Forum Dragon Ball Nao

» Obcy kontra Predator

Strony:   1, 2

co jest lepsze

co jest lepsze
Predator 60,00% 15 60,00%
Obcy 40,00% 10 40,00%
Wszystkich głosów: 25
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 4.925
Posty: 114
dla mnie zawsze górą będzie predator, dlaczego?
1 nigdy nie lubiłem obcego dlatego że się go bałem jak byłem mały
2 obcy to zwierze, może i myślące ale to zwierze
3 predator to urodzony myśliwy bardzo inteligentny, silny
3 jest wyposarzony w super bronie ( najlepsza jest ta włucznia składana)
4 poza tym jak by mu coś nie wyszło zawsze może odpalić to cacko na ręce a w tedy to już hoho
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 29
Dni na forum: 5.330
Posty: 186
Skąd: West City
Freeman napisał(a):
4 poza tym jak by mu coś nie wyszło zawsze może odpalić to cacko na ręce a w tedy to już hoho
A jak by ktoś chciał zabić obcego "ręcznie" (bez skojarzeń ;]) to najwpierw by padł obcy a potem myśliwy bo by sie spalił ;]

ja oddałem swój głos na Obcych dlatego, że jak wyszedł ten film to była jakaś nowość ;] ale czy to było zwierze? hmm tu bym się zastanawiał, obcy zachowywali się raczej jak myśliwi, czekali i się czaili na ofiare

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 5.057
Posty: 1.031
Ja tam zawsze dażyłem większą sympatią (?!?!) Aliena. Głównie dlatego, że samo jeden potrafił zeżreć całą (niemal- kota nie liczę ) załogę Nostromo. Klimat filmów o obcych przypadł mi bardziej do gustu, niż napażanie się po dżungli. Swoją drogą dlaczego Predator przyleciał do.... no do dżungli, a nie do tej piramidy. I dlaczego przez tysiące lat piramida była nieodwiedzana? Predatory są długowieczne? Poza tym po obejrzeniu [ ort! ] Aliena i AvP dochodzę do wniosku, że UFO, które znalazła załoga Nostromo należało do Predtorów (pilot mógł być po prostu wynajęty)! Tak czy inaczej wolę Aliena. Za całokształt (do tego od Kubrika wyszedł...).
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 28
Dni na forum: 4.887
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Alien to nestia choć inteligentna ale bestia. Działa sprytnie ale ludzie kiedy się poją wtedy przestają być sprytni i nie zawsze się im udawało. Preddator się nie boi Aliena wręcz to powinno być odwronie bo nawt w komiksie był standardową zwierzyną dla predatora.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 5.057
Posty: 1.031
Predator nie boi się Aliena, bo widzi CAŁE spektrum promieni świetlnych (czy jak sięto tam nazywa...). W każdym razie po prostu nie ma dla niego ciemności, widzi promieniowanie cieplne, ma zajedwabisty słuch itd dzięki technologii. Gdyby Space Marines mieli takie zabawki, też by się Aliena nie bali. Co prawda Predatory musięli najpierw WYNALEŹĆ te wszystkie bajery, ale Alien swoje WYKSZTAŁCIŁ w toku -przyspieszonej zapewne- ewolucji. POnadto, jeśli Pretatory ścigali Alieny, to one musiały być dobre, żeby się nimi najlepsi łowcy kosmosu zainteresowali, nie?
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 28
Dni na forum: 4.887
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
A tak na przykład [ ort! ] myśliwi polują na zwierzęta bo są źli albo dobry a zwierzyna odwronie? Bo mi się wydaje że Predatory tak właśnie patrzą na obcych, inna sprawa że patrzą też niekiedy i na ludzi. A co do tych cudeńek technolohicznych to jak znam życie to Japonczycy już nad tym pracują
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 4.925
Posty: 114
Predator nie boi się Aliena, bo widzi CAŁE spektrum promieni świetlnych (czy jak sięto tam nazywa...). W każdym razie po prostu nie ma dla niego ciemności, widzi promieniowanie cieplne, ma zajedwabisty słuch itd dzięki technologii.
Jestem przekonany że nie tylko predator widział w ciemności i miał zarąbisty słuch.Obcy też widział w ciemności, był bardzo zwinny, zwinniejszy od predatora no i na pewno [ ort! ] węch był jego atutem.Podsumowując uważam [ ort! ] że predator w cale nie miał łatwo
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 31
Dni na forum: 5.409
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Temat poruszający wspomnienia... Czemu? Jako wczesny nastolatek zbierałem różnego typu przedmioty i fascynowałem się dziwnymi rzeczami. Jedną z nich były komiksy i oczywiście filmy s-f. Jeżeli chodzi o temat Łowców i Obcych, mogę ze spokojnym sumieniem stwierdzić ,że jestem "starym wyjadaczem chleba" i z "niejednego pieca chleb jadłem". Niejednokrotnie oglądałem serię i obcych, i łowców, tak samo "AvsP". Powiem tyle: Ja zdecydowanie stawiam na Predatora. Kto nie wie dlaczego - kieruję go do lektury komiksów. Dawniej historie owych kreatur przedstawiane były na łamach "Dark Horse", potem "Top Komiks", "Mega komiks", czasem jako wydania specjalne. Przedstawię sytuację realnie - przeważnie Predator jest Łowcą, Obcy jest ofiarą, zdobyczą. Jeden wyszkolony predator jest wart bardzo wielu obcych. Obcy rozwalił załogę Nostromo. Jeden predator potrafił zabić 8 doskonale wyposażonych żołnierzy przyszłości (cross-over "Predator vs. Sędzia Dredd" Mega komiks nr3/200), ranić 2 wojowników, zniszczyć dwa droidy (odporne na jego tradycyjne bronie) i przyjąć sześć kul na gołe ciało. Dopiero wtedy popełnił samobójstwo.
W bezpośredniej walce pojedynczy Obcy nie ma szans z Łowcą. Doskonale przedstawiają to takie utwory jak "AvsP : Wojna" (nr 4/99) i tym podobne. Nie ośmieszam obcych, cenię ich ostre jak igły zęby, pazury niczym brzytwy i ogony niczym sierpy ale... Prawda jest taka, jaka jest. Dla obcych ludzie są ofiarą, a obcy ofiarą dla Łowców. Niezapomniane są sceny w których kilkunastu wyszkolonych Predatorów wyrusza na planetę robali (Cel: Królowa). Walka to żywioł Łowców. Kochają to. Dlatego są m.in. odpowiedzialni za rozprowadzenie robali na różne planety galaktyki.
Obydwie rasy są piekielnie silne. Alien jest błyskawiczny, posiada wrodzone instynkty. Łowcy posiadają siłę, odporność, a sumując to z techniką - wynik doskonały. Niektórzy mówią - "Predator jest słaby" - oznacza to ,że nie znają się na rzeczy. Polecam zajrzeć do "Aliens versus Predator vs The Terminator" (świetny cross-over FunMedii i Dark Horse; nr 1/2002). W tymże opowiadaniu spotyka się Ripley (posiadająca geny Obcego i jego siłę) z Predatorem. Obydwoje są bez zbroi, bo Łowcy mieli wobec jej plany. W wyniku nieporozumienia Ripley z całej siły uderza Łowcę w splot słoneczny (pamiętajmy o sile obcego!). Ten po przyjęciu ciosu patrzy na nią z politowaniem, wciąż patrząc z góry. Bierze ją na barana i siłą zabiera do umówionego miejsca (cyt. Ripley: "Niech cię szlag, ty wstrętna poczwaro!"). Predator jest piekielnie silny, tyle ,że nie ma wrodzonych broni (ogon, zęby, kwas zamiast krwi). Uzupełnia to techniką , do której ma prawo. Wiadomo ,że to wyższa cywilizacja. Okej kończę bo się zagalopowałem...
Fanom powyższych stworów polecam wydawane niegdyś komiksy. Głównie wychodziły w przedziale czasowym 1999r - 2002. Najciekawsze są mieszanki, takie jak "Superman vs. Alien" (3/99r). Przedstawiają one wyjątkowe istoty jak: Gigant (rodzaj obcego), czy damską wersję Predatora ("Mindhunter" 03/01).
Aliens vs. Predator ---> 0:1
Pozdrawiam serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
S1mon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
S1mon
Wiek: 29
Dni na forum: 4.962
Posty: 62
Skąd: Wałbrzych
Predator moim zdaniem jest lepszy fajniej wygląda i w ogóle ,jego kosmiczne bronie .Obcy też zostali fajnie wymyśleni ,ale w filmie lepiej zostali przedstawieni Predatorzy .

[img50.imageshack.us/img50/5836/gok51copyykv3.jpg]
Podziękowania dla moich małpeczek Avensusa i Ematiego Dziubasy !!!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 33
Dni na forum: 5.349
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Obcy - po pierwsze wyglądają bardziej wiarygodnie
po drugie - wygląda groźnie a nie śmiesznie
3- jest bardziej dopracowany zarówno jako pojedyńczy organizm jak cały rój
4- filmy są znacznie lepsze [ ort! ] i twożone przez wybitnych twórców
5- są pozbawione honoru a jedyne czym się kierują to natura
6- przeciwnicy obcych są ciekawsi
7- byli w stanie zabić Ripley a predator Arniego nie
8- filmy są bardziej klimatyczne i występują w nich lepsi aktorzy
9- seria zaczęła się psuć na 4 części ( i to nieznacznie ) a u predatora na 2
10- bo Ja tak mówię

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 31
Dni na forum: 5.184
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
franqey napisał(a):
3- jest bardziej dopracowany zarówno jako pojedyńczy organizm jak cały rój
Jeżeli mowa o wyglądzie, to w każdej części wyglądał inaczej.

Predatory są długowieczne?
Tak.

Ponadto spotkałem się z tekstami, że Predatorzy wychodowali Alien'ów, aby ich polowania były jak najlepsze.

Dla mnie jest to ciężki wybór, obie produkcje jak i rasy darzę szacunkiem oraz podziwem. W Alienie 1 raz widzimy obcego na spokojnie dopiero w 2 części i to królową. Nie było scen brutalnych itp. Z Predatorem nie ma tego problemu, w 1 części go widzimy jak i mamy nawet przyjemność zobaczyć na początku całkiem przyjemną scenerię .

2 sprawą jest klimat i miejsce akcji.
Alien:
1. Statek nostromo-niezły klimat i świetne miejsce dla naszego stworka.
2. Kolonia-również można wczuć się w klimat strachu przed całą armią naturalnych rzeźników.
3. Planeta Więzienie-opuszczona planeta, stare więzienie, garstka ludzi i 0 broni. Nowy, szybszy i odważniejszy gatunek.
4. Stacja Naukowa? - Tam już klimat został troszeczkę przyciemniony, ale akcja niezła.

Predator:
1. Jungla [wtf?!] - Początek jest niezły, niestety później już kiepsko, to niby ma być? Kosmiczny myśliwy skaczący po drzewach jak małpa? To by się bardziej nadawało do Apocalipto.
2. Miasto - nie bardzo pamiętam...

Zwycięża Alien .
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 33
Dni na forum: 5.349
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Cyceron napisał(a):
Jeżeli mowa o wyglądzie, to w każdej części wyglądał inaczej.
Dzięki bogu ja też nie wyglądam jak np. ty. Wydaje mi się że to akurat dodaje autentyzmu tym stworzonkom.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 26
Dni na forum: 4.536
Posty: 72
Obydwa filmy są spox,choć Predator jest jak dla mnie lepszy.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Obcy kontra Predator
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook