Forum Dragon Ball Nao

» Gdzie trafił Vegeta?

Strony: 1, 2  
ela2508 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
ela2508
Dni na forum: 6.100
Posty: 11
Skąd: Prudnik
Pod koniec Dragon Ball GT widzimy starszą Pan i wiemy, że Goku i Vegeta już nie żyją. Mam więc pytanie: gdzie trafił Vegeta po smierci? Odkupił swoje winy i trafił do nieba, czy jednak wysłali go do piekła? Jak myślicie?
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Możliwe że odkupił swoje winy W końcu tyle razy poświęcał życie, żeby ratować świat... Wydaje mi się że zasłóżył na niebo
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Sadze, ze do nieba
Tak samo jak poczatkowo Szatan zostal do nieba wtracony.

Ale Vegeta po samozniszczeniu w walce z Buu, trafil jednak do prosto do Piekla, wiec w sumie nie wiadomo, jak mogl skonczyc...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Vegeta stal sie "dobry" swiadczy to nawet po jego zachowaniu w DBGT. nie byl juz az tak wyrywczy i troszczyl sie o swoja rodzine...mysle ze minelo jeszcze kupe lat od koncowki DBGT do smierci Vegety, ale sadze, ze poszedl do nieba

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
ja sądze że tak może do czyśćca jeżeli w swiecie DB takowy isniał . A jezeli nie istniał to trudno mi powiedzieć bo przecież on mordował tysiące ludzi...niemniej sądze że poszedł do nieba lub do czyśćca jezli istniał ;p

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Piccolo rowniez nie byl zbyt dobry przecie albo Dabura...on tez trafil do nieba mimo, ze byl barzo zly za zycia

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Daburze to zrobili na złość tam w zaświatach. Zapewno oczyścili mu umysł i zmienił się w dobrego, ja kto widać w anime , jak chodzi po polu i zbiera kwiatki.
Jeżeli chodzi o Vegetę, zapewne trafił on do nieba, w końcu [ ort! ] wystawili mu pomnik. Pomógł w końcu [ ort! ] całej Ziemi i mieszkańcom w walce z Cellem i Buu. Z tym ostatnim poświęcił nawet swoje życie, licząc się z konsekwencjami, że po śmierci zostanie mu " oczyszczony umysł" i odrodzi jako nowa istota. Myślę, że te dobre uczynki przesłoniły mu całkowicie złe.

ps. Jedna rzecz mnie zastanawia, jeżeli Pan była starą babą, to czemu Vegeta już nie żył? O_o" Przecież należy on do rasy długowiecznych wojowników Saiyańskich. No, ale to jest GT, shit.
ela2508 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
ela2508
Dni na forum: 6.100
Posty: 11
Skąd: Prudnik
ps. Jedna rzecz mnie zastanawia, jeżeli Pan była starą babą, to czemu Vegeta już nie żył? O_o" Przecież należy on do rasy długowiecznych wojowników Saiyańskich. No, ale to jest GT, shit.
Pan była praprababcią tego małego Songa więc Vegeta miałby ze 150 lat, jak nie więcej Ale dokładnie nie wiemy ile żyją Saiyanie więc trudno powiedzieć czy jeszcze żył.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ishido napisał(a):
Jeżeli chodzi o Vegetę, zapewne trafił on do nieba, w końcu [ ort! ] wystawili mu pomnik. Pomógł w końcu [ ort! ] całej Ziemi i mieszkańcom w walce z Cellem i Buu.
W serii Z Vegeta wyraznie trafil do Piekla, tak mu tez mowi Piccolo, wiec nie gadaj bzdetow
A walka z Cellem i samodestrukcja niewiele tu pomogly.


Ishido napisał(a):
ps. Jedna rzecz mnie zastanawia, jeżeli Pan była starą babą, to czemu Vegeta już nie żył? O_o" Przecież należy on do rasy długowiecznych wojowników Saiyańskich. No, ale to jest GT, shit.
Pan byla wnuczka Goku, wiec musiala umrzec znacznie pozniej od dziadka i Vegety, dlatego Vegeta musial juz nie zyc, to raczej oczywiste.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Biorąc pod uwagę fakt, iż Baba Ghula musiała go sprowadzać, a on sam wspominał, że nie chciałby z powrotem wracać do piekła(bodajże 12 film kinowy) i że na końcu tego filmu znikł, to śmiało można stwierdzić, że trafił na wieczne skazanie ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
@@Son Goten@@ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
@@Son Goten@@
Wiek: 28
Dni na forum: 6.133
Ostrzeżenia: 1
Posty: 94
Skąd: Ustrzyki Dolne
No ale jak mógł zostać skazany na wieczne skazanie jak to na pewno [ ort! ] była jeszcze seria Z? A w 13 filmie już był i występował w GT ! Więc to dziwne ...
No Vegeta pod koniec mi się wydaje że trafił do nieba...

@@@@@@@@DRAGON BALL@@@@@@@@
Meru-chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.091
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Ja jestem pewna że do nieba. W końcu w walce z Kid Buu, jak ożywiali Ziemian itp. i jak zarzyczyli sobie, żeby do życia powrócili "dobrzy", to Vegecie znikła aureola, no nie?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Meru-chan napisał(a):
W końcu w walce z Kid Buu, jak ożywiali Ziemian itp. i jak zarzyczyli sobie, żeby do życia powrócili "dobrzy", to Vegecie znikła aureola, no nie?
To niczego nie dowodzi

On byl dobry, bo akurat wtedy i troche wczesniej pomagal Goku i reszcie, ale nie oznaczalo to, ze przycmi to wszystkie jego stare grzechy, ktorych mial niemalo...

Tak samo jak wczesniej ozywiono Vegete na Namek, zabitego przez Freezera, a mimo to poszedl do piekla w sadze Buu :p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Gotenkskun napisał(a):
Ishido napisał(a):
ps. Jedna rzecz mnie zastanawia, jeżeli Pan była starą babą, to czemu Vegeta już nie żył? O_o" Przecież należy on do rasy długowiecznych wojowników Saiyańskich. No, ale to jest GT, shit.


Pan byla wnuczka Goku, wiec musiala umrzec znacznie pozniej od dziadka i Vegety, dlatego Vegeta musial juz nie zyc, to raczej oczywiste.
Nie była sayianką czystej krwi, więc jej życie musiało być o wiele krótsze.

Focus napisał(a):
Biorąc pod uwagę fakt, iż Baba Ghula musiała go sprowadzać, a on sam wspominał, że nie chciałby z powrotem wracać do piekła(bodajże 12 film kinowy) i że na końcu tego filmu znikł, to śmiało można stwierdzić, że trafił na wieczne skazanie ...
Prawdopodobny scenariusz, lecz ta
kinówka nie może być ''wszczepiona do serii'', jednak Vegeta jest ten sam, z tymi samymi grzechami na sumieniu.
@@Son Goten@@ napisał(a):
i występował w GT
Przecież żył na końcu Z , a 13 kinówka nie może być wszczepiona do fabuły, więc potraktujmy ją z przymrużeniem oka

Wyrażę teraz swoje zdanie:
Vegeta pewnie trafił do zwykłego pośmiertnego świata śmiertelników(dziwnie brzmi). Coś tak jak w mitologii Greków Tartar->miejsce pobytu Vegety, nie pamiętam jednak nazwy tego miejsca->Pola elizejskie. Vegeta nie miał takiego czarnego sumienia jak Freezer czy Cell, dlatego sądzę, że jednak uniknął piekła(a jeśli nie to trafił jednak piekła, tak czy owak jego dusza dalej egzystowała)
Gotenkskun napisał(a):
Tak samo jak wczesniej ozywiono Vegete na Namek, zabitego przez Freezera, a mimo to poszedl do piekla w sadze Buu
Może Emma Daio uwzględnił jego zasługi i nie wymierzył mu takiej kary? Tak jak to miało miejsce w buu sadze, Vegeta dostał swoją szansę.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Meru-chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.091
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Gotenkskun napisał(a):
Tak samo jak wczesniej ozywiono Vegete na Namek, zabitego przez Freezera, a mimo to poszedl do piekla w sadze Buu :p
Tylko że wtedy zażyczyli sobie żeby do życia powróciły wszystkie ofiary Freezera, a nie tylko dobre
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
A ja myślę, że Vegeta trafił do nieba. Mimo wszystko. A dlaczego? Emma Daio nie był w końcu aż takim... nazwijmy to po imieniu, idiotą, żeby nie zauważyć poprawy i zmiany Vegety. W końcu, gdy Vegeta umierał ze starości, nie mógł się aż tak zmienić, żeby trafić do piekła( z powrotem, bo z powrotem, ale cóż ).

Podsumowując, myślę, że Vegeta trafił w końcu do nieba, albo, jak mówił Kakarott,
Vegeta pewnie trafił do zwykłego pośmiertnego świata śmiertelników(dziwnie brzmi). Coś tak jak w mitologii Greków Tartar->miejsce pobytu Vegety, nie pamiętam jednak nazwy tego miejsca->Pola elizejskie.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wyrażę teraz swoje zdanie:
Vegeta pewnie trafił do zwykłego pośmiertnego świata śmiertelników(dziwnie brzmi). Coś tak jak w mitologii Greków Tartar->miejsce pobytu Vegety, nie pamiętam jednak nazwy tego miejsca->Pola elizejskie.
Wspomniane miejsce, to Hades- kraina umarłych.
Tartar to odpowiednik znanego z tradycji judeochrześcijańskiej piekła, a zatem miejsce wiecznego potepienia.
Tam trafiali ci najgorsi, i skazywano ich na dziwne tortury- napełnienie wodą za pomoca sitak bezdennej studni, czy pchanie pod górę wielkiego kamienia, który i tak w końcu spadał.
Pola Elizjum to miejsce, gdzie trafiali załóżeni bohaterowie.
Hades zbierał całą resztę.
Ale w DB "hades" nie istnieje. Po śmierci trafiało sie albo do nieba, albo do piekła.
Innej mozliwości nie przewidziano.
Dokąd zatem trafił Vegeta?
Biorąc pod uwage wszystkie aspekty jego życia, jestem pzrekonany, z etrafił do piekła. tam trafił w sadze Buu. I, mówiąc szczerze, nie widzę dla niego inej mozliwości także po zakończeniu GT.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Meru-chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.091
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Więc jak wytłumaczysz to, że w sadze Buu został uznany za dobrego? Dobrzy nie trafiaja do piekla. Z reszta Picc jest tego przykladem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Meru-chan napisał(a):
Więc jak wytłumaczysz to, że w sadze Buu został uznany za dobrego?
No, ale kto go uznal za dobrego?
Porunga... a Porunga to tylko Porunga, nic mu do tego, gdzie ludzie ida po smierci.


Meru-chan napisał(a):
Z reszta Picc jest tego przykladem.
Tylko, ze Piccolo w przeciwienstwie do Vegety, zupelnie wyzbyl sie jakiegokolwiek zla (dlatego Kami-sama zgodzil sie na polaczenie z nim).

Vegeta, nawet mimo tego, ze sie poswiecil w walce z grubym Buu, to i tak wtedy poszedl do piekla. Ale w sumie po ozywieniu jeszcze troche lat pozyl, i raczej nie robil zlych rzeczy, wiec mozliwe, ze poszedl do nieba, kto go tam wie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Chyba odkupił swoje winy, owszem był mordercą ale odkupił swoje winy, tak mi się wydaje.Nie zmienił się co prawda jego złowieszczy charakterek,ale pewnie trafił do nieba i trenuje tam he he!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Gdzie trafił Vegeta?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook