Forum Dragon Ball Nao

» Sporty walki

Kasia3188
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 239
Posty: 10
Hejka Powiedzcie mi czy ktoś z Was trenuje może jakieś sporty walki etc ?
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 31
Dni na forum: 2.717
Posty: 456
Zaczynałem od Taekwondo (ITF), następnie pięć lat boksu, później romans z Combat Kalaki, w końcu Ju-jitsu, a od 2016 do dziś MMA, ale w tym ostatnim nie próbuję sił jako zawodnik, choć ciągle mnie namawiają.

Z zasady lubię wysiłek fizyczny, który przekłada się na przekrojowy rozwój tężyzny i rozwija wszystkie aspekty: siłę, szybkość, wytrzymałość, gibkość. Do takich dyscyplin oprócz tych związanych z walką można jeszcze zaliczyć bieganie, gimnastykę, akrobatykę, czy taniec.

Jeśli miałbym coś komuś polecać, a zwłaszcza na początek to tylko i wyłącznie style "chwytane": judo, BJJ, czy sambo. Zapasy meh, chyba że komuś nie szkoda uszów. Dlaczego szeroko rozumiany grappling? Ponieważ jest dużo mniej "penetrujący" dla psychiki niż uderzane sporty/sztuki walki. Do tego nadal się zdarza, że kluby mające specjalizację w tych "stójkowych" cierpią miejscami na syndrom dresiarsko-uliczny, a wtedy bardzo łatwo o nieodpowiedzialnego trenera tj. takiego, który po trzech, czterech treningach zaprasza na sparingi.

Krótko mówiąc "rzucenie na głęboką wodę", a to kończy się w dwojaki sposób: albo człowiek ma do czegoś bardzo duże predyspozycje, więc wskoczy kilka poziomów szybciej od pozostałych albo dorobi się kolejnej traumy. Częściej wypada to drugie, więc później nie ma chętnych, bo prawdopodobnie wykruszą się po pierwszej walce treningowej, czy zawodach. Nie wspomnę o porozbijanej głowie i ciele.

Także dla osoby chcącej rozpocząć przygodę tylko chwytane: dużo większa profeska, znacznie bardziej "opiekuńcze" podejście i mniejsza szansa o kontuzję. Potem można próbować sił gdzieś jeszcze.
AnnaDymka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 179
Posty: 8
A jskie macie nastawienie do judo ? Jakby nie było tez jest to sztuka walki wywowdząca się z Japoni
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Sporty walki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2022 DB Nao
Facebook