Forum Dragon Ball Nao

» Anime w polskich kinach

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wbrew pozorom trafi się czasem film anime w kinie.

W ramach festiwalu Kino Dzieci w ostatnim tygodniu września puszczane będzie anime Mirai (jap. Mirai no Mirai) Mamoru Hosody. Podobno z lektorem, a w późniejszym czasie ma być wersja z dubbingiem.

Lista seansów:
http://kinodzieci.pl/program/filmy/#mirai

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Czasami są takie pokazy anime w kinie, kiedyś byłam na Millennium Actress.

Klątwa - Dragon Ball
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Cztery lata temu byłem na Zrywa się wiatr Miyazakiego, ale nie pamiętam, czy od tego czasu cokolwiek grali. W podobnym czasie były jeszcze m.in. Wilcze dzieci (też Hosody) i Grobowiec świetlików.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kajtii Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kajtii
Wiek: 26
Dni na forum: 2.023
Posty: 24
Skąd: Polska
Moim zdaniem powrót DB do telewizji ogólnopolskiej to taki pierwszy, mały kroczek do powrotu anime do kin. Jeśli będzie wysoka oglądalność, to Ci więksi dystrybutorzy również to zauważą i zaczną walczyć o takie seanse.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Aż tak pozytywnie się nie nastawiajmy. Ten nowy kanał nie ma od razu wielkiego zasięgu, a do TV4 czy TV6 może od razu nie wejść. Poza tym seria DB Super też nie jest najlepsza spośród starszych kolegów, czyli DB, DBZ, DBKai i DBGT. Tyle tylko, że najnowsza.

Nowości od grupy DBmangi
kajtii Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kajtii
Wiek: 26
Dni na forum: 2.023
Posty: 24
Skąd: Polska
Jasne, dlatego ująłem to jako "mały kroczek". Uważam, że każda emisja japońskich animacji w otwartej TV to jakieś posunięcie na przód względem rozpowszechnienia jej w Polsce. Tak samo ma się to z retransmisją Tsubasy. Pewnie, że droga jeszcze długa, ale mimo wszystko zawsze to jakiś rozwój sytuacji.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
kajtii, z anime w kinach jest tak jak z obecnymi filmami Sylvestra Stallone'a czy Nicolasa Cage'a – większość ludzi nie ogląda ich dla zasady, dlatego wyświetlane są tylko w kinach studyjnych, do których chodzą stare babcie i koneserzy To w dużym skrócie nasza rzeczywistość.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przesadzasz cosik. Jak fani mają chodzić na filmy, skoro ich nie grają ani nie promują? Tak jest na całym świecie poza Japonią, że anime ląduje w kinach studyjnych i na festiwalach. Choć popularność anime rośnie z każdym rokiem, bo przecież nie maleje, to wciąż jest traktowane jak wszystko co spoza USA, czyli niechętnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Jo pamiyntom, kery za bajtla lecioły w sieciowym kinie Pokymony i Dragon Ból.

A tak poważniej mówiąc, w Kato od czasu do czasu grają nawet animce z napisami w takim Kosmosie czy Światowidzie. Chyba za kasowe to przedsięwzięcia nie są, bo mam wrażenie, że częściej bym o projekcjach słyszał.


Zgadza się, przesadzam. Jak zawsze. Nie zmienia to jednak faktu, że nisza to nisza. Targetem sprzedawców popkornu i naczosów jest mejnstrim. Ja chętnie obejrzałbym np. Xi you ji zhi da sheng gui lai (西游记之大圣归来) na wielkim ekranie, i co? I ekskrement, albowiem sam bym na sali pewnie siedział.

Różne ciekawe widea z USów też czasem giną w tłumie. Taki Ralph Demolka np. na afisze się nie dostał, przyćmiony chyba sukcesem Meridy. Jako żem nieogarnięty, obejrzałem go dopiero po tym, jak już wyszedł z kin, w których chyba za długo nie pobył (nie sprawdzałem, ile dokładnie). A szkoda, bo majstersztyk. Plan Ucieczki (Escape Plan) w ogóle nie trafił do żadnych kin (chyba), bo Monolit stwierdził:
Monolit napisał(a):
Witaj, W Polsce grono fanów Stallone i Schwarzenegerra jest niestety nadal małe, dlatego nie wprowadzamy Escape Plan do kin. Zapraszamy na premierę VOD za kilka miesięcy. Pozdrawiamy, Zespół Monolith Films
Źrodło.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kajtii Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kajtii
Wiek: 26
Dni na forum: 2.023
Posty: 24
Skąd: Polska
Jest jak mówisz, ale to właśnie przez brak tej promocji filmy są grane w niekomercyjnych kinach. Żeby coś się rozrosło, to musi być bardziej popularyzowane. Nie mam tu na myśli budowania świadomości ludzi co do popkultury japońskiej, ale takie wejście anime w ogólny obieg telewizyjny jak to miało miejsce na przełomie lat 90/00, gdy w zasadzie prawie nikt nie myślał o tym, że Sailor Moon czy DB to japońska animacja, a zwyczajnie bajki.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
A tak poważniej mówiąc, w Kato od czasu do czasu grają nawet animce z napisami w takim Kosmosie czy Światowidzie. Chyba za kasowe to przedsięwzięcia nie są, bo mam wrażenie, że częściej bym o projekcjach słyszał.
Kina studyjne mają to do siebie, że puszczają niszowe filmy, a ich reklama jest bardzo ograniczona. Oczywiście są one z napisami, a kreskówki z napisami tłumów nigdy nie przyciągną. Zdarzy mi się pójść na taki film i ciężko o pustą salę, a dla kin studyjnych pusta sala to też nie jest jakiś dziwny widok.

vegeta391 napisał(a):
I ekskrement, albowiem sam bym na sali pewnie siedział.
Trochę fanów chińskiej animacji by się znalazło. No i stare babcie. Dodałbym tu jeszcze krytyków.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Stare babcie.
O, stare babcie to akurat na plus. Ostatnio trafiły mi się babcie z wnukami i wnuki siedziały chicho (Coco, Inemamocni 2). Od krytyków stroniłbym


kajtii napisał(a):
Nie mam tu na myśli budowania świadomości ludzi co do popkultury japońskiej,
A w czyim to interesie jest?

Człowiek z klapkami na oczach i tak uzna, że bajka to bajka, i pójdzie z dzieckiem na Sausage Party albo Kōkaku kidōtai (Ghost in the Shell).

Jak to już Shounen wspomniał, tak jest na całym świecie poza Japonią. Nawet w Hamburgerogrodzie Fukkatsu no „F” (Resurrection 'F') miało tylko „ograniczoną dystrybucję”, podobnie do Zabójczego żartu (the Killing Joke) DC w Polsce.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kajtii Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kajtii
Wiek: 26
Dni na forum: 2.023
Posty: 24
Skąd: Polska
Możesz mieć rzeczywiście rację, przyznam, że nie wiedziałem o tej sytuacji z USA. W takim razie ciężko liczyć na poprawę .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pracowity Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.044
Posty: 16
Są jakieś kina w Krakowie, gdzie rzeczywiśćie puszczają? Jakieś namiary?
OlszarKa
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 717
Posty: 3
Tak jakoś mnie naszło na wspomnienia. Czarodzieję z księżyca pamiętacie ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
PatrykowaPani
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 723
Posty: 17
Czyli widze, że kupno vouchera do Multikina był strzałem w dziesiątkę.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Anime w polskich kinach
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook