Forum Dragon Ball Nao

» Tolerancja muzyczna

Strony: 1, 2, 3  

Czy jesteś tolerancyjny?

Czy jesteś tolerancyjny?
Tak 40,48% 17 40,48%
Nie 11,90% 5 11,90%
Zależy 47,62% 20 47,62%
Wszystkich głosów: 42
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Ciekawi mnie co myślicie o takiej sprawie, czy spotkaliiście się już z dyskryminacją ze względu na to jakiej muzyki słuchacie? Czy może sami nie znosicie ludzi słuchających czegoś co wam nie podchodzi? Jesteście tolerancyjni czy wręcz przeciewnie...?
Osobiście często spotykam się z takimi sytuacjami, z resztą często gęsto pisuje się o takiej sprawie w gazetach.
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
własciwie to nie, raczej sam respekt, ale jezeli chodzi o metali to słyszałem rozne okreslenia, PCK, sierściuchy itd. ja tam moze nie jestem za bardzo tolerancyjny w stosunku do ludzi którzy taką muze słuchaja, lecz jak ide do kogos do zioma albo cos i on słucha HH, czy tam metalu to nie ... no nie dyskryminuje go itd kazdy ma swoje typy muzyki, lecz niektórzy za bardoz sie tym popisuja.. głównie to wyznawcy HH ..

END
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
W sumie to ja nienawidzę ogólnie słuchać Techno, Metalu itp., no, ale jak np, mój ziom tego słucha to ja nic na to nie poradzę, przecież nie będe robił boruty za to, że, słucha innej muzyki, niz ja
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
moj dobry kolega slucha metalu, ja slucham m.in HH. Ja nic do niego nie mam, on nic do mnie niema. Osobiscie nawet mam 3 piosenki metalowe, ktorych slucham i mi sie podobaja, ale ogolnie metal mi sie nie podoba ale to metalow nic nie mam.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Ja slucham techno, club i dance. Nie mam nic do metali, chociaz to afiszowanie sie czarnymi ciuchami i dlugimi wlosami mnie drazni. Co do hiphopowcow to tez spoko, tylko zeby nie gadali w kolko ze ich muza najlepsza, a reszta to dno. Bo wcale tak nie jest zalezy od gustu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
O kurde. Widze, ze nikt tu metali nie lubi, a ja takim jestem... Ja tam nie jestem tolerancyjny, jesli jakis hiphopowiec puszcza na caly blok swojej ulubionej muzyki (jesli mozna to tak nazwac), to jak tu byc dla takiego tolerancyjnym...?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
nikt tu nie powiedzial ze nie lubi metali, ja tak jak napisalem nic do nich nie mam, z tego wymika ze wiekszosc nie lubi po prostu muzyki metalowej

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Eh, lepiej żebyście nie wiedzieli, czego ja słucham... Gdybyście zdobyli tę wiedzę, to pewnie nagle przestalibyście być tolerancyjni. Tak czy inaczej, najbardziej nie lubię hip-hopu (podobnie jak Gotenks mam poważne wątpliwości co do zakwalifikowania go w ogóle do muzyki), a spośród tutaj wymienionych najbardziej lubię... nie, wróć, to złe określenie. Spośród tu wymienionych najmniej nie lubię metalu (byle tylko nikt tego nie puszczał za głośno, bo mi się wtedy Atena we łbie domaga wypuszczenia). Ale jestem tolerancyjny, bo jakbym nie był, to w ogóle bym nie miał... znajomych. Tudzież kolegów. A tak mam ich bardzo mało, ale zawsze to coś jest.

PS Scyller, całkowicie popieram Twą powyższą opinię.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Jak pisalam wyzej lubie techno, ALE tylko i wylacznie jakies w rodzaju Moby, albo tez dream dance jak Ayu. Nie cierpie zas ciaglego lubu dubu, bo az glowa boli. Moja miloscia jest takze muzyka celtycka, czyt. Enya. Jak mi odbije to puszczam Bethovena
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Ja słucham praktycznie wszystkiego. I ogólnie nie zawadza mi jeśli ktoś słucha/lubi/kocha akurat to czgo ja nie znoszę. Na wspólne spotkanie zawsze można wybrać coś neutralnego.
Wkurza mnie natomiast obnoszenie się z własną muzyka - teksty typu to jest fajne tylko i wyłącznie, dlatego że ja to lubię. Każdy mierzy według siebie, takie jest moje zdanie.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Mi nie przeszkadza co kto lubi byle by nie grało mi coś denerwującego nad głową (tak to jest jak się mieszka w bloku ). Ogólnie słucham wszystkiego po troszku, ale jeden rodzaj muzyki wole bardziej od drugiego (no może troche przesadzam, niektórych utworów wręcz nie trawie).

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Przypuszcza że wszystkim nam tu często odbija - to chyba taki sposób na odreagowanie Jak mnie odbija to się zawsze nie mogę przestać śmiać, albo na odwrót - zamykam się jakiejś dziupli najlepiej z radiem i puszczam sobie głośno muzykę
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Ja tam non stop 24 h/ na dobe puszczam muzyke. Moja matka dostaje kota przeze mnie ==`. Dlatego karze mi sluchac w sluchawkach gdyz zagrozila utrata glosnikow . Nie moge zyc bez muzyki jak jestem w ciszy przez chociazby pol godziny to az mnie nosi aby wlaczyc cokolwiek. Najczesciej jest to techno albo dance. Ale zdaza sie jak mowilam rock czy muzyka klasyczna. Nio ostatnio mam jazdy na celtycka (Enya rules! XD)

Megane dawno temu napisała, eee, znaczy napisał: <= A coz to ma znaczyc?
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
u nas w szkole było ardzo cieżko w sprawach muzycznych. Prawie wszyscy słuchali rapu i hip - hopu ni jedni krotnie musiałam się nasłuch\iwać, ze słucham gówna. Kłótnie na nic isę zdały. Najbardziej co mnie wkurzałao to, ze dawne fanki Linkinów śmieją się razem z tymi debilami z tego , ze ich słucham. A te wojny O-Zonowe? Przeciez jak kiedyś trafiłam tam na księgi gości to ręce mi opadły. Ludzie potrafie być okropni. Takich wyzwisk to nawet ja nie używam jak się mocno wnerwię.

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Mattiah Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Mattiah
Dni na forum: 6.811
Posty: 91
Skąd: Lublin
Czy jestem tolerancyjny? To zależy. Nie mogę być tolerancyjny dla fanów hip-hopu i popu nie tylko dlatego, że ich muzyka jest "plastikowa" Ja na przykład [ ort! ] słucham metalu, a fani wymienionych muzyk widzą w metalu satanistę ubierającego się tylko i wyłącznie na czarno i zjadającego koty Mam dla myślących tak ludzi być tolerancyjny? Ok, może nie wszyscy tak myślą, ale przynajmniej większość

Bomba di luce!!
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
No co ty jak mozesz napisac ze pop jest plastikowy Zwlaszcza panny Britney Spears . Co powiesz natomiast o sluchaczach muzyki techno trance i house? Istnieje stereotyp ze ta muzyka odmozdza. Osobiscie slucham tego rodzaju nutek i nie zauwazylam ubytku szarej masy w mojej glowie XD (zaraz Łasiczka sie popisze swoim sceptyzmem XD)
Niestety wiekszosc moich znajomych, sluchajacych metalu nosi sie na czarno, obutych w glany. Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze robia to nawet w lato XD. Zawsze sie zastanawiam czy nie jest im goraco...
Mattiah Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Mattiah
Dni na forum: 6.811
Posty: 91
Skąd: Lublin
Co powiesz natomiast o sluchaczach muzyki techno trance i house? Istnieje stereotyp ze ta muzyka odmozdza
Szczerze ci powiem, że nie wiem co powiedzieć.
Btw - dla mnie to właśnie hip hop i jego hasła typu "mamy tradycje j***ć policję" odmóżdżają

Niestety wiekszosc moich znajomych, sluchajacych metalu nosi sie na czarno, obutych w glany. Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze robia to nawet w lato XD. Zawsze sie zastanawiam czy nie jest im goraco
Wiesz, tradycja zobowiązuje
A czy im gorąco... Wiesz, ubierz się w lecie całkowicie na czarno to zobaczysz, jak się czują

Bomba di luce!!
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Auto napisało, a nie napisał(a):
Istnieje stereotyp ze ta muzyka odmozdza. Osobiscie slucham tego rodzaju nutek i nie zauwazylam ubytku szarej masy w mojej glowie XD
Mhmm, no wiesz, ja bym się zastanowiła na twoim miejscu jeszcze raz nad tymi słowami

A potem napisało, a nie napisał(a):
(zaraz Łasiczka sie popisze swoim sceptyzmem XD)
No patrz, jak ty mnie dobrze znasz

Ale wracając do tematu.
Mattiah napisał(a):
Ja na przykład [ ort! ] słucham metalu, a fani wymienionych muzyk widzą w metalu satanistę ubierającego się tylko i wyłącznie na czarno i zjadającego koty Mam dla myślących tak ludzi być tolerancyjny?
Moim zdaniem jeżeli ty nie będziesz tolerancyjny wobec nich, to oni wobec ciebie również. Bo jeżeli rządamy od innych, żeby zachowywali się tak a nie inaczej, to sami musimy im dać odpowiedni przykład. Na zasadzie "nie rób drugiemu co tobie nie miłe" i "każdy mierzy według siebie".

Jak dla mnie to metale również kojarzą mi się z glanami i ciemnymi ciuchami, podobnie jak hiphopowiec ze sketowskimi. Ale nie mam żadnych uprzedzeń względem ubioru danej osoby, jeżeli jest moim znajomym tym bardziej. Do stereotypowego myślenia mi daleko (na szczęście...).
Mattiah Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Mattiah
Dni na forum: 6.811
Posty: 91
Skąd: Lublin
Moim zdaniem jeżeli ty nie będziesz tolerancyjny wobec nich, to oni wobec ciebie również. Bo jeżeli rządamy od innych, żeby zachowywali się tak a nie inaczej, to sami musimy im dać odpowiedni przykład. Na zasadzie "nie rób drugiemu co tobie nie miłe" i "każdy mierzy według siebie".
W moim odczuciu nietolerancja muzyczna wśród metali to odpowiedź na inne rodzaje muzyki, których fani widzą w metalu bezsensowne walenie w struny i śpiewanie pieśni wychwalających Szatana

Bomba di luce!!
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Jednak zachowywanie sie tak jak przesladowcy zniza cie do ich poziomu. Jesli chcesz naprawde pokazac ze metal nie jest taki jak im sie wydaje musisz to okazac w lagodny sposob, nie agresywnie. Zachowujac sie w ten sposob tylko pograzysz zla opinie u innych na temat swojej muzyki. W koncu ja reprezentujesz.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » Tolerancja muzyczna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook