Forum Dragon Ball Nao

» Neonazizm, w Polsce i na świecie

Strony: 1, 2  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Neonazizm. Z definicji nowy rodzaj nazizmu, ruchu politycznego stworzonego przez Hitlera, który go opublikował w książce „Mein Kampf”. Główne założenia nazizmu? – antysemityzm, rasizm, nacjonalizm…
Preferowanie poglądów nazistowskich jest w Polsce zakazane.
Art. 13.
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, tekst ujednolicony po zmianie z 11 września 2003 r. (Dz. U. Nr 179 z 20 paźdz. 2003r., poz. 1750):
Art. 256.
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
A jednak w Polsce działa wiele takich organizacji. Najsłynniejsza to Blond&Honour Polska. Ugrupowania neonazistowskie zamordowały od 1989 roku do 2005 38 osób, a ponad 100 okaleczyły.
Mimo tak wielkich szkód, jakie wyrządziły nazistowska Rzesza Polsce, członkowie grup neonazistowskich, dogadują się świetnie. Działają prężnie. Największy odcisk na świecie neonazizmu dotyka RFN, Rosję i Anglię. A co wy sądzicie o neonazizmie w Polsce? Tolerujecie go, czy nie?


Mój komentarz do tematu:
Nienawidzę. Nienawidzę nazizmu, ludzi gloryfikujących ten ustrój polityczny, jej twórców. Jestem wstrząśnięty tym, że takie… takie coś, by nie użyć słów wulgarnych, działa w Polsce. Ich dziadkowie walczyli, by tego nie było. Oni walczą, by to w Polsce zaistniało. Jestem zaszokowany. Negują istnienie obozów hitlerowskich, komór gazowych, masowych rozstrzeliwań. Witają się słowami „Ave SS, have a nazi day!”, krzyczą swoje poglądy, tatuują sobie swastykę, biją, rabują. Gdy widzą jakiegoś obcokrajowca, wpadają w szał, ubliżają mu. Nienawidzę takich ludzi. Po prostu ich z całego serca ich nienawidzę. Kropka, takie jest moje zdanie.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
Ideologie którę opierają sie na nienawiści do drugiego człowieka zmierzają do nikąd i nie mają prawa istnieć, a neonazizm jest jedną z nich. Neonazizm jest mi bardzo bliski i w sumie znam go bardzo dobrze od podszewki. A mianowicie w LA jest dużo takich grup i jeżeli mieszkasz blisko czarnego getta, to albo dajesz się !? czarnuchom (nie dosłownie) albo wstępujesz do organizacji neonazistowskiej. Większość normalnych gości wybiera to drugie, bynajmniej ja tak zrobiłem. Kto oglądał American History X wie jak jest. W moim przypadku sytuacja wyglądał dziwnie, gdyż mój wujek (u którego mieszkałem) popierał to i sam mi mówił, że żaden człowiek nie może bać się wyjść na własną ulicę (nawet w tym filmie był taki cytat). Nie miałem wytatuowanej swastyki i nie robiłem takich rzeczy jak w American History X, ale zadawałem się z takimi ludźmi, choć głównie z przymusu i ze strachu przed tym, że jeżeli coś mi się przydarzy nie będe miał się z tym do kogo zwrócić. Zresztą tam wszyscy biali trzymają razem i nawet jak byś miał inne poglądy, to i tak trzeba by być głupcem żeby nie trzymać ze swoimi. Tam czarni nienawidzę białch, a neonazim w tamtych stronach traktowałbym racej jak pewną formę obrony, choć to i tak droga do nikąd. No ale cóż poradzić, to tak jak w więzieniu, jeżeli nie trzymasz ze swoimi - jesteś nikim. Dzięki Bogu kilka lat temu mój wujek się z tamtąd wyprowadził i nawet gdybym wrócił do USA nie przyjdzie mi tam mieszkać.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Fenix Fable: 02.11.2006, 16:42
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Ja tam nic nie mam do nazistów.
Moja ulica to nazi ulica... od małego widziałem jak biegają głąby wydziarane krzyżami szczęścia (sfastyki) i nie jest mi to obce, fakt, że troche na mnie przeszło, nie lubie punków, metali (chociaż sam nie wiem czemu), jude (świecą oczami, mają kase, a udają poszkodowanych), sk8cików (wszyscy to mitomani i m.in. dlatego rzuciłem ten styl). Do czarnych nic nie mam i innych kolorowych.

Fable, a myślałem, że to biali zawsze na czarnych, a nie czarni na białych...
No cóż polskę też to czeka... kilkadziesiąt lat i u nas będzie pełno gangsta niggersów biegać po ulicach...

I pomyśleć, że chciałem kiedyś sie do LA wyprowadzić...
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
Fable, a myślałem, że to biali zawsze na czarnych, a nie czarni na białych...
Czarni nienawdzą białych za to że biali ich nienawidzą (w końcu to biali wszystko zaczeli). Lecz głównie chodzi im o to, że białych nic nie obchodzi ich los. Czarny z getta nie pójdzie do normalnej pracy, bo nikt takiego nie ztrudni. W końcu nie dość że nie ma żadnego wykształcenia, to jeszcze najczęściej jest z wyrokiem. A dlaczego nie ma wykształcenia? proste, żaden czarny nie kończy szkoły, bo tego co tam go uczą nie przyda mu się na ulicy, a jeżeli nic nie będzie o takowej wiedział - zginie. Czarni są pozostawieni w gettach na pastwę losu i dzięki gangom sami się wybijają. Widocznie żądowi USA jest to na ręke. Żaden prezydent Stanów Zjednoczonych nic nie zrobił dla czarnej ludności w gettach, dlatego w LA sytuacja wygląda tak fatalnie.

No cóż polskę też to czeka... kilkadziesiąt lat i u nas będzie pełno gangsta niggersów biegać po ulicach...
Możesz spać spokojnie nam to nie grozi.

I pomyśleć, że chciałem kiedyś sie do LA wyprowadzić...
Wyprowadzaj się, ale trzymaj się z daleka od Campton, Long Beach i Engle Wood. Wież mi, wyjdzie ci to na zdrowie.

Precz z nazizmem
Pospisuję się rękami i nogami.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Fenix Fable: 02.11.2006, 17:41
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Neonazizm, właściwie nazizm, mają zapoczątkowania w XIX wieku. Wszystko zaczeło się od publikacji Nitsche'go głoszącej, że człowiek dzieli się na nadczłowieka i człowieka. Nadludzie, według niego, byli to ludzie, którzy nie wykazywali wegetacji w życiu i nie byli podlegli obowiązującym normom społecznym, ludzie, którzy w kwestii osiągniecia danego celu, nie zawahali się do poświęcenia ludzkiego życia. Zaś sami ludzie, byli prostymi, egzystującymi istotami, wegetującymi i pozbawionymi sensu w życiu. Z tych oto założeń narodziła się ideologia faszyzmu, a w konsekwencji pózniejszego nazizmu. Uważam ją za coś obrzydliwego, wedle moich uznań, zresztą także praw konstytucyjnych każdy ma prawo do życia i równości. Nie można kogoć skazywać na śmierć czy na prześladowania, ze względów na kolor skóry,wyznanie czy też obywatelstwo. Co do osób, które prezentują to w świetle dzisiejszych lat, uważam ich za debili, którzy albo świadomie, albo też z niedouczenia zapominają, co przyniósł nazizm polakom,w czasie drugiej wojny światowej. Ciekawostka: Swastyka, która jest symbolem nazizmu jest połączeniem dwóch symboli boga słońca (a także władzy wodza azteckiego) zwanych fastusami. Precz z nazizmem.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Nie mogę powiedzieć, że nienawidzę nazistów, ponieważ nie miałem styczności "oko w oko", ale z tego co wnioskuję z nauki historii i z wiedzy ogólnie zebranej w szzególności z książek i telewizji sądzę, że mają raczej chore poglądy. Myślą, że są lepsi, że są nadludźmi, bo tylko oni dostrzegają jakieś tam prawdy. Nienawidzą kolorowo skórych ludzi i zdaje się religi (nie tylko chrześcijańskiej?). Nie podoba mi się taki styl bycia i wglądu na świat i społeczeństwo. Nie lubię rasistów, a ponieważ wiąże się to raczej z naizmem to można uznać, że nazistów także nie lubię. Precz także z faszyzmem

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Tytułem wstępu muszę nadmienić, iż jedno z Twych zdań, Szarak, mnie dobiło. Mianowicie:

Szarak napisał(a):
Tolerujecie go, czy nie?
Czy tolerujemy? Pytanie powinno brzmieć raczej "jak bardzo jesteście przeciw?". W mym odczuciu ze świecą szukać kogoś forum, kto by to popierał czy też nie negował neonazizmu (prawdopodobnym jest, że jeśli takowi są i tak się nie przyznają). W mym odczuciu spuścizna Hitlera jest jedną z najgorszych rzeczy na świecie (obok wojen, gwałtów i produktów z Biedronki - właściwie nazizm z dużą intensywnością do wojen - w stylu partyzanckim - doprowadza). Niestety, nazizm musi mieć swoje przejawy nawet w czymś takim jak piłka nożna…

Co można z tym zrobić? Może trzeba było jednak wybić wszystkich Niemców - to i by Polska większe terytorium teraz miała jak i nikomu do łba by faszyzm nie przyszedł…
(proszę nie traktować tego całkiem serio… )

Tak czy inaczej, naziści tępią „podludzi” – lecz to właśnie oni nadają się do tego, by być tak nazywanymi, uciekając się do niczym nie uzasadnionej przemocy i chęci zabijania w imię swoich wygórowanych i chorych ambicji („oczyścimy świat”).

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
doctor_slums Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
doctor_slums
Wiek: 31
Dni na forum: 6.374
Posty: 38
Skąd: Murzynko
mój tata mówi [ ort! ] że rzydokomóna i masarnia to gnuj
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Czy tolerujemy? Pytanie powinno brzmieć raczej "jak bardzo jesteście przeciw?". W mym odczuciu ze świecą szukać kogoś forum, kto by to popierał czy też nie negował neonazizmu (prawdopodobnym jest, że jeśli takowi są i tak się nie przyznają).
Ja nie mam [ ort! ] nic przeciwko nim.

Ja tam nic nie mam do nazistów.
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
Ja nie mam [ ort! ] nic przeciwko nim.
A jakby przyszli do ciebie w nocy i kolbami w drzwi załomotali to już byś miał?
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
A jakby przyszli do ciebie w nocy i kolbami w drzwi załomotali to już byś miał?
Zapomniałem dodać, jeżeli oni nie mają nic do mnie to
Ja nie mam [ ort! ] nic przeciwko nim.
Chociaż muszę przyznać, że chłopaki mają nasrane, ale nie są źli. Najbardziej wporządku nazi jakiego znam, to koleś z treningów ode mnie. To prawda, że jeżeli widzi się kolorowego, albo co i od razu [ ort! ] za szable to troche przegięcie.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Na początku kilka słów wyjaśnień.
Nazizm to nie rasizm. Bo odniosłem z tej dyskusji wrażenie, że oba pojęcia są sobie równoznaczne.
Nazizm to nic innego jak narodowy socjalizm, a więc w gruncie rzeczy, stworzona przez Hitlera niemiecka wersja włoskiego Faszyzmu.
Nazizm, jako ruch społeczno- polityczny, musiał zawierać własny przekaz. A im bardziej był on radykalny, tym lepiej. W czasie i miejscu, w którym powstawał, radykalizm był bardzo atrakcyjny.
Rasizm stanowił więc "tylko" jeden z elementów nazizmu. Obok niego były, między innymi, neopoganizm, odrzucenie tradycji demokratycznych(co w konsekwencji stworzyło z Niemiec państwo totalitarne), ale jednocześnie wprowadzenia nowoczesnej(jak na tamte czasy) i skutecznej polityki socjalnej.
No dobrze...tyle słowem wstępu.
Jakie jest moje podejście do nazizmu/neonazizmu?
Jestem jak najbardziej przeciwny. Nie tolerowałem, nie toleruję i tolerować nie będę. Więcej, uważam ten ruch za jedną z największych pomyłek ludzkości.
Ten ruch nie prowadzi do nikąd. On prowadzi do zguby. Przykład, jaki daje WW II jest chyba wystarczająco przemawiający…
A współcześnie?
Niestety nazizm ma wielu fanów. Choć może oni sami nie są tego do końca świadomi. Ale fakty są faktami. Skrajnie prawicowe organizacje, głównie młodzieżowe, mają charakter nazistowski. A co gorsza próbują go ukryć pod hasłami obrony tradycji, czy wręcz patriotyzmu. Patriotyzmu, z którym nazizm nie ma nic wspólnego.

Światopogląd oparty na tej ideologii uważam za objaw nabytego, skrajnego wręcz, debilizmu.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.486
Posty: 37
Skrajnie prawicowe organizacje, głównie młodzieżowe, mają charakter nazistowski. A co gorsza próbują go ukryć pod hasłami obrony tradycji, czy wręcz patriotyzmu. Patriotyzmu, z którym nazizm nie ma nic wspólnego.
Podniosłeś mimochodem, Dai Kaiosama, niezmiernie ciekawą kwestię – polskich organizacji narodowych. Zjawisko i specyfika stowarzyszeń nacjonalistycznych, które odwołują się do dorobku dwudziestolecia międzywojennego, tj. do tradycji endecji (Narodowa Demokracja) i narodowych radykałów, jest warta bliższej uwagi.

Nie sposób deliberować na ten temat bez uprzedniego zaznajomienia się z historią ruchu narodowego i zajęcia stanowiska w tej sprawie. Za ojca nacjonalizmu polskiego uchodzi Roman Dmowski. Postać nad wyraz kontrowersyjna i wyrazista, której myśl i spuścizna pobudzają do dyskusji szerokie audytoria. Pozwolę sobie pominąć przybliżanie jego sylwetki, wychodząc z założenia, że jest to persona Wam znana. Dmowskiego jednoznacznie ocenić nie sposób. Osobiście mam doń ambiwalentne odczucia – estyma miesza się z wielkim krytycyzmem. Ze smutkiem muszę jednak na początku skonstatować, że rola i postać Dmowskiego jest powszechnie deprecjonowana. Nazwisko Dmowskiego właściwie nie funkcjonuje w społeczeństwie, w odróżnieniu od jego wielkiego antagonisty Józefa Piłsudskiego. Stwierdzam jedynie fakt, nie zamierzając póki co zagłębiać się w „odwieczną” debatę „Dmowski czy Piłsudski”. Z autopsji mogę świadomie wyartykułować, iż dyskredytowanie Dmowskiego ma m.in. miejsce w edukacji. Podręczniki szkolne minimalizują jego rolę, lapidarnie wzmiankując o dokonaniach lidera Narodowej Demokracji. Można odnieść nieodparte wrażenie, że przy Piłsudskim Dmowski nie zrobił właściwie nic.

Nie postuluję gloryfikowania Dmowskiego, apeluję jedynie o dozę obiektywizmu. Prawda jest bowiem taka, że Dmowski dokonał czegoś z wszech miar godnego powinszowania – rozbudził mianowicie świadomość narodową Polaków. Konsekwentnie, krok po kroku, skłaniając się ku pragmatyzmowi. To fundament. Myśl Dmowskiego na niwie pogłębiania świadomości narodowej zasługuje na aprobatę. Dmowski cementował i integrował Polaków, uświadamiał im pryncypialny charakter interesu narodowego, objaśniał im szereg powinności.

Mierzić może również imputowanie Dmowskiemu megalomanii narodowej. Zarzut ten zupełnie mija się z prawdą, bowiem Dmowski mocno, jak nikt przedtem, godził rodaków ostrzem krytyki. Piętnował polski charakter narodowy – rugał bierność, apatię, lęk przed działaniem i słomiany zapał. Miejscami nie zostawiał na nas suchej nitki. Choć dostrzegał drzemiący w nas potencjał, ganił nieumiejętność jego wykrzesania. Co więcej, żywił on szacunek do adwersarzy Polski – w „Myślach nowoczesnego Polaka” dowodził, iż wysiłki Niemców i Moskali, które zmierzają do poszerzania ich wpływów, budzą w nim podziw. Jednakże, jeśli godzą one w interes Polski, oczywiście oponował. Mimo nacechowanej wrogością postawy do Niemiec, darzył ich estymą. Doceniał fakt, iż kulturalnie górują nad Polską, jednocześnie dostrzegając w tym źródło zagrożenia. Awersja do państwa niemieckiego nie brała się znikąd, zaś koleje losu pokazują, że trafnie ocenił ówczesną rzeczywistość.

To, że Dmowski położył wielkie zasługi pod odzyskanie przez Polskę niepodległości, jest truizmem. Był jednym z wiodących prym na konferencji w Wersalu. Kwestionowanie tego to oznaka zacietrzewienia.

Cieniem na postaci Dmowskiego kładzie się awersja do Żydów. To wyraźna rysa, która nie pozwala mi zaaprobować poglądów Dmowskiego w pełni. Nie negując wielkości tej postaci, zachowując obiektywizm, nie wolno zapominać o tej przykrej kwestii. Nieważne, gdzie miała swe źródła – w uprzedzeniach czy koniunkturalizmie – rozlewanie niechęci do Żydów na całą ludność tej nacji, mierzenie każdego jedną miarą urąga po prostu człowieczeństwu.

Dziś istnieją organizacje odwołujące się do tradycji ruchu narodowego – Młodzież Wszechpolska, Narodowe Odrodzenie Polski i Obóz Narodowo – Radykalny. Dwie pierwsze, choć ostentacyjnie powołują się na Romana Dmowskiego, otwarcie czerpią z dorobku narodowych radykałów (ONR i ONR „Falanga”). Warto tu podkreślić, że Dmowski z dezaprobatą przyjmował działania oenerowców, więc nieco dziwi mnie powoływanie się na niego przez NOP i ONR. Tym bardziej, że wśród autorytetów tych formacji są ludzie, którzy, po sprzeniewierzeniu się dotychczasowemu programowi Stronnictwa Narodowego w imię jego radykalizacji, rugali Dmowskiego, wieszcząc m.in. jego koniec. Dmowski nie pozostawał im dłużny. Dosadnie krytykował radykałów, dowodząc, że nie są oni w stanie nieść brzemienia odpowiedzialności za sprawę narodową. W moim przekonaniu zupełnie słusznie.

Kto liznął trochę historii ONR, ten wie, że niepomierną rolę odgrywała sprawa żydowska. Antysemityzm implikował zamiar usunięcia Żydów z Polski pod hasłem „odżydzenia” kraju. Żydom zamierzano odebrać pełnoprawne obywatelstwo, w konsekwencji czego traktowano ich jako ludzi niższej kategorii. Deprecjonowanie wartości Żydów osiągnęło poziom niewyobrażalny – zabraniano im możliwości kształcenia się na uczelniach, piastowania zawodów (m.in. nauczycieli, adwokatów), przybierania polskich nazwisk, zawierania małżeństw z osobami polskiego pochodzenia, nakazywano wyodrębnienie czasopism żydowskich, uniemożliwiono im nabywanie ziem, planowano wydzielić im miejsca zamieszkania. Ta segregacja doprowadzała do niebywałych skandali na tle dyskryminacji rasowej, np. getta ławkowego.

Piszę o tym, bo skoro mówi się o organizacjach nacjonalistycznych dziś, trzeba pamiętać o ich korzeniach. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że NOP i ONR powinno się już dawno zdelegalizować. Ich odwołanie się do ONR ma miejsce bowiem nie tylko w sferze werbalnej, zaznacza się również w konkretnych działaniach i realizacji poglądów. NOP dosłownie parę dni temu, na ulicach Wrocławia, zorganizowało demonstrację przeciw imigrantom, pod hasłem: „W naszym kraju jest miejsce dla czarnych, ale tylko dla czarnych koszul”. Zdyskredytowało samo siebie. ONR zaś jest organizacją skrajnie niebezpieczną, o charakterze bojówkarskim. Znane są liczne przypadki aktów wandalizmu i przemocy z ich strony.

Na tym tle zdecydowanie lepiej wypada Młodzież Wszechpolska. Nie jest organizacją pozbawianą wyraźnych wad, wielu członków ma radykalne odchylenia, ale dużą część z nich posiada klarowne, konserwatywne przekonania. MW zresztą na przestrzeni lat ewoluowała, czego nie sposób powiedzieć o ONR i NOP. Co najmniej połowa postulowanych w sferze werbalnych idei MW jest mi bliska. Co nieco do życzenia pozostawia kwestia ich wdrażania w życie, choć i tak na tej niwie prezentuje znacznie efektywniej niż NOP i ONR. Nie jest moim celem bezkrytyczna aprobata MW, jestem bowiem świadom poważnych mankamentów tego stowarzyszenia (vide zakorzeniona niechęć Żydów, nie u wszystkich oczywiście), mentalności część Wszechpolaków, aczkolwiek, mimo swoich ułomności, dobrze, że MW istnieje. Brak bowiem formacji młodzieżowej akcentującej polskość, gloryfikującą patriotyzm, krzewiącą miłość do narodu i państwa, podkreślającą rolę interesu narodowego. To potrzebna przeciwwaga dla organizacji młodzieżowych o zabarwieniu liberalnym i lewicowym.

Wybaczcie, proszę, jeśli nieco zboczyłem z tematu, ale zdaje mi się, że pewna analogia jest widoczna. Przecież dziś coraz częściej, np. Dmowskiego określa się mianem faszysty, jego "uczniów" również. Jak jednak widać, rzeczywistość bywa nieco bardziej złożona.
Uriel Tuwor Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Uriel Tuwor
Dni na forum: 6.211
Posty: 20
Skąd: się biorą dzieci??
Szarak zapytałeś się czy tolerujemy nazizm. Nikt nie powinien go tolerować ,a kto to robi powinien się leczyć (delikatne określenie). Dyskusja powinna być raczej na temat czy są takie organizacje w Polsce czy nie. Moim zdaniem są. Przecież chyba każdy widział słynne proszenie o piwo. Trzeba zlikwidować takie organizacje. Koniecznie!!!!

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Przerażenie mnie ogarnia jak widzę Polaków, którzy wykrzykują nazistowskie hasła. Tyle lat krwawej wojny... czy ci ludzie tego nie widzą. Podział na ludzi i nadludzi, albo podludzi jest dla mnie chory i niezrozumiały. Wszyscy powinni być równi i dyskryminacja kogokolwiek za poglądy, religię czy kolor skóry jest czymś niedopuszczalnym w dzisiejszych czasach.

Focus napisał:
Uważam ją za coś obrzydliwego, wedle moich uznań, zresztą także praw konstytucyjnych każdy ma prawo do życia i równości. Nie można kogoć skazywać na śmierć czy na prześladowania, ze względów na kolor skóry,wyznanie czy też obywatelstwo. Co do osób, które prezentują to w świetle dzisiejszych lat, uważam ich za debili, którzy albo świadomie, albo też z niedouczenia zapominają, co przyniósł nazizm polakom,w czasie drugiej wojny światowej.
Pod tymi słowami mogę się podpisać. 100% racji.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Nazizm to skrajna forma nacjonalizmu. Nacjonalizm jest ideą o tyle dobrą, że broni interesów, kulturę i tożsamośc narodową państwa. Kiedy zaczyna przeobrażać się w dyktaturę i terror oraz skrajną ksenofobię można dopiero mówić o naziźmie.
Samego nazizmu nie popieram i nie rozumiem potrzeby "czystości rasy", Zabijania ułomnych (w tym i niepełnosprawnych) i szeroko pojetej eksterminacji. Stosowany z umiarem może niejedno zdziałać, ale musi byc kontrolowany przez inne instytucje.
Nie, ja toleruję jednostkę, ktora sama z siebie powinna dbać o swoje prawa, obowiązki, potrzeby i interesy zgodnie z literą prawa. Taka postawa nazistów, ktorzy widzą jedyną drogę do samorealizacji poprzez siłę agresję i terror jest postawą typową dla osob słabych, ktore poszukując pozornie silnej ideologii chcą coś zrobić ze swoim życiem. Taki ktoś nie jest w stanie sam z siebie nic zdziałać, więc szuka sobie podobnych, w nich razem narasta bunt do świata, obarczają winą za swoje niepowodzenia tych, którzy w ich mniemaniu są ułomni i tak rodzi się nazizm. Jakie są tego skutki, wie każdy.
Co zaś się tyczy symbolu swastyki, denerwujace jest to, że nazizm nadał mu taką interpretację. Mi osobiście podoba się jego wygląd, ale nie chcę źle na tym wyjść , gdyż kazdemu sfastyka kojarzy się właśnie z Hitlerem i III Rzeszą. Sama nazwa "swastyka" oznacza "przynoszący szczęście", w wielu kulturach kojarzona jest z dobrobytem, szczęściem symbolem bogów.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Neonazizm, nie umiem pojąc tych ludzi to co sobą reprezentują to nie ma nic wspulnego z człowieczeństwem a nazywją się nadludźmi. Ja sam znam kogoś o podobnych poglądach i choć on sam nie jest taki zły to zraża mnie do siebie poglądami. Często odnoszą się do Chrześcijaństwa, jeżeli taki człowiek uważa się za dobrego Chreścijanina to jest chyba bluźniercą. Skont to się bieże, myśle że po wojnie nie było ich asz tak wielu ale ciu skupiali przy sobie słabe jednoski którym prakowało sposobu na ży cie lub byli równie przekonujący co sam twórca nazizmu. Pewnie nie było tak ze wszyskimi ale na pewno [ ort! ] wielu z nich to tak naprawdę słąbi ludzie którzy nauczyli się głośno krzyczać i niszczyć mienie publiczne by pokazać że że jest inaczej nisz naprawdę.
WarHound Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.205
Posty: 4
1.Focus pisze o Nietzsche, pozwolę sobie zasięgnąć informacji z Wikipedii i je wam tu przytoczyć(aby wyjaśnić, że Nietzsche nie miał żadnego związku ze zjawiskiem nazizmu, a jego dzieło zostało wykorzystane przez nazistów dla ich własnych celów):
"Koncepcji nadczłowieka Nietzsche nie zdążył wypracować w jasnej formie. Pojawia się ona ledwie w zarysie i pod postacią metafor w Zaratustrze i Woli mocy. Być może idea nadczłowieka miała być tematem następnych dzieł filozofa poświęconych przewartościowaniu wartości, jednak na ten temat można snuć jedynie domysły. Niektóre interpretacje odwołują się do nauki o wiecznym powrocie i przedstawiają nadczłowieka jako istotę, która może zaakceptować wieczny powrót. Oznacza to pełną zgodę na powtarzalność całej historii świata, włącznie z wszelkimi dokonanymi w niej gwałtami i mordami, ale i pełnią twórczej ekstazy. Trudno jednak wydać zgodę na gwałty, wartościując czyny z punktu widzenia powszechnie przyjmowanych zasad moralnych – aby to uczynić należałoby wpierw dokonać przewartościowania wartości w duchu nietzscheańskim.

Nietzscheański nadczłowiek miałby być istotą obdarzoną wielką wolą mocy, jednostką twórczą, której każda chwila życia jest doskonale pełna i warta ponownego przeżywania. Istota ta żyłaby poza zasadami obowiązującymi resztę ludzkości, poza rządzącymi nią prawami. Jednak, w ujęciu Nietzschego pokazanym w Poza dobrem i złem, żyłaby ona jak najbardziej właśnie w tym świecie, po tej jego stronie, w przeciwieństwie do tęskniącej za "zaświatami" reszty.

Zdaniem Nietzschego, w historii ludzkości nadczłowiek pojawiał się kilkakrotnie, zawsze jako efekt przypadku i zawsze dla współczesnych był uosobieniem zła, jawiąc się jako potwór. Jako przykłady nadczłowieka filozof podawał Aleksandra Wielkiego, cesarza Fryderyka II, Cezara Borgię i Napoleona. Twórcze zadanie ludzkości polegałoby na hodowli nadczłowieka, jako jej apoteozy.

Zanim jednak odrzuci się taką ideę nadczłowieka, warto przypomnieć sobie, że Leibniz głosił, iż żyjemy na najlepszym ze światów, dla Spinozy świat był Bogiem, a teologia nadal potrzebuje teodycei, aby usprawiedliwić Boga, istotę doskonale miłosierną, ze zła w świecie.

Koncepcja nadczłowieka została zwulgaryzowana przez hitlerowców pod postacią Übermenschen (nadludzi), którzy wyznając swoiście pojmowaną przez nazistów "moralność panów", mają prawo być władcami życia i śmierci Untermenschen (podludzi). Sam Nietzsche nigdzie w swoich pismach nie użył terminu "podczłowiek". Idea "hodowli nadczłowieka" znalazła z kolei swą karykaturę w pojęciu "czystości rasowej" i domach, w których czyste rasowo kobiety, zapładniane przez równie czystych rasowo SS-manów miały rodzić kolejne pokolenia "nadludzi"."

2.Swastyka(także informacja z Wikipedii)-"W Indiach swastyka jest częstym znakiem magicznym, począwszy od Ramajany i buddyzmu. Jest godłem religijnym w dżinizmie; w nowożytnym hinduizmie pojawia się na pierwszej karcie ksiąg."

3. Nacjonalizm- wg mnie jest on także złem(choć zdecydowanie mniejszym od faszyzmu). Xell- nie należy mylić patriotyzmu z nacjonalizmem co jest karygodne- sam nacjonalizm jest oparty na ksenofobii(m. in. niechęci do obcych) co w dzisiejszych czasach nie jest dopuszczalne- zwłaszcza w dobie Unii Europejskiej i otwartych granic. Co do Romana Dmowskiego to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego nie uczy się o jego dokonaniach w szkołach- mianowicie był on antysemitą, więc nie powinniśmy go propagować, tak jak nie powinniśmy propagować nacjonalizmu i radykalizmu. Lecz jako naród zawsze powinniśmy krzewić wiedzę o naszych przodkach, poczucie tożsamości narodowej izarazem być otwartymi na świat.

4. Moja własna opinia co do faszyzmu, radykalizmu itd. jest zdecydowanie zła. Nie po to nasi rodacy walczyli z nazizmem(i komunizmem), aby teraz nowe pokolenia to rujnowały. Powinniśmy ucząc młodych historii ukazywać im czym był nazizm i jakie szkody wyrządził polskiemu państwu. Mam głęboką nadzieję, że ludzie którzy biorą sobie naukę Hitlera za wzór, są jedynie niedouczeni i nie wiedzą jak dużym złem jest nazizm. Musimy powiedzieć zdecydowane NIE dla nazizmu!
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Dobrze powiediane WarHound, ja się zastanawiam jak to się w ogóle [ ort! ] mogło stać że w Polsce są Neonaziści skoro od nazizmu nasz naród tak wycierpiał. Może to przez brak wiedzy na temat tym czym on tak naprawdę był i w końcu tego że to było wymieżone w nas i gdyby sie narodzili w tych czasach to też by byli uznani za podczłowieka, muszą sobie w końcu [ ort! ] to uświadomić.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Byli tacy są i będą. Daleko nie trzeba szukać, przecież w czasie II wojny św. byli Polacy, co popierali Hitlera i nazizm, więc czemu i dzisiaj niektórzy mają nie popierać, skoro tym bardziej nie żyją w tamtych czasach lecz teraz?
Co do Nietzschego, wiem, ze nie myślał w ten sposob o swojej teorii, co nie zmienia faktu, że to właśnie na niej opiera się nazizm.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Neonazizm, w Polsce i na świecie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook