Forum Dragon Ball Nao

» Komentarze do regulaminu

Strony: 1, 2  
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Pozwolę sobie wystosować stosowną prośbę do Naszego Kochanego Admina (tfu, tfu! ). Otóż, jak powszechnie wiadomo, forum ma ograniczenia odnośnie avatara oraz sygniatury. Są to kolejno 120x100 i 30 kb oraz 500x120 i 50 kb. Chciałbym by te rozmiary stały się bardziej typowe. By av mógł mieć około 120x120 i mógł ważyć więcej (50 kb?), a podpis mógł zawierać grafikę o bardziej regularnym rozmiarze, to jest 350x150, 400x200 (czy coś koło tego), a także zwiększyć maksymalną wagę podpisu.

Piszę tę prośbę bowiem ostatnio nie mogę wgrać żadnego avataru, albo jest za duży w rozmiarze, ale w wadze. Z kolei, by zmieścić się w tych 30 kb nieraz krytycznie spada jakość obrazka.

Sądzę, że te paręnaście kilo więcej nie zrobi różnicy, bowiem łącza jakimi dysponujemy mają już niezłą przepustowość (ludzie mają nawet 500kb/s xD).

O zdanie proszę nie tylko admina, ale także użytkowników; może ktoś ma własne pomysły, a może wprost przeciwnie - chce mnie zbesztać za próbę zepsucia idealnie działającej machiny.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Zależy od szybkości łącza o którym wspomniałeś...Ja mam np.najwolniejszą opcję Neostrady,przez co czasami i obecne strony wgrywają mi się dość długo,a takie zwiększenie wagi avków i sygnatur może jeszcze bardziej wszystko spowolnić (nie znam się na tym dobrze,ale tak mi się wydaje).Jeśli na forum jest większość osób o wysokich transferach (mam na myśli te osoby regularnie postujące),to rozumiem,dostosuję się,ale osobiście wolałbym zostać przy obecnym stanie - mnie to odpowiada

PS.Jednak co do zmiany rozmiaru avka na 120x120,to jestem za.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Według danych ze strony Neostrady najwolniejszym internetem przez nich oferowanym jest 512 (chyba, że masz umowę sprzed 3 lat, gdy to wciskali 128). Sam ją mam i nie narzekam.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Sprzed prawie dwóch lat - właśnie tą 128kb.Czasami bardzo wolno pracuje i długo otwiera strony.Myślę,ze większe avki i sygnatury jeszcze bardziej by spowalniały.Takie jest moje zdanie.Niech się jeszcze inni wypowiedzą.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Zgadzam się z Hiddenem, również mam prędkość 128, jednak strony otwierają się stosunkowo szybko. Więc byłby za powiększeniem rozmiarów i wagi, co pozwoliło by na prawdziwe ukazanie talentu grafików.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Popieram Olda i Hiddena. Mam chyba 100 genialnych avatarów, których nie mogę wgrać bo mają za duży rozmiar. To samo jest z sygnaturami. Większość moich "dzieł" ma wspomniany już rozmiar 400x150 (przyzwyczaiłam się do niego). Myślę, że forum nabrałoby nowych barw i było by jeszcze ciekawsze niż jest obecnie, gdyby użytkownicy mogliby pokazać nieco więcej.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Zanim ocenie ten pomysł, warto zrobić prosty rachunek, ukazujący za i przeciw ... Jak już zostało wspomniane, wiele ciekawych avatarów, czy te sygnatur, posiada rozmiar znacznie większy, niż ten, który obecnie istnieje na forum. Z pewnością avatary choćby o wspomnianym rozmiarze 120 x 120, wzbogaciły by forum, dając uczucie większej różnorodności , można rzecz klimatu ... Ten rozmiar uważał bym za odpowiedni, zważywszy na to, że przy zaproponowanej wielkości 50 kb, jakość obrazka/gifa była by dość wysoka, co pozytywnie wpłynęło by na samopoczucie niektórych forumowiczów ... Lecz trzeba pamiętać, iż zwiększenie o pozornie małą ilość - 20 kb - przy ponad 1000 użytkowników, może się skumulować i doprowadzić do sytuacji, iż limit zostanie przekroczony. Nie wiem czy ten zabieg Gotenksa, mający na celu podwojenie limitu, w zupełności starczy na to, lecz jeżeli tak ... to nie powinno być z tym żadnych problemów. Druga rzecz to czas wgrywania sygnatur i avatarów. Na słabszej sieci rzeczywiście może on się wydłużyć ... ale sądzę, że nie będzie to zbyt duża różnica w porównaniu do chwili obecnej. Jeżeli zaś chodzi o mnie, to sam niejednokrotnie miałem fajnego avka, lecz limit był na tyle mały, iż po przycięciu wyglądał on okropnie ... Gotenks, mam nadzieję, że wysłuchasz naszej petycji, o ile (jak zaznaczyłem), nie będzie to problem , w stosunku do limitu forum. Pozdrawiam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus, moze nie zupelnie do wykonczenia limitu...
Ale to po prostu zwyczajnie obciaza forum.

Powiem tak.
Standardowo na forach sa awatar 100x100 6-10 KB, sygnatura - w sumie tak jak jest u nas.

Zmienilem - awatar maks 120x130 40 KB, sygnatura wymiary te same 60 KB.
Wiecej nie dam, i tak uwazam, ze to za duzo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 10.05.2007, 14:45
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
W imieniu forumowiczów, którzy podpisali się pod tą petycją, pragnę podziękować za to, że się zgodziłeś (choć prawdę mówiąc, nie miałeś wyjścia ). Buka-chan

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Gotenks, jasne, że dużo ale zmień też wymiary sygnatur, (nie muszą być wcale wielkie, ważne by dało się umieścić odrobinę większe), przecież, skoro przez wielkość nie zmieni się ograniczona ciężkość, wszystko powinno ładować się z jednakową prędkością .

Edit:
A, tak tak, gdybym nie podziękował okazałbym się niewdzięcznikiem, więc nie dziękuję . Dziękuję bardzo
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Dziękujemy Gotenks-sama.

Old Shatterhand napisał(a):
Gotenks, jasne, że dużo ale zmień też wymiary sygnatur, (nie muszą być wcale wielkie, ważne by dało się umieścić odrobinę większe), przecież, skoro przez wielkość nie zmieni się ograniczona ciężkość, wszystko powinno ładować się z jednakową prędkością .
Nie narzekaj i tak dużo zrobił.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.536
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
arigatou gozaimasu buka-chan

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
O dziwo, nie ma jeszcze takiego tematu.

Wypowiem się jako pierwszy.

IMO regulamin jest do dupy.

Nie jest jednoznaczny, przez co daje różne możliwości interpretacji.

Nie muszę wspominać, jakie to niesie konsekwencje.

Przykład? Chociażby najnowsze zmiany.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
OK, niech bedzie.
Ale powiedz szerzej, co Ci nie pasuje? trollu!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 23.09.2009, 16:22
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Paragrafy i dolary wypunktuję najwcześniej jutro.

W tym temacie, w PW bądź na GG.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Żądam poszerzenia Regulaminu o klauzulę zezwalającą reagować dosadniej w momencie, gdy użytkownik nie chce podporządkować się karze. Nie podoba mi się, że nie ma sformułowanego zdania o świętości decyzji moderatora i ewentualnych konsekwencji w jej podważaniu.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Napisałeś coś takiego:
Żądam poszerzenia Regulaminu o klauzulę zezwalającą reagować dosadniej w momencie, gdy użytkownik nie chce podporządkować się karze. Nie podoba mi się, że nie ma sformułowanego zdania o świętości decyzji moderatora i ewentualnych konsekwencji w jej podważaniu.
Jak to użytkownik nie chce podporządkować się karze? Nie przyjął warna? A może zrzucił go przed upływem minimalnych 6 miesięcy, po których administrator może go zdjąć? Pisze w SB mimo blokady? Bo to, że komuś powiesz żeby przestał ciskać Byczusię to nie jest kara tylko ostrzeżenie/przestroga/zalecenie.
Decyzja moderatora może i jest święta, nieodwołalna (chociaż żyjemy ponoć w cywilizacji łacińskiej, które hołduje zasadzie uwolnienia jednostki spod nadmiernej kurateli władzy, tąd pojawiły się w Europie instytucje obronców sądowych, apelacji lub w końcu, jeśli pojawiły się nowe okoliczności, zmianie bądź nawet kasacji wyroku), ale to nie znaczy, że każdy ma się z nią zgadzać. Slyszałeś kiedyś o tym, żeby komuś dołożono 2 lata, ponieważ nie zgadza się z decyzją sądu? Mam cię za inteligentnego chłopaka, a widzę, że zachowujesz się jak urzędnik państwowy albo co gorsza nauczyciel "z powołania", który sobie rości prawo do bycia autorytetem moralnym, którego nie wolno oprotestować. To już inkwizycja, oskarżana o nie wiadomo jakie zbrodnie, dopuszczała uniewinnienie i możliwość obrony przez oskarżonych. Staraj się nie przesiąkać dziadostwami, które przepełniają nasze zycie publiczne.

Mam jeszcze pewien pomysł, ale opiszę go później, bo muszę napić się piwa.

No dobra. Może zrobimy coś w stylu Trybunału Odwoławczego dla forum? Użytkownicy, którzy uznają, że zostali niesprawiedliwie potraktowani i chcą np. zdjęcia warna albo warna o wadze 1 zamiast przyznanych 2, czy niesprawiedliwie banowani za subkonto (są takie fora w polskim internecie) mogliby dochodzić do jakiejś tam sprawiedliwości. Przedstawić swoje racje i liczyć na możliwość wysłuchania i obrony. Moderatorzy naturalnie będą prokuratorami i będą oskarżać oraz podtrzymywać. Ci użytkownicy, którzy zgłoszą się na adwokatów będą bronić swoich klientów i wskazywać np. na zbyt swobodną interpretację przepisów albo na fakt, że do zabronionego czynu w ogóle nie doszło. Można też będzie wskazać na ew. okoliczności łagodzące. Roboty trochę będzie, ale może to nam pomóc w udoskonaleniu regulaminu czy dalszym wyjaśnianiu sprawy, bo , z całym szacunkiem, twoje stwierdzenie, że łamał regulamin i członek nie znaczy, że tak naprawdę było. Nie zostałeś moderatorem dlatego że jesteś nieomyliny, tylko dlatego że jesteś mądrzejszy niż ogół forum. Madao przy tym byłby sędzią, słuchał wszystkich stron, ewentualnych świadków i na końcu wydał wyrok. Pewnie zawsze będzie po stronie moderatorów xD, ale przynajmniej każdy zaliczy umysłowy trening posługiwania się regulaminem i czytania ze zrozumieniem. Mieliśmy próbkę przy sprawie Parvatti i jako tako to działało. Może teraz będzie lepiej. O, może pojawi się nawet jakieś rozwiązanie precedensowe, które od danej chwili stanie się częścią regulaminu?

Ja się zgłaszam na adwokata. Nikt mi nie zarzuci bezstronności, bo adwokat nie jest przecież bezstronny z natury. Obiecuję także, że nawet takie osoby jak clio, Byczusia czy Gonar, które budzą we mnie odrazę, będę bronił, jeśli rzecz jasna zajdzie potrzeba. Zresztą to naturaln, że co bardziej przyzwoici adwokaci, nie łapserdacy, którzy zrobili aplikację dla pieniędzy, brzydzą się większości swoich klientów: morderców, gwałcicieli, pedofili, malwerstantów, zdrajców sprzedających tajemnice państwowe itd. Ostatecznie Byczusia może sobie na obrońcę w razie czego wybrać np. Laru albo Drakan, która jakby nie patrzeć jest na tym forum najbardziej obiektywną osobą, a do tego intelektualnie się kwalifikuje. Proponuję, by każdy mógł nim być (z wyjątkiem admina i moderatorów oczywiście), bo zwykły użytkownik nic nie może zmienić, a moderator i admin i tak stoją nad nimi i ci muszą się niezwykle wysilić, by ich przekonać. Dla ciebie Shiro, bez obrazy, będzie to minitest na umiejętność słuchania innych, zanim wydasz wszem i wobec przekonanie, że twoja decyzja jest święta i nie wolno się z nią publicznie nie zgodzić. Madusiowi może się dorobi ciało doradcze w postaci 2 ławników (też użytkowników forum, ale absolutnie nie mogący być aktywnimy adwokatami), którzy by na tajnej naradzie (bo narada składu sędziowskiego jest tajna, czyli PW albo GG jak tam sobie wybiorą) będą mu przekazywali swoje spostrzeżenia. Już nie marzmy o tym, by ławnicy mieli głos równy sędziemu, bo ten autokrata na to się nie zgodzi. No więc dla każdego będzie to test na coś tam, a dla forum może dać korzyść w postaci lepszego rozumienia wewnętrznego prawa.
Propouję też, by zastosować na wstępie podstawowe prawnicze reguły jak np. Lex retro non agit, co by akurat zmusiło Madusia to okazania do publicznej wiadomości starszych wersji Regulaminu. Albo nullum crimen sine lege poenali, co by uniemożliwiało karanie użytkowników, bo zdaniem moderatora tak wypada i członek, że nie ma tego w Regulaminie.

Co o tym sądzisz Shiro? Co o tym sądzi reszta? Kto chce być adwokatem? Opracujmy jakiś ciekawy schemat, to może ten sztywniak po powrocie się zgodzi.


Aaaa, zapomniałbym. Pojdźmy na rękę Madao i niech ławników dobiera sobie sam, aby byli niezwiązani ze sprawą i nie zachodziło podejrzenie o celowe sprzyjanie jednej ze stron.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jest Agora.
Korzystajcie z niej.
Pomysł zupełnie nietrafiony. Przerost formy nad treścią i pozbawione sensu dublowanie już istniejącego rozwiązania.
Przyznanie przewidzianej regulaminem kary to nie koniec świata.
Mod też może popełnić błąd.
Ale zamiast rozstrzygnąć spór w debacie, łatwiej jest obrzucać się oskarżeniami na SB.

To forum bardzo obniżyło loty...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ale agora służy spięciom między dwoma userami, a nie wyjaśnianiu ewentualnego błędu moderatora. A tego czy to przerost formy nad treścią jeszcze nie wiemy, bo nie poznaliśmy żadnej treści takiej powiedzmy rozprawy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Spięcie między userami.
Tak jakby mod nie był userem.

Nie widzę powodów, dla których nie możnabyłoby wyzwać na debatę moda.
Także za niesłusznie przyznane ostrzeżenie.

Nie należy komplikować prostych sytuacji i szukać zagmatwanych rozwiązań, skoro istnieją już możliwości/narzędzia/rozwiązania dające się zastosować.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Komentarze do regulaminu
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook