Forum Dragon Ball Nao

» [Film] DB Live-Action powstanie, czy to tylko plotka?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Czy uważasz, że DB Live Action Movie będzie w dobrym guście?

Czy uważasz, że DB Live Action Movie będzie w dobrym guście?
Tak 32,79% 20 32,79%
Nie 59,02% 36 59,02%
I tak nie obejrzę 8,20% 5 8,20%
Wszystkich głosów: 61
Matix Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.660
Posty: 12
Skąd: Pabianice
Ozaru pewnie przypominał by king konga z tej nowej wersji:D to by było całkiem ciekawe:D

Widzieliście moze king-konga ? Mówie wam fajna sprawa:D
Broly Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Broly
Wiek: 32
Dni na forum: 6.660
Posty: 11
no i może bedzie film DB ale watpie zeby byl on super...
DB by był podobny to Harego Potter tez tyle magi,tyle różnych potworów.
Konaltan Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Konaltan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.798
Posty: 109
Skąd: Tychy

"mam moc która przerasta zwykłego człowieka"

"If you want to have a brother put your father on your mother."

"Weźcie stąd zwłoki swojego kolegi bo szpecą mi krajobraz!" - Vegeta po pokonaniu Yamuchy
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Według mnei film DB mógł by wyglądać bardzo ciekawie.
Twórcy mósieli by być prawdziwymi fanam serr Dragon ball, gdyż mieli by przed sobą bardz owymagającą widownię.
Oczywistym jest, że "normalne" osoby to był by jedyny odsetek całej oglądalności. Cała reszta to fani Dragon ball oraz całego anime.

Kolejna przeszkoda, z którą musieli by się uporać twórcy, toefekty specjalne. Co prawda w dzisiejszych czasach powstawały już takie filmy jak matrix, LOTR, czy star wars, jednak poziom tych efektów stał by na w ogóle [ ort! ] innym poizomie Walki byy by dynamiczne, bardzo szybkie(jak by to mieli nagrać? Bullet time??), i co najważniejsze- podczas walk niszczyli otoczenie jak głupi(latające pociski KI, fale uderzeniowe, niszczone miasta, wyladowania elektryczne).

Jezeli jednak film taki by powstał był by na pewnowielkim hitem. Miał on niby ukazywać moment od przylotu raditza, do samej walki z Vegetą. Cala ta fabula dopracowana, i ubrana w efekty mogła by być wielkim hitem.


Ozaru pewnie przypominał by king konga z tej nowej wersji:D to by było całkiem ciekawe:D
Popieram! To by mogło wyglądać na prawdę ciekawie. Zwłaszcza oment przemiany(małe ciało zaczyna rosnąć i powstaje taki "King Kong"

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
O tak, zgadzam się z Variu i innymi, taki King Kong to byłoby coś. Jestem ciekaw jakby odwzorowali zbroje Sayan, zrobiliby je z gumy? Toi przecież nie odwzorowałoby zniszczeń zbroji, przeciez zbroja Sayan jest nadzwyczaj twarda i plastyczna, co jest niemożliwe do odwzorowania we współcześnym świecie, ponieważ nie ma chyba materiału, który byłby jednocześnie super twarsy i mega plastyczny... Kolejną sprawą jest wygląd bohaterów. no właśnie, jak wiadomo najlepsi charakteryzatorzy świata potrafia stworzyć różne maski, makijaże i fryzury, tak więc o to bym się raczej nie martwił. Co do walk, i one nie powinny sprawiać większego problemu. Rozumiem, iż wszyscy widzą w roli Goku Jackie Chana lub Jeta Lui, ale przecież nie tylko oni potrafią walczyć. Na świecie jest mnóstwo niedocenionych aktorów, którzy walczą równie dobrze jak sam Jackie. Co do stylu walki.... za kamehy itp. odpowiadałaby grafika komputerowa, podobniez za latanie oraz dynamiczne tło. Co do samej walki, ciekawie wyglądałoby użycie wcześniej zapowiedzianego matriksowskiego Bullet Time. Sama walka powinna być w normalnym realistycznym tempie, cos jak walka Majin Vegeta vs. Goku, widz powinien dostrzec gołym okiem każdy cios. Efekt ran powinien być równiez jak najbardziej realny. W tym celu powinni pokusi się o nałożenie na aktorów dodatkowej sztucznej skróry, którą można by [ ort! ] ranić. Krew? Nie mam pojęcia jak uzyskać efekt prawdziwej krewki, może użyc w tym celu krwi kaczek? Wiem, pewnie nieco drastyczne, ale jednak....

To wszystko, dzięki.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Kolejna przeszkoda, z którą musieli by się uporać twórcy, toefekty specjalne. Co prawda w dzisiejszych czasach powstawały już takie filmy jak matrix, LOTR, czy star wars, jednak poziom tych efektów stał by na w ogóle [ ort! ] innym poizomie Walki byy by dynamiczne, bardzo szybkie(jak by to mieli nagrać? Bullet time??), i co najważniejsze- podczas walk niszczyli otoczenie jak głupi(latające pociski KI, fale uderzeniowe, niszczone miasta, wyladowania elektryczne).

Jezeli jednak film taki by powstał był by na pewnowielkim hitem. Miał on niby ukazywać moment od przylotu raditza, do samej walki z Vegetą. Cala ta fabula dopracowana, i ubrana w efekty mogła by być wielkim hitem.
Kiedyś już Variu napisał ,że największym problemem stworzenia filmu DB to grafika komputerowa. Że stoi obecnie na trochę za słabym poziomie, aby stworzyć tak efektowne walki itp. Że niby, wszystko poza tym [ ort! ] poszłoby gładko. Myślę całkowicie odwrotnie...

Grafika komputerowa stoi na bardzo wysokim poziomie. Stworzenie efektownych walk na miarę DB to obecnie pestka (zobaczcie "Kung Fu Hustle - walki niczym z DB!). Problem to ustanowienie obsady. Oczywiście nigdy nie będzie idealna. Aktorzy nie będą "idealnie" odwzorowywać postaci które znamy z mangi/anime, ale to też nie gigantyczny problem. Wystarczy aktorów "dość" podobnych a technika dokończy pracę. Efekty specjalne czynią cuda. I tu chodzi mi również o wspomniane wcześnij przez niektórych szczegóły jak włosy, czy mięśnie. Tu pies nie leży pogrzebany...

Według mnie najtrudniejsze w stworzeniu takiego filmu to - fabuła. Ona musi być! Bo nie da się stworzyć bez niej dobrego filmu (zrozumiałego przez wszystkich). Co prawda większość widzów w kinie, to byliby fani całego DB a nie przypadkowi widzowie. Myślę że fani stanowiliby jakieś 70% wszyskich ludzi w kinie (widzów). Ale to pozostałe 30% bez przedstawienia jasnej fabuły, nic nie zrozumie. Film DB nie może być sfilmowaną ekranizacją kliku tomów mangi (wyrwaną z nikąd, np. "Przybycie Saiyan"). Musi być np. dokładnie wytłumaczone kim jest Goku itp. a nie zrobić z tego po prostu nawalankę, typu "Mortal Kombat", gdzie fabuła całkowicie zanika. Taki film bez jasnej fabuły (wyrwany fragment) nie uzyska żadnych nagród, czy wyróżnień! Taki film okazałby się klapą (dla przykładu - Były filmy kinowe DBZ w polskich kinach. Były wyrwane z kontekstu. Dla widzów "Nie fanów" były nie do końca zrozumiałe. Filmy te były "objechane" przez wszyskie możliwe "media". Nie podbiły kin - nie stały się niczym specjalnym). Według mnie największą trudnością w zrobieniu takiego filmu to stworzenie zrozumiałej dla każdego, fabuły!

Niektórzy w temacie tym (wcześniej) porównywali:
Porównując film "z dużego" ekranu a anime powinnyśmy.... Najpierw obejżeć obydwa. Nie można porównywać nic, zanim się nie spróbuje. Film może okazać się przebojem 1szych stron gazet i hitem, jak i klapą. Powinnyśmy najpierw obejżeć i oceniać, a nie na odwrót... Ale widocznie tutaj gdybamy...
Oczywiście stawiam na anime DB. Jest wporządku i zawsze z mangą będą naj (pierwowzorami). Jest tam wszystko pokazane tak jak powinno być w filmie. To tyle odemnie.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 20.07.2006, 16:55
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Może pomysł fajny, ale wg mnie to: "dziękuję, postoję..." Wolę anime... Oglądałam movie Sailor moon i po prostu [ ort! ] byłam zszokowana, totalnym brakiem gustu kogokolwiek w dobieraniu aktorek... totalna beznadzieje, jakby takie coś powstało z DB to mi sie wydaje, że byłaby klapa... Za duż owalk, za ładne postacie, a japończycy wyglądają każdy tak samo więc... Nie nie to nie dla mnie. Ale jakby coś takiego powstało, to bym z ciekawości obejrzała... nie nastawiając się na zbyt wiele
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
http://www.filmweb.pl/Dragon,Ball,Z,%282007% ... ,id=158128
Na tej stronie najnowsze newsy na temat tego movie. Prace nad nim nawet się nie zaczęły także uspokójcie się z tą obsadą aktorską. W ogóle, czemu wszyscy wyrażają taką opinie jak by "Dragon ball Z" miał być do bani zrealizowany. Poczekajcie z tymi ocenami, chociaż do czasu rozpoczęcie prac nad nim.
Pacior Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Pacior
Wiek: 35
Dni na forum: 6.627
Posty: 31
Ja też o tym czytałem nawet było jacy aktorzy zagrają jakie postacie ale według mnie lepiej bybyło gdyby powstał film Db ale zrobiony komputerowo tak jak Final Fantasy.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Zgadzam się z Paciorem w 100%

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
Komputerowo to można powiedzieć, że już zrobili. Gry Budokai i Sagas mają wspaniałą grafe. Dlatego wole żeby postał film, a nie animacja komputerowa.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Bardzo bym chcial zeby powstal film Dragon Ball. Mam nawet fragment jakiegos takiego filmiku. Wychodzi tam Kamesenin i zaczyna tanczyc a potem przywoluje chmurke Kinto i chce na nia wskoczyc ale mu sie nie udaje...no i koniec

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Film fabularny DB to pomysł ciekawy, ale chyba niemożliwy do zrealizowania...
Byłoby to ogromne, pod wzgldem finansowym, przedsiewzicie. Weżmy choćby problem praw autorskich czy ilości efektów specjalnych...
Obawiamsię, że w najbliższym czasie nie powstanie
A szkoda... bo chetnie bym obejrzał Kame Hame Ha na żywo
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
jak juz to moze powstać z czasów jak Kuririn był jeszcze mnichem, bo tak to za dużo efektów specjalnych
Vego SSJ 3 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Vego SSJ 3
Wiek: 36
Dni na forum: 6.552
Posty: 41
Skąd: Ciechanów
Wielka bujda, moze raz widziałem plakat DB z prawdziwymi altorami ( normalnie lipa ) przeciez ile tam musiało by być efektów specjalnych. Toć to droszy by był film niż filmy robione przez Petera Jacksona

FINAL FLASH
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Według mnie to z tym filmem kinowym db to zwykłe wymysły tak samo jak z tym , że ma powstać dbaf ( chociaż bardzo bym chciał aby powstało )
Fable Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Fable
Wiek: 34
Dni na forum: 6.530
Posty: 29
Skąd: Z innej sfery materialnej
Bardzo bym chcial zeby powstal film Dragon Ball. Mam nawet fragment jakiegos takiego filmiku. Wychodzi tam Kamesenin i zaczyna tanczyc a potem przywoluje chmurke Kinto i chce na nia wskoczyc ale mu sie nie udaje...no i koniec
To nie filmik tylko prawdziwy Japoński film którego po oglądaniu chciało mi się bełtać, był tak żałosny i głupi że od razu go skasowałem. A co do nowego filmu DB to widziałem tepetke z Szatanem Serduszko i powiem szczerze [ ort! ] że się miło zaskoczyłem.
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.615
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
niewierzę że powstanie ale bardzo bym chciał by powstało było by zarombiście jakby powstało
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
w 2007 albo w 2008 roku ma wyjsc. Ciekawe..
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Miało wyjść już dawno...

Powinni zrobić najpierw DB od początku do rozpoczęcia TB
Potem TB i Red Ribbon i rozpoczęcie TB, całe TB i Piccolo, 3 to treningi Goku i TB 23

A później dopiero Z
Saitan Saga
Nameck & Freezer (lub oddzielnie)
Android
Cell
Majin
Buu

Pominąłem Garlica bo sie nie opłacałoby tego syfu robić.
Powstałoby 10-11 filmów po 3h.

I to byłoby dobre, bo ludzie, którzy nie znają DB rozumieliby .
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » [Film] DB Live-Action powstanie, czy to tylko plotka?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook