Forum Dragon Ball Nao

» Bulma i Vegeta ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Filippo napisał(a):
ja sądze że jako para to bardziej Bulma kochała Vegete niż Vegeta ją , aczkolwiek coś tam pomiędzy nimi było bo przecież mieli dziecko co nie mogło być przypadkiem , aczkolwiek Vegeta nie pokazywał uczuciuć .
Hmm pamietaj jednak ze na Vegecie płodziło sie dzieci dla zachowania gatunku...wiec na początku moe tylko o to mu chodziło...w koncu na swiecie nie bylo żadnej Say-janki wiec z kim mial byc...??
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
"Opuścił nas wyjątkowo mężny wojownik. Zwał się Vegeta. W historii zapisze się jako ktoś wyjątkowo odważny... Lecz jego bliscy nigdy się nie dowiedzą jak mocno ich kochał..."

I tu lektor chyba zawarł odpowiedź na pytanie czy Vegeta kochał swoją rodzinę. Moim zdaniem ich miłość była piękna, bo nie okazywali jej sobie na każdym kroku, ale jak przyszło co do czego to właśnie myśl o sobie nawazjem ich motywowała. Chodźby to, że Vegeta przez cały czas rozpaczał, że nie zobaczy już rodziny. Potem Bulma usłyszała jego głos (kiedy prosił ludzi o energię). od razu [ ort! ] się uszczęśliwiła, ciągle mówiła o nim per "kochanie" itd. A kiedy powrócił z Goku na ziemię przywitali się jedynie poprzez uniesienie kciuków do góry. I to było piękne, bo nie musieli się przytulać na każdym kroku żeby okazywać uczucia.
Albo ten fragment kiedy Gohan przyszedł odwiedzić Bulmę i wziąć strój międzygalaktycznego wojownika. Był zdziwiony, że mieszkają razem z Vegetą a Bulma powiedziała "żyjemy jak rodzina ". To znaczy, że ślubu nie wzieli, ale mieszkali razem i byli jak małżeństwo.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.906
Posty: 78
Skąd: Jarosław
Hm... Wydaje mi sie że jemu po prostu kogos brakowało A potem sie zakochał w Bulmie I buuum tak powstał czokapik xD

Nedi
VegettoSSJ
Super Nameczanin
Super Nameczanin
VegettoSSJ
Dni na forum: 6.032
Posty: 119
Mysle, ze chcial miec potomstwo i tyle.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
VegettoSSJ napisał(a):
Mysle, ze chcial miec potomstwo i tyle.
Wydaje mi sie że chyba chodziło o coś więcej niż potomstwo , ale wracając do Bulmy i Vegety, mówi się że przeciwieństwa sie przyciagaja , ale tak po prawdzie to zazwyczaj łączom się ludzie o podobnych charakterach , Vego i Bulma maja dość podobne charaktery , wybuchowi , dumni , czasem upierdliwi , więc do siebie pasowali, a co do okazywania uczuć , no nie byli zbyt wylewni to fakt , ale czasem jeden gest , więcej znaczy niż tysiąc słów.
Minari Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Minari
Wiek: 31
Dni na forum: 5.340
Posty: 22
Skąd: W-wa
Stary temat odkopałam, ale co tam.

Kochali się na pewno. Nie mówili sobie tego wprost, ale wystarczy uważnie śledzic wydarzenia po Cell sadze, żeby do takiego wniosku dojśc. Majin Vegeta najpierw mówi Goku, że chciał się stac taki jak kiedyś - zimny i bezlitosny, jednak ostatecznie poświeca życie w walce z Buu (i nawet przytula małego Trunksa). W zaświatach martwi się że nigdy więcej ich nie zobaczy, a ulubiony argument Goku, żeby go do czegoś przekonac to "Buu zabił Bulmę i Trunksa".

Uważam też, że na 100% wzięli ślub. Padały głosy, że future Trunks powiedział że ślubu nie wzięli. Było tak w jego wersji przeszłości. Weźmy pod uwagę, że tam byli ze sobą rok, góra 2 lata, a potem Vegetę zabiły Androidy. W Cell sadze Vegeta w ogóle nie przejmował się Bulmą i Trunksem (patrz nieszczęsny wypadek), ale po śmierci future Trunksa i pokonaniu Cella zamieszkał z nimi i nieco "znormalniał" (co widac juz w Buu sadze). Pobrali się pewnie po Cell Games, w siedmioletniej przerwie między sagami, która nie była pokazana - a w alternatywnej rzeczywistości Future Trunksa już nie istniała.

Czemu ślubu ani bliższych relacji nie było w mandze/anime? Wg mnie po prostu byli za ciekawą parą i chyba w zamyśle mistrza Akiry mieli tacy pozostac. A nie byliby gdyby pojawiali się na co drugiej stronie mangi. A tak... mały smaczek raz na jakiś czas.

Obraz
Igen, jött egy gyöngyhajú lány,
Álmodtam, vagy igaz talán,
Így lett a föld, az ég
Zöld meg kék, mint rég,
Igen, jött egy gyöngyhajú lány,
Álmodtam, vagy igaz talán.
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
O tak, kochali się. Przecież Vegeta się poświęcił dla Bulmy. A jak Vegeta zginął, to Bulma była zrozpaczona. Ich miłość powoli się rozwijała z każdym odcinkiem.

A co do ślubu, to na pewno go wzięli. Przecież w serii GT Bulma powiedziała:
"I ja mam za męża takiego wojownika"

Anime na zawsze !!!
paulina1089 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
paulina1089
Dni na forum: 5.260
Posty: 7
ja osobiscie uwazamze vegeta i bulma byli najlepsza para jaka byla w sadze db;P autor jednak powinien wtracic wiecej scen z ich zycia bo zapewne bylyby smieszne i romantyczne:) vegeta kochal bulme ale nie okazywal jej tego na poczatku w sadze BUBU juz mozna bylo zauwazyc ze ja kocha:) ona moim zdaniem byla w nim od poczatku zakochana od kiedy rozbil sie w kapsuli pod jej domem:)
Bulma90 Kobieta
Cargo
Cargo
Bulma90
Wiek: 33
Dni na forum: 5.242
Posty: 29
Skąd: Kraków
Rob-Meister napisał(a):
eeeeeeeee tam Vegeta byl z Bulmą tylko dlatego bo chcial zapelnic sobie wolny czas między treningami
HA! nie prawda Vegeta ją kochał Tylko nie pokazywał tego przy kumplach,Wielki książe z Vegety egoistyczny,podstepny i perfidny, bez skruchy miałby w oczach kolegów byc pantoflarzem ?? oczywiscie nie mógł do tego dopuścić.. ^^ dlatego był oschły ale w sypialni nie powiedziałabym to dlaczego ma z nia dwójke dzieci?? skoro jej nie kochał...
pozdrawiam
3,14żdzicho Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
3,14żdzicho
Dni na forum: 5.248
Ostrzeżenia: 1
Zakaz pisania
Posty: 3
Skąd: Z marmórowego apartamętu
Nie no kochali sie,przynajmniej [ ort! ] fizycznie bo rtrunks wyszedł. A potem ta młoda kserówka Bulmy, więc pociąg seksualny był choć wegeta to długo ukrywał.
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.213
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
W sumie to że Vegeta był taki zamknięty w sobie było w ich związku dość intrygujące jednak Bulma tam była najfajniejsza i mógłby jej czasem wyrazić, co czuje ...
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Bulma i Vegeta.... no cóż można o nich powiedzieć? Ano dosyć ciekawy związek. Vegeta- dumny książę Sajan + Bulma genialna wynalazczyni... no cóż nigdy go nie poślubiła, bo jak mówił Trunks zawsze chciała być niezależna(tekst F. Trunksa). A mimo to używano na nich określeń mąż i żona. Vegeta kochał Bulmę i Trunksa ale im tego raczej nie okazywał. Zaś Bra to była taka córeczka tatusia. Ale Vegeta dobrze wychował syna. Malec w wieku 8 lat osiągnął ssj. I jak się poświęcił dla rodziny.... przytulił Trunksa, kazał mu się opiekować matką i dokonał samo destrukcji(jeden jak dla mnie z najsmutniejszych momentów w DB).
Podsumowując: ciekawy związek, dosyć nietypowy
Pozdrawiam.
Angel of destiny

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Avenger Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Avenger
Wiek: 28
Dni na forum: 5.187
Ostrzeżenia: 2
Posty: 24
Skąd: się biorą dzieci?
Moim skromnym zdaniem ta miłość była negatywna. Ona coś czuła ,ale on zdecydowanie nie. Bardziej kochał syna niż ją.
Jeśli nie okazywał tej miłości to znaczy ,że jej nie było bo nie możemy zgadywać w kwestii anime. Bo jak widze wasze komentarze "może tego nie pokazywał ,ale kochał" to mi się zaprzeproszeniem śmiać chce. Jak możemy to wiedzieć? Nie ma takich informacji ,a nawet jeśli to nie jesteśmy tego pewni.
Pozytywną stroną...
Wydaje mi się ,że w Cell sadze chwilowo martwił się o rodzinę. A w Buu sadze ta miłość jednoznacznie zmalała.
Moja opinia jest taka jaka jest. Proszę nie robić komentarzy ,że się niby "nie znam" ,ale mówie fakty. Czytałem wiele for i zdanie jest mniej-więcej takie same jak moje.
Pozdrawiam.

Obraz
Tu znajdowała się nieregulaminowa sygnatura.
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.213
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
Każdy ma swoją opinię na temat Vegety i bulmy. Żadnej nie neguję, bo w końcu ma prawo mieć własne zdanie. Według mnie to Vegecie jest potrzebna osoba, która zbudzi w nim ciepło i uczucia, które na pewno ma, bo przecież gdyby ich nie miał, to nie broniłby z takim zapałem Ziemi. Poza tym to powinien też się otrząsnąć i przestać wiecznie rywalizować z Goku, bo właśnie przez jest od niego zawsze gorszy (zawsze tak jest, że jak ktoś z kimś zawzięcie rywalizuje to podświadomie wierzy, że przegra). Dlatego Bulma do niego nie pasuje, bo daje mu pełną swobodę, co z jednej strony jest dobre, ale z drugiej Vegeta jest taki, jaki jest ;p oczywiście nie chcę, żeby była tak zaborcza jak Chi-chi ;p ale taka zmiana dobrze by mu zrobiła.
Vegetaaaaa Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Vegetaaaaa
Dni na forum: 5.095
Posty: 2
Zanim zaczne .
Nie oglądałam do końca Dragon Ball więc o nie których scenkach nie wiem .

Nie moge powiedzieć że Vegeta i Bulma nie mieli ślubu bo sama nie wiem ale wydaje mi się że może mieli albo nie mieli trudno powiedzieć .
Raczej nie mieli wydaje mi się że Vegeta by nie wytrzymała nerwowo samych przygotowań do ślubu a co dopiero by było na ślubie (ktoś napisał nie pamiętam już kto : Vegeta kruszy z nerwów obrączke którą ma założyć na palec Bulmie ) i Vegeta raczej by się na to nie zgodzi z jeszcze jednego względu ... Vegeta przy przyjaciołach wydaje mi się nie pocałował by Bulmy i nie złożył by przysięgi chociaż jak by Bulma dla niego znaczyła tak wiele to by się przełamał .TO Było co do ich ślubu który mieli czy nie mieli ?

A tak to tworzą bardzo ładną pare są dla siebie stworzeni i podobni (ze względu na charakter i pare inny rzeczy ) . Nie to co Son Goku i Chi Chi . Goku obiecał Chi Chi że za ną wyjdzie ( choć nie wiedział jeszcze co to znaczy ale i tak jak się do wiedział co to znaczy postanowił że chce mieć z nią dzieci żyć aż do śmierci ) .Choć teraz przez to nie mówie że Chi Chi i Goku są fajniejszą parą nie nie tylko podaje przykład . Ale i tak wole Vegeta i Bulme ( jak mama Bulmy powiedziała cytuje: Lubię Son Ga ale do Vegety mam słabość )tak samo jak ja .

A i jeśli chodzi o to jak do szło do tego że mają synka Trunka to sama sie jeszcze nad tym głowie i z pewnością Vegeta nie był pijany (jak nie którzy piszą ) przykład : mogło być tak że w trakcie treningu Bulma do niego przyszła żeby sprawdzić jak się czuje i czy nic mu nie jest , a on by miał jakąś rane a ona by mu pomagała ją opatrzeć czy coś takiego i w którymś momencie [ ort! ] mogła go pocałować i w tedy doszło do czegoś więcej nie wiadomo to tylko wie ten kto to wymyslał ... Ale nawet dobrze że nie ma pokazanych nie których scenek z życia Vegety i Bulmy bo w tedy by nie było tej tajemnicy po między nimi tego czegos co chcemy wiedzieć , a nawet troche szkoda że nie pokazali chociaż 2 albo 3 takich scenek z ich życia. Troche szkoda troche nie .

I zostało jeszcze jedno do omówienia czy Vegeta kochał Bulme ... ja sądze że kochał i to bardzo a nie okazywał za bardzo uczuć bo to książe wojownik (albo nikt nie nauczył go kochać i jest jeszcze jedna opcja jak z Freezerem od małego podbijał planety i zabijał to nie miał czasu aby się nauczyc kochać ) i z jego punktu widzenia po wiedzenie ...Witaj Kochanie ... czy nawet mały buziak ze strony Vegety był upokarzający ,dlatego za pewne Vegeta nie okazywał uczuć Bulmie ale wiem na pewno że ona jego kochała a on ją jedno dla drugie oddało by życie no to nie jest miłość ?

Ale miejmy nadzieje że może kiedyś jeszcze będzie Dragon Ball w którym będzie i Vegeta i Bulma

No to tyle co po tym wszystkim myśle ups troszeczke dużo
Brajla
Nameczanin
Nameczanin
Brajla
Wiek: 31
Dni na forum: 5.095
Posty: 51
Ja tam nie wiem czy on ją tak bardzo kochał, bo jak wspomniałaś nie okazywał tego Ale fajna z nich parka.
Vegetaaaaa Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Vegetaaaaa
Dni na forum: 5.095
Posty: 2
no może z tym bardzo troszkę przesadziłam chociaż może nie
Byaku-Ray Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Byaku-Ray
Wiek: 29
Dni na forum: 5.069
Posty: 30
Skąd: Włocławek
Chyba nikt by się nie spodziewał że Vegeta- dumny Książe i taka zwykła Bulma będą razem a na dodatek będą mieli dzieci ( Trunks i Bra ) Ich historia wygląda mniej więcej tak. Poznali się na Namek ale tam nic nie wskazywało na to że coś ich połączy. Po przeniesieniu przez smoka wszystkich z Namek na Ziemię Bulma wzięła Vegetę do siebie. od razu [ ort! ] można było zauważyć psychiczną przewagę Bulmy nad Vegetą. Dobrym przykładem może być to, że kiedy dumny Książe poszedł się umyć Bulma przygotowała mu nowe ubranie czyli różową koszule i brązowe spodnie. Wtedy powiedziała mu, że może chodzić nagi, w prawdzie był nieźle wkurzony ale Bulma wygrała. Vegeta nie okazywał jej uczuć ale w sobie bardzo ją kochał i szanował. Dla syna też nigdy ich nie ukazywał.
Kaio1 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Kaio1
Wiek: 24
Dni na forum: 4.997
Posty: 9
Skąd: Suwałki
Byłzazdrosny o wszytkich Vegeta, jak ktoś zblizał sie do bulmy xD
konto usunięte
Nail
Nail


Ta para pozostawia po sobie wiele niewyjaśnionych kwestii. Nie ma wątpliwości, że to uczucie ich połączyło. Z czasem, ale połączyło. Skoro już była o tym mowa, to może warto sobie wyjaśnic, dlaczego Vegeta dbał o wspomniany wyżej swój image, czyli bycie zatwardziałym wojownikiem? To, że tak bardzo chciał byc w oczach innych właśnie tak postrzegany wiązało się z tym, że zaczną go wyśmiewac tak jak w armii Frezera (pamiętam, że był urywek jak Frezer z Dodorią wyśmiali Vegetę oraz Raditza i Nappę, że jedną planetę we 3 podbijali 3 dni, a Dodoria tylko 1 dzień). Myślę, że on bał się tego, że kiedyś ktoś powie o nim, że tylko robi z siebie takiego twardziela. Nie chciał byc uważany za słabego, co było jego obawą. W końcu każdy ma jakieś słabości. Zapewne przy Bulmie nie był już aż taki. A ten moment z atakiem C20 na samolot to właśnie pokazuje, że nie chciał wtedy pokazywac tego, co w sobie skrywa. Pewnie sądził, że ktoś inny ją uratuje (i to był F. Trunks). Ale już w Cell Saga oraz Buu Saga dawał znac o swoich uczuciach głęboko w nich drzemiących.

Jeszcze co do Cell Sagi. Nie pamiętam czy on mówił Bulmie, żeby nie przebywała z małym Trunksem w pobliżu maty, gdzie miał miejsce ten turniej Cella. Jeśli tak było to znaczy, że i wtedy zaczął okazywac coś więcej niż sam zwykle prezentował.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » Bulma i Vegeta
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook