Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [Postać] Gohan na przestrzeni DBZ/DBS

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.538
Posty: 650
Gohan na przestrzeni DBZ/DBS

Gohan to ciekawy przypadek w universum DB, dzieciak z potencjałem który gdyby trenował tak często jak jego ojciec mógłby być najsilniejszym saiyaninem, z drugiej strony on sam tego nie chce i woli się spełniać jako wielki uczony, mąż i ojciec niż wojownik. O chyba najlepiej dało się to odczuć w Dragon Ball Super, gdzie poświęcił się swojej pasji i rodzinie tak bardzo że zaliczył chyba swojego największego nerfa w życiu i już nie był tak potężny jak pod koniec Majin Buu sagi a nawet był o wiele słabszy niż wtedy gdy walczył z Cellem.

Co sprowadza mnie do tematu fandomu który okrzyknął go p*zdą, że w Cell sadze to był Gohan teraz to Gohana nie ma, Super go zniszczyło itd. I teraz tak naprawdę nie wiem czemu to tak wszystkich zdziwiło, skoro sam mówił że nie lubi walczyć i chciał zostać wielkim uczonym już na początku Dragon Balla Z, a w samym środku turnieju Cella powtórzył to samo Cellowi że nie lubi walczyć. Gohan był badassem nie dlatego że chciał a dlatego że musiał i był do tego zmuszany. w Dragon Ballu Super chyba najbardziej mu się wypomina wydarzenia z Fukkatsu no F gdzie pierwsza forma Friezy go wręcz torturowała i często się to przypomina w kontekście Gohana z DBS, a zapomina się że podczas udziału sagi przetrwania wszechświata i więźnia galaktycznego patrolu Gohan odzyskał tego swojego mistica i znów był w miarę użytecznym wojownikiem.

Mam wrażenie że sama postać i tego do czego Gohan dąży i tego co chcą fani ostro się rozgałęzia. Można powiedzieć że to nie Shounen o życiu rodzinnym i liczy się bitka, ale nawet w shounenie istnieje character development i nawet tam dana postać do czegoś dąży i to spełnia, Gohan zrobił co chciał a wylewa się na niego pomyje bo nie zamienił się w drugiego Goku z wściekłym badassowym spojrzeniem i nowymi przemianami i przesadną chęcią bitwy. Myślę że jako fani powinniśmy uszanować to gdzie zaszedł Gohan i dlaczego wybrał taką a nie inną drogę.

Rozumiem wszystkich że od Gohana wymagali że zabierze pochodnie od Goku i będzie nowym obrońcą Ziemi, ale sam Toriyama w rozmowie z Toyotaro przyznał że podczas rysowania mangi uświadomił sobie że ta postać w przeciwieństwie do Goku się do tego nie nadaje, i lepiej gdyby faktycznie zajął się rodziną i pracą uczonego. Swoją drogą Gohan to taki kontrast do Goku, jeden nie lubi walczyć i woli zajmować się przyziemnymi rzeczami, a Goku lubi się bić z silnymi gośćmi i często się wkręca w jakieś pozaziemskie afery.

Zapraszam do dyskusji
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.130
Plusy: 12
Posty: 663
Warto pamiętać, że spadek formy Gohana to nie jakiś nowy, dziwny wymysł DBS. Już w sadze Buu Vegeta był zdegustowany tym, jak to Gohan nie radzi sobie z Kadabrą - a z SSJ2 nie powinien mieć żadnego problemu.

Co prawda później dostał boosta w chwili zagrożenia Ziemi, a w DBS sytuacja się powtarza i Gohan traci formę jeszcze bardziej (ma problemy z SSJ).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.123
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Dobrze powiedziane. Po prostu niektórym do szczęścia by wystarczyło, żeby każda postać ciągle dostawała power upa i biła się z każdym kolejnym głównym antagonistą (walki z drugoplanowymi się nie liczą).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Gohan to niezwykła postać.
Jako dziecko został porwany przez wujka-psychopatę. Potem porywa go Piccolo i zmusza do treningów. Następnie musi walczyć z najeźdźcami z kosmosu. Podczas tej walki widzi, jak brutalnie mordowani są ludzie, którzy chcą mu pomóc.
Potem zostaje wysłany w kosmos i znów jedyne co mu towarzyszy to śmierć i zniszczenie.

Następnie Cell Gamę, gdzie dosłownie los świata ma w swoich rękach. A wciąż jest dzieciakiem. To chyba dość trudne dzieciństwo... Ja mając 8 lat uczyłem się tabliczki mnożenia.


Ale mimo to staje na nogi.
Spełnia swoje marzenia. Odnosi sukces zawodowy. Zakłada rodzinę. A kiedy naprawdę trzeba, staje do walki. I, poza epizodem w RF, naprawdę daje radę.

Gohan jest bardziej człowiekiem niż Saiyajinem. Ja go lubię także za ten aspekt jego charakteru.

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Postać] Gohan na przestrzeni DBZ/DBS
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook