Forum Dragon Ball Nao

» Głupota bohaterów

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.735
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Chciałem poruszyć ten temat, ponieważ dosłownie miażdży mnie zachowanie bohaterów w różnych sytuacjach.

Przykład Podczas ostatecznej walki Goku z Buu ktoś (nie pamiętam kto) poprosił boskiego smoka o dodatkową energię dla Goku, smok spełnił życzenie bez problemu. Dlaczego więc w momencie walki Goku SSJ z Frezerem Ci z ziemi nie poprosili ziemskiego smoka o dodatkową energię dla Goku? Dla mnie to straszliwa głupota! Mogliby chociaż poprosił aby smok przeniósł Piccolo na ziemię, Ci w zaświatach mogliby poczekać tam jeszcze trochę na nowy zestaw kulek za pare latek. Przecież od życia Piccolo zależało życie Smoczych Kul!!! A od tych samych smoczych kul zależało życie nowych Nameczańskich Kul Ludzie, co za głupota

A tak a propos, czy i wy zauważyliście jakąś totalną głupotę?

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
ja powiem tylko tyle Gdyby babcia miała wąsy to by była wojewodą po co gdybać było jak było i dobrze poza tym [ ort! ] nie wiem czy songo chciałby dostawać co walke energie od smoka

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Aha... Mam kilka zastrzeżeń... Podczas ostatecznej walki Goku z Kid Buu Dende poprosił boskiego nameczańskiego smoka o NIE dodatkową energie- a przywrócenie naturalnej siły (w sumie uleczenie, nie?).
Goku przez to nie powiększyła się siła a odnowiła ta co ma.

Czemu nie wykorzystali tego przy Freezerze? Dobre pytanko...
Goku pierwszy raz w ssj był bardzo pewny siebie- nie dziwię się mu. Był pewien że wygra- nawet bez pomocy odnowienia jego siły przez kuleczki
poza tym [ ort! ] ta Saiyańska duma (przecież walczył z Freezerem by pomścić wszystkie zabite przez niego istoty)...

SonGoku który wypowiadał się przedemną, ma racje- Goku nie pozwoliłby na takie "ułatwienie" walki- wolałby walczyć uczciwe, jak równy z równym.

Tak myśle, pozdro.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Co do porównania walki GOku z Kidem i Goku z Freezerem. To dwie różne bajki.

Trzeba wziać poprawke na to, że po walce Goku vs Freezer miała się cała seria zakończyc. Stąd właśnie te niedociągnięcia co do ewakuacji Goku itp.

Akira widocznie nie myślał wtedy o tym, że można uzdrowić Goku i dać mu więcej E. Nie ma co się dziwić, że pozostaje wiele kwestii niewyjaśnionych.

Dlatego trzeba ostrożnie porównywać sytuacje sprzed walki z Freezerem i po walce z Freezerem. Bo ta walka to taka cezura, ktora zmienia wiele w świecie DBZ..
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Jak dla mnie, gdyby przy każdej walce były wykorzystywane smocze kule z życzeniami typu dodaj siły, bądź przywróć energie to wszyskie sagi skączyłyby się w jednym odcinku.... i raczej DB nie byłby zaciekawy, a poza tym [ ort! ] jakby w Frezer sadze dostał więcej energii to by go pokonał w pięć sekund i nie miałby się jak przemienić w SSJ
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ponieważ zostałem sam na placu boju to popiszę w samotności...

Czegoś nie rozumiem. Napisałem trochę wcześniej w poście o tym, że życzenie wypowiedziane przy Kid Buu brzmiało :
"Dende poprosił boskiego nameczańskiego smoka o NIE dodatkową energie- a przywrócenie naturalnej siły (w sumie uleczenie, nie?)"
I nikt nie odpisał nawet obelgi jakiejś... Nadal upieram się przy mojej wersji...

Powiększnie siły tak wielkich wojowników leży poza mocą smoczych kulek. Kródko mówiąc jest to nie możliwe. Wyobraźmy sobie np. Vegetę. Czego najbardziej pragnął? Oczywiście: SIŁY. Co ma robić: ZBIERAĆ SMOCZE KULKI BY JĄ OTRZYMAĆ- dla mnie bezsens.

Vegeta zamiast trenować zbierałby co roczek smocze kuleczki i powiększał swoją moc/siłe itp.

Myślę że powiększanie energii aż tak potężnych wojowników leży poza zasięgiem smoczych kul.


A Dende poprosił boskiego nameczańskiego smoka o NIE dodatkową energie- a przywrócenie naturalnej siły do jasnej ciasnej



Pozdro for Everyone. Dragon Ball peace

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 23.10.2005, 8:58
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Bo dobrze gadasz mistrzu.... masz w 100% racji, smocze kule nie mogą działać na siłę kogoś kto przwyższa potęgą ich twórcę...Tak samo było w przypadku 17 i 18, nie dało się z nich zrobić normalnych ludzi .

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
No właśnie chyba była taka akcja, że kogoś chcieli zabić przy pomocy smoka, ale ten ktoś się okazała za silny. Dobrze kojarze?

Mistrzu ma 1000000% racji. Nie można komuś dodać siły od tak. To by było bez sensu. W gre wchodziło tylko uleczenie.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
W tym temacie zastanowimy się czemu bohaterowie, nie wpadli na rozwiązania, które dla nas wydają się oczywiste. Będziemy starali się dociec czemu nie stało się tak jak my pomyśleliśmy, co stało na przeszkodzie itp.
Więc ja zaczynam:
Saga Sajan- Goku jest ciężko ranny i leczy się na statku Frezera. Kuririn spotyka Dende'go. Jak sobie przypominamy Dende przyleciał wezwać smoka. Mija kilka odcinków przybywa Piccolo, i zajmuje walką Frezera.
W tym momencie zdziwiłem się czemu Dende nie poleciał uzdrowić Goku, przecież czasu miał aż nadto. Czemu tego nie zrobił ? Odpowiedzi oczekuje od użytkowników
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Odpowiedź jest prosta - srał ze strachu

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
W tym momencie zdziwiłem się czemu Dende nie poleciał uzdrowić Goku, przecież czasu miał aż nadto. Czemu tego nie zrobił ? Odpowiedzi oczekuje od użytkowników
Temat Ciekawyi pasuje coś tu wpisać .
A więc drogi Old'zie Shatterhand'zie w Dragon Ball'u jest bardzo dużo niedociągnięć ( np: według kota nie można się było dostać na pałac wszechmogącego żadną maszyną tylko przez magiczny kij;P [pamiętamy burze i śnieżyce przez jakie przechodził Goku podciągając się na kiju] a tu nagle Bulma sobie kopciła samolocikiem na samą górę;]). Nic nie poradzimy na te niezgodności, jednak naprawde przy tak wielu odcinkach i rozmachem z jakim były one kręcona zdarzają się wpadki.. Przecież autorzy to także ludzie, a mylić się jest żeczą ludzką;P
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
zdarzają się wpadki..
Nie drogi przyjacielu. Nie nie były wpadki tylko typowe zagrania. Pomyślcie tylko. gdyby wszyscy DB sprawnie rozumowali, to seria nie liczyłaby 500 z groszem odcinków tylko ewentualnie 200 . . .

Pozdrawiam
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Dante Navaro napisał(a):
Nie drogi przyjacielu. Nie nie były wpadki tylko typowe zagrania. Pomyślcie tylko. gdyby wszyscy DB sprawnie rozumowali, to seria nie liczyłaby 500 z groszem odcinków tylko ewentualnie 200 . . .

Pozdrawiam
A mi się wydaje że dało by się pogodzić 500 odcinków ze sprawnym myśleniem

Old'zie Shatterhand'zie
Wystarczy Old (bo o ile to krócej )

Co do wydaje mi się że wraz z końcem Kami-Samy, na pałac można się już było dostać normalnie
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Saga Sajan- Goku jest ciężko ranny i leczy się na statku Frezera. Kuririn spotyka Dende'go. Jak sobie przypominamy Dende przyleciał wezwać smoka. Mija kilka odcinków przybywa Piccolo, i zajmuje walką Frezera.
W tym momencie zdziwiłem się czemu Dende nie poleciał uzdrowić Goku, przecież czasu miał aż nadto. Czemu tego nie zrobił ? Odpowiedzi oczekuje od użytkowników
Powody tego postepowania sa dwa. I nie dość, że są one jak najbardziej racjonalne, to nie da się w tym przypadku mówić o niedociągnięciu autora.
Zatem już wyjaśniam.
Po pierwsze- Dende nie był świadkiem walki Goku z Ginu, więc nie wiedział, co sie stało.
Po drugie- boharerowie nie wiedzieli o uzdrowicielskich zdolnościach małego Nameczanina:
"Vegeta(do Kuririna): Dlaczego ukrywałeś pzrede mną fakt, że ten nameczańśki bachor ma takie zdolności?!?!
Kuririn:[...]Ja wcale nie ukrywałem, my też nie wiedzieliśmy!!! Gdybyśmy wiedzieli, to goku juz dawno byłby zdrowy." (DB, t. 25, s.158)

A tak na marginesie tych powodów, to warto jednak pamietać ze trwała własnie walka z Frezerem, w której Dende sporo pomógł.
Uratował życie Kuririnowi, Gohanowi, Piccolo i Vegecie.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Dai Kaiosama napisał(a):
Saga Sajan- Goku jest ciężko ranny i leczy się na statku Frezera. Kuririn spotyka Dende'go. Jak sobie przypominamy Dende przyleciał wezwać smoka. Mija kilka odcinków przybywa Piccolo, i zajmuje walką Frezera.
W tym momencie zdziwiłem się czemu Dende nie poleciał uzdrowić Goku, przecież czasu miał aż nadto. Czemu tego nie zrobił ? Odpowiedzi oczekuje od użytkowników
Powody tego postepowania sa dwa. I nie dość, że są one jak najbardziej racjonalne, to nie da się w tym przypadku mówić o niedociągnięciu autora.
Zatem już wyjaśniam.
Po pierwsze- Dende nie był świadkiem walki Goku z Ginu, więc nie wiedział, co sie stało.
Po drugie- boharerowie nie wiedzieli o uzdrowicielskich zdolnościach małego Nameczanina:
"Vegeta(do Kuririna): Dlaczego ukrywałeś pzrede mną fakt, że ten nameczańśki bachor ma takie zdolności?!?!
Kuririn:[...]Ja wcale nie ukrywałem, my też nie wiedzieliśmy!!! Gdybyśmy wiedzieli, to goku juz dawno byłby zdrowy." (DB, t. 25, s.158)

A tak na marginesie tych powodów, to warto jednak pamietać ze trwała własnie walka z Frezerem, w której Dende sporo pomógł.
Uratował życie Kuririnowi, Gohanowi, Piccolo i Vegecie.

pozdrawiam
Ale w momencie kiedy uratował Gohana mógł się udać z Kuririnem do Goku..... czyż nie ?
Ale już chyba lepiej niż ty opisałeś, to się nie da
No ale wy podajcie może wasze przykłady co zauważyliście........
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Zgadzam się z Franqey'em (xywki chyba nie przekręciłem, co?...). Dendi się po prostu bał ruszyć z miejsca. Pamiętacie walkę z Saiyanami w Saiyan Saga? Gohan stał jak kołek (na początku), podczas gdy wokół trwała ostra walka. Poza tym mógł być przecież bardziej potrzebny przy walczących. Jakby odleciał uzdrowić Goku, w tym czasie ktoś mógłby potrzebować pomocy (MEDIIIIC!!!!).
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Wydaje mi się, że ten temat jest prawie taki sam jak - TEN.Przynajmniej rozprawia się o tym samym. tam, dlaczego są tacy głupi że nie pomyśleli, a tu, dlaczego nie pomyśleli...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Połączyłem temat

Wracając do postawy Dendego. Troche go rozumiem, strach mógł go sparaliżować, w końcu Freezer jednym ciosem mógł go zlikwidować, więc próba przemieszczenia się w inne miejsce mogła zakończyć się śmiercią.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Ci w zaświatach mogliby poczekać tam jeszcze trochę na nowy zestaw kulek za pare latek.
A to czasem nie było tak, że kule mogły wskrzeszać ludzi, którzy zmarli (zgineli) max rok wcześniej?

No właśnie chyba była taka akcja, że kogoś chcieli zabić przy pomocy smoka, ale ten ktoś się okazała za silny. Dobrze kojarze?
Chcieli zniszczyć Saiyan lecących na ziemie.

A więc drogi Old'zie Shatterhand'zie w Dragon Ball'u jest bardzo dużo niedociągnięć ( np: według kota nie można się było dostać na pałac wszechmogącego żadną maszyną tylko przez magiczny kij;P [pamiętamy burze i śnieżyce przez jakie przechodził Goku podciągając się na kiju] a tu nagle Bulma sobie kopciła samolocikiem na samą górę;]).
Ale przecież to było wyjaśniane... Bo dookoła była wytoczona bariera, która została zdjęta...
Co do wydaje mi się że wraz z końcem Kami-Samy, na pałac można się już było dostać normalnie
..., mi się wydaje, że po prostu [ ort! ] wszechmogący utrzymywał bariere swoją mocą.

akby odleciał uzdrowić Goku, w tym czasie ktoś mógłby potrzebować pomocy (MEDIIIIC!!!!).
Dałeś mi pomysł na gre typu MoH w stylu DB .
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Dałeś mi pomysł na gre typu MoH w stylu DB Razz .
Jak tak sobie pomyślę, to jest dobry pomysł!



Już sobie wyobrażam te walki za pomocą KI a nie broni palnej! Genialnie byłoby zobaczyć KAMEHAME z first person perspective...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Głupota bohaterów
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook