę, że on też będzie miał okazję do konkretnego pobicia kogoś.

Zauważyliście, że ostatnio w każdym odcinku Vegeta naparza Final Flashem? W DBZ to nie była technika powszechnego użycia w przeciwieństwie do Kamehamehy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.325
Posty: 232
Skąd: Szczecin
vegeta391 napisał(a):
Nihońce nawet w GTA krew cenzurowali. Oni mają już takiego bzika i tyle. Chcesz japońskiej krwi, zapraszam do kina Takeshiego Kitano. Dużo dobrego koncentratu pomidorowego. 200 gramów pomidorów na 100 gramów produktu confirmed.
Ale przecież w DBZ było sporo krwi, jak na anime, choćby w momencie śmierci Vegety z rąk Freezera. Dlatego lekko irytuje mnie ta maniera w DBS - wszystko ładnie, jakby walczyli na niby. Nie jestem zwolenniczką gore, po prostu w trakcie takich walk, krew jest czymś naturalnym.

A co do Toppo - masz 100% racji!

Shounen napisał(a):
Zauważyliście, że ostatnio w każdym odcinku Vegeta naparza Final Flashem?
Też zwróciłam na to uwagę, co jest trochę dziwne, bo to bardziej taka technika pozwalająca na uwolnienie większej energii, taka ostateczność.


Aaa, co do dyskusji o Freezie, też go lubię, jest ciekawą postacią. Tyle że denerwowali mnie z tym wciskaniem go co chwilę, no ile można pokazywać jednego bohatera?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Ha, tylko kiedyś było trochę inaczej z cenzurą w Japonii. Prawo się zmieniło i w danych godzinach i na danych stacjach nie wszystko można pokazać.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.325
Posty: 232
Skąd: Szczecin
vegeta391 napisał(a):
Ha, tylko kiedyś było trochę inaczej z cenzurą w Japonii. Prawo się zmieniło i w danych godzinach i na danych stacjach nie wszystko można pokazać.
No widzisz, tego nie wiedziałam, wielka szkoda. Dzięki za uświadomienie. Przy okazji, tyle teraz okrucieństwa wszędzie i robią wielkie halo, jak trochę krwi pokażą w DB? ;p
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
szarlej_3, japońskie prawo jest poryte i zawsze było. Jeśli znasz angielski, to jak sobie pogooglujesz, znajdziesz całe wywody na ten temat.

Generalnie najlepiej sprawę podsumowuje ta grafika:


Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To drugie to przede wszystkim nie człowiek, a to ma duże znaczenie w tych kwestiach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Wiem, wiem. Nie może być ćwiartowania ludzi i humanoidów, którzy są niemal jak ludzie, ale już zwierząt i postaci fantastycznych, które tylko po części przypominają ludzi, jak najbardziej. Dlatego uważam, że jest to głupawe. Nie widzę różnicy pomiędzy pokazywaniem drastycznych scen z udziałem wymyślonego człowieka i wymyślonego demona. Jedno i drugie niesie z sobą ten sam przekaz.

A tak żeby już za bardzo nie odbiegać, zdecydowanie wolę brak krwi, niż krew pokroju tej w Hokuto no ken czy np. krwi Tiānjīnfàna po zderzeniu z Nappą lub krwi Brolly'ego.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.325
Posty: 232
Skąd: Szczecin
vegeta391 napisał(a):
Nie może być ćwiartowania ludzi i humanoidów, którzy są niemal jak ludzie, ale już zwierząt i postaci fantastycznych, które tylko po części przypominają ludzi, jak najbardziej. Dlatego uważam, że jest to głupawe.
No właśnie, tego nawet nie wiedziałam. Faktycznie idiotyczne, zwłaszcza gdy ci bohaterowie przypominający zwierzęta, są niczym jak ludzie. Dziecko (bo to z tego przecież cenzura) nie patrzy na to, kto obrywa, ale na to, jak obrywa. I wielu bardziej przejmie się krwią zwierząt niż ludzi. Cóż, tak jak pisaliście - nie ma to sensu.

Ja akurat pamiętam DB oglądane już na komputerze w wersji bez cenzury, dlatego tak irytowały mnie standardy w DBS, gdzie tej krwi jak na lekarstwo, teraz już wszystko wyjaśnione.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 125, 28.01.2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook