Forum Dragon Ball Nao

» Najbardziej tragiczna postać

Strony: 1, 2  
misiek Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.078
Posty: 13
Witam. Chcialbym sie dowiedziec wedlug was kto jest najbardziej tragiczna postacia w Naruto. Czy to jest Gaara, czy Sasuke, czy może Naruto, lub jakaś inna postać typu Haku.
Według mnie najbardziej tragiczną postacią jest Gaara, ponieważ od dziecka był wytykany (jak naruto) i ludzie się go bali. Nienawidzony przez wszystkich, gardzony, widziano w nim jedynie potwora. Nawet rodzeństwo bało się go, a ojciec próbował zabić. Był dla nich tylko bronią (przedmiotem), który kiedyś ich uratuje.
Czekam na wasze opinie
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Hmm w Naruto więkrzość postaci ma tragiczną przeszłość i to mocno.
Cóż wybieram 3 postaci.
Gaara,Naruto i Kakashi

Z pierwszej dwójki jednak Naruto miał o wiele łatwiej gdyż później znalazł wielu przyjaciół i przeciwieństwie do Gaary,Naruto robił z Siebie błazna i wiele ludzi zwracało na Niego uwage,później zaopiekował się nim Iruka....
A Gaara w więkrzości swojego życia był samotny...
Co do Kakashi...cóż też nie było łatwo,jego ojciec popełnił samobujstwo gdy ten był jeszcze dzieckiem,co kompletnie go zmieniło,a później zginoł Jego przyjaciel ratując mu życie.....
Jest jeszcze sporo postaci które miały tragiczną przeszłość,Sasuke,Haku....więc trudno powiedzieć kto miał gożej,dla każdego to jest okropne przeżycie.....
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
W Naruciaku to jest tak, że WSZYSTKIE postacie mają porypaną przeszłość! Haku, jako niedobitek rodu, Zabuza, jako zwichnięty geniusz, Sasuke, jako "mściciel", Naruto- sprawa oczywista, tłumaczyć nie trzeba, Kakashi, jako "dziecko wojny"... Wymieniać można długo, opisywać się szczegółowo, ale wszystko sprowadza się do tego, że główny przeciwnik, nielubiany absolutnie przez nikogo, okazuje się ofiarą własnej przeszłości i natychmiast- po dłuższej, czy krótszej retrospekcji- da się lubić! Przykład? Gaara. No nie trawiłem kolesia. Na początku. A jak umarł....

No ale- najbardziej tragiczną postacią dla mnie jest Naruto. Jednak Naruciak, bo Manga trwa w najlepsze i jeszcze dużo razy przyjdzie nam płakać
Kaszalot Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Kaszalot
Dni na forum: 5.978
Posty: 51
Skąd: z nienacka ;P
Hmmm ... z wielu postaci z tragiczną przeszłością ja wybieram 2 :

Gaara - znienawidzony przez wszystkich , nawet najbliższą rodzinę , zawsze samotny , nie mógł przejść spokojnie ulicą , spoglądano na niego jak na najgorszego człowieka na Ziemii , widziano w nim jedynie potwora.

Kakashi - gdy był mały , jege ojciec popełnił samobójstwo , a jego ciało znalał sam mały Kakashi , potem jego twarz została poważnie poraniona , a jego przyjaciel Uchicha Obito umarł.

Można jeszcze długo wymieniać postacie z tragiczną przeszłością np. Sasuke, Haku itd.

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Według mnie Gara miał najgorzej. Ludzie widzieli w nim tyolko broń, potwora, który jest ich tajną bronią. Garra nie panował nad swoją moc gdy piach go bronił jednocześnie zabijał. Garra chciał stać się dobry chciał już nie zabijać kiedy jego najlepszy przyjaciel zaatakował go z własnej woli by go zabić.
Co do Naruto to dużo osób nie wiedziało o jego dzieciństwie. Potem poznał wielu przyjaciół. Ludzie się z niego naśmiewali ale mieli z czego on przecież kilka razy podchodził do egzaminu Genina.

Obraz
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
wszyscy mieli wjakis sposob tragiczna przeszlosc
ale moim zdanie najgorzej mialy 2 osoby

Gaara
Naruto

jak wiemy oboje byli juchriki (sorki jak zle napisalem ) i oboje w dziecinstwie stracili rodzicow... nikt ich nie szanowal a take wszyscy sie ich bali az wzgledu na potwory wewnątrz ich...

Jednak z tych dwoch osob naruuto mial lepiej poniewaz znalazl w nim przyjaciela iruka a potem Kakashi Sakura i Sasuke a potem chyba wszyscy z wioski liscia

z kolei Gaara az do egzaminu na chunina nienawidzil ludzi... zyl tylko po to aby zbijac to byl jego cel
dopiero po walce z naruto uswialdomil sobie to i sie zmienil lecz wiekszosc ludzi dalej uwazala go za demona piasku

POZDRO

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Shi-Kun Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Shi-Kun
Wiek: 31
Dni na forum: 5.915
Posty: 6
Gaara - jinkurrichi czy jakoś tak, znienawidzony przez każdego. ja go lubiłem od początku, podobny koleś do mnie
Sasuke - przez itachiego
naruto - kolejny jinkurrichi
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.867
Posty: 72
Według mnie najtragiczniejszą przeszłość miał Gaara.Potem Naruto,Sasuke,Haku Kimimaro.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
a ja po ostatnich odcinkach mangi dochodzę do wniosku, że być może najbardziej tragiczną postacią tej serii jest/był Itachi. Genialny ninja klanu Uchiha, na którego liczyli wszyscy wokół i który tak naprawdę nie miał własnego życia. Jako dziecko doświadczył okrucieństw wojny, co na zawsze odcisnęło piętno na jego psychice. Nie miał dzieciństwa, ponieważ wysłano go do akademii, kazano skończyć jak najszybciej i w wieku 13-lat zrobiono dowódcą oddziału ANBU. Łącznik pomiędzy Uchihą a Konohą, na którego barkach złożono przyszłość innych. Jak było dalej, wiemy z mangi. I później żyjący jako morderca i zdrajca, bez szacunku, otoczony tylko nienawiścią i ciemnością - jako jedyny cel mając ochronę brata.

On nie miał swojego Naruto. Musiał przez ciemność iść sam i nikt na jej końcu na niego nie czekał...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Nie wiem czy mogę zaspoilerować danymi z Mangi? Jeśli tak to napisze niżej posta pod tym jak ktoś mi wytłumczy czy mogę...
Nie biorąc pod uwagę danych z mangi myslę, że najbardziej tragiczną postacią jest Naruto. Nie miał rodziców i od zawsze musiał liczyć na siebie, nie miał przyjaciół... Jednak młody Uzumaki mimo, że był traktowany jak demon poradził se i ma wyrobioną w wiosce opinię

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Oczywiście zgadzam się z clio, ale nie zapominaj o tym co musiał przeżyć Sasuke. Tragedia Itachiego to również tragedia Jego młodszego brata.
Naruto to zupełnie inna bajka, ponieważ szybko znalazł osoby, które go zaakceptowały. Do głosu dochodzi również Gaara... Traktowany jako zwykła maszynka do zabijania, wszyscy bali osoby noszącej Shukaku, której jedynym celem w życiu jest zabijanie, nawet jego własny ojciec chciał jego śmierci. Ale wcale nie łatwiej miał każdy Jinchuuriki. Można by dodać jeszcze Pain'a, kto wie jaką tak naprawdę miał przeszłość, przecież widzimy tylko kawałek z jego wcześniejszego życia.

Jak na razie stawiam na Itachiego, ale zobaczymy co historia przyniesie.
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Patrząc ogólnie na "Naruto" mogę wyciągnąć dużo wniosków o wszystkich postaciach. Mogę również wskazać te najbardziej tragiczne. Jednak z drugiej strony, chciałbym abyście dostrzegli różnicę w czasie akcji mangi i anime, na których oparłem swoje wnioski.

Anime: Jak powiedziało wiele osób, najtragiczniejszą postacią jest Naruto - znienawidzony przez wioskę, samotny malec posiadający w sobie demona i pozbawiony rodziców. Postać z naprawdę ciężką przeszłością, ale to jednak nie on jest moim wyborem.

Ja wybieram Tsunade. TAK! Nie przesłyszeliście się!
Kobieta, która przeszła w życiu tak wiele, że niejeden ninja nie wytrzymałby psychicznie. Przeżyła śmierć ukochanej osoby i młodszego braciszka. Na polu bitwy obcowała ze śmiercią na każdym kroku, gdyż była medycznym ninja. Musiała żyć z myślą, że była zbyt mało precyzyjna i wyszkolona aby wyleczyć ukochane osoby. Musiała patrzeć, jak inni biją się w jej imieniu, gdyż na widok krwi dostawała paraliżu (przez wydarzenia z przeszłości). Widziała, jak Naruto omal nie zginął w jej obronie.

A jednak mimo tych wszystkich traumatycznych przeżyć Tsunade ( z małą pomocą Sake ;p) dała radę wznieść się na wyżyny i zostać kolejnych Hokage. Jest żywym przykładem niezłomności, wytrwałości, odwagi i miłości do innych (pomimo że nie zawsze to okazuje ).

----------------------------------------------------------------------------

Manga: No tutaj nie powinniście mieć mi za złe, jeśli otwarcie powiem że najbardziej tragiczną postacią jest Sasuke. Zwłaszcza po ostatnich chapterach można być tego pewnym. Chłopiec którego rodzony brat wymordował całą rodzinę i klan, pozostawiony sam sobie, pałający rządzą zemsty.
Pełen negatywnych emocji (nie twierdzę, że brakowało mu pozytywnych, wręcz przeciwnie). Żyjący, aby zabić. Gdy ucieka do Orochimaru, na pewno przypłaca to ogromnym bólem wewnętrznym nad stratą przyjaciela którym był Naruto. Gdy staje się silniejszy, zabija własnego mistrza, a następnie udaje mu się dopełnić zemsty zabijając własnego brata.
Niestety, dowiaduje się, że przez te wszystkie lata które spędził na treningu aby pomścić rodzinę, jego brat nie starał się mu zaszkodzić, wręcz przeciwnie chciał go chronić. Zabicie klanu było planem Hokage, a Itachi jedynie wykonywał rozkazy dla dobra wioski i swojego małego brata.
Ta wiadomość kompletnie niszczy psychikę Sasuke który traci wiarę we wszystkie wartości z jakimi kiedykolwiek się utożsamiał i popada w morderczy obłęd mściciela.

Myślę, że dość dokładnie i obiektywnie przedstawiłem wam, dlaczego akurat tą postać uznałem za najbardziej tragiczną (jak do tej pory, bo wiadomo że akcja cały czas tra ).

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Pax, bardzo ładnie napisane i logicznie umotywowane. Z wieloma rzeczami się zgadzam - może poza tą, że psychika Sasuke została zniszczona. Och, nie. Potrzeba czegoś więcej, by zniszczyć tego chłopaka. Niemniej jednak prawdą jest, że mocno ucierpiał i wciąż cierpi. Ja osobiście uważam Sasuke za - obok Itachiego - najbardziej tragiczną postać. Co jednak stawia go w "rankingu" niżej niż Itachiego, to fakt, że Sasuke ma przed sobą jeszcze przyszłość i szansę na szczęście. Itachi natomiast do końca pozostał w samotności i zimnej ciemności. Owszem, zginął - jak pragnął - z ręki brata, ale jakże okrutne było jego życie w całokształcie...

Moim największym pragnieniem wobec Naruto jest to, by Sasuke nie powtórzył losu brata. Jak napisałam powyżej: on ma Naruto, który będzie walczył o niego do końca...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Yondaime123
Ziemianin
Ziemianin
Yondaime123
Dni na forum: 5.762
Posty: 8
oczywiscie ze Sasek jest najbardziej tragczna postacia, porzuca swoja wioske, przyjaciol, zabija brata i mistrza. Co by nie zrobil Sasek bylo by tragicznie. Teraz aktywowal MS i pewnie niedlugo bedzie powoli slepnal. Jak by nie dokonal zemsty to tez byl by postacia tragiczna poniewaz przegral ze swoim celem.
Gilgamesh Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gilgamesh
Wiek: 36
Dni na forum: 5.760
Posty: 77
Skąd: Z odchłani
Itachi. Wybór pomiędzy rodziną/klanem a konoha.
Postać która dla konohy zabiła swój klan.
Postać która poświęciła życie by uratować sasuke i dać mu moc.
Postać która dołączyła do akatsuki by blokować ambicje mandary.
Itachi od początku do końca będzie tragiczną postacią. On dokonał najtrudniejszy wybór w całej mandze, wybrać swój ukochany klan czy ratować konohe przed zdradą. Na końcu nie był w stanie zabić brata. Przygotował Sasuke do zabicia siebie. Uwolnił go od orochimaru.
Na końcu na wszelki wypadek dał Naruto moc która miała by uratować konohe gdyby sas najechał.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jeżeli chodzi o całość, tzn. odwołując się do Mangi, która dzisiaj przeczytałem do końca, 405 chapter. Uważam, że osobą najbardziej tragiczną pod kontem całego "Naruto" jest postać (jak już parę osób przyznało) Itachiego Uchiha... Osoba, która poświęciła swój klan by ratować pokój w świecie ninja. Itachi poświęcił samego siebie by uratować Konohę i swego młodszego brata... Śmierć Itachiego jest na prawdę widowiskowa i na prawdę szkoda mi, że spotkał go taki los.
Spadło na niego na prawdę ciężkie brzemię, które musiał nosić do końca swoich dni. Dołączył do Akatsuki by powstrzymywać Madarę... Uważany za zdrajcę, znienawidzony przez młodszego brata. Wszystko wyjaśnia się podczas rozmowy Madary z Sasuke... Itachi mimo iż wybił swój klan, nie był w stanie zabić swego młodszego brata, ba chciał go bronić... Nawet oddał część swojej mocy bratu pod koniec swojej egzystencji by go chronić.
Uważam, że to właśnie Uchiha Itachiemu powinno się przypisać notkę najtragiczniejszej postaci Mangi/Anime "Naruto".

Gilgamesh napisał(a):
Na końcu na wszelki wypadek dał Naruto moc która miała by uratować konohe gdyby sas najechał.
Coś mi się wydaje, że Sasuke najedzie Konohę by zemścić się na starszyźnie... Tzn. Na pewno będzie chciał zabić starszyznę. Dlatego uważam, że Itachi dobrze postąpił dając część swojej mocy Uzumakiemu
Bądź co bądź na pewno będzie się działo.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
T-MaX Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
T-MaX
Wiek: 30
Dni na forum: 6.024
Posty: 16
Skąd: Svelvik
1. Haku -> 2. Naruto -> 3. Pein

1. Musiał zabić swojego ojca gdyż ten uważał go za potwora. Był samotny przez dłuższy, lecz wszystko się odmieniło gdy spotkał Zabuze. Niestety ginie tragicznie...W obronie swojej cennej osoby którą kochał.

2. Stracił prawdopodobnie wszystkich, Ojca, Matkę, Ojca Chrzestnego, Przyjaciela. Na początku był po prostu wyrzutkiem lecz z czasem Iruka i inni przyjaciele zauważyli go.

3. Także stracił rodziców podczas wojny w Wiosce-Liścia. Tak się mu psycha poprzestawiała że myśli że jest dojrzały psychicznie i porównuje siebie do Boga...Chore xD

Obraz
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Zdecydowanie najbardziej tragiczną postacią, wcześniej znienawidzoną przez mnie, jest Itachi. Jako dziecko przeżył Wielką Wojnę i widział mordujących się Shinobi. Potem został zmuszony do grania roli podwójnego szpiega - dla klanu szpiegował Konohę, a dla Konohy klan. Musiał okłamywać swoich rodaków i został zmuszony do wybicia jego ukochanej rodziny. Gdyby tego nie zrobił, mogłaby wybuchnąć IV Wojna. Został wykorzystany przez Danzo i starszych Konohy. Później przez wiele lat musiał żyć jako kryminalista, znienawidzony przez wszystkich za ten czyn, podczas gdy uratował ich. No i sytuacja z Sasuke. Brat którego miłował ponad wszystko, nienawidził go z całego serca/ Itachi nie mógł go zabić, więc pożegnał się z Sasuke w sposób, który znamy. Przed odejściem uronił kilka łez.
No ich starcie, Itachi aż do ostatniej chwili i przez swoją śmierć chciał żeby Sasuke stał się bohaterem zabijając go. Chciał, żeby do końca myślał, że klan Uchiha był dumą Konohy i nie chciał, żeby dowiedział się prawdy. Kochał go o wiele bardziej niż życie i zginał w walce z nim, uśmiechając się tuż przed tym. No i to pożegnanie: "Wybacz mi Sasuke, nie będzie następnego razu"
Choć osobiście nie lubię go, uważam, że zasługuje na miano najtragiczniejszej postaci.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Gaara- W zależności jak patrzeć. Jeśli chodzi o sytuację wyjściową - najbardziej tragiczny. Tym nie mniej zastanówmy się najpierw czym jest postać tragiczna. Mówiąc bardzo skrótowo jest to postać pozbawiona możliwości wyboru. Cokolwiek by nie zrobiła było by to złe. A teraz z punktu widzenia etyki. Każdy człowiek jest postacią tragiczną, gdyż definiuje go genotyp oraz fenotyp. Jedni twierdzą że istnieje wolna wola, inni że nie istnieje. Jeśli mowa o postaci tragicznej, to trzeba by zaprzeczyć wolnej woli. I tu pojawia się problem z Gaarą, gdyż on zaprzeczył zarówno fenotypowi ( wychowanie), jak i genotypowi ( geny). Jeśli chodzi o geny, to zostały one zmienione przez to !?, w które się zamieniał kiedy zasnął, i które miał w sobie. Jeśli chodzi o wychowanie, to od najmłodszych lat było mu wmawiane że jest potworem, i niczym więcej. I chciałbym zaznaczyć że :
1. W przeciwieństwie do Naruto jego potwór miał na niego wpływ cały czas
2. W przeciwieństwie do Naruto przez dużo większy okres czasu był determinowany przez fenotyp.
Tak więc Gaara był najbardziej tragiczną postacią jeśli chodzi o sytuację wyjściową. Jednakże miał również największe jajca w całej tej bajce ( przynajmniej do 150 odcinka), i był w stanie się tej sytuacji przeciwstawić, co nie występuję u tradycyjnych postaci tragicznych.


Reasumując- w Naruto istnieje coś takiego jak wolna wola, przez co nie można mówić o postaci tragicznej w sensie ścisłym. Można mówić jednakże o postaci która znalazła się w najbardziej tragicznej sytuacji ( jak dla mnie Gaara), oraz o postaci która w najbardziej tragiczny sposób poddała się swojej sytuacji wyjściowej ( Sasuke, Itachi, Sakura, Haku). W zależności od podejścia odbiorcy jeden z ludzi wymienionych w nawiasie będzie najbardziej tragiczną postacią. No, chyba że w późniejszych odcinkach pojawi się stoś nowy.

PS. Jestem po 10 piwach, więc jeśli pisałem niejasno to dajcie znać.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Haku Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Haku
Wiek: 31
Dni na forum: 5.491
Plusy: 1
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Cały życiorys Haku był straszny. Musiał zabić najbliższych, bo ci go mieli za wroga. Niby jak spotkał Zabuze znów odzyskał chęć do życia, ale to jak ginie tylko potwierdza, że najbardziej tragiczną postacią był Haku.

~~ Nigdy się nie poddawaj ~~
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Najbardziej tragiczna postać
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook