Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] King Cold - czy silniejszy od Freezy? w której był przemianie?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie mam pojęcia co tu więcej dodać, jak inni i ja jestem zdania, że King Cold był w drugiej formie. Nie sądzę, że musiał być silniejszy od swych synów, możliwe, że w naturze tej rasy był zapisany od dziecka "szacunek" dla ojca. A czemu przyjął taką formę? Możliwe, że chciał wyglądać bardziej majestatycznie, wyróżniać się od swych synów.
Kakarott napisał(a):
Ponadto jest nazywany King Cold, więc musiał być silnym zawodnikiem,
Niekoniecznie, mógł po prostu przejąć tytuł po swym ojcu, od tak jak było w zwykłych dynastiach, przekazywanie tronu z pokolenia na pokolenie.
Kakarott napisał(a):
ale słabszym od Mirai Trunksa.
Tu się oczywiście zgadzam. W sumie Freezer z ojcem nie spodziewali się takiego niemiłego spotkania.

Zobaczyłbym sobie Colda w ostatniej formie

To tyle.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Nie chce narzekać, ale przecież jest identyczny temat, w którym większość się już wypowiedziała...

http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=1707&start=0

shiro: No nie wiem tam porównywaliśmy Colda z synami, tutaj dyskutujemy tylko o coldzie. Możliwe, że niektóre wątki i tu i tam przewijają się, jednak główne zamysły obu tematów różnią się. Tak ja sądzę.

Zauważ Shiro, że wszystko to co tutaj omawiamy miało miejsce i w tamtym temacie, gdyż było wprost konieczne, do ustalenia siły Colda. Tak więc przeglądając posty w tym temacie i w tamtym, jedyną różnicę jaką mogę zauważyć, to większa ilość i obszerniejsze posty w temacie, do którego podałem link.

Tematy połączone.
SoheiMajin Gotenks
@@Son Goten@@ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
@@Son Goten@@
Wiek: 28
Dni na forum: 6.133
Ostrzeżenia: 1
Posty: 94
Skąd: Ustrzyki Dolne
Ja myślę że king cold był silniejszy od swojego syna frezera. przecież [ ort! ] jak king cold w drugim poziomie był silniejszy od freezy w czwartym poziomie. Więc gdyby cold zmienił się w czwarty poziom to był by znacznie silniejszy od frezy.

@@@@@@@@DRAGON BALL@@@@@@@@
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Kazdy changeling ma 4 rozne formy...to ze Cooler posiadal o jedna wiecej to tylko dlatego ze to byl film kinowy...i ja osobiscie nie zabardzo lacze kinowek z anime i wydaje mi sie ze tworcy tej kinowki specjalnie wymylsili Coolerowi 4 przemiane aby zrobic z niego silnego...takie jest moje zdanie moze nie dokonca prawdziwe...

Najbardziej mu ta pasowala no bo wyobrazcie sobie go pokolei w roznych formach :
1 forma-Freezer wezwal swojego ojca na pomoc a ten jest knypkiem takim jak jego syn...
2 forma-najbardziej pasuje, poniewaz jest wysoki i sprawia wrazenie silnego
3 forma-wielki brzydki potwor... eee zrabanie by top bylo
4 forma- 2 PRAWIE takich samych changelingow to tez bylo by do du*y

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Hitmonlee Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Hitmonlee
Wiek: 28
Dni na forum: 6.107
Ostrzeżenia: 1
Posty: 39
Ja myślę że Król Lodziarzy był silniejszy od Frezera bo gdyby było odwrotnie to czemu frezer nie zdetronizował by ojca a sam byłby królem
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Jeżeli king Cold miał silę równą frezerowi to czy w 4 formie mógłby on pokonać Truksa SSJ?
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Nie wiem jak Wam sie wydaje, ale ja mysle ze, gdyby Cold mial 4 forme pokonal by Trunksa...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
A ja tutaj podam pewną myśl. Co sądzicie o tym, że King Cold posiadał max tylko 2 formy przemiany i nie mógł więcej razy się przemienić??

Gdyby Coldowi naprawdę zależało na życiu , jak to Freezer uczynił, pokazując w czasie walki z Goku 100 % swojej mocy, co kosztowało go bardzo wiele energii, na pewno [ ort! ] uczyniłby to samo, co jego synek.

Może synowie Colda ( Freezer i Cooler ) byli bardziej doskonali i posiadali tą umiejętność czterech przemian.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
A ja tutaj podam pewną myśl. Co sądzicie o tym, że King Cold posiadał max tylko 2 formy przemiany i nie mógł więcej razy się przemienić??
Myślę, ze to stwierdzenie może być, jeśli nie zupełnie prawdziwe, to bardzo bliskie prawdy.
Dlaczego?
Z prostej przyczyny. Nie ma dowodów na to, że Cold mógł dysponować większą liczbą przemian.
A walka z Trunksem może dowodzić tezy o ich braku.
Zupełnym bezsensem byłaby bowiem walka z Super Saiya-jinem, który własnie pokonał Frezera w postaci cyborga na poziomie moy, który stanowił drobną część pełni potencjału?
Naturalnie Cold mógł niedocenić mocy Trunksa, a jego zwycięstwo ew walce z Frezerem przypisać mistrzostwu we władaniu mieczem. Nie wydaje mi się jednak, by Cold zanjąc mozliwości SSJ(a o tych musiał wiedzić od Frezera), totalnie zlekceważył Saiya-jina.
Taka postawa Colda może dowodzić, że dyspomował on tylko jedną przemianą.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
VegettoSSJ
Super Nameczanin
Super Nameczanin
VegettoSSJ
Dni na forum: 6.032
Posty: 119
Ja myśle, że Cold ma moc około 16.000.000. Mecha Frieza z kolei około 13.000.000 . Goku SSJ na NAMECK ma około 15.000.000, a Future Trunks około 20.000.000. Cold może chciał się przemienić w 4 formę, ale nie zdążył.
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
Mam na ten temat dwa zdania
Pierwsze - ostrożne:
Cold był w swojej pierwszej i ostatniej formie, dysponował siłą zbliżoną lub mniejszą od syna. (O ile mi sie wydaje termin "changeling" to wymysł fanów, więc nie wszyscy przedstawiciele rasy inaczej nazywanej Ice-jin muszą się koniecznie transformować)

Drugie - fantazyjne
Cold był w drugiej formie, ponieważ ktoś go zmusił wiele setek lat temu do dużego wysiłku, dysponuje siłą porównywalną z Goku SSJ na Namek. Posiada w zanadżu jeszcze dwie transformacje, lecz nie ma okazji ich wykorzystać - uważa, że siła Trunksa tkwi w jego mieczu (a poziom SSJ sam w sobie nie jest w stanie go wystraszyć, ponieważ król jest lekko silniejszy od Freezy cyborga, a SSJ wg. jego danych jest słabszy od Freezera w ostatniej formie). Kiedy jednak orientuje się, że Trunks jest silniejszy od Goku na Namek, nie ma okazji na transformacje (Trunks bynajmniej nie zamierza oglądać kilkuminutowych transformacji - a trwały by one coraz dłużej w związku z większą mocą - po prostu jest znacznie bardziej bezwględny niz Goku). Ciekawi mnie co by było gdyby Trunks załatwił Freeza "normalnie" i dał czas Coldowi... W trzeciej formie Cold dysponował by siłą wg. mnie na poziomie Trunksa SSJ lub troszkę większą, a w czwartej formie - na świerzo byłby lekko silniejszy od Vegety SSJ, a po "rozgrzewce", na 100% mocy byłby silny jak C17/C18

!Jednostki! mocy
Goku SSJ: 15 000 000
Freeza Cyborg: 15 000 000
King Cold Forma 2: 15 500 000
Mirai Trunks: 20 000 000
King Cold Forma 3: 20 500 000
Vegeta SSJ: 27 000 000
King Cold Forma 4: 28 500 000
C17 / C18: 35 000 000
King Cold "100%": 35 000 000

Żeby nie było, te siły to tylko moje przypuszczenia
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
BardockSSJ napisał(a):
O ile mi sie wydaje termin "changeling" to wymysł fanów
Tak. Tylko że transformować potrafili się i Freeza i jego brat z filmu kinowego, więc i ojciec na logikę powinien. Poza tym z wyglądu ewidentnie przypominał drugą formę.

rasy inaczej nazywanej Ice-jin
To też wymysł fanów ;]
Jednak wyjątkowo nietrafiony.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
hehe tak właśnie sobie myśle że po coś te przemiany sa , wiec wydaje mi sie że np Songo w SSJ i Vegeta w SSJ mają taka samą siłe ( mogą różnić się na przykład [ ort! ] innym myśleniem itp, co może w walce doprowadzić do porażki , ale siła jest ta sama) , tak samo moim zdaniem jest z frezerem i jego ojcem rozumiecie mnie ?? chętnie pipisze sobie na ten temat z kimś , gdyż nie jestem przekonana co do swojej racji
Gbr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Gbr
Wiek: 37
Dni na forum: 5.739
Posty: 16
Skąd: Namek
Przemiany sa odwracalne , gdyz bylo tak powiedziane. Freezer zwyczajnie nie mial potrzeby przebywac w najsilniejszym stadium.

A teraz taka teoria:
Jesli King Cold byl silniejszy w swojej formie od Freezy, to rozpatrzmy Coolera.
Cooler powiedzial , ze brat (Freeza) byl od niego silniejszy do momentu znalezienia nowej transformacji.Mowil ,ze Freezer zawsze z nim rywalizowal - chcial go pokonac i mial nad nim przewage.

Fakty:
- Freezer mowil na Namek,ze bedziecie pierwsi ,ktorzy zobaczycie te forme (tzn - Coola nie zmusil go nigdy do przemiany a sam siedzial w 4 formie)
- Po co Coola siedzialby w 4 formie ? To znaczy ,ze czul sie zagrozony...
- Goku w kinowce bez Kaiokena i SSj ma przewaga na ta forma. Goku mogl miec wtedy na normalu wiecej niz 300 k do (strzekam) do 600 k.

Teraz nie spadajcie z krzesel: tzn ,ze Coola przebywal w 4 formie dlatego ,ze Freezer byl silniejszy od niego w swojej pierwszej formie. Wiadomo - to kinowka. Ale mogloby sie zgadzac.

Pzdr
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Jeśli chodzi o Colda i rasę Changeling: weźmy pod uwagę tylko i wyłącznie oryginalną wersję. Cooler siedział sobie w czwartej formie i miał piątą tylko na potrzeby filmu. Oryginalnie mamy tylko Freezę i Colda.
Po pierwsze: Freeza był uznany jako najpotężniejszą istotę Wszechświata, można innymi słowy powiedzieć, że był najpotężniejszym Changelingiem. Więc skoro było tak, to jego ojciec nie był mocniejszy niż on.
Po drugie: Pokolenie mistrzów, jakby Kamesennin powiedział. Całkiem możliwe, że rasa Changeling obfitowała tylko w wojowników na poziomie drugiej transformacji, jak jego ojciec, a Freeza był prawdziwym geniuszem, stąd rozwinął się do aż 4 przemiany i miał tak wielką moc.
Po trzecie: Jeśli naprawdę Cold był w drugiej formie, na co wskazuje wygląd, to w porównaniu z Freezą jest tu coś nie tak. Moc Freezy w drugiej formie wynosiła równy milion, a to dla Vegety i Piccolo, gdy Freeza leciał na ziemię, nie był duży problem, więc nie trzęśliby się czując Ki prawie tak samo potężną jak Freezy. Cóż, moja wizja widnieje tak: jako, że Cold miał tylko 1 transformacje, to przy przemianie miał jej już więcej.
Choć może jednak źle to ująłem, gdyż to była ich PRAWDZIWA forma tylko że Freeza używał mniejszej, aby lepiej kontrolować moc.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Vegeta_SSJ4 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vegeta_SSJ4
Wiek: 37
Dni na forum: 5.504
Posty: 191
Skąd: z Vegety :D
Kold jakimś cudem moim zdaniem był na najwyższym poziomie podczas walki z Tronksem z przyszłości bo bez dwóch zdań widział klęskę swego syna i na pewno nie bawił by się w walkę z nim na swym aktualnym poziomie tylko raz dwa ze strachu przeskoczył by w swoje najwyższe stadium o ile je posiadał w ogóle

" ... Jest tylko jedna rzecz,w życiu ludzi,narodów i państw,która jest bezcenna:tą rzeczą jest Honor ... " - A dla Vegety Honor jest bezcenny
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.490
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Może masz rację , ale nie poznaliśmy dogłębniej postaci King Colda, więc można sądzić, że miał w zanadrzu jeszcze jakąś przemianę, wg. mnie po prostu jej nie wykorzystał, bo przybywając na Ziemię z synem zżarła ich trochę duma i myśleli, że teraz to ich po prostu nic nie zatrzyma. W dodatku Frezer nie znał wcześniej dopiero co przybyłego z przyszłości Trunksa, bardziej obawiał się innych z Teamu Z . Nagle okazało się, że ten nowy osobnik jakim był Trunks dysponuje ogromną siłą, lecz Frezer z ojczulkiem nie mieli o tym pojęcia. King Cold jak widać liczył na łatwy, szybki pojedynek, nawet nie denerwował się zbytnio podczas podróży.... No , ale zdarza się , przeliczył się.
cotlet
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.058
Posty: 15
Gbr napisał(a):
Fakty:
- Freezer mowil na Namek,ze bedziecie pierwsi ,ktorzy zobaczycie te forme (tzn - Coola nie zmusil go nigdy do przemiany a sam siedzial w 4 formie)
- Po co Coola siedzialby w 4 formie ? To znaczy ,ze czul sie zagrozony...
- Goku w kinowce bez Kaiokena i SSj ma przewaga na ta forma. Goku mogl miec wtedy na normalu wiecej niz 300 k do (strzekam) do 600 k.

Pzdr
pozwolę sobie odnieść się do tej zabójczej wypowiedzi.
- odnośnie pierwszej tezy, a Ginyu mówił że jest drugi we wszechświecie po Freezerze
- może po prostu preferował ta formę, jak by się bał to by przybrał ostatnią i by pokonał Freezera
- fajnie 300k do 600k a SSJ powiększa silę 10korotnie(to czy może Ozaru nie było by lepsze) te liczby są śmieszne Goku na Namek ma 15 000 000 ta, to albo SSJ daje mniejszy power up niż Ozaru, albo jakim cudem Goku wytrzymał w konfrontacji z 4 Formą Freezera mając te twoje 300 do 600k a frezer już w drugiej formie miał 1 000 000. Poza tym na ziemi w czsie walki z Coolerem Goku wg mnie był sporo silniejszy (pewnie jakieś treningi) od tego czasu gdy był na Namek. Dlatego radził sobie bez SSJ z Coolerem poza tym tamten nie mobilizował pełni sił 4 poziomu bo wolał się zmienić w 5.
Odnośnie tematu Freezer na pewno nie lekceważył Ziemian(te jego zwidy, gdy widział Goku), a może formy u Changeling się różnią u różnych osobników, Coolera nie bierzemy pod uwagę bo rysując Colda mistrz nie spodziewał sie pewnie stworzenia takiej persony. Wg mnie nie leciał by na walke z pogromcami jego syna w formie dającej mu 1/10 mocy. A poza tym kto powiedział, że King miał podobną moc do Freezera może on był strasznie cienki.

http://www.otwieramy.pl/?p=65962
kilknij żeby chociaż zobaczyć co to jest
wizzy
Ziemianin
Ziemianin
wizzy
Wiek: 27
Dni na forum: 5.456
Posty: 11
Cold był z pewnością w 2 formie.
Uważam że silniejszy był frieza bo ciągle powtarzał "i am the strongest on universe" do momentu transformacji goku w super-sayjana był najsilniejszy (nie licząc coolera ale to z kinówek...)
lineael
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.400
Posty: 1
Zgadzam się z tym ze Frezer i King Cold dysponowali podobną mocą oraz tym że forma w jakiej mieliśmy okazję oglądać Colda do forma 2.
Nie podobają mi się jedynie spekulacje aby King Cold mógł osiągnąć dużo wyższy poziom mocy od Trunksa czy Goku.
Ja bym siłę Colda i ilość jego przemian rozważał na podstawie 2 sposobów mierzenia siły:
Pierwszy - używamy scautera (pokazuje on dokładną ilość mocy w danym momencie). W tej sytuacji Cold ma zbliżony poziom mocy do Frezera cyborga, może jest trochę silniejszy. W tej sytuacji można śmiało stwierdzić że nie miał dalszych przemian. To co widział na Ziemi to nie tylko machanie mieczem - Trunks odbił także DeadBalla rzuconego przez Frezera z dwukrotnie większą siłą niż ten którym zniszczył Namek. Gdyby mógł - to jasne że zrobiłby wszystko żeby pokonać Trunksa, ocalić siebie i pomścić Frezera. Prawdopodobne jest też że przed samym Frezerem utrzymywał w tajemnicy że nie jest w stanie zmienić się dalej.
Drugi sposób to mierzenie mocy sposobem, w jaki to robili nasi bohaterowie. Podczas gdy scauter pokazywał siłę Trunksa jako 5, oni już wiedzieli e jst to ktoś bardzo potężny. Więc w takiej sytuacji nie wyczuwali energii Colda w danym momencie ale być może jego cały potencjał. Czyli w takiej sytuacji był słabszy od Frezera w drugiej formie, ale mógł osiągnąć czwartą i minimalnie go przewyższać.
Ja sam skłaniam się raczej do teorii pierwszej, dokładając jeszcze co nieco o Coolerze. A mianowicie:
W filmie kinowym "Zemsta Coolera" Cooler narzeka że ojciec zawsze wolał Frezera, a sam traktuje Frezera niezbyt poważnie, szydzi z niego itp. Na wieść o jego śmierci, bardziej przejmuje się zhańbionym imieniem rodziny niż zabitym bratem. Być może sam fakt że przebywał na okrągło w czwartej formie, porównywalnej mocą do mocy Colda tego drugiego irytował. Cóż dla mnie cała rodzina Frezera jest wyjątkowa i nie porównuję jej do innych Changlenigow ( to tak jakby porównywać Piccolo do Naila). King Cold jest wyjątkowy bo w drugiej formie jest potężniejszy niż Frezer w czwartej, Frezer w czwartej formie 100% mocy nie ma sobie równych. A Cooler jest dla mnie wśród Changelingów tym czym Songo wśród Sajan - super Changelingiem, który jako jedyny był w stanie odkryć i opanować piątą formę.
Jeśli zaś chodzi o nieścisłości między bajką a filmem to ja widzę to tak:
Frezer przegrywa na Namek, powraca z ojcem i obaj giną. Trunks ostrzega przed cyborgami, zostawia lek dla goku i odlatuje (składając obietnice powrotu) a Goku, Gohan i Piccolo razem trenują co wyjaśnia ich obecność. Vegeta trenuje w Capsule Corp i o niczym nie wie. Cooler ma starsze informacje, nie wie o śmierci ojca, przybywa kiedy Goku jest już po ciężkim treningu. Moc czwartej formy (przybliżonej do Frezera) w sytuacji tak szybkiego wzrostu energii u Goku jest niczym i musi się zmienić. Piata forma pozwala zdobyć przewagę, ale w walce z Goku SSJ (kilkukrotnie lepszym niż na Namek) stawia go na przegranej pozycji. Mimo to jego DeadBall sprawia Songo trudności.
Ja tak widzę rodzinę Frezera. Mam nadzieję że ilość tekstu nikogo nie odstraszy ^^.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » [Problem] King Cold - czy silniejszy od Freezy? w której był przemianie?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook