Forum Dragon Ball Nao

» Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Obraz

Po wielu trudach ostatecznie wystartowały. Będziecie śledzić? Jakieś oczekiwania?
Które miejsce zajmie Polska?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.224
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Będziecie śledzić? Jakieś oczekiwania?
Jak najbardziej. Oczekiwań brak, ale super jeśli medal wywalczą:

-Siatkarze. Nieistotne jakiego koloru krążek.
-Aleksandra Mirosław. Zapisanie się na kartach historii w nowej konkurencji byłoby czymś niesamowitym.
-Iga Świątek. Nie jestem wielkim fanem tenisa, ale zważając na to, że na tego typu imprezach mają miejsce niespodzianki to jest możliwość coś wyrwać.
-Aleksandra Kowalczuk. Pierwsza dla Polski i to naprawdę realna szansa zrobić wynik, a nawet zdobyć medal w Taekwondo.
-Maria Andrejczyk. Liczę, że zawistny los wynagrodzi jej medalem olimpijskim fatalne kontuzje barku i inne nieprzyjemne doświadczenia, które ciągnęły się po Rio. Jeśli będzie sukces to nie zaszkodzi drugi order dla profesora Blecharza za pomoc, a wręcz ratunek dla wielu sportowców.

Jestem również ciekawy jak wypadną "weterani" tj. Klepacka, Włodarczyk, Włoszczowska, czy Małachowski. Na nic nie liczę, ale intryguje forma całej czwórki. No i zostają faworyci... Fajdek spokojny cały sezon, a teraz klasycznie: "jadę po złoto!", "mentalność zwycięzcy!" itd., itd. Żeby nie skończyło się jak zawsze, choć możliwe, że Ziółkowski mentalnie go ogarnął.

Obawy? Jedynie takie, że któremuś Nippońcowi ze względu na pandemiczną otoczkę przepalą się styki w głowie i spowoduje terror. Istnieje takie ryzyko zważając na fakt, że część japońskiego społeczeństwa była/jest mocno przeciwna igrzyskom.

Oczarowała mnie ceremonia otwarcia. Głównie ze względu na ścieżkę dźwiękową, ponieważ sportowcom towarzyszyły utwory w większości z j-rpg.



Oczywiście muzyka Uematsu już dawno wyszła poza FF, ale na takiej imprezie jednak jeszcze mocniej rozczula.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Oczarowała mnie ceremonia otwarcia. Głównie ze względu na ścieżkę dźwiękową, ponieważ sportowcom towarzyszyły utwory w większości z j-rpg.
M.in. z Chrono Trigger i Dragon Questa Toriyamy.

Z kolei podczas samych konkurencji grają różne utwory z anime, głównie openingi. Kto na to wpadł, nie wiem, ale pomysł świetny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.224
Posty: 497
Shounen napisał(a):
M.in. z Chrono Trigger i Dragon Questa Toriyamy.

Z kolei podczas samych konkurencji grają różne utwory z anime, głównie openingi. Kto na to wpadł, nie wiem, ale pomysł świetny.
Polakom akurat przyszło wychodzić pod kawałek z PES

Cornelius (Keigo Oyamada), który był odpowiedzialny za kompozycję ostatecznie zrezygnował z autoryzowania swojej muzyki ze względu na smród jaki się za nim ciągnie od lat dziewięćdziesiątych. W ten sposób, zamiast zmodernizowanego obecnie pod kluby Shibuya-kei mamy nowy romantyzm. Może to i lepiej, gdyż było jakoś tak bardziej dostojnie.

Co do igrzysk... Jeśli uda się utrzymać w tej pierwszej dwudziestce to będzie i tak mega wynik. Są jeszcze dwie i to naprawdę spore szanse na medal. Najbardziej brakuje mi niespodzianki... Jakiegoś zaskoczenia, które ma miejsce innych reprezentacjach tj. pojawia się ktoś, kto może i jest dobry w danej konkurencji, ale nie na tyle by liczyć się w stawce medalowej. Tymczasem przez okres kilku miesięcy zbudował kozacką formę połączoną z wybitną dyspozycją na czas "Olimpiady" i voila, wpada złoto. Nasi za to mają kontuzje, problemy ze sprzętem, czasami ciężką współpracę z danym związkiem, a do tego pikujący coraz bardziej w dół i to w skali krajowej "mental".

Druga kwestia, która mi średnio pasuje to czasami chore decyzje sędziów. W dwuboju tzw. jury wręcz nadgorliwie zwracało uwagę na technikę. Jest to dziwne, bo większość tam zasiadających również uprawiało ten sport jako czynni zawodnicy. Z drugiej strony może wychodzi małostkowość (ze mnie przy okazji też) -> kiepski zawodnik idzie w trenerkę/związki sportowe/sędziowanie (odpowiednie skreślić) i mając władzę pokazuje młodym kto tutaj naprawdę rządzi Naprawdę źle to się ogląda jak ktoś idzie po rekord, podnosi ciężar dwukrotnie większy od własnej wagi, ale nie dostaje zaliczenia, ponieważ stopę przekręcił o dwa stopnie za bardzo w lewo, nóżka odbiega 3cm od linii barków albo dopchnął łokciem sztangę.

Shounen napisał(a):
Paweł Fajdek zdobył dziś brązowy medal w rzucie młotem, a przed igrzyskami wytatuował sobie na nodze postacie z Dragon Balla:
https://www.gettyimages.com/detail/news-phot ... 1331858388
Zdobyć zdobył, co się chwali, choć i tak stękał, narzekał oraz wszystkich przepraszał. Aż Nowicki zapytał żartobliwie, czy widzi w ogóle plus tego konkursu :DDD Z tym, że jest fanem DB to się uzewnętrznia dobre kilka lat, ale to wiecie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Jakiegoś zaskoczenia, które ma miejsce innych reprezentacjach tj. pojawia się ktoś, kto może i jest dobry w danej konkurencji, ale nie na tyle by liczyć się w stawce medalowej.
A dzisiejsze złoto w chodzie się kwalifikuje?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.224
Posty: 497
Shounen napisał(a):
A dzisiejsze złoto w chodzie się kwalifikuje?
Jak najbardziej Ubiegłeś mnie Szefie przed edycją posta. W końcu niespodzianka. Do tego wspomniana w pierwszej mojej wiadomości Andrejczyk zdobyła srebro, co równie mocno cieszy, bo ta dziewczyna po wielu przejściach po poprzednich igrzyskach zasługiwała jak mało kto na to podium. Jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie.

W sumie to udany ten tydzień: sporo medali w lekkiej, a do tego Duda po raz kolejny wygrywa z Carlsenem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook