Forum Dragon Ball Nao

» [Hip-hop] Francuski Rap

.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Witam!

Ostatnimi czasy słyszałem kilka kawałków francuskiego rapu i bardzo mi sie spodobały. I tutaj moje pytanie :

Czy zna ktoś jakichś konkretnych wykonawców? Ewentualnie dobre kawałki?

PS : No i oczywiście jeśli ktoś miał z tym jakikolwiek kontakt to zapraszam do dyskusji . . .
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
No wydaje mi sie, ze najslynniejszym wykonawca francuskiego rapu, ktory takze zaslynal w Polsce, dzieki zaspolowi WWO- mianowicie mam na mysli Sound Kail'a.
Zaslynal on nagrana plyta z WWO i kilkoma kawalkami z Molestą.
Nic wiecej nie przychodzi mi na mysl jak polecic Sound Kaila wszystkim rap miłośnikom- dobry styl, bit też jest elo a teksty zapadaja w pamiec

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
IAM (!), znani ze wspolpracy z Wu Tangiem, a oprocz tego polecam takze MC Solaara.
Nie slucham francuskiego rapu, wiec za bardzo tutaj nie rozwine swoich typow;-)
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Rap po francusku jest interesujący...
Język ten w rzeczy samej jest nieslychanie melodyjny, piękny i w ogóle kocham ten język, ale czy rap...?
Rap, rapem... Nawet rap francuski nie przekona mnie do tej muzyki, ale wiem, że rap w owym języku jest inny niż wszystkie inne... Daje przesłanie...
Hm... nie mówie o polsko-francuskiej piosenkce gdzie jakis koles spiewa:
Je suise triste...- bo tekst tej piosenki nie zapadł mi wcale w serducho i jest troche bez sensu... A to, że go coś smuci to już nie moja wina:P

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kakarotto91 napisał:
No wydaje mi sie, ze najslynniejszym wykonawca francuskiego rapu, ktory takze zaslynal w Polsce, dzieki zaspolowi WWO- mianowicie mam na mysli Sound Kail'a.
Zaslynal on nagrana plyta z WWO i kilkoma kawalkami z Molestą.
Nic wiecej nie przychodzi mi na mysl jak polecic Sound Kaila wszystkim rap miłośnikom- dobry styl, bit też jest elo a teksty zapadaja w pamiec
Wiesz co mówisz! Sound Kail jest super! Mam 4 ich kawałki, ale kiedyś miałam całą płytę i mogę śmiało stwierdzić, że taki hip hop do mnie przemawia. Fajne podkłady, co do tekstów, to francuskiego nie znam, ale fajnie to brzmi.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
ale wiem, że rap w owym języku jest inny niż wszystkie inne... Daje przesłanie...
To ty chyba nie wiesz, co to rap.

Rap, rapem... Nawet rap francuski nie przekona mnie do tej muzyki
Żeby słuchać rapu (nie mówię o Polskim gównie) trzeba poprawnie umieć korzystać z mózgu.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Żeby słuchać rapu (nie mówię o Polskim gównie) trzeba poprawnie umieć korzystać z mózgu.

Tak, tak Fable pokazuje pazurki, wolny kraj i nie lubię tej muzyki... Jednym się podoba przepych. pól-nagie panienki, drogie samochody i mówienie do bitu, a innym gitarowe brzmienie i mocny wokal.

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
ednym się podoba przepych. pól-nagie panienki
Jeszcze bardziej utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że nie masz najmniejszego pojęcia o rapie. Rap to nie teledyski 50 Centa, puszczane na Vivie.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Widzę że dyskusja sie rokręca.

Dzięki pomocy Kakarotto91 znalazłem w necie kilka kawałków. Wrzuciłem w Winampa i . . . nagle do mnie dotarło co straciłem przez kilka poprzednich lat NIE SŁUCHAJĄC tej muzyki. Rap w wykonaniu francuzów jest o niebo lepszy od polkigo. Bynajmniej nie dlatego że tam mają prawdziwy Le Parkour i stawiają go pod fundament kultury hihopowej, lecz za sprawa ich ojczystego języka. Francuski bardzo mi sie podoba, podobniez zreszta jk japoński, ale nie o tym mowa. Włączając polski rap słyszysz co chwila : kur.., hu..., !?... . . . . I nie wiem jak Was, ale mnie to nie przekonuje i nie kręci, wolę włączyć sobie francuski kawałek i nic nie rozumieć, przynajmniej nie ponosze za to odpowiedzialności gdy puszczę to w eter osiedla . . .

Chciałem jeszcze zapytać czy ktoś zna adresy do jakichś kawłków Sound Kail'a bo nigdzie znaleźć nie mogę...

Pozdro
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ciesze sie, ze pomoglem Co do pojedynczych kawalkow to mozna szukac w google, no ale po co, jesli sie ma BearShare Znajdziesz tam duza ilosc kawalkow Sound Kaila i nietylko. Jedyna wada tego jest to, ze musisz sciagac pojedynczo. Jesli jednak chcialbys sciagnac sobie pelny plyty, to mozesz skorzystac z eMule. Zycze miłego zasysania

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Lubie Francuski rap...poniewaz jest popularny wsrod samplerkow z parkour...moimi ulubionymi wykonawcami sa : Diam's i Rohff...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
La też lubię francuski rap , ale tylko w wykonaniu Lecha "Skorpiona" Rocha.

Ave: ja także xD

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja tez lubię francusk rap ale jakiegoś ulubionego francuskiego rapera nie mam . A tak inna drogą to się zastanawim jak brzmi japoński rap bo takiegoż jeszcze nie słyszałem...

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Kiedyś dostałem płytę z Francuskim Rapem i Hip-Hopem i byłem zadowolony. Z tamtej najbardziej spodobał mi się kawałem Factor X - Entre Deux Mondes. Ogólnie przeglądając samplery PK można usłyszeć niezłe kawałki. Mimo tego trudnego języka, brzmi to nieźle, a tekst można sprawdzić w internecie, chyba że ktoś zna francuski na tyle dobrze by cokolwiek zrozumieć ;p Jeżeli ktoś dałby mi kiedykolwiek jakiś "dobry kawałek Francuskiego HH", nie pogardziłbym przed przesłuchaniem, tak jak to robię z niektórymi innymi ;p

Obraz
PALATIAL REGALIA
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Filippo napisał(a):
A tak inna drogą to się zastanawim jak brzmi japoński rap bo takiegoż jeszcze nie słyszałem...
Mam płytę japońskiego zespołu HH. Japoński język idealnie pasuje do rymowanek. Przy kawałkach HOME MADE KAZOKU, bo o nich mówię, moożna nawet tańczyć, bo podkłady są melodyjne. Ten zespół nagrał nawet piosenkę do Naruto, a mianowicie "Shonen Heart".

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
moje ulubione swietnie motywuje do p.k.
wykonawca 3ome eil
kawalek si triste

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
rafal0880 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.991
Posty: 3
Wiecie co bym wam powiedział wszystkim ze sie nie znacie ci co tu piszo powinni wiedziedz o co chodzi w rapie a wyjontkowo polskim bo my jestesmy polakami a rapa to opowiesc z zycia stworzona w słowach muzyki wiec tego powinno sie słuchac a jak chcesz sie brac za francuski lub amerykanski rap to musisz znac te jezyki perfekt a jezeli słuchasz rapu bo lubisz bity to wspułczuje tez mi podoba sie francuski rap ale mniej wiecej z niego rozumiem a jak czegos nie wiem to sobie nan necie przetłumacze a i do jednego kolesia sie zwracam ze kakarotto zobaczył pewnie w bajce DB ale kakarotto w przetłumaczeniu na polski to pajac wiec chyba pajaca z siebie robisz pozdro dla tych co kochajo polski rap tak jak ja ale na tej stronie chyba nie ma takich duzo jak w ogóle [ ort! ] sa
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.651
Posty: 227
Skąd: Z piekła
rafal0880 napisał(a):
Wiecie co bym wam powiedział wszystkim ze sie nie znacie ci co tu piszo powinni wiedziedz o co chodzi w rapie a wyjontkowo polskim bo my jestesmy polakami a rapa to opowiesc z zycia stworzona w słowach muzyki wiec tego powinno sie słuchac a jak chcesz sie brac za francuski lub amerykanski rap to musisz znac te jezyki perfekt a jezeli słuchasz rapu bo lubisz bity to wspułczuje tez mi podoba sie francuski rap ale mniej wiecej z niego rozumiem a jak czegos nie wiem to sobie nan necie przetłumacze a i do jednego kolesia sie zwracam ze kakarotto zobaczył pewnie w bajce DB ale kakarotto w przetłumaczeniu na polski to pajac wiec chyba pajaca z siebie robisz pozdro dla tych co kochajo polski rap tak jak ja ale na tej stronie chyba nie ma takich duzo jak w ogóle [ ort! ] sa
Jeżeli chcesz pisać, powinieneś umieć j.polski. Powinno się pisać po polsku, bo to język z życia. Jeżeli nie umiesz pisać to współczuje Ci.

A teraz idź posłuchaj jak rapują o biedzie, w sowich nowych willach.

Jaram blanta i mam Cię za palnta, y0.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
rafal0880 napisał(a):
Wiecie co bym wam powiedział wszystkim ze sie nie znacie ci co tu piszo powinni wiedziedz o co chodzi w rapie a wyjontkowo polskim bo my jestesmy polakami a rapa to opowiesc z zycia stworzona w słowach muzyki wiec tego powinno sie słuchac a jak chcesz sie brac za francuski lub amerykanski rap to musisz znac te jezyki perfekt a jezeli słuchasz rapu bo lubisz bity to wspułczuje tez mi podoba sie francuski rap ale mniej wiecej z niego rozumiem a jak czegos nie wiem to sobie nan necie przetłumacze a i do jednego kolesia sie zwracam ze kakarotto zobaczył pewnie w bajce DB ale kakarotto w przetłumaczeniu na polski to pajac wiec chyba pajaca z siebie robisz pozdro dla tych co kochajo polski rap tak jak ja ale na tej stronie chyba nie ma takich duzo jak w ogóle [ ort! ] sa
Po 1. naucz się pisać.
Po 2. Co ty widzisz w Polskim HipHopie? Ty rozumiesz o czym oni śpiewają? Zwykli komercjaliści, nadający teksty dla ludzi odmóżdżonych. A co powiesz na takie Hemp Gru? Według mnie to zwykli ludzie, którzy znaleźli sposób by zarobić na jedzenie. Niektórych ludzi rozumiem, takich jak mojego kolegę, który zapatruje się w OSTR [tak chyba o niego mi chodzi, nie wiem nie znam tych wykonawców]. Podziwia go za to, że nie boi się mówić to co myśli. Ale ani jego teksty, ani muzyka nie są dobre. Mówi coś co wszyscy wiedzą, ale on pokazuje co powinniśmy robić, nie mamrotać pod nosem, a mówić co nam nie pasuje.
Po 3. Gdzieś ty znalazł, że Kakarotto to po fr. Pajac? Ja nie wiem czy w słowniku francuskim coś takiego znajdziesz. I powiadasz, że rozumiesz ten język...

Żeby nie było offtopu.
Rap z Francji rodem. Świetny podkład, tekstów no przyznam się szczerze, że nie rozumiem, lecz ich język z tą muzyką świetnie wręcz współgra. Dobrze komponuje się z klimatami "ulicznymi", które nieraz są pokazywane w filmach produkcji francuskiej, w duecie właśnie tego gatunku muzycznego. Efekt nie jednokrotnie właściwy.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Hip-hop] Francuski Rap
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook