Forum Dragon Ball Nao

» Gejsze

Broker
Ziemianin
Ziemianin
Broker
Dni na forum: 7.076
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Co onich sądzicie?? I kim według was były. Bo słyszałem już wiele śmiesznych teorii
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Dziewczyny, które łagodziły dzień facetom. Po pierwsze robiły herbatki na swój sposób itp. A to, że nieraz wzbogacały się na utracie cnoty to ich problem. A po drugie nie można brać ich za prostytutki!

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez eMate: 20.04.2008, 21:25
Robert__15 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Robert__15
Dni na forum: 7.005
Posty: 58
Skąd: PL
eMate widze że wiesz co nieco na temat gejsz.Może powiesz nam coś więcej na ich temat:>? Ja zabardzo nie wiem [ ort! ] kim były!Wiem tylko że lubiły sex. Tak jak to powiedział eMate
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
eMate nie tak dawno temu napisał(a):
Dziewczyny, które łagodził dzień facetom.
I to jest najprostsza charakterystyka gejsz. Chociaż osobiście trochę się dziwię, że samuraje, nieprawdopodobnie wręcz poważni, wychowani na ślepo posłuszne maszyny do zabijania, potrzebowali jeszcze jakiejś rozrywki. W ogóle dziwię się, że oni byli w stanie się zestresować, a później... ehem... zrelaksować.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Broker
Ziemianin
Ziemianin
Broker
Dni na forum: 7.076
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Ale wy to macie zdanie o tych kobitkach:) No w pewnym sensie to tak ale oprócz tej strony ,,sexi'' były to bardzo wykształcone kobiety
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Coś wam sie chyba w mózgach do reszty poprzewracało: gejsza to nie dziwka. Gejsza to DAMA do towarzystwa, która robiła herbatki, śpiewała i z którą można było neutralnie pogadać na jakimś przyjęciu, z reguły prywatnym.

A co faceci potem na tych przyjęciach wymyślali to już inna sprawa
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Japonia zawsze była bardzo szowinistycznym krajem. Kobieta zawsze musiała podporządkować się mężczyźnie, często służyła mu jedynie jako narzędzie do... ehem... zaspokojenia potrzeb seksualnych tudzież przedłużenia rodu. Jednak zarówno wśród samurajów, jak i wśród ninja były również kobiety, które w dodatku miały trudniejszy trening niż mężczyźni (taka kobieta-ninja musiała oprócz sztuk walki bez i z bronią (miecz, halabarda, włócznia, sztylet, łuk, broń rzucana i prymitywna broń palna), umiejętności skradania się, nawigacji, znajomości geografii i osiągnięcia skrajnej wytrzymałości fizycznej i psychicznej musiała również przejść trening gejsz i poznać tajniki sztuki miłosnej).

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
z tego co ja slyszalem to byly japonskie sluzace wlasnie do towarzystwa rozrywki a wierczorami do seksu, ale nie traktowano je jakos niewolnice tylko jak normalne kobiety.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Właśnie. To było trochę jak z kobietami u Arabów i/lub muzułmanów (nie znam się na tym zbyt dokładnie).

EDIT: VETO, VETO, VETO!!! Cofam wszystko, co złego powiedziałem lub napisałem o gejszach. One faktycznie tylko rozmawiały, śpiewały, grały na instrumentach i tańczyły, w międzyczasie podając herbatę. W żadnym bądź razie nie były wszetecznicami.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Ja słyszałam, ze to były po prostu damy do towarzystwa. ładne mają stroje a te ich twarze. Zupełnie jak te lalaeczki z orcelany. takie mam wrażenie.

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Gejsze to takie panie do towarzystwa. Z klientami rozmawiają, bawią się, chodzą na spacery. Jeśli chodzi o sex, to czasem udzielają też i takich usług, ale głównie są do towarzystwa.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Gejsze to przede wszystkim bardzo wykształcone kobiety - ich trening trwał od najmłodszych lat, dzień w dzień. Były w połowie żonami, były trochę kochankami i trochę przyjacielem. Co do seksu to nie sądze - Najwyżej dla swoich opiekunów, a i to baaaaardzo rzadko. Szczerze mówiąc Gejsze nie były zdolne do miłości, przynajmniej te prawdziwe.

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Gejsza to ktoś uprawiający jakiś rodzaj sztuki, można by [ ort! ] rzec artystę. Tak jak napisał Szarak, są to kobiety bardzo wykształcone. Gejsze to mistrzynie sztuki, przechodzą długotrwałe szkolenie w tańcu, muzyce, poezji. Do zadań gejszy należą m.in. zabawianie klijenta za pomocą tańca, rozmowy, śpiewów czy muzyki. Są mistrzyniami w parzeniu herbaty (cała ceremonia). Potrafią też genialnie układać kwiaty. Gejsze to nie prostytutki! Prostytutki to całkowicie odmienna grupa zawodowa w tej kulturze. Choć nie powiem, gejsze miały znaczną swobodę życia seksualnego...

Ciekawostka: Początkowo w Japonii gejszami zostawali wyłącznie mężczyźni, dopiero z czasem do tego "zawodu" dołanczały kobiety, a obecnie gejszami zostają wyłącznie one. To tak na marginesie.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
Jak można porównywać gejsze do prostytutek? jak już zauważył Mistrzu prostytutki to całkowicie odmienna grupa!!
przede wszystkim na gejsze niewielu było stać - chodzi o towarzystwo, nie o ciało. taka kobieta miała tylko umilać czas mezczyżnie, przede wszystkim inteligentną konwersacją, tańcem, śpiewem i całą masą innych rzeczy. A to, czy kończyło się to w łóżku - zależało tylko i wyłącznie od samej gejszy!!!
kobiety te były i zresztą nadal są bardzo poważane w Japonii!!!

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jak można porównywać gejsze do prostytutek? jak już zauważył Mistrzu prostytutki to całkowicie odmienna grupa!!
Zgadzam się w 100%. Te dwie grupy można łatwo odróżnić, m.in. po stroju. U gejsz obi - czyli ten szeroki pas jest gładko zawiązany, a u japońskiej prostytutki z przodu tworzy coś w rodzaju kokardy.
Jeśli ktoś interesuje się tym, to gorąco polecam książkę "Wyznania Gejszy" Arthura Golden'a. Filmu nie oglądałam, ale książka jest super. To prawdziwa skarbnica wiedzy o gejszach i dawnej Japonii.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Laru-chan napisał(a):
Jeśli ktoś interesuje się tym, to gorąco polecam książkę "Wyznania Gejszy" Arthura Golden'a. Filmu nie oglądałam, ale książka jest super. To prawdziwa skarbnica wiedzy o gejszach i dawnej Japonii.
W Japonii premiery filmu nie było, ponieważ ludność stwierdziła, że książka jest zakłamana i nie chcą oglądać ekranizacji. A gejsza, na podstawie której opowiadań Arthur Golden napisał książkę (Mineko Iwasaki), powiedziała, że autor całkowicie źle zrozumiał jej słowa. Dla sprostowania wydała kilka lat później ksiażkę swojego autorstwa "Gejsza z Gion".
Ja osobiście czytałam obydwie książki, i "Gejsza z Gion" jest o niebo lepsza.

Po to jest dział o literaturze japońskiej, żeby w nim pisać, kurde!
SoheiMajin Gotenks

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wiecie co znaczy słowo Gejsza?Pochodzi ono z połączenia dwóch znaków kanji 芸 (czyt.gei,co znaczy mniej więcej "sztuka") i 者 (czyt.sha,co znaczy "osoba").Tak więc słowo 芸者 (czyt.Geisha) można przetłumaczyć jako "artystka".Jak więc sama nazwa wskazuje Gejsze zajmowały się artystycznym umilaniem czasu swoim klientom.Tańczyły dla nich,grały na shamisenie,zabawiały rozmową.
Dlaczego więc niektórzy nie rozróżniają ich od prostytutek?To wina japońskich dziwek.Gdy w 1945 roku Japonia przegrała wojnę na Pacyfiku zaczęła się amerykańska okupacja tego kraju.Amerykańscy żołnierze w chwilach wolnych od służby lubili umilać sobie czas w domach publicznych.Japońskie prostytutki ,by przyciągnąć klientów ,wmawiały amerykańskim żołnierzom,że są Gejszami,a naiwni Amerykanie im wierzyli.Po czym wracali do siebie do kraju i wszystkim opowiadali,że spędzili noc z Gejszą.I ot cała historia.[/img]
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Gejsze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook