Rok 1995 :: Premiera ostatniego rozdziału mangi "Dragon Ball" (29 lat temu)

» Manga DBGT - czemu nie powstala?

Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.172
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Mam takie pytanie...jestem ciekawy dlaczego nie powstal komiks DBGT ? seria konczy sie zabiciem Kid Buu, jak myslicie dlaczego nie powstala kontynuacja mangi w postaci DBGT ?? Wydaje mi sie ze duzo osob kupowalo ten komiks i nie wiem dlaczego zaprzestali dalszej produkcji...napiszcie co o tym sadzicie
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.209
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Może powstała , ale w Polsce nie była wydawana , albo może JPF zrozumiało że GT to taki kicz że postanowili tego nie wydawać .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.074
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
A może dlatego, że Akira skończył Dragon Ball na części Z?

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.189
Plusy: 73
Posty: 15.280
Skąd: ふざけた時代
GT nie jest az takim kiczem, by nie przyniosl nawet w Polsce korzysci...

Po prostu postanowiono wydac tylko anime. Akira narysowal DB i DBZ, a zadnego DBGT juz nie chcial. Wiec ktos inny by to musial zrobic, ale wtedy nie bylby to juz Dragon Ball, stad nie ma mangi...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.292
Plusy: 10
Posty: 5.192
Skąd: Włocławek
GT to seria stworzona tylko dlatego, by zaspokoić ciekawość i żądzę fanów DB. O ile w Japonii manga jest bardzo popularna, to na zachodzie(czyli w Europie i Ameryce), popularniejsze są anime, dlatego nie stworzono mangi. Anime poza tym jest bardziej zyskowne od mangi, a nie ukrywajmy, że chęć zrobienia pieniędzy była jednym z motorów napędowych twórców serii, efekt widzimy. Manga byłaby nie opłacalna, po pierwszym tomie wiele osób by zrezygnowało, a anime telewizja kupuje i emituje. Możliwe rownież, że Akira nie sprzedal praw do narysowania mangi, a jedynie do stworzenia anime, chociaż ja wolę tezę mówiącą, że twórcy zrezygnowali z mangi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.184
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Nie żałuję, serai GT jak dla mnie była serią najgorszą ze wszystkich!Pewnie dlatego,że nie pracował nad nią sam pan AKira!
margarina Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.246
Posty: 11
DBGT jest to pomysł fanów nad którym czuwał Akira Toriyama(on zresztą jako pierwszy narysował Pan jako kilkuastoletnią dziewczynę i Goku SSJ4)Fani ztwierdzili że wystarczy tylko anime.Za to DBAF jest już tworzone wyłącznie przez fanów i ma być tylko wydana manga
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.188
Posty: 222
Skąd: Leszno
Uwazam ze skoro to nie bylo dzielo akiry to ludzie nie chcieli tego produkowac

poza tym GT to kicha

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.443
Posty: 1.031
Na końcu 42 tomu Toriyama we własnej osobie pisze, że nie będzie już prowadził fabuły DB. A jak napisał, tak zrobił. Prawa do "ekranizacji" Mangi kupiła od niego bodajże Toei Animation i to goście z tejże mogą sobie wydawać, co tam chcą pod szyldem DB, o ile jest to animacja. Innymi słowy mamy tu konflikt prawny. Fabuła GT jest serią chronioną prawami autorskimi na rzecz Toei i nie może być opublikowana pod szyldem "Manga Dragon Ball GT", bo "Dragon Ball" należy do pana Akiry. Ten ostatni DB nie będzie już rysował, bo nie.

No i zostaje kwestia tego, czy by mu się chciało taką kiepską fabułą d.. to jest- głowę zawracać Już by raczej "swoją wersję wydarzeń" wymyślił. Przynajmniej wtedy miałaby jakiś sens...
Brayla Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Brayla
Wiek: 29
Dni na forum: 5.216
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Bo DBGT nie rysował Akira, może dlatego. A i tak nawet dobrze że nie ma mangi GT bo to kicz i tyle

True Saiyans fight alone
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Manga DBGT - czemu nie powstala?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook